Kończymy tragiczny rok żenującym występem. WBA 1-1 AFC

Kończymy tragiczny rok żenującym występem. WBA 1-1 AFC 31.12.2017, 18:23, Dawid Wieczorek 1250 komentarzy

Koniec roku to zawsze czas podsumowań i obietnic, iż nadchodzący rok będzie jeszcze lepszy niz poprzedni. Arsenal w ostatnim dniu 2017 roku pokazał nam właśnie, dlaczego będziemy chcieli jak najszybciej o nim zapomnieć. Kanonierzy przyjechali na The Hawthorns, by zmierzyć się z czerwoną latarnią ligi. Podopieczni Wengera zaprezentowali się w tym meczu fatalnie, nie mieli żadnego pomysłu na grę, a ostatecznie mogli nawet wygrać to spotkanie po fartownej bramce samobójczej. Zaledwie sześć minut po tej bramce, Calum Chambers zagrał piłkę ręką w polu karnym, sędzia wskazał na wapno, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Jay Rodriguez. The Gunners tracą tym samym kolejne dwa punkty w bieżącym sezonie.

Poniżej przedstawiamy Wam składy, w jakich rozpoczną to spotkanie oba zespoły:

WBA: Foster - Dawson, Evans, Hegazi, Gibbs - Barry, Livermore - Phillips (72' McClean), Brunt (72' Krychowiak), Rodriguez - Robson-Kanu (75' Nyom).

Ławka rezerwowych: Myhill, Nyom, Yacob, McClean, Burke, Krychowiak, McAuley.

Arsenal: Cech - Koscielny (72' Mertesacker), Chambers, Mustafi - Bellerin, Xhaka, Wilshere, Kolasinac (37' Maitland-Niles) - Sanchez, Iwobi (74' Welbeck) - Lacazette.

Ławka rezerwowych: Ospina, Mertesacker, Maitland-Niles, Coquelin, Elneny, Walcott, Welbeck.

Zawodnicy Arsenalu przyjechali na The Hawthorns tylko po to, by odbębnić mecz, rozegrać jak najszybciej 90 minut i udać się na imprezę sylwestrową. Pierwsza połowa w wykonaniu naszych ulubieńców była tragiczna, Arsenal nie potrafił zdominować swoich rywali, a jedyne zagrożenie pod bramką stworzył Alex Iwobi, lecz jego strzały i tak pozostawiały wiele do życzenia. Co gorsze, w 37. minucie gry boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Sead Kolasinac, a w jego miejsce pojawił się Ainsley Maitland-Niles.

Nie wiemy, co zawodnikom w przerwie powiedział Arsene Wenger. Wiemy jednak jedno - nie przyniosło to żadnego rezultatu. Zawodnikom brakowało zdecydowania i kogoś kto mógł dziś rozegrać futbolówkę. Z powodu braku Mesuta Özila, który opuścił dzisiejszy mecz z powodu kontuzji kolana, za rozegranie wziął się Alexis Sanchez, lecz nie z tak świetnym skutkiem jak w ostatnim spotkaniu z Crystal Palace. The Gunners przez większą część gry bili głową w mur i nie potrafili przebić się przez zgraną defensywę West Bromu.

Arsenal w tym meczu stworzył sobie okazji jak na lekarstwo. W dodatku kontuzji doznał kolejny defensor - Laurent Koscielny - którego w 72. minucie zastąpił kapitan Per Mertesacker. Właśnie. Mertesacker. Dlaczego Wenger w sytuacji niekorzystnego rezultatu w ostatnich dwudziestu minutach nie zdecydował się na ofensywną zmianę? Możemy tylko gdybać.

Szczęście obróciło się jednak do Arsenalu i sędzia Mike Dean w 83. minucie podyktował rzut wolny bardzo blisko bramki Bena Fostera. Do piłki podszedł Alexis Sanchez, z całej siły uderzył na bramkę, a futbolówka dość fartownie odbiła się od Jamesa McCleana, który kompletnie zmylił golkipera swojej drużyny.

