Koniec marzeń. Atletico - Arsenal 1:0

Koniec marzeń. Atletico - Arsenal 1:0 03.05.2018, 23:36, Kamil Garczorz 906 komentarzy

Liga Mistrzów to rozgrywki, w których chce grać każdy piłkarz, a zwycięstwo w Lidze Europy były jedyną okazją do tego dla piłkarzy Arsenalu. Jednak tuż przed finałem ze snu wybudziło nas Atletico Madryt eliminując Kanonierów w półfinale. Zwycięstwo madrytczykom zapewnił jedyny gol Diego Costy w doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania

Wynik z pierwszego meczu w komfortowej sytuacji stawiał Hiszpanów, ale remis z Londynu niczego nie rozstrzygał, a awans wciąż był sprawą otwartą. Obaj menadżerowie przystąpili do tej rywalizacji poważnie. W spotkaniach ligowych zarówno Arsenal, jak i Atletico nie wyszli w najmocniejszych zestawieniach, by wszyscy byli gotowi na dzisiejszy mecz, a więc w składach nie było żadnych niespodzianek.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Atletico: Oblak - Thomas (90' Savic), Gimenez, Godin, Lucas Hernandez - Saul, Koke, Gabi, Vitolo (74' Correa) - Griezmann, Diego Costa (83' Torres)

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny (12' Chambers), Mustafi, Monreal - Ramsey, Wilshere (68' Mchitarian), Xhaka - Özil, Lacazette, Welbeck

Mecz rozpoczął się spokojnym tempem. Wynik z pierwszego spotkania sprawił, że żadna ze stron nie musiała się otwierać. Arsenal częściej utrzymywał się przy piłce, wymieniał więcej podań, ale to gospodarze stwarzali sobie okazje strzeleckie. Podopieczni Diego Simeone znani są z dyscypliny i to było widać w obronie, a Kanonierzy z trudem stwarzali sobie sytuacje strzeleckie. Goście w przeciwieństwie do gospodarzy są znani raczej z popełnianych błędów w obronie i tym razem również tego nie uniknęli. Już na początku brak komunikacji pomiędzy Ospiną a Koscielnym doprowadził do zderzenia obu zawodników. Dla kapitana Arsenalu to spotkanie rozpoczęło się pechowo i szybko się zakończyło. Już po kilku minutach Francuz upadł na murawę i długo się nie podnosił. Koscielny na noszach opuścił boisko, a jego miejsce zajął Chambers. Arsenal nie potrafił przedrzeć się przez szczelnie ustawioną defensywę Rojiblancos, a piłkarze stołecznego klubu kilkukrotnie oddawali uderzenia na bramkę Ospiny. Strzały te był głównie niecelne, ale w końcu jeden z nich odnalazł drogę do siatki. Piłkę na lewej stronie dostał Diego Costa i nie przejmując się atakami Bellerina dał prowadzenie gospodarzom w doliczonym czasie gry.

Druga połowa toczyła się w podobnym tempie, a Arsenal śmielej zaczął atakować po upływie godziny. Londyńczycy postawili na akcje oskrzydlający, bo tylko w tamtych sektorach mieli miejsce, by wprowadzać piłkę. To dało szanse bocznym obrońcom, Bellerinow oraz Monrealowi, którzy często podłączali się do akcji ofensywnych, ale ich dośrodkowania były niecelne. Bramkarze obu zespołów nie mieli zbyt dużo pracy. Zawodnicy Atletico oddali zaledwie cztery celne strzały na bramkę, a Arsenalu... 1. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-0 i to Los Colchoneros cieszyli się z awansu do finału Ligi Europy.

Arsenal nie potrafił rozerwać szyków obronnych swoich rywali, bo grali zbyt statycznie, a podania wymieniane zbyt wolno. Mając do czynienia z taką defensywą należało grać dynamiczniej, powinno być więcej ruchu, a podania wymieniać szybciej. Dlatego Kanonierzy podawali piłki na skrzydła i dlatego Welbeck oraz Lacazette właśnie w bocznych sektorach szukali sobie miejsca. Zdarzały się przebłyski, gdy goście przyśpieszali grę, ale wtedy zawsze brakowało piłkarza ustawionego przed bramką Oblaka. Na początku meczu na boisku pojawił się Calum Chambers, który dał dobrą zmianę i gdyby nie jego interwencje goście wcześniej odebrali nam marzenia o wygranej. Anglik zablokował kilka uderzeń, które prawdopodobnie wpadłyby do bramki.

Wygrana w tych rozgrywkach miała być hołdem dla Arsene'a Wengera, ale piłkarze nie sprostali zadaniu i Francuz będzie musiał odejść z Arsenalu bez żadnego trofeum, a do końca jego przygody w Londynie pozostały zaledwie trzy ligowe mecze.

Oceń piłkarzy Arsenalu po meczu z Atletico Madryt

Atletico MadrytLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Kamil Garczorz źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
Topek komentarzy: 13512 newsów: 12605.05.2018, 15:04

Santiemu za zasługi dać, a Wengerowi to już nie! ;)

Tak czy siak, nowy trener nie może budować składu w oparciu o Hiszpana. Oby wymyślił coś lepszego w pomocy od Xhaki. Ciekaw jestem jak Ramsey może się jeszcze rozwinąć u kogoś innego.

DontCry komentarzy: 746405.05.2018, 15:00

Ładna akcja Palace. Szkoda tylko, że Zaha bez asysty. :P

FanekAFC komentarzy: 478805.05.2018, 14:46

Jestem pewny, że Santi po tak długiej przerwie i tak bije na głowe nasze talenty jak Xhaka i Elneny.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18898 newsów: 11705.05.2018, 14:45

Dawać Santiemu jeszcze rok kontraktu, za zasługi chociaż się mu należy.

filo94 komentarzy: 5924 newsów: 205.05.2018, 14:43

@Redzik: super info, dzieki! :)

RIVALDO700 komentarzy: 3145705.05.2018, 14:40

W ogóle jesli Icardi nie zrobi out z Interu w te lato, to chyba facet lubi ten klub i tam gdzie jest, bo dla mnie to troche zmarnuje sobie kariere aby kolejny sezon tam siedzieć. Naprawde nie widze sensu zbytnio tam tkwić. Facet nawet LM nie może posmakować, a w seria a Inter dzis to sredniaczek.

Redzik (redaktor) komentarzy: 15020 newsów: 8905.05.2018, 14:40

@filo94: na Twitterze James Banege i Jeorge Bird pisali. Możesz sprawdzić :))

Marcinafc93 komentarzy: 2110405.05.2018, 14:39

Santi trenuje już normalnie

Redzik (redaktor) komentarzy: 15020 newsów: 8905.05.2018, 14:39

@Topek: Sarri jest bardzo bezpośredni i chamski. Po przegranym meczu powiedział na konferencji do dziennikarki, żeby spierdal**a. Innym razem będąc w autobusie pokazał środkowy palec kibicom Juve. (To było 2 tygodnie temu)

W Neapolu takie rzeczy uchodzą mu na sucho ale w Anglii by to zjedli za takie zachowanie.

A jeśli chodzi o aspekty sportowe to na pewno minus taki, że Sarri ma ustaloną jedenastkę i nawet jeśli Hamsik gra słabo to dalej wybiega w podstawowym składzie. Taki beton troche.

Marcinafc93 komentarzy: 2110405.05.2018, 14:38

https://pbs.twimg.com/media/DcbweCKWkAAQgJj.jpg

rreddevilss komentarzy: 368405.05.2018, 14:38

@DontCry:

Się okaże :D

filo94 komentarzy: 5924 newsów: 205.05.2018, 14:36

@Redzik: skąd info? :D

schnor25 komentarzy: 1745505.05.2018, 14:36

@Dominik11: W Realu by się chyba Kane nadał. Dużo lepsza opcja od Lewusa.

Redzik (redaktor) komentarzy: 15020 newsów: 8905.05.2018, 14:34

Cazorla powrócił do treningów z drużyną z PEŁNYM OBCIĄŻENIEM.

Plusujcie tą dobrą nowinę.

DontCry komentarzy: 746405.05.2018, 14:32

@rreddevilss: Nie mam Kane'a od jakiegoś czasu i nie żałuję, ale wiem że w tej kolejce to mnie zaboli, a pewnie uroczy Jesus z City mnie zawiedzie. :/

Topek komentarzy: 13512 newsów: 12605.05.2018, 14:32

Co jest złego w Sarrim? ta sprawa rotacji czy inne rzeczy? normalnie pytam.

RIVALDO700 komentarzy: 3145705.05.2018, 14:31

@Dominik11: Ja to Kane widze w Realu lub w City za Aguero. Nigdzie indziej raczej go nie widzę.

Dominik11 komentarzy: 1622505.05.2018, 14:31

Rudiger o Kloppie:

- To doskonały motywator, który sprawia, że czujesz się najlepszy na świecie.

O Conte

- Jeśli zostanie na kolejny rok, będę z nim pracował. To profesjonalista, którego z piłkarzami łączą profesjonalne relacje.

rreddevilss komentarzy: 368405.05.2018, 14:30

@DontCry:

Harry :P

Dominik11 komentarzy: 1622505.05.2018, 14:28

Kane w lipcu będzie miał 25 lat , ciekawe ile jeszcze będzie grał w Tottenhamie , bo wątpię że będzie grał do końca kariery facet chce dużej tyg i pucharów i na to w 100% zasługuje.

RIVALDO700 komentarzy: 3145705.05.2018, 14:28

@Dominik11: Alcacer jest stracony w Barcelonie, na moje zrobi out niedługo.

RIVALDO700 komentarzy: 3145705.05.2018, 14:26

Tak w ogóle Icardi-Atletico to byłby ciekawy deal, bo ten Inter to sredniak. W końcu mógłbym zobaczyć go w LM i w starciach Real/Barca. Imo Kane,Lukaku i Icardi to nr 3 do 25 lat na swiecie jako typowa 9 dzis.

DontCry komentarzy: 746405.05.2018, 14:26

@rreddevilss: Gabriel Jesus, u Cb?

Dominik11 komentarzy: 1622505.05.2018, 14:23

Barca Messi , Suarez , Dembele , Griezmann , Alcacer i Denis Suarez wszyscy ofensywni , nie wiem po co oni wszyscy, ale jak przychodzi Francuz to ktoś z dwójki Alcacer - Denis odejdzie lub dwóch.

filo94 komentarzy: 5924 newsów: 205.05.2018, 14:22

@RIVALDO700: Lace nam zabiorą :D

rreddevilss komentarzy: 368405.05.2018, 14:22

@DontCry:

Kto na kpt? :)

DontCry komentarzy: 746405.05.2018, 14:19

@rreddevilss: U mnie też prawie wszyscy podwójnie, z wyjątkiem Zahy. Wczoraj grał pan David z Manchesteru i zrobił 3 punkty.

RIVALDO700 komentarzy: 3145705.05.2018, 14:19

Jak myslicie po kogo pójdzie w te lato Atletico po tym jak Griezmann idzie do Barcy. Mi tylko namyśl Icardi przychodzi.

mikowhy komentarzy: 1023 newsów: 1005.05.2018, 14:19

@Womanizer: wychodzi, że Jardim najlepszy :)

rreddevilss komentarzy: 368405.05.2018, 14:19

@DontCry: 1921 ale w tej kolejce nikt mi nie grał a zagra 22 zawodników :)

DontCry komentarzy: 746405.05.2018, 14:17

@rreddevilss: 1941, Ty? ;)

rreddevilss komentarzy: 368405.05.2018, 14:16

@DontCry:

Ile punktów w fantasy? Pamiętam jak szliśmy łeb w łeb :D

mikowhy komentarzy: 1023 newsów: 1005.05.2018, 14:16

@rreddevilss: ponoć chce zostać w PL

rreddevilss komentarzy: 368405.05.2018, 14:15

@RIVALDO700:

Z top 6 tylko u was bym go widział

DontCry komentarzy: 746405.05.2018, 14:14

@rreddevilss: Nie ten poziom fizycznie jak na moje, pod względem techniki nadal jest wspaniałym piłkarzem, ale raczej odejdzie na emeryturkę gdzieś. Tak obstawiam.

Stoke strzela.

rreddevilss komentarzy: 368405.05.2018, 14:13

@Szebson:

Ja ostatnio poczułem, że Arsenal - Jardim, Monaco - Wenger :D

RIVALDO700 komentarzy: 3145705.05.2018, 14:13

@rreddevilss: dla mnie to on nadal ma skille spokojnie na PL, chyba ze kasa wygra i zrobi out za Europe.

Dominik11 komentarzy: 1622505.05.2018, 14:12

Stoke 1-0 CP

filo94 komentarzy: 5924 newsów: 205.05.2018, 14:11

Jest tu ktoś kto zna się dobrze na oprogramowaniach, komputerach itp? :D
Mam problem z instalacja fortnite haha :D

rreddevilss komentarzy: 368405.05.2018, 14:11

@RIVALDO700:

Właśnie ciekawe czy Yaya zostanie w premierleague czy pójdzie do Chin lub MLS jak myślicie?

Szebson komentarzy: 351005.05.2018, 14:11

@rreddevilss: wszystko jest możliwe, ja niczego nie przekreślałbym na tym etapie. Wiadomo, że w Arsenalu cały sztab szkoleniowy będzie miał wiele pracy, więc daję na ten duet szanse.

darek250s komentarzy: 7372 newsów: 405.05.2018, 14:11

Przypominam, że jeszcze Wenger jest tutaj. On przez te pare dni może dać nawet Jenkinsonowi kontrakt na 5 lat.

RIVALDO700 komentarzy: 3145705.05.2018, 14:08

Zamiast Cazorli, to juz lepiej dac kontrakt Yayi Toure,który oficjalnie po tym sezonie odchodzi z City i będzie free playerem. W ostatnim meczu zarzucił taka piłkę do Jesusa po którym zdobył gola, ze Messi by sie nie powstydził.

rreddevilss komentarzy: 368405.05.2018, 14:06

@Szebson:

Myślisz że Buvac zamieniłby ławkę Kloppa ma ławkę Vieiry? No way

DontCry komentarzy: 746405.05.2018, 14:04

Buvac prowadził kiedykolwiek jakiś klub? Czemu Wam nagle ta opcja pasuje? Wystarczy kilka fajnych artykułów i wypowiedzi i już go kupiliście? Nie jestem przekonany, rola asystenta, a pierwszego trenera to dwie różne rzeczy.

Szebson komentarzy: 351005.05.2018, 13:59

@arsenallord: Prędzej Vieira+Buvac na asystenta.

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18898 newsów: 11705.05.2018, 13:55

Mi pasuje każdy z wyjątkiem Sarriego, Artety i Vieiry. Chyba, że Buvac + Vieira na asystenta - to byłoby ciekawe. Allegri, Enrique vzy opcje niemieckie - wszystko mile widziane.

Kowal96 komentarzy: 1459305.05.2018, 13:50

Na pewno*

Kowal96 komentarzy: 1459305.05.2018, 13:49

Hmm, to może Besnik Hasi? Fenomenalne pół sezonu w Legii, 27% zwycięstw mówi samo za siebie. Prawdopodobnie pierwszy raz od 2011 Olimpiakos nie będzie mistrzem Grecji, więc pewnie będzie latem wolny.

mitmichael komentarzy: 4771205.05.2018, 13:49

@Womanizer: mi akurat pasuja wszyscy ktorych wymieniles oczywiscie bez Artety czy Vieiry bo ta druzyna potrzebuje kogos kto ich za tylki wezmie a nie jak Wenger poglaszcze po glowie, powie ze maja duza jakosc i beda w pelni zadowoleni. Najepsza dla nas opcja jest Allegri, jak sie nie uda to Jardim a jezeli i z nim sie nie powiedzie to Enrique, byle przyszedl ktos kto nie zadowoli sie jakimis marnymi 50mln funtow za ktore nie da sie odbudowac zespolu

Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Man City 15.12.2019 - godzina 17:30
? : ?
West Ham - Arsenal 9.12.2019 - godzina 21:00
1 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool16151046
2. Leicester16122238
3. Man City16102432
4. Chelsea1692529
5. Man United1666424
6. Wolves1659224
7. Tottenham1665523
8. Sheffield United1657422
9. Arsenal1657422
10. Crystal Palace1664622
11. Newcastle1664622
12. Brighton1654719
13. Burnley1653818
14. Everton1652917
15. Bournemouth1644816
16. West Ham1644816
17. Aston Villa1643915
18. Southampton1643915
19. Norwich16321111
20. Watford161699
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy163
Tammy Abraham113
Pierre-Emerick Aubameyang111
Marcus Rashford104
Sadio Mané94
Sergio Agüero92
Harry Kane92
Danny Ings91
Teemu Pukki83
Raheem Sterling81
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz listopada wybór redaktorów
6.21
Gracz listopada wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna