Koniec marzeń. Atletico - Arsenal 1:0

Koniec marzeń. Atletico - Arsenal 1:0 03.05.2018, 23:36, Kamil Garczorz 906 komentarzy

Liga Mistrzów to rozgrywki, w których chce grać każdy piłkarz, a zwycięstwo w Lidze Europy były jedyną okazją do tego dla piłkarzy Arsenalu. Jednak tuż przed finałem ze snu wybudziło nas Atletico Madryt eliminując Kanonierów w półfinale. Zwycięstwo madrytczykom zapewnił jedyny gol Diego Costy w doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania

Wynik z pierwszego meczu w komfortowej sytuacji stawiał Hiszpanów, ale remis z Londynu niczego nie rozstrzygał, a awans wciąż był sprawą otwartą. Obaj menadżerowie przystąpili do tej rywalizacji poważnie. W spotkaniach ligowych zarówno Arsenal, jak i Atletico nie wyszli w najmocniejszych zestawieniach, by wszyscy byli gotowi na dzisiejszy mecz, a więc w składach nie było żadnych niespodzianek.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Atletico: Oblak - Thomas (90' Savic), Gimenez, Godin, Lucas Hernandez - Saul, Koke, Gabi, Vitolo (74' Correa) - Griezmann, Diego Costa (83' Torres)

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny (12' Chambers), Mustafi, Monreal - Ramsey, Wilshere (68' Mchitarian), Xhaka - Özil, Lacazette, Welbeck

Mecz rozpoczął się spokojnym tempem. Wynik z pierwszego spotkania sprawił, że żadna ze stron nie musiała się otwierać. Arsenal częściej utrzymywał się przy piłce, wymieniał więcej podań, ale to gospodarze stwarzali sobie okazje strzeleckie. Podopieczni Diego Simeone znani są z dyscypliny i to było widać w obronie, a Kanonierzy z trudem stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. Goście w przeciwieństwie do gospodarzy są znani raczej z popełnianych błędów w obronie i tym razem również tego nie uniknęli. Już na początku brak komunikacji pomiędzy Ospiną a Koscielnym doprowadził do zderzenia obu zawodników. Dla kapitana Arsenalu to spotkanie rozpoczęło się pechowo i szybko się zakończyło. Już po kilku minutach Francuz upadł na murawę i długo się nie podnosił. Koscielny na noszach opuścił boisko, a jego miejsce zajął Chambers. Arsenal nie potrafił przedrzeć się przez szczelnie ustawioną defensywę Rojiblancos, a piłkarze stołecznego klubu kilkukrotnie oddawali uderzenia na bramkę Ospiny. Strzały te był głównie niecelne, ale w końcu jeden z nich odnalazł drogę do siatki. Piłkę na lewej stronie dostał Diego Costa i nie przejmując się atakami Bellerina dał prowadzenie gospodarzom w doliczonym czasie gry.

Druga połowa toczyła się w podobnym tempie, a Arsenal śmielej zaczął atakować po upływie godziny. Londyńczycy postawili na akcje oskrzydlający, bo tylko w tamtych sektorach mieli miejsce, by wprowadzać piłkę. To dało szanse bocznym obrońcom, Bellerinow oraz Monrealowi, którzy często podłączali się do akcji ofensywnych, ale ich dośrodkowania były niecelne. Bramkarze obu zespołów nie mieli zbyt dużo pracy. Zawodnicy Atletico oddali zaledwie cztery celne strzały na bramkę, a Arsenalu... 1. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 i to Los Colchoneros cieszyli się z awansu do finału Ligi Europy.

Arsenal nie potrafił rozerwać szyków obronnych swoich rywali, bo grali zbyt statycznie, a podania wymieniane zbyt wolno. Mając do czynienia z taką defensywą należało grać dynamiczniej, powinno być więcej ruchu, a podania wymieniać szybciej. Dlatego Kanonierzy podawali piłki na skrzydła i dlatego Welbeck oraz Lacazette właśnie w bocznych sektorach szukali sobie miejsca. Zdarzały się przebłyski, gdy goście przyśpieszali grę, ale wtedy zawsze brakowało piłkarza ustawionego przed bramką Oblaka. Na początku meczu na boisku pojawił się Calum Chambers, który dał dobrą zmianę i gdyby nie jego interwencje goście wcześniej odebrali nam marzenia o wygranej. Anglik zablokował kilka uderzeń, które prawdopodobnie wpadłyby do bramki.

Wygrana w tych rozgrywkach miała być hołdem dla Arsene'a Wengera, ale piłkarze nie sprostali zadaniu i Francuz będzie musiał odejść z Arsenalu bez żadnego trofeum, a do końca jego przygody w Londynie pozostały zaledwie trzy ligowe mecze.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Atletico Madryt

Atletico MadrytLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
helzing komentarzy: 327304.05.2018, 12:01

@FabsFAN: tak zdjeło

DontCry komentarzy: 760804.05.2018, 11:59

@helzing: Kupowałeś coś wcześniej z tego sklepu? Jeśli tak, to czy wtedy wszystko było ok? Jeśli zdjęło hajs z konta i pierwszy raz od nich kupujesz, a na PayU wszystko się zgadza, to jak na moje próbuję Cię naciągnąć na polskie monety. Nie daj się oszukać.

TheBestGooner komentarzy: 358404.05.2018, 11:55

Maturzyści, jakie plany na przyszłość? Studia, praca? Jeśli studia to jakie?

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 204.05.2018, 11:52

@TheBestGooner: No tak, więc raczej będzie dobrze

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.05.2018, 11:49

@helzing:
A zdjelo Ci coś z konta?

@Mariusz28:
W pierwszym meczu murowali, bo grali w 10 x D przypomnij sobie Arsenal w pełnym składzie przeciwko Bayernowi albo Barcelonie. W 2011 Arsenal na Camp Nou nie oddał nawet celnego strzału.

helzing komentarzy: 327304.05.2018, 11:48

mam nadzieje ze emocji już opadły bo potrzebuje doradzenia. Zamawiałem coś ostatnio ze sklepu internetowego i opłacałem przez payu. Dziś ten sklep twierdzi że coś poszło nie tak, że nie otrzymali kasy od pauy i chcą żeby ponowić płątność, a jak patrzę na status transakcji na stronie payu to widnieje status Opłacona.
Pierwszy raz mam taki przypadek

TheBestGooner komentarzy: 358404.05.2018, 11:42

@dami494
Próbne zawsze dają trudniejsze żeby sie wszyscy przestraszyli i zaczęli uczyć. Przynajmniej u nas tak było.

Mariusz28 komentarzy: 495104.05.2018, 11:41

W drugiej połowie nas przycisnęli, ale pierwszy mecz i znaczna część wczorajszego to była obrona z nastawieniem na kontry. Próbowałem postawić się w sytuacji kibica Atletico. Serio nic przyjemnego oglądać jak mocna drużyna z La Liga broni się przed (nie bójmy się tego słowa) średniakiem z Premier League. Rozumiem że właśnie na tym polega ich siła ale zero w tym frajdy.
Arsenal tak samo ciężko się ogląda z tą różnicą że my nic nie wygrywamy.
A rozchodzi mi się o to, że chciałbym aby Arsenal zaczął znowu wygrywać ale prezentując przy tym ciekawy styl gry.

MarkOvermars komentarzy: 913204.05.2018, 11:34

@TheBestGooner: lepiej grac nie widowiskowo ale skutecznie niż tiki take kończąca się na 16 metrze

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 204.05.2018, 11:34

@Chopinno: Na pewno lepiej rozprawkę napisałem niż na próbnej

dami494 komentarzy: 3463 newsów: 204.05.2018, 11:33

@Chopinno: jako tako xd

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9204.05.2018, 11:31

Freiburg sporting director has dismissed claims Caglar Soyuncu is set to join Arsenal as “total nonsense”.

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 104.05.2018, 11:28

@Mariusz28: To opisz mi ten ich styl, bo w 80 minucie nie potrafiliśmy wyjść z własnej połowy. A żadna drużyna na świecie mając korzystny wynik nie będzie się otwierała. No może oprócz Arsenalu.

ZielonyLisc komentarzy: 2027904.05.2018, 11:28

@Chopinno: dobrze, zdane wszystko.

TheBestGooner komentarzy: 358404.05.2018, 11:27

Jak to była gra ofensywna Atletico to strach pomyśleć jak oczy bolą przy oglądaniu gry defensywnej.

softgreat komentarzy: 208104.05.2018, 11:27

pierwszy mecz to byla super szansa na final ale nie potrafilismy strzelic. atletico bylo przygotowane a my nie mielismy planu B. oni to nie west ham gdzie nastrzelalismy bramek w 10 minut. do tego doszedl beznadziejny blad w obronie. gdyby bylo 2 lub 3 zero spokojnie bysmy przeszli. atletico to nie barca zeby wygrywac 5:0 u siebie

ZielonyLisc komentarzy: 2027904.05.2018, 11:26

@Gunnerrsaurus: jak najbardziej

ZielonyLisc komentarzy: 2027904.05.2018, 11:25

@Mariusz28: ale do czego nawiązujesz?? Co to ma do rzeczy? Pytasz o rzeczy nie istotne. Chcę aby Arsenal wygrywał trofea i wrócil do gry o najwyższe cele. Tyle.