Gdy wydawało się, że Arsenal pomimo tragicznej gry zdoła zdobyć trzy punkty, Kanonierzy z własnej głupoty stracili bramkę. Danny Welbeck w świetnej okazji po jednej z kontr fatalnie posłał piłkę w pole karne, co wykorzystali podopieczni Alana Pardewa. West Brom błyskawicznie przeniósł się pod bramkę gości, a dośrodkowanie Gibbsa ręką w polu karnym odbił Calum Chambers. Arbiter nie zawahał się i od razu wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jay Rodriguez i strzałem w środek bramki zapewnił swojej drużynie niezwykle cenny punkt.

Do końca meczu Arsenal bezsilnie próbował zmienić wynik meczu, lecz z mizernym skutkiem.

Podopieczni Wengera kończą ten fatalny rok w żałosnym stylu. Mecz z West Bromem pokazuje nam tylko, jak wiele drużynie dają dwie postacie - Alexis Sanchez i Mesut Özil - którzy już od jutra będą mogli negocjować warunki kontraktu z innymi zespołami. Brak tego drugiego spowodował, że dziś nie byliśmy w stanie zdominować rywali w środku pola i nie mieliśmy nawet zawodnika, który mógłby naturalnie zastąpić Niemca i rozgrywać piłkę. Co się stanie, gdy z klubu odejdzie Chilijczyk? Arsenal zmierza w stronę przeciętności i trzeba powiedzieć sobie otwarcie - gdy utracimy swoje dwie największe gwiazdy, z obecną kadrą będziemy walczyć jedynie o środek tabeli.

W tę sylwestrową noc życzymy Wam jednak, by nadchodzący rok w wykonaniu podopiecznych Arsene'a Wengera był o niebo lepszy niż kończący się 2017. Choć w tym aspekcie chyba wszyscy jesteśmy zgodni - gorzej już być nie może.

tomash_x komentarzy: 30901.01.2018, 19:43

@Alonso: no właśnie zastanawiałem się skąd się wzięło info, że dzisiaj ma być jakiś transfer, przecież nic takiego nie powiedział

SydneyKind komentarzy: 6801.01.2018, 19:43

Leicester boss Claude Puel will speak to Riyad Mahrez about his future after the winger starred in the Foxes' win over Huddersfield.
The Algeria international's fine volley inspired a second-half improvement before Islam Slimani and Marc Albrighton wrapped up a 3-0 New Year's Day victory.

Mahrez has now been involved in 10 goals - scoring six - in Puel's 13 Premier League games in charge.

He handed in a transfer request in the summer, while Leicester rejected bids from Roma, and the boss is keen for him to stay at the Foxes.

He said: "I like this player and I'd like to keep our best players. We will ask him the question, for me I am happy to play with the team with Riyad, with Jamie (Vardy) and others.

"You say the word, speculation. I would like to keep all my best players. It was a very good game, a fantastic game for Riyad,

Czyli chciał by aby został ale widać ze nie są pewni jego pozostania.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.01.2018, 19:40

to*

Mata ładnie go uderzył

Alonso komentarzy: 1282401.01.2018, 19:35

Wczorajsza konferencja Wengera. Ta odpowiedz że już 1 stycznia robi transfer to był taki żart.

SydneyKind komentarzy: 6801.01.2018, 19:34

@filo94:
Laca nie jest słaby bardzo dobry napastnik Giroud jednak swoje 73 bramki w 179 meczach zdobył więc prawie średnio gola co 2 mecz zdobywa.
Łącznie w Arsenalu ma w 252 meczach 105 bramek i 41 asyst
Van Persie w 280 meczach miał 144 gole i 65 asyst więc wcale dorobek wyśmiewanego Girouda nie wygląda źle.
Może powinna być zmiana taktyki? jest tyle możliwości 4-3-3, , 4-4-2 spróbować coś z większą liczbą napastników zagrać np dwoma napastnikami Laca i Giroud w pierwszym spróbować coś nowego a ja widzę ze jak przedtem cały czas graliśmy 4-2-3-1 to teraz gramy cały czas 3-1-4-2 masakra.

tomek_13 komentarzy: 243201.01.2018, 19:30

@Papaciok: ktoś tam pisał że jest nowy i nie jest multi

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.01.2018, 19:26

@Papaciok
Ale dzisiaj mamy pierwszy a nie czwarty.

