Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal

Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal 17.04.2017, 22:00, Bogusz Napierała 2151 komentarzy 14 stycznia na Liberty Stadium Arsenal pewnie pokonał Swansea, czterokrotnie pokonując Łukasza Fabiańskiego. Mało kto spodziewał się wtedy, że na następne ligowe zwycięstwo Kanonierów na wyjeździe przyjdzie nam czekać ponad 3 miesiące. Dzisiaj koszmarna passa kolejnych niepowodzeń w delegacjach została przerwana, a zawodnicy Wengera pokonali Middlesbrough 2:1.

Wielkie zaskoczenie nastało już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wbrew wszystkim oczekiwaniom Arsene Wenger zdecydował się zmienić formację swojego zespołu i postawił na popularne w tym sezonie wśród angielskich drużyn ustawienie 3-4-3. Nie zabrakło także zmian personalnych - do składu powrócili Petr Cech, Alex Oxlade-Chamberlain, Olivier Giroud oraz Aaron Ramsey, szansę zaprezentowania się w nowym ustawieniu dostał także Rob Holding. Zabrakło za to miejsca dla słabo spisujących się ostatnio Hectora Bellerina i Theo Walcotta. Bardzo możliwe, że ten drugi zawdzięcza sobie miejsce na ławce swoim karygodnym komentarzem po ostatnim spotkaniu z Crystal Palace.

Oto jak prezentowały się składy obu drużyn:
Arsenal: Cech - Gabriel, Koscielny, Holding - Chamberlain, Xhaka, Ramsey, Monreal - Özil (89' Bellerin), Alexis (89' Coquelin) - Giroud.


esbrough: Guzan - Barragan, Ayala, Gibson, Fabio (7' Friend) - Clayton, De Roon (79' Gestede), Leadbitter, Ramirez (68' Traore), Downing - Negredo.

Ciężko powiedzieć, że był to dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Wengera. Mając jednak w głowie ostatnie popisy Kanonierów można pokusić się o stwierdzenie, że nie był też zły. Pierwsza połowa upłynęła pod wpływem szarpanej gry. Gospodarze skutecznie przeciwstawiali się Arsenalowi i od czasu do czasu próbowali zagrozić bramce Petra Cecha. W 22. minucie udało im się nawet umieścić piłkę w siatce, jednak na spalonym był de Roon i Anthony Taylor prawidłowo nie uznał gola.

Ozdobą pierwszej części meczu był fantastyczny gol Alexisa, który pokonał Guzana.

Podczas przerwy nastroje wśród kibiców The Gunners były optymistyczne. Wszyscy liczyli na pełną kontrolę w trakcie drugiej części i pewnie zwycięstwo. Inne plany mieli jednak gracze Boro - podopieczni Steve'a Agnewa wrócili na boisko z nowymi siłami i od początku przycisnęli swoich rywali. Po kilku groźnych atakach w końcu dopięli swego - w 50. minucie wyrównał Alvaro Negredo.

Przed zawodnikami Wengera wisiało widmo kolejnej kompromitacji, bo w świetle ostatnich wydarzeń za taką uznany by był remis z przedostatnią drużyną tabeli. Mało tego, kilka minut po trafieniu Hiszpana to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Kanonierzy przetrwali jednak ten mały kryzys i ruszyli do ataku. Pokuszę się wręcz o popularne w środowisku Arsenalu stwierdzenie, że piłkarze pokazali charakter. Starania się opłaciły i po dośrodkowaniu Sancheza i efektownej asyście Ramseya bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mesut Özil.

Gracze Boro nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w 2017 roku, trudno więc nazwać wielkim sukcesem zdobycie 3 punktów na Riverside. Pamiętając jednak o tym, w jak ogromnym kryzysie znajduje się teraz Arsenal, warto poszukać w tym spotkaniu kilku pozytywów. Jednym z nich z pewnością było wspomniane wcześniej pokazanie charakter. Nie zabrakło dziś zawodników, którzy nie bali się wziąć odpowiedzialność za grę na swoje barki. W pierwszej połowie takim graczem był Alex Oxlade-Chamberlain, który wykorzystał daną mu szansę i dobrze sprawował się na prawej flance. W drugiej odsłonie Anglik był mniej skuteczny, za to z lepszej strony pokazał się Alexis Sanchez, który miał udział w obu zdobytych przez Arsenal bramkach. Mała ilość lub całkowity brak takich zawodników w ostatnich meczach była główną przyczyną tak słabych wyników.

