Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal

Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal 17.04.2017, 22:00, Bogusz Napierała 2151 komentarzy

14 stycznia na Liberty Stadium Arsenal pewnie pokonał Swansea, czterokrotnie pokonując Łukasza Fabiańskiego. Mało kto spodziewał się wtedy, że na następne ligowe zwycięstwo Kanonierów na wyjeździe przyjdzie nam czekać ponad 3 miesiące. Dzisiaj koszmarna passa kolejnych niepowodzeń w delegacjach została przerwana, a zawodnicy Wengera pokonali Middlesbrough 2:1.

Wielkie zaskoczenie nastało już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wbrew wszystkim oczekiwaniom Arsene Wenger zdecydował się zmienić formację swojego zespołu i postawił na popularne w tym sezonie wśród angielskich drużyn ustawienie 3-4-3. Nie zabrakło także zmian personalnych - do składu powrócili Petr Cech, Alex Oxlade-Chamberlain, Olivier Giroud oraz Aaron Ramsey, szansę zaprezentowania się w nowym ustawieniu dostał także Rob Holding. Zabrakło za to miejsca dla słabo spisujących się ostatnio Hectora Bellerina i Theo Walcotta. Bardzo możliwe, że ten drugi zawdzięcza sobie miejsce na ławce swoim karygodnym komentarzem po ostatnim spotkaniu z Crystal Palace.

Oto jak prezentowały się składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Gabriel, Koscielny, Holding - Chamberlain, Xhaka, Ramsey, Monreal - Özil (89' Bellerin), Alexis (89' Coquelin) - Giroud.

Middlesbrough: Guzan - Barragan, Ayala, Gibson, Fabio (7' Friend) - Clayton, De Roon (79' Gestede), Leadbitter, Ramirez (68' Traore), Downing - Negredo.

Ciężko powiedzieć, że był to dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Wengera. Mając jednak w głowie ostatnie popisy Kanonierów można pokusić się o stwierdzenie, że nie był też zły. Pierwsza połowa upłynęła pod wpływem szarpanej gry. Gospodarze skutecznie przeciwstawiali się Arsenalowi i od czasu do czasu próbowali zagrozić bramce Petra Cecha. W 22. minucie udało im się nawet umieścić piłkę w siatce, jednak na spalonym był de Roon i Anthony Taylor prawidłowo nie uznał gola.

Ozdobą pierwszej części meczu był fantastyczny gol Alexisa, który pokonał Guzana.

Podczas przerwy nastroje wśród kibiców The Gunners były optymistyczne. Wszyscy liczyli na pełną kontrolę w trakcie drugiej części i pewnie zwycięstwo. Inne plany mieli jednak gracze Boro - podopieczni Steve'a Agnewa wrócili na boisko z nowymi siłami i od początku przycisnęli swoich rywali. Po kilku groźnych atakach w końcu dopięli swego - w 50. minucie wyrównał Alvaro Negredo.

Przed zawodnikami Wengera wisiało widmo kolejnej kompromitacji, bo w świetle ostatnich wydarzeń za taką uznany by był remis z przedostatnią drużyną tabeli. Mało tego, kilka minut po trafieniu Hiszpana to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Kanonierzy przetrwali jednak ten mały kryzys i ruszyli do ataku. Pokuszę się wręcz o popularne w środowisku Arsenalu stwierdzenie, że piłkarze pokazali charakter. Starania się opłaciły i po dośrodkowaniu Sancheza i efektownej asyście Ramseya bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mesut Özil.

Gracze Boro nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w 2017 roku, trudno więc nazwać wielkim sukcesem zdobycie 3 punktów na Riverside. Pamiętając jednak o tym, w jak ogromnym kryzysie znajduje się teraz Arsenal, warto poszukać w tym spotkaniu kilku pozytywów. Jednym z nich z pewnością było wspomniane wcześniej pokazanie charakter. Nie zabrakło dziś zawodników, którzy nie bali się wziąć odpowiedzialność za grę na swoje barki. W pierwszej połowie takim graczem był Alex Oxlade-Chamberlain, który wykorzystał daną mu szansę i dobrze sprawował się na prawej flance. W drugiej odsłonie Anglik był mniej skuteczny, za to z lepszej strony pokazał się Alexis Sanchez, który miał udział w obu zdobytych przez Arsenal bramkach. Mała ilość lub całkowity brak takich zawodników w ostatnich meczach była główną przyczyną tak słabych wyników.