Papaciok komentarzy: 438701.01.2018, 19:25

No to co... kto dzisiaj do nas doszedl?

tomek_13 komentarzy: 243201.01.2018, 19:25

@Kanonier204: gdyby nie ten zamek...

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 301.01.2018, 19:24

@filo94
Tu zawsze było, jest i będzie narzekanie. Wszystko przez jednego człowieka i jego zamek.

SydneyKind komentarzy: 6801.01.2018, 19:23

A United tez gra słabo jak dzisiaj nie wygrają i zremisują to w ostatnich 5 meczach zdobędą tylko 7 punktów my zdobyliśmy 9.

Na stronach United tez mówią o kryzysie zespołu nieudanych transferach tylko ze oni mają o czym mówić bo Pogba nie gra na swoje mozliwości to samo Lukaku, Martial i tak dalej.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 201.01.2018, 19:22

Niektórzy to naprawdę są tutaj chyba tylko po to żeby psuć innym humor. Ciągle narzekanie, Laca jest słaby, bo nie strzelił, Giroud wróć!
Coooo??? Laca na ławce? Jak może grać ten cienias Giroud?
Mam wrażenie ze połowa użytkowników tej strony to te małpy, nosacze polskości, Janusze tak popularne w internecie. Weźcie sie kuzwa za robotę jak macie pieprzyć farmazony. Po co wspierać Arsenal jak można ich opluć?
W nowym roku życzę wam wytrwałości w kibicowaniu i używania rozumu. Kibicem się jest a nie bywa.
Wiadomo, nie jest kolorowo ostatnio, ale nikt nie każe być z Arsenalem na siłe.,

@arsenallord
Robić to można argumentami zgodnymi z prawdą, nie takimi wymyślonymi.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 201.01.2018, 19:11

@Fabri4: Nie, ale podobno Ramsey pożegnał się z lekarzami.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 301.01.2018, 19:09

Milo jest zobaczyc wracajacego po kontuzji i do formy Bolasiego. Fajnie sie oglada

arsenallord komentarzy: 29664 newsów: 11701.01.2018, 19:09

@Simpllemann: Bo tych naszych pseudo piłkarzy i pseudo trenera trzeba kopać. Tylko na to zasługują.

SydneyKind komentarzy: 6801.01.2018, 19:08

Niasse pokazał Lukaku jak powinno się bronić w polu karnym hahaha!

SydneyKind komentarzy: 6801.01.2018, 19:06

Iwobi na pewno ma talent tego nie można zaprzeczyć jest szybki potrafi dryblować ale nie można z niego robić zbawcy Arsenalu to taki piłkarz który moze wejść na ostatnie minuty aby pociągnąć grę Arsenalu dzięki szybkości i dryblingowi.

A Walcott? kazdy wie jaki jest ale bramki w Lidze Europy strzelał asyst tez sporo zaliczył bo 5 więc w 4 meczach 3 gole i 5 asyst nie są to złe wyniki a warto przytoczyć poprzedni sezon gdzie w 28 meczach w lidze miał 10 goli i w 6 meczach LM 4 bramki więc nie jest to zły zawodnik jeśli ma swój dzień.

