Koniec przygody z COC: Sheffield 3-0 Arsenal!

Koniec przygody z COC: Sheffield 3-0 Arsenal! 27.10.2015, 21:42, 1036 komentarzy

W fatalnym - żeby nie powiedzieć nijakim - stylu Kanonierzy żegnają się dziś z rozrywkami Pucharu Ligi Angielskiej. Londyńczycy nie poradzili sobie z wyzwaniem rzuconym przez zespół z Championship, Sheffield Wednesday, ulegając mniej klasowym rywalom aż 0:3.

Kibice Arsenalu będą nie tylko podłamani wynikiem, ale też pogarszającą się sytuacją kadrową klubu. Już po kilku minutach z murawy zejść musiał Alex Oxlade-Chamberlain, choć w jego przypadku uraz może okazać się mniej groźny, a przynajmniej takie nowiny podają brytyjskie stacje. Gorzej wygląda sytuacja Theo Walcotta, który zastąpił właśnie Chamberlaina, i po kwadransie spędzonym na boisku, opuścił je z kontuzją.

Podopieczni Wengera nie liczą się więc już w tym sezonie w walce o jedno z krajowych trofeów. Tej nocy bawić i cieszyć się będą fani Sheffield, a dziś to ich ulubieńcy bardziej zasłużyli na awans i tenże awans wywalczyli. Kanonierzy myśli koncentrować mogą już na wyjazdowym meczu ze Swansea City.

Składy obu ekip:

Sheffield Wednesday: Wildsmith – Hunt, Loovens, Lees, Pudil – Lee, Hutchinson – (80' McGugan); Wallace, Bannan (75' Semedo), Helan – Joao (85' Nuhiu)

Arsenal: Cech – Debuchy, Chambers, Mertesacker, Gibbs – Flamini, Kamara – (60' Bielik); Oxlade-Chamberlain (5' Walcott) (19' Bennacer), Campbell, Iwobi – Giroud

Już na samym początku spotkania - w czwartej minucie - Chamberlain doznaje urazu. Zastępuje go Theo Walcott, a lista kontuzjowanych w Arsenalu wydłuża się.

Bardzo nudny i senny ten pierwszy kwadrans. Kanonierzy w tym czasie zdążyli jedynie wywalczyć rzut rożny. Drugi garnitur gości nie prezentuje się najlepiej, a gospodarze najwyraźniej również nie mają w planach zapewnienia widzom świetnego widowiska.

Theo pograł nieco ponad dziesięć minut i z powodu urazu musiał opuścić plac boju. Coraz gorzej wygląda sytuacja kadrowa Kanonierów. Miejsce Anglika zajmuje Bennacer.

Gospodarze wychodzą na prowadzenie! Bannan zagrywa na skrzydło do Pudila, który dośrodkowuje na piętnasty metr. Do piłki dopada Wallace i natychmiastowym uderzeniem po ziemi nie daje szans Cechowi. 1-0!

Żółta kartka dla Hutchinsona, Arsenal ma rzut wolny. Stały fragment gry na raty wykonuje Campbell i ostatecznie zmusza do interwencji Wildsmitha. Podobna okazja dla Sheffield już chwilę później - Wallace posyła jednak piłkę obok bramki rywala.

Iwobi poczarował na lewym skrzydle, szedł do środka i oddał strzał, ale trafił tylko w boczną siatkę. Gospodarze rewanżują się indywidualną akcją Helana, który wpada w szenstaskę The Gunners, jednak jest zatrzymany przez Cecha. Rzut rożny...

Mamy 2-0! Wallace wrzuca w pole karne Arsenalu, Joao główkuje i w taki właśnie sposób Sheffield zaskakuje wszystkich, podwyższając prowadzenie!

Sędzia dorzucił nam do pierwszej połowy aż cztery minuty, a po ich upłynięciu zaprosił wszystkich na krótki odpoczynek.

Trzeci gol dla gospodarzy. Świetnie rozegrany rzut wolny, po którym Lees z powietrza podaje do Hutchinsona, a ten z najbliższej odległości pakuje piłkę do siatki. W tej sytuacji linię bramkową przekroczyła nie tylko futbolówka, ale też Hutchinson oraz Mathieu Debuchy.

Kolejne dośrodkowanie i kolejne zagrożenie ze strony Sheffield - Joao znów doskakuje do piłki, ale tym razem oddaje niecelny strzał. Debuchy natomiast "nagrodzony" żółtym kartonikiem za brzydki faul.

Ostatnia zmiana w zespole The Gunners - Kamara kończy w 60. minucie udział w tym meczu, a zastępuje go polski pomocnik, Krystian Bielik.

W 70. minucie wreszcie odnotowaliśmy celny strzał na bramkę Wildsmitha. Głową próbował Mertesacker, ale golkiper gospodarzy zdołał interweniować. Na kwadrans przed końcem Semedo zmienił Barry'ego Bannana, a nie zmienił się nadal niestety rezultat tego pojedynku, ciągle 3-0. Następna roszada, McGugan w miejsce Hutchinsona.

Następna zmiana w ekipie gospodarzy, Nuhiu zastępuje strzelca drugiej bramki, Joao. Żółtą kartkę otrzymuje Campbell, jednak nie ma to wielkiego znaczenia. Arbiter doliczył trzy minuty, a następnie zakończył tę batalię.

Capital One CupRaport pomeczowySheffield United autor: źrodło: własne
Singularis komentarzy: 42629.10.2015, 22:46

Bony sobie twittera założył 9 dni temu. Jak grał w Swansea to wszyscy go kochali, ale miał wywalone, w City chcą go wywalić z drużyny, to będzie robił kontakt z fanami... Frajer.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267229.10.2015, 22:20

Btw. to patrzcie na niemiecką stronę transfermarktu wtedy nie będziecie marudzić. Często się różnią niektórymi danymi.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267229.10.2015, 22:19

no tak, do statystyk najlepsze są livescory czy inne tego typu strony gdzie admin siedzi z kalkulatorem i notesem przed TV i nalicza samodzielnie przez cały sezon asysty i bramki.

michalm1 komentarzy: 702029.10.2015, 22:16

New star

Bo oni maja zawsze wymyślone staty bramek i asyst...

kaman17 komentarzy: 497829.10.2015, 22:15

Co myślicie o cenach euro? Pojda jeszcze w dół?
Bo za miesiąc wybieram sie za granice wypocząć i nie wiem czy kupować czy jeszcze poczekać :)

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 529.10.2015, 22:13

Sky Sports: "Cesc Fabregas assisted 18 goals, only two short of Thierry Henry’s single season record of 20 in 2002-03. 18 was a personal record for Fabregas after his previous best of 17 with Arsenal in 2007-08". Nie przez przypadek Hiszpan ma 19 asyst na transfermarkt. Wszystko dlatego, że udało mu się raz w całym sezonie wywalczyć rzut karny w spotkaniu 35 kolejki ze Stoke.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267229.10.2015, 22:13

Garry Monk to drugi Mou dla Wengi, a przynajmniej tak się zapowiada. Mou już rozbity w tym roku, czas na Garego.

@simpllemann

Jak wygląda statystyka pojedynków Wengera z Monkiem? Bo z tego co pamiętam, to dwa zwycięstwa Garrego i remis.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 929.10.2015, 21:55

michalm1
Dlaczego?

michalm1 komentarzy: 702029.10.2015, 21:54

Transfermarkt to najgorsza strona jeśli chodzi o statystyki.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.10.2015, 21:45

Kanonier204
Mam nadzieję.

JanikK
Na szczęście pamięć mi nie szwankuje aczkolwiek czasami zdarza mi się o czymś zapomnieć.

simpllemann
Tak, moje też są niesprawdzone. Może ktoś nam potwierdzi.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.10.2015, 21:34

Kanonier204
Potrwa to ładnych kilka lat.

WiLSHARE
Właśnie nie wiem, dlatego nie chcę pisać niesprawdzonych informacji.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.10.2015, 21:30

simpllemann
A w Premier League tak nie jest? Chyba kiedyś widziałem asystę po faulu na Danielu Sturridge.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.10.2015, 21:30

Może kiedyś wrócą do Ekstraklapy ;>

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.10.2015, 21:26

JanikK
Pamiętam. Kolega kaziu i bmwz również. Youngboy chyba też.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.10.2015, 21:25

Simpllemann
ja chociazby trzymam kciuki za Widzew.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 529.10.2015, 21:09

@ simpllemann:

Nie mam pojęcia jak jest w Bundeslidze, ale wiem na pewno, że takie zasady nie obejmują ligi angielskiej, hiszpańskiej i francuskiej.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 929.10.2015, 21:05

Kogo bardziej opłaca się do FPL: Rojo czy Jones?

hot995
Jeśli się nie mylę to w Bundeslidze za wywalczenie rzutu karnego nalicza się asystę. Nie wiem jak w innych ligach.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 529.10.2015, 20:57

@ Fanatic:

Transfermarkt jako asysty zalicza także faule w polu karnym, po których dyktowane są jedenastki stąd takie liczby.

lays komentarzy: 3987129.10.2015, 20:56

Arsene Wenger considers moving Kieran Gibbs or Hector Bellerin into midfield after injury woes. [Telegraph]

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.10.2015, 20:56

simson16
Oprócz mnie Widzewowi kibicuje tu jeszcze kilka osób.

navy
To nawet nie byłaby sprzedaż herbu tylko takie wypożyczenie na jakiś czas, bo Cacek po kilku latach mógłby go wykupić. "Nowy" Widzew gra obecnie teraz bez herbu na koszulkach.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.10.2015, 20:52

Dokładnie 4 lata temu wygraliśmy 5:3 z Chelsea na Stamford Bridge.

navy
Cacek kolejno obniżał cenę ale nie znalazł się chętny na kupno.

kamilo_oo komentarzy: 2356729.10.2015, 20:42

Stjarnan chyba też zdobył mistrzostwo bez porażki

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.10.2015, 20:35

navy
Jako kibic Widzewa jestem podwójne dumny.

Fanatic komentarzy: 599129.10.2015, 20:35

wg transfermarkt w poprzednim sezonie w SAMEJ LIDZE Payet, messi i Kevin de Bryune mają po 21 asyst czyli co transfermarkt to lipny serwis i podają fejkowe statystyki? bo już nie kapuje

mitmichael komentarzy: 4924329.10.2015, 20:28

Sobota • 15:55 Swansea City - Arsenal (Canal+ Sport2)
komentują: Marcin Rosłoń, Przemysław Rudzki

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.10.2015, 20:26

Perugia oczywiście w sezonie 1978/79.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 529.10.2015, 20:23

Rekord Messiego to 18 asyst, natomiast Payet miał ich 16. Mowa tylko i wyłącznie o rozgrywkach ligowych.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52429.10.2015, 20:20

navy
Panathinaikos 1963/64, Milan 1991/92, Juventus 2011/12, Benfica 1972/73, Besiktas 1991/92, Widzew 1995/96, Rosenborg 2010, Porto 2010/11 i 2012/13, Debreczyn 2011/12,

I taka ciekawostka - Galatasaray sezon 1985/86 zakończył sezon bez porażki ale mistrzem nie został. Podobnie jak Perugia w sezonie 1878/79.

Fanatic komentarzy: 599129.10.2015, 20:19

De bryune ma rekord asyst bo zagrał w poprzednim sezonie mniej niż Payet i Messi?
Payet i Messi również mieli 21 ayst w poprzednim sezonie ale więcej spotkań rozegrali z racji tego, że w Bundes lidze jest mniej kolejek.

michalm1 komentarzy: 702029.10.2015, 20:17

Wam chodzi o asysty w samej lidze? Czy w calym sezonie?

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 529.10.2015, 20:16