Koniec przygody z Ligą Europy! Arsenal odpada po dogrywce

Koniec przygody z Ligą Europy! Arsenal odpada po dogrywce 27.02.2020, 21:59, Łukasz Wandzel 1675 komentarzy

Arsenal pożegnał się w tym sezonie z Ligą Europy już na pierwszym etapie fazy pucharowej. Podopieczni Mikela Artety przegrali po dogrywce mecz rewanżowy z Olympiakosem 1-2 (2-2) i dzięki dwóm bramkom na wyjeździe to zespół z Grecji może cieszyć się z awansu. Londyńczycy zdążyli zagrać jedynie w 1/16 finału, więc z jednej strony można powiedzieć, że odpadli z europejskich rozgrywek błyskawicznie. Z drugiej jednak odpadli po dwóch bardzo topornych i trudnych do oglądania meczach.

Sprawdź, jak uzyskać PZBuk bonus u jednego z czołowych polskich bukmacherów.

Mecz wyjazdowy na stadionie im. Jeorjosa Karaiskakisa Kanonierzy rozegrali bardzo rozważnie, strzelając gola na trudnym terenie. Niespodziewanie jednobramkowa przewaga nie wystarczyła, aby w rewanżu na Emirates Stadium, jako faworyt, spokojnie awansować do kolejnej rundy. Ekipę Arsenalu nękała tego wieczora niemoc strzelecka, podczas gdy podopiecznym Pedro Martinsa wystarczyły dwa rzuty rożne, by wyeliminować gospodarzy.

Arsenal: Leno - Bellerin (84' Willock), Mustafi (103' Sokratis), Luiz, Saka - Ceballos (72' Torreira), Xhaka - Pepe, Özil, Aubameyang - Lacazette (106' Martinelli).

Olympiakos: Jose Sa - Elabdellaoui, Ba, Cisse, Tsimikas (114' Lovera) - Bouchalakis, Camara, Guilherme (117' Papadopulos) - Randjelović (77' Masouras), El Arabi, Valbuena (86' Gaspar).

Tempo spotkania przypominało nudny mecz sprzed tygodnia, lecz Kanonierzy tym razem nie mieli kłopotów we własnym polu karnym na początku starcia. Od pierwszego gwizdka kontrolowali grę, lecz nie tworzyli wystarczająco dużo groźnych okazji, by wyjść na prowadzenie. Najbliżej zdobycia bramki przed przerwą zdawał się być Nicolas Pepe po podaniu od Alexandre'a Lacazette'a. Iworyjczyk został jednak faulowany tuż przed polem karnym, a Ousseynou Ba ujrzał za swoje przewinienie tylko żółtą kartkę.

Przyjezdni mimo słabej gry, otrzymali od Arsenalu prezent w 36. minucie. Wtedy to Shkodran Mustafi opuścił swoją pozycję, żeby podwoić pressing, przez co Mady Camara miał mnóstwo miejsca na to, by po otrzymaniu piłki pobiec w stronę bramki strzeżonej przez Bernda Leno. Reprezentant Gwinei uderzył jednak w boczną siatkę. Chwilę później Alexandre Lacazette trafił do siatki po charakterystycznym już podaniu Bukayo Saki, ale sędzia liniowy uniósł chorągiewkę. Francuz znajdował się na pozycji spalonej.

Po przerwie jeden błąd wystarczył, by zaprzepaścić cały wysiłek z meczu w Grecji. W 54. minucie Olympiakos wywalczył rzut rożny po błędzie Hectora Bellerina. Mathieu Valbuena, wspierany przez sektor kibiców gości, wrzucił piłkę w szesnastkę, a niekryty Pape Abou Cissé celną główką otworzył wynik spotkania na The Emirates. Strzelony gol ożywił mecz tylko na moment, następnie Arsenal znowu zdominował posiadanie piłki, by w wolnym tempie budować ataki pozycyjne. Bramka zdawała się być dla Kanonierów jak zaczarowana, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka.

Mimo zmian dokonanych przez Mikela Artetę, wpuszczenia ofensywnie usposobionego Joe Willocka kosztem Hectora Bellerina, obraz gry nie uległ zmianie w dogrywce. The Gunners oblegali pole karne Olympiakosu, nie mogąc znaleźć sposobu na trafienie do siatki. Przed końcem pierwszego kwadransa Shkodran Mustafi zgłosił uraz i został zastąpiony przez Sokratisa Papastatopulosa. To jednak Gabriel Martinelli, który wszedł za Lacazette'a kilka minut później, zaczął robić różnicę. Młody Brazylijczyk jako jedyny biegał pośród wyczerpanych kolegów.

Przełożyło się to na gola, przy którym pośrednio miał też swój udział. W 113. minucie Mesut Özil wrzucił futbolówkę w szesnastkę i wyskoczył do niej właśnie Martinelli. Piłka odbiła się od interweniującego obrońcy, a do strzału z powietrza cudownie złożył się Pierre-Emerick Aubameyang i było już 1-1 (2-1). Marzenia o awansie odebrał jednak Arsenalowi Youssef El-Arabi. Pod koniec dogrywki Bernd Leno pod presją wybił piłkę na rzut rożny. Kanonierom udało się oddalić zagrożenie, przez co stracili czujność. Marokańczyk dopadł do ponownie wrzuconej w szesnastkę piłki i ustalił wynik spotkania. W ostatnich sekundach los jeszcze raz zadrwił z Arsenalu. Aubameyang mógł w ostatnich sekundach odwrócić losy dwumeczu, ale chybił w dogodnej pozycji i z bliskiej odległości. Tym samym Arsenal żegna się z Ligą Europy już w pierwszej rundzie fazy pucharowej.