Chopinno komentarzy: 328704.05.2018, 11:24

Maturzysty jak pojszlo? :D

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189504.05.2018, 11:24

@illpadrino:

Przecież on nadal zasuwa jak na dopalaczach.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5004.05.2018, 11:24

Wszyscy na tej stronie biadolili że Atletico będzie murować cały mecz, że to antyfutbol, a to wyglądało tak zupełnie odwrotnie. Śmiech człowieka zbiera że nawet w półfinale LE Simeone mógł sobie pozwolić na grę ofensywną

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 304.05.2018, 11:23

@Gunnerrsaurus:

Mamy oczy. :D

MarkOvermars komentarzy: 913204.05.2018, 11:23

Lol słyszeliście wieści? Hiszpańskie media piszą ze podobno mamy wymienić Kościelnego za Jimeneza z Atletico za drobna dopłata.juz widze jak biorą od nas kontuzjowanego kosę

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189504.05.2018, 11:21

@Mariusz28:

Chyba przesadzasz, wczoraj nie bronili się bez przerwy, mogli wygrać dużo więcej niż 1:0

@ZielonyLisc:

Czyli odejście Wengera to same plusy

Mariusz28 komentarzy: 495104.05.2018, 11:20

Rozumiem, tak jak napisałem ich styl przynosi wyniki. Ale naprawdę, chcielibyście oglądać tak grający Arsenal pod wodzą nowego managera?
I nie zrozumcie mnie źle, Arsenal obecnie też gra strasznie, kiedyś był chociaż ten "Wengerball".
Chodzi mi o to że nie mógłbym oglądać przez 90 minut jak moja ulubiona drużyna broni się na swojej połowie wszystkimi zawodnikami i czasami wyjdzie z kontrą.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041304.05.2018, 11:20

@Mariusz28:

eeee Ty tak serio? Jeżeli ich gry nie da się oglądać, to co można powiedzieć o grze Arsenalu.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189504.05.2018, 11:20

Atletico gra brzydko, ale Arsenal aktualnie przechodzi sam siebie

ZielonyLisc komentarzy: 2027904.05.2018, 11:18

@Papaciok: dzieciaczyna dostał 100 wyżebranych plusów i został ale wraz z informacją o odejściu AW zniknął ze strony.

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11704.05.2018, 11:17

@Mariusz28: To raczej oni nam powinni współczuć. Grają dużo lepszą piłkę od nas.

ZielonyLisc komentarzy: 2027904.05.2018, 11:16

@Mariusz28: daj spokój... A co to za przyjemność oglądać grę w wykonaniu naszych piłkarzy??? Milion podań, zero strzałów, mnóstwo kombimerstwa przed polem karnym i strata. Oni ,, przynajmniej" grają w finale LE i zajmują 2 miejsce w La Liga.

Papaciok komentarzy: 438704.05.2018, 11:14

@ZielonyLisc: "yebac impre" :D owszem jezeli mn pamiec nie myli to mial odejsc i nie wrocic ale cos mu nie pyklo xddd

Papaciok komentarzy: 438704.05.2018, 11:13

Wczoraj na stadionie atletico swietna atmosfera

Na es zawsze piknik xd

ZielonyLisc komentarzy: 2027904.05.2018, 11:13

@Papaciok: która? Tą z opuszczoniem strony na Amen? :D

Mariusz28 komentarzy: 495104.05.2018, 11:12

Zgoda, Arsenal zagrał straszną padakę i to nie podlega dyskusji. Natomiast współczuję kibicom Atletico, serio nie mógłbym długo oglądać takich spotkań. Ok, może i są efekty ale cóż to za przyjemność oglądać taką grę?

Papaciok komentarzy: 438704.05.2018, 11:11

Bohaterem k.com jest gunnersaurus za pamietna akcje z imprecisem

Xd

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52404.05.2018, 11:08

@thegunner4life
Dlaczego Ty nie napisałeś takiego komentarza? Zabrakło Ci jaj jak piłkarzom Arsenalu, prawda?

SoulStorm komentarzy: 743004.05.2018, 11:07

@Multi09: Odpowiedź jest banalnie prosta.

Wenger to stan umysłu,jego nigdy nie zrozumiesz.

Multi09 komentarzy: 511 newsów: 104.05.2018, 11:06

Wytłumaczy mi ktoś czemu Wenger nie wpuścił wczoraj Iwobiego lub Nketiaha za Welbecka w tej 70/80 minucie? Przecież taki wypoczęty Iwobi to na kontrę byłby idealny, a Welbeck przez ten czas przynajmniej ze dwie zepsuł. I tak był już zmęczony i bezużyteczny, więc czemu nie wpuścić świeżego gracza? A no tak, lepiej siedzieć na ławce z opuszczoną głową. Oczami wyobraźni widzę jak Wenger idzie do technicznego i mówi: "Proszę Pana, bo tamta drużyna nie da pograć moim chłopakom, niech Pan coś zrobi". Tak go widzę w ostatnim czasie jako trenera.

Papaciok komentarzy: 438704.05.2018, 11:05

@arsenallord: wlasnie mimo ze najgorszy to i tak zjadal bellerina

darek250s komentarzy: 10291 newsów: 504.05.2018, 11:03

Taaa...sprzedac wszystkich, grac juniorami i zatrudnic Artete, bo kazdy po Wengerze bedzie lepszy xD

arsenallord komentarzy: 29699 newsów: 11704.05.2018, 11:02

@Papaciok: Tego Thomasa co był wczoraj najsłabszy w Atletico? Oczywiście od Bellerina był lepszy, ale to słaby punkt odniesienia.

Fabri4 komentarzy: 9981 newsów: 5004.05.2018, 11:02

@MaciekGoooner: Nie wiem czy to coś pomaga, ale ja zmniejszam obroty wirowania i piorę w 30/40 stopniach ;p

SoulStorm komentarzy: 743004.05.2018, 11:02

@MaciekGoooner: Pralka i program na syntetyki.Ustaw na jak najniższą temperaturę.

TheBestGooner komentarzy: 358404.05.2018, 11:02

@Gunnersaurus
Mam tę informację z oczu.

thegunner4life komentarzy: 897404.05.2018, 11:02

Mam tylko nadzieje, że administracja w drodze wyjątku odejdzie od swoich zasad i ten kolega co wczoraj napisał ten komentarz nie dostanie bana. Powiedział tylko na głos to co wszyscy myśleli od dawna.

Bo on był takim naszym bohaterem. Stanął niczym Lenin na skrzyni i poruszył masy kibiców wyrażając swą złość! Jeżeli natomiast polegnie w walce z Wengerem to na pocieszenie jest to, iż będzie to jedna z jego ostatnich ofiar.

kamo99111 komentarzy: 690604.05.2018, 11:00

Sprzedac Ozila i Bellerina i mamy + 100 baniek na transfery :-D a tak na powaznie to Bellerin musi koniecznie miec konkurencje u nas. Jak zobaczy przez 2-3 mecze ze grzeje lawe to byc moze wezmie sie w garsc i znowu w jego glowie zamieszka gra w pilke a nie pokazy mody. Pod wodza nowego trenera dalbym mu jeszcze sznase bo talent na pewno ma, pytanie na ile bedzie w stanie go jeszcze wykorzystac.
Co do Ozila to ja juz sam nie woem co o nim myslec. Potrafi zagrac genialny mecz zeby w nastepnym zniknac. W reprze spisuje sie zazwyczaj dobrze. Ale chyba tez juz powoli zaczynam tracoc co do niego cierpliwosc. Nie wiem czy Miki na 10 nie bedzie lepsza opcja.
Zeby wrocic do topki to w to okienko bysmy musieli wydac grubo ponad 200 baniek. Na dzien dzisiejszy brakuje: klasowego bramkarza, srodkowego obroncy x2, prawego obroncy do konkurencji z modnisiem, lewego obrony (Nacho juz coraz starszy), srodkowego pomocnika (w szczegolnosci DP) no i skrzydlowego z prawdziwego zdarzenia. Niektore z brakow mozna polatac naszymi mlodzikami ale oni poki co nie sa chyba jeszcze na tyle ograni zeby sprostac oczekiwaniom.

darek250s komentarzy: 10291 newsów: 504.05.2018, 10:59

Nie bylo tragedii. Jestesmy przyzwyczajeni do porazek za kadencji Wengera.

michalmsos komentarzy: 156504.05.2018, 10:56

@FabsFAN: nawet manekin bylby lepszy na naszej prawej obronie;) tyle samo dawalby w ataku... a w obronie byłby lepszy;)