Na plus po tym meczu zasłużył także Arsene Wenger. Większość z nas jest przeciwna pozostaniu Francuza na stanowisku managera, coraz więcej wskazuje jednak na to, że sytuacja nie potoczy się po naszej myśli. Łatwiej jednak będzie pogodzić się z obecnością na ławce trenerskiej Wengera wiedząc, że Boss potrafi reagować na słabe wyniki i dokonywać zmian w taktyce czy doborze piłkarzy. Ciężko po jednym określić efektywność formacji 3-4-3, jednak to co najważniejsze to fakt, że Wenger zrezygnował dziś z rozwiązań które się nie sprawdziły i spróbował czegoś innego. Nam pozostaje mieć nadzieję, że nie był to jednorazowy przypadek.

Pięknym widokiem dla każdego kibica The Gunners był uśmiech na twarzach Alexisa Sancheza czy Mesuta Özila po zakończeniu dzisiejszego spotkania. Widać, jak wielką ulgą było dla nich odniesione dziś zwycięstwo. Już w niedzielę czeka nas dużo ważniejsze spotkanie - półfinał Pucharu Anglii. Ile byśmy dali, by takie same nastroje panowały po ostatnim gwizdku na Wembley.

Piotrek95 komentarzy: 940120.04.2017, 23:17

Rashford zagrał bardzo dobre krzyżowe podanie w pole karne, jednak troche wyrzucające i w rezultacie nic nie wyniknęło z tej akcji, Strejlau podsumował : ,,wielkie drużyny mają takie podanie bardzo dokładne, drużyny które tylko chcą być wielkie marnują je w ten sposó..

Gunnerrsaurus komentarzy: 1186920.04.2017, 23:17

Ojej jaka szkoda. Lwy też doznają kontuzji? Hahahaha masz chamie jeden za te swoje idiotyczne żałosne teksty i za nazywanie siebie bogiem.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.04.2017, 23:16

Peter Bosz to chyba załatwił dla sędzi skrzynkę Johnny Walkera od Lindy bo van de Beek powinien dostać czerwoną tj. wcześniej wspomniany Viergever.

kamilo_oo komentarzy: 2356720.04.2017, 23:16

Niech Diakhaby poprawi gre w obronie i bierzemy go do Arsenalu.

helzing komentarzy: 327320.04.2017, 23:05

Ibra przeprost kolana, prawdopodobnie koniec sezonu i moze uszkodzone więzadła...

sebasz komentarzy: 4984 newsów: 52020.04.2017, 23:03

Mogła być nie tylko bramka ale i akcja miesiąca dla MU.

mitmichael komentarzy: 4924320.04.2017, 23:02

@WilkSzary
Zgadzam sie, maja czego załowac, swietny mecz, szkoda bo Laca powinien to skonczyc a tak maja dogrywke i jeszcze w niej nie gra

karmel567
Tak może być, bo teraz w ataku będzie więcej ruchu.

damcio145 komentarzy: 26420.04.2017, 22:57

Niech on kończy Celte. Z 2 złoty wyczaruje 30... Ostatnie drobne. Jutro jakieś pewniaczki za 30zł i dożyjemy do końca miesiąca.

karmel567 komentarzy: 346620.04.2017, 22:57

United wygra dzięki kontuzji Zlatana.

DontCry komentarzy: 760820.04.2017, 22:57

Ibra kontuzja na koniec? Wygląda to kiepsko.

Simpllemann komentarzy: 52835 newsów: 52420.04.2017, 22:55

Dobry mecz na Old Trafford. Czas na kolejne 30 minut.

kamilo_oo komentarzy: 2356720.04.2017, 22:55

Kurde Laca mógł to załatwić

Szebson komentarzy: 351020.04.2017, 22:55

Olympique Lyon, czyli jak zj... 3 setki w calym meczu.

Beşiktas jest zdecydowanie skuteczniejsza druzyna w tym meczu i nie zdziwie sie jak wygraja, mimo mojej sympatii do OL.

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.04.2017, 22:55

Ibra się chyba połamał w ostatniej akcji

mitmichael komentarzy: 4924320.04.2017, 22:53

Laca w poprzeczke, no nie moge ze smiechu :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.04.2017, 22:52

Viergever powinien dać po meczu butelkę szkockiej sedziemu po meczu, bo Ajax powinien grać w dziewięciu.

schnor25 komentarzy: 1854620.04.2017, 22:52

ManU strasznie nie chce awansować do kolejnej rundy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 120.04.2017, 22:52

Rashford dziś skuteczny niczym Chamberlain.

mitmichael komentarzy: 4924320.04.2017, 22:49

hahaha co to było, Quaresma lobuje, słupek, Babel dobija i wali prosto w kolege :D

prezes77 komentarzy: 66320.04.2017, 22:46