A Iwobi zagrał w 2 meczach LE w 12 meczach Ligowych w których zaliczył 1 gola i 1 asyste.
może warto było by zmienić taktykę Arsenalu i zagrać 4-4-2?
Giroud na szpicy z Lacazzete, Sanchez z Walcottem na skrzydłach i Xhaka z Wilshere w środku jeśli Ozil się nie wykuruje?
Na pewno było by bardziej ofensywnie i mozna było by wykorzystać szybkość Walcotta i Sancheza.

don_god_kuchar komentarzy: 18001.01.2018, 19:02

@DexteR_000
Tak mój kanał, uczę się obsługiwać kilka programów takie jak sony vegas, photoshop lub flash i doszedłem do wniosku że najlepszym rozwiązaniem jest nauka poprzez tworzenie materiałów. Gdybyś tam chciał kiedyś zdubbingować jakaś postać to pisz :)

Meirid komentarzy: 61701.01.2018, 18:48

Zorientowałem się, że dostałem wczoraj ostrzeżenie za komentarz. Ostrzeżenia znikają po jakimś czasie?

gunners007 komentarzy: 954301.01.2018, 18:47

choć tylko minimalnie. Może Walcott byłby wstanie podnieść poprzeczkę postawioną przez Iwobiego.

don_god_kuchar komentarzy: 18001.01.2018, 18:44

@DexteR_000
Nie jestem alexisem, ale taki był mój cel żeby sanchez miał taki charakterystyczny głos. Testowałem różne głosy pod alexisa i żaden do niego tak bardzo nie pasował jak ten. Aż tak bardzo ten głos jest tragiczny?

gunners007 komentarzy: 954301.01.2018, 18:40

@Dawid04111:
Welbeck zagrał gorzej

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1401.01.2018, 18:38

@DexteR_000:
Bo transfery muszą być z głową a i też nie zawsze wydane 100 milionów się sprawdzi. Natomiast trener moze zmienić grę o 180 stopni. Nasi gracze nie mają motywacji. Wychodza na boisko i wykonują swoją pracę. W City obecnie chodzi o coś więcej.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.01.2018, 18:37

taka akcja dzisiaj w "Jaka to melodia"

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1401.01.2018, 18:35

@kamilo_oo: byle kto. Jeśli ktoś regularnie gra piach to powinien zostac zastąpiony kimkolwiek. Welbeck jak dostaje szanse gra jeszcze gorzej. Niech dostanie w końcu szanse Walcott zagrać z Ozilem, Lacą, Alexisem. Jeśli nie to może Nelson czy inny junior coś pokaże. A nie ciągle oglądać w 60 minucie zmiane Welbeck za Iwobiego i po meczu zastanawiać się który zagrał gorzej.

DexteR_000 komentarzy: 759901.01.2018, 18:32

@Dawid04111: Jak by nie chodzilo o transfery to Guardiola by nie robil na starcie takich transakcji w city.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5001.01.2018, 18:32

I co, pożegnał się ten Mahrez z kibicami?

Simpllemann komentarzy: 52835 newsów: 52401.01.2018, 18:32

@Dawid04111
Wspominał o tym kolega erykgunner, wspominam i ja - wysuwa się "argumenty", które często nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Byle tylko dokopać.

Dawid04111 komentarzy: 13295 newsów: 1401.01.2018, 18:31

@SydneyKind: Tu nie chodzi o transfery a o trenera. Z obecną kadrą Guardiola czy Mourinho byłby na 1/2 miejscu.

kamilo_oo komentarzy: 2356701.01.2018, 18:29

W takim razie kto za Iwobiego? Welbeck, a może Walcott?

SydneyKind komentarzy: 6801.01.2018, 18:27

W sumie przeglądam tabele premier League i nie tylko my gramy tak źle United za Mourinho Kupiło Pogbę, Mkhitaryana, Lukaku, do ofensywy wydając za nich prawie 200 mln funtów i co grają ostatnio?
Wymęczone wygrane z Bournemouth i West Bromem Remisy z Southampton,czy Leicester.
Wcale tez nie grają dobrze ostatnio pamiętajcie nie zawsze kasa gra nie zawsze.

Dominik11 komentarzy: 2010401.01.2018, 18:23

@ArsenalChampion: Wenger przygotowuje nas do tego że Iwobi będzie grał za Ozila jak ten odejdzie .

Ranczomen komentarzy: 1229601.01.2018, 18:22

Śmiejecie się z Iwobiego, a on wczoraj kilka razy porobił wymarzonego obrońcę Wengera- Evansa :P