Na plus po tym meczu zasłużył także Arsene Wenger. Większość z nas jest przeciwna pozostaniu Francuza na stanowisku managera, coraz więcej wskazuje jednak na to, że sytuacja nie potoczy się po naszej myśli. Łatwiej jednak będzie pogodzić się z obecnością na ławce trenerskiej Wengera wiedząc, że Boss potrafi reagować na słabe wyniki i dokonywać zmian w taktyce czy doborze piłkarzy. Ciężko po jednym określić efektywność formacji 3-4-3, jednak to co najważniejsze to fakt, że Wenger zrezygnował dziś z rozwiązań które się nie sprawdziły i spróbował czegoś innego. Nam pozostaje mieć nadzieję, że nie był to jednorazowy przypadek.

Pięknym widokiem dla każdego kibica The Gunners był uśmiech na twarzach Alexisa Sancheza czy Mesuta Özila po zakończeniu dzisiejszego spotkania. Widać, jak wielką ulgą było dla nich odniesione dziś zwycięstwo. Już w niedzielę czeka nas dużo ważniejsze spotkanie - półfinał Pucharu Anglii. Ile byśmy dali, by takie same nastroje panowały po ostatnim gwizdku na Wembley.

MiddlesbroughRaport pomeczowyPamiątki kibica Arsenalu autor: Bogusz Napierała źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
mitmichael komentarzy: 40306 22.04.2017, 17:28

Hull dwie bramki w przewadze? ładnie

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 38361 newsów: 1 22.04.2017, 17:27

James; ile do wygrania i jaka stawka?

TerrorMachine komentarzy: 1262 22.04.2017, 17:26

Fabian broni karnego ;D

James komentarzy: 1489 22.04.2017, 17:25

panowie co radzicie, mam hull single kupon i moge teraz wycofac za tyle co postawilem

James komentarzy: 1489 22.04.2017, 17:23

brawo hull !!!!!!!!! wytrzymajcie! chociaz wiem ze będzie bardzo bardzo ciezko....

pumeks komentarzy: 14294 22.04.2017, 17:23

No i Reading w plecy z cieniasami.

D14 komentarzy: 1537 22.04.2017, 17:21

Wiedzialem ze w koncu Hull zrobi zabójcza kontre!
Brawo Hull, Brawo Grosik!!! Genialna pila

pumeks komentarzy: 14294 22.04.2017, 17:21

Hoho

Grosik super podanie.

mistiqueAFC komentarzy: 18631 22.04.2017, 17:19

Brawo Hull.Mam Holebasa w FPL, ale kibicuję dzisiaj Tygrysom

Mihex komentarzy: 13815 22.04.2017, 17:04

Ale teraz sędzia w Monachium odwalił. Obrońca wbił Lewemu nakładę w nogę. Nie ma faulu xD

pauleta19 (mistrz typera) komentarzy: 38361 newsów: 1 22.04.2017, 16:55

Nie ma litości dla nurków. Bardzo sędzia :D

mistiqueAFC komentarzy: 18631 22.04.2017, 16:52

Ciekawe rzeczy dzieją się w Championship.Fulham po pierwszej połowie wygrywa na wyjeździe z Huddersfield 4:1 :D

mistiqueAFC komentarzy: 18631 22.04.2017, 16:50

Czy według was mój imiennik pan Madley do końca sezonu powinien odpocząć od Premier League po tej kompromitującej czerwonej kartce?Ja to bym mu nawet zakazał na drugą połowę wychodzić

DRAMAT

James komentarzy: 1489 22.04.2017, 16:47

ehh swensea ladnie wchodzi to hull musialo dostac czrwo ;/ i chyba kupony w kosz

Mihex komentarzy: 13815 22.04.2017, 16:42

Kolego, który chciałeś stawiać 2-0 w meczu HSV-Darmstadt. Mam nadzieję, że tego nie zrobiłeś :P

matek95 komentarzy: 778 22.04.2017, 16:33

Lekko go drasnal i czerwień ehh a tu Hull na kuponie

mistiqueAFC komentarzy: 18631 22.04.2017, 16:27

Oczywiście, że niesluszna.Takich sytuacji w meczu jest kilka.Ja nawet żółtej kartki bym nie dał jak szczery mam być

schnor25 komentarzy: 12290 22.04.2017, 16:27

Być tak dobrze ustawionym i tak w tak spektakularny sposób d..., jedno jest pewne, ten Pan zagości na łamach gazet.

schnor25 komentarzy: 12290 22.04.2017, 16:26

Madley drukarzu, ile dostałeś szekli za spuszczenie Hull?