Liga EuropyOlympiakos PireusRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Kowal96 komentarzy: 1758929.02.2020, 19:58

BREAKING: PSG have bid £200m for Watford forward Ismaila Sarr.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2020, 17:47

Czy Wenga miał gorszych wykonawcow niz obecny skład to bym sie mocno klocil , oj mocno.

CITY89 komentarzy: 34729.02.2020, 17:45

Smutne to jest ale Arsenal Wengera był piekielnie ciekawszy a nie raz mieliśmy gorszych wykonawców liga europy z Wenga to byłby pewniak w tych okolicznościach tu klasyka gatunku zlekcewazenie przeciwnika na własnym stadionie smutne..

KapitanJack10 komentarzy: 5374 newsów: 429.02.2020, 17:43

Ktoś może powiedzieć co było dosłownie na transparencie w meczu Bayernu? Ktoś kto nie ma 4/5 warnow?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2020, 17:34

@PrzeArs napisał: "Chelsea zgodnie z przewidywaniami powoli zmierzają w kierunku miejsca w tabeli które zajmą na koniec sezonu czyli 7-9 miejsce ! 10 porażka w sezonie tuz tuż hehe"

oni w normalnym sezonie z takim bilansem powinni byc na 9-13 miejscu w tabeli.

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 529.02.2020, 17:32

@rreddevilss:

Nie znam zadnego fajnego kibica United :(

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2020, 17:31

Ten sezon PL nawet najlepszy komik na świecie nie napisałby lepiej.

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466929.02.2020, 17:29

@darek250s:

Wolalbym zeby United odpadlo z top4. Za ich beznadziejnych kibicow

XD kazda druzyna ma niektorych beznadziejnych, smieszy mnie takie szufladkowanie

kwiatinho komentarzy: 1312629.02.2020, 17:29

@gnabry_:
Spotkanie wznowiono więc nic się nie zmienia natomiast czy jest anulowane czy policzone jako 1.0 to jest to samo :D

PrzeArs komentarzy: 278429.02.2020, 17:26

@FabsFAN: święte słowa . Nie.ma nic gorszego niż Chelsea i totenham !!!

PrzeArs komentarzy: 278429.02.2020, 17:25

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2020, 17:25

Chelsea w tabeli na zywo 13 zwyciestw , 10 porazek - druzyna 4 miejsca w PL XDDD

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.02.2020, 17:24

Ja wole United od chelskiej w top4, bo to przynajmniej klub zbudowany od podstaw a nie na brudnej mafijnej kasie od ruska

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 529.02.2020, 17:24

Wolalbym zeby United odpadlo z top4. Za ich beznadziejnych kibicow.

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 529.02.2020, 17:20

Top4 to sprawa Arsenalu. Wszystko zalezy od kanonierow, czy maja jaja czy to miekkie chloptasie, ktorzy odpuszcza. Wyjdzie w praniu.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 129.02.2020, 17:19

Postawiłem, że Gnabry strzeli i strzelił, jednak spotkanie zostało przerwane. Mój typ zostanie uznany, czy policzą po kursie 1.0??!

Womanizer komentarzy: 989229.02.2020, 17:18

Christensen powinien wilczy bilet dostać ze Stamford. Gość robi kariere na dobrym okresie w 2017 a jest rzadki jak biegunka.

Alonso komentarzy: 1282429.02.2020, 17:18

z 0:6 dla Bayernu chyba będzie 3:0 dla Hoffe po walkowerze xD

james68 komentarzy: 87729.02.2020, 17:17

@FabsFAN: kibicie Bayernu wywiesili rasistowski baner

axe komentarzy: 66529.02.2020, 17:16

ale by były jajca jakby tak Arsenal zapewnił sobie LM poprzez ligę, dziwny to sezon

zdyp komentarzy: 452829.02.2020, 17:06

@ZelGrey napisał: "Ciekawe jak im się wtedy skład posypie. Jest tam paru ciekawych grajków, z których może jeszcze coś być - Diop, Rice, Filipę Anderson (pomimo fatalnego sezonu w tym roku)."

podobno w kontraktach jest zapis ze jesli zleca to pensja leci o polowe ;d
to pewnie bedzie wielka ewakuacja,
wiem ze Rice ma zielone swiatlo, zawinie sie z whu i nie ma znaczenia czy utrzymanie czy spadek

Tevez komentarzy: 408729.02.2020, 16:56

@RIVALDO700: Nic dziwnego. Jovic to jest piłkarzy w stylu Piątka. Co on w ogóle robi w takim klubie.

Dominik11 komentarzy: 2013429.02.2020, 16:53

@Traitor: Operację przepukliny miał.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2020, 16:52

Zidane olal jovica i nie powolal go na Barce, za niego Mariano. Gtubo.

GunnerKaspