Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal

Koniec fatalnej passy: Boro 1:2 Arsenal 17.04.2017, 22:00, Bogusz Napierała 2151 komentarzy

14 stycznia na Liberty Stadium Arsenal pewnie pokonał Swansea, czterokrotnie pokonując Łukasza Fabiańskiego. Mało kto spodziewał się wtedy, że na następne ligowe zwycięstwo Kanonierów na wyjeździe przyjdzie nam czekać ponad 3 miesiące. Dzisiaj koszmarna passa kolejnych niepowodzeń w delegacjach została przerwana, a zawodnicy Wengera pokonali Middlesbrough 2:1.

Wielkie zaskoczenie nastało już przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Wbrew wszystkim oczekiwaniom Arsene Wenger zdecydował się zmienić formację swojego zespołu i postawił na popularne w tym sezonie wśród angielskich drużyn ustawienie 3-4-3. Nie zabrakło także zmian personalnych - do składu powrócili Petr Cech, Alex Oxlade-Chamberlain, Olivier Giroud oraz Aaron Ramsey, szansę zaprezentowania się w nowym ustawieniu dostał także Rob Holding. Zabrakło za to miejsca dla słabo spisujących się ostatnio Hectora Bellerina i Theo Walcotta. Bardzo możliwe, że ten drugi zawdzięcza sobie miejsce na ławce swoim karygodnym komentarzem po ostatnim spotkaniu z Crystal Palace.

Oto jak prezentowały się składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Gabriel, Koscielny, Holding - Chamberlain, Xhaka, Ramsey, Monreal - Özil (89' Bellerin), Alexis (89' Coquelin) - Giroud.

Middlesbrough: Guzan - Barragan, Ayala, Gibson, Fabio (7' Friend) - Clayton, De Roon (79' Gestede), Leadbitter, Ramirez (68' Traore), Downing - Negredo.

Ciężko powiedzieć, że był to dobry mecz w wykonaniu piłkarzy Wengera. Mając jednak w głowie ostatnie popisy Kanonierów można pokusić się o stwierdzenie, że nie był też zły. Pierwsza połowa upłynęła pod wpływem szarpanej gry. Gospodarze skutecznie przeciwstawiali się Arsenalowi i od czasu do czasu próbowali zagrozić bramce Petra Cecha. W 22. minucie udało im się nawet umieścić piłkę w siatce, jednak na spalonym był de Roon i Anthony Taylor prawidłowo nie uznał gola.

Ozdobą pierwszej części meczu był fantastyczny gol Alexisa, który pokonał Guzana.

Podczas przerwy nastroje wśród kibiców The Gunners były optymistyczne. Wszyscy liczyli na pełną kontrolę w trakcie drugiej części i pewnie zwycięstwo. Inne plany mieli jednak gracze Boro - podopieczni Steve'a Agnewa wrócili na boisko z nowymi siłami i od początku przycisnęli swoich rywali. Po kilku groźnych atakach w końcu dopięli swego - w 50. minucie wyrównał Alvaro Negredo.

Przed zawodnikami Wengera wisiało widmo kolejnej kompromitacji, bo w świetle ostatnich wydarzeń za taką uznany by był remis z przedostatnią drużyną tabeli. Mało tego, kilka minut po trafieniu Hiszpana to gospodarze byli bliżsi kolejnej bramki. Kanonierzy przetrwali jednak ten mały kryzys i ruszyli do ataku. Pokuszę się wręcz o popularne w środowisku Arsenalu stwierdzenie, że piłkarze pokazali charakter. Starania się opłaciły i po dośrodkowaniu Sancheza i efektownej asyście Ramseya bramkę na wagę 3 punktów zdobył Mesut Özil.

Gracze Boro nie odnieśli jeszcze zwycięstwa w 2017 roku, trudno więc nazwać wielkim sukcesem zdobycie 3 punktów na Riverside. Pamiętając jednak o tym, w jak ogromnym kryzysie znajduje się teraz Arsenal, warto poszukać w tym spotkaniu kilku pozytywów. Jednym z nich z pewnością było wspomniane wcześniej pokazanie charakter. Nie zabrakło dziś zawodników, którzy nie bali się wziąć odpowiedzialność za grę na swoje barki. W pierwszej połowie takim graczem był Alex Oxlade-Chamberlain, który wykorzystał daną mu szansę i dobrze sprawował się na prawej flance. W drugiej odsłonie Anglik był mniej skuteczny, za to z lepszej strony pokazał się Alexis Sanchez, który miał udział w obu zdobytych przez Arsenal bramkach. Mała ilość lub całkowity brak takich zawodników w ostatnich meczach była główną przyczyną tak słabych wyników.

Na plus po tym meczu zasłużył także Arsene Wenger. Większość z nas jest przeciwna pozostaniu Francuza na stanowisku managera, coraz więcej wskazuje jednak na to, że sytuacja nie potoczy się po naszej myśli. Łatwiej jednak będzie pogodzić się z obecnością na ławce trenerskiej Wengera wiedząc, że Boss potrafi reagować na słabe wyniki i dokonywać zmian w taktyce czy doborze piłkarzy. Ciężko po jednym określić efektywność formacji 3-4-3, jednak to co najważniejsze to fakt, że Wenger zrezygnował dziś z rozwiązań które się nie sprawdziły i spróbował czegoś innego. Nam pozostaje mieć nadzieję, że nie był to jednorazowy przypadek.

Pięknym widokiem dla każdego kibica The Gunners był uśmiech na twarzach Alexisa Sancheza czy Mesuta Özila po zakończeniu dzisiejszego spotkania. Widać, jak wielką ulgą było dla nich odniesione dziś zwycięstwo. Już w niedzielę czeka nas dużo ważniejsze spotkanie - półfinał Pucharu Anglii. Ile byśmy dali, by takie same nastroje panowały po ostatnim gwizdku na Wembley.

MiddlesbroughRaport pomeczowy autor: Bogusz Napierała źrodło: własne
loool komentarzy: 95021.04.2017, 11:28

Masz jakiś link do pełnego zestawienia?

TW_Szczepan komentarzy: 188421.04.2017, 11:27

Byłem kiedyś na jakimś festiwalu barszczu, gdzieś pod granicą z Ukrainą. Wiele nie pamiętam, ale na pewno było tam sporo barszczu

SoulStorm komentarzy: 735121.04.2017, 11:27

FC Schalke 04's Sead Kolasinac has undergone a medical at Arsenal & agreed personal terms with the club ahead of a move this summer [Various]

mallen komentarzy: 2123821.04.2017, 11:22

Arsenal are the 7th-highest revenue-generating football club in the world. They achieved revenues of £393m in 2016.

Deloitte

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 121.04.2017, 11:13

@thegunner4life: O panie!! Jakby dowiedział się, że gdzieś jest tego typu festiwal to ruszyłbym w pieszą pielgrzymkę jak prawosławni na Grabarkę.

thegunner4life komentarzy: 891821.04.2017, 11:11

Witowo95
A ja bym zobaczył jakąś wystawę barszczu, miseczek do barszczu, łyżek itd. Międzynarodowy festiwal barszczu ogólnie mówiąc.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 121.04.2017, 11:08

@ZelGrey: Dwa mecze półfinałowe im w zupełności wystarczą. Chętnie zobaczyłbym finał Ajax vs Lyon.

ZelGrey komentarzy: 252421.04.2017, 11:00

Czego by nie mówić, United w Lidze Europy trzeba chwilowo kibicować. Zawsze to dla nich dodatkowe mecze i dodatkowe zmęczenie, więc większa szansa, że będą tracić punkty w lidze (lub przez kontuzje odniesione w meczach LE - jak Zlatan wczoraj).

Więc półfinał niech przejdą. Mogą przegrać w finale :P

karmel567 komentarzy: 346621.04.2017, 10:58

Ja mam wrażenie, że United zyska na kontuzji Zlatana. Nie chce odbierać zasług Szwedowi, ale mam wrażenie, że czesto jest hamulcem akcji MU. Ok, strzela sporo goli, ale często przez jego grę inni ich nie zdobywają.

D14 komentarzy: 434721.04.2017, 10:39

Live i Utd moga bardzo cierpiec przez utrate swoich najlepszych zawodnikow co moze byc bardzo kluczowe w koncowce sezonu. Nic tylko czekac az beda tracic punkty... wtedy my musimy to wykorzystac i wrocic do TOP4!

thegunner4life komentarzy: 891821.04.2017, 08:54

p19
Przedłuży mu kontrakt i będzie go leczyć jak my Wilshera.

michalmsos komentarzy: 156521.04.2017, 06:44

/uk.sports.yahoo.com/news/arsenal-win-race-sign-sead-170846221.html

Coz, byloby całkiem ok:)

Marioht komentarzy: 611421.04.2017, 06:33

Fatalnie wyglądała ta kontuzja Zlatana.
Oby nie poszyły wiązadła bo to może być koniec jego kariery na tym poziomie.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 121.04.2017, 00:10

Ciekawe co United zrobi z Ibrą. Kontrakt do końca czerwca. 28 bramek, 10 asyst w tym sezonie, a mogą go zostawić na lodzie.

mitmichael komentarzy: 4924321.04.2017, 00:08

A nie przepraszam, stawka to tylko 5zł :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 121.04.2017, 00:06

To widzę, że komuś uda się polecieć na Malediwy.

kamilo_oo komentarzy: 2356720.04.2017, 23:59

Jakiś wariat puścił za 5 zł kupon z dokładnymi wynikami Barcy, Monaco,Schalke i Genk i wygrał 66 tysięcy :p

mistiqueAFC komentarzy: 2676920.04.2017, 23:53

To teraz wszyscy trzymamy kciuki za OL w tych rozgrywkach.Lubię Besiktas, ale płakać z powodu ich odpadnięcia nie będę

Za rok o tej porze będziemy świętować awans Arsenalu do 1/2! :D

praptak komentarzy: 869520.04.2017, 23:52

Ale komentatorzy do kitu. Jak w rozmowie o prace.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 120.04.2017, 23:51

Na miejscu stewadów zamiast pilnować trybun to okrążyłbym Mitrovica z Lopezem żeby im krzywdy nie zrobili :D

Aden komentarzy: 98320.04.2017, 23:51