Mihex komentarzy: 13815 22.04.2017, 16:26

misitque
Moim zdaniem niesłuszna.

mistiqueAFC komentarzy: 18631 22.04.2017, 16:25

Niasse czerwona kartka

Mihex komentarzy: 13815 22.04.2017, 16:20

Afobe 6 bramka w sezonie. Moim zdaniem zapowiadał się, że będzie mógł ich strzelać więcej. Może w następnym sezonie mu się uda.

Mihex komentarzy: 13815 22.04.2017, 16:17

Nie mam nic przeciwko szeroko pojętej muzyce popularnej, ale to faktycznie słuchało mi się tak źle, że przeskakiwałem w różne momenty by zobaczyć czy będzie lepiej :V

Witowo95 komentarzy: 10552 newsów: 1 22.04.2017, 16:16

@FabsFan: Marzia Gaggioli > Tusk w Szansie na Sukces > ten utwór

Mico17 komentarzy: 6322 newsów: 1 22.04.2017, 16:14

FabsFan
nie umiem tego słuchać, nie potrafię

Mihex komentarzy: 13815 22.04.2017, 16:11

Bayern już 2-1 w plecy. Bayern po meczu z Realem wpadł chyba w taki kryzys w grze obronnej jak my po meczach z nimi.

Redzik komentarzy: 8714 newsów: 4 22.04.2017, 16:02

OFICJALNIE: Powtórki wideo od przyszłego sezonu w Serie A!

FabsFAN komentarzy: 9707 22.04.2017, 15:56

Co sadzicie o piosence :P?

https://www.youtube.com/watch?v=HKNaz_UagRA

Joker_224 komentarzy: 2476 22.04.2017, 15:54

Bellerin fryzura Sagna v2.0

praptak komentarzy: 3394 22.04.2017, 15:52

Dzięki :) ciekawe spotkanie będzie.

Witowo95 komentarzy: 10552 newsów: 1 22.04.2017, 15:47

@praptak: Dogrywka, a później(w przypadku kolejnego remisu) karne.

mistiqueAFC komentarzy: 18631 22.04.2017, 15:47

Dogryweczka

praptak komentarzy: 3394 22.04.2017, 15:46

Jeśli po 90 min w meczu Chelsea-Kury będzie 0-0, to wtedy co się dzieje?

Master10 komentarzy: 7963 newsów: 3 22.04.2017, 15:37

https://pbs.twimg.com/media/C-BCjGhWsAAa5LA.jpg

obczajcie to:D

Messi and Suarez after being knocked out of the Champions League... 😂

Master10 komentarzy: 7963 newsów: 3 22.04.2017, 15:35

soulstorm - ktos w ogole wie kto to jest tella?

Mihex komentarzy: 13815 22.04.2017, 15:33

O Krkić wsadził właśnie gola Bayernowi. Co ta obrona gra xD

SoulStorm komentarzy: 1230 22.04.2017, 15:33

Nathan Tella opuścił Arsenal i związał się z Southampton FC - poinformował klub z południa Anglii na swojej oficjalnej stronie.

Zaledwie 17-letni skrzydłowy rozwijał dotychczas swoje umiejętności w szkółkach "Kanonierów", ale brak perspektyw na regularne występy w pierwszej drużynie stołecznego zespołu ułatwił mu decyzję o dołączeniu do "Świętych".

- Jestem zachwycony, że mogłem trafić właśnie tutaj. To dla mnie wielka ulga, że znalazłem miejsce, w którym mogę być spokojny o swoją przyszłość - przyznał Tella po złożeniu stosownych podpisów pod umową.

- Mam za sobą naprawdę dobre lata w Arsenalu i mógłbym tego nie zmieniać, ale zaczynam nowy rozdział w mojej karierze i nie mogę się tego już doczekać. Wiem, że to jest dla mnie właściwe miejsce - podsumował młody skrzydłowy.

Southampton FC zajmuje aktualnie dziewiąte miejsce w tabeli Premier League. "Święci" do ósmego w klasyfikacji West Bromwich Albion tracą cztery punkty.
Źródło: asinfo.

Fabri4 komentarzy: 5120 newsów: 47 22.04.2017, 15:31

Bellerin chyba głupieje XD

Master10 komentarzy: 7963 newsów: 3 22.04.2017, 15:23

w koncu jestesmy zwiazani z ich szatnia :)

Mihex komentarzy: 13815 22.04.2017, 15:21

Arsenal FC‏Konto zweryfikowane @Arsenal 8 min.8 minut temu
Więcej
Congratulations on your promotion to @SkyBetLeagueTwo, @LincolnCity_FC 👏

Fajnie, że nasi poinformowali o tym :p

Master10 komentarzy: 7963 newsów: 3 22.04.2017, 15:20

zielonylisc - za ponad 30 mln i nie euro tylko funtow benteke przeszedl do krysztalowego palacu.

Jaki sens jest sprzedawac go za tyle do Bayernu, skoro Francuz jest lepszy w klubie i reprezentacji, mimo ze starszy.

Za 30 mln nawet Euro to bym sprzedal Welbza lub Oxa :D

Mihex komentarzy: 13815 22.04.2017, 15:07

Czyli on nie chciał wyglądać jak hiszpański konkwistador, a chciał zrobić sobie coś takiego? No ładnie Hector, no ładnie. xD

Argudo komentarzy: 3283 newsów: 2 22.04.2017, 15:05

ZielonyLisc

XDDD

A już myślałem, że gorzej się nie da. Szkoda tylko, że czym gorsza fryzura, tym słabsza forma.

mistiqueAFC komentarzy: 18631 22.04.2017, 15:05

Ogólnie to od dłuższego czasu można zauważyć, że na k.com temat seriali stał się jednym z najpopularniejszych.Do tego doszło NBA które też już stosunkowo dawno wybiło się z tłumu i już mamy pełen obraz tego o czym na naszej stronce się mówi

ZielonyLisc komentarzy: 4561 22.04.2017, 15:02

Hahahahah Bellerin co ma na głowie :D Chyba mam nowy awatar :DDD

scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/18010460_1290111331044319_4749412813984793781_n.jpg?oh=48547dbe5808bb92524bb96c2c604eb8&oe=598E1175

Mihex komentarzy: 13815 22.04.2017, 14:53

Tak, hińską. Na "chińską" ludzie lubią się wkurzyć i krzyczeć, że nie chińska, a japońska, a już mnie to nudzi. A "hińzga bajga" zbyt boli mnie w oczy by tak pisać, więc zamieniam tylko pierwszą literę :V

qba555 komentarzy: 658 newsów: 1 22.04.2017, 14:51

@mistiqueAFC
To w takim razie szybko kończę Oł Dżeja i zabieram się za ten serial. ;)

Rafson95 komentarzy: 4158 22.04.2017, 14:50

Trzeba być skrajnie naiwnym żeby wierzyć w 200mln na transfery i wielką rewolucje w kadrze

Argudo komentarzy: 3283 newsów: 2 22.04.2017, 14:48

Widziałem sporo porównań do gry Life Is Strange i rzeczywiście, podobny klimat, chociaż fabuła znacznie się różni. Co do podobnych seriali, to ciężko coś znaleźć. Oglądałem kilka produkcji młodzieżowych z wątkiem kryminalnym (Pretty Little Liars, Twisted, Eye Candy), ale "13 reasons Why" jest zdecydowanie najlepszy. A pod względem formatu podobny do "The OA". Tam też fabuła rozgrywała się na dwóch płaszczyznach czasowych. Różnica jest taka, że tu obie były ciekawe, a w "The OA" tylko czekałem, aż znów zacznie opowiadać, bo "teraźniejsze" wydarzenia mnie nudziły ;D

ZielonyLisc komentarzy: 4561 22.04.2017, 14:41

W końcu niby ma być rewolucja i 200 mln na transfery :) Jak szaleć to szaleć. Ale gdy widzę informacje, że Siwy ma zamiar przedłużyć umowę z Wilsherem to ta rewolucja wydaje się być jedynie wymysłem mediów.

Ostatni mecz
Następny mecz
Arsenal - Chelsea 27.05.2017 - godzina 18:30
2 : 1
Sydney FC - Arsenal 13.07.2017
vs
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Arsenal00000
2. Bournemouth00000
3. Brighton & Hove Albion00000
4. Burnley00000
5. Chelsea00000
6. Crystal Palace00000
7. Everton00000
8. Huddersfield Town00000
9. Leicester City00000
10. Liverpool00000
11. Manchester City00000
12. Manchester United00000
13. Newcastle United00000
14. Southampton00000
15. Stoke City00000
16. Swansea City00000
17. Tottenham Hotspur00000
18. Watford00000
19. West Bromwich Albion00000
20. West Ham United00000
ZawodnikBramkiAsysty
Harry Kane297
Romelu Lukaku256
Alexis Sánchez2410
Diego Costa207
Sergio Agüero203
Dele Alli187
Zlatan Ibrahimovic175
Eden Hazard165
Joshua King162
Christian Benteke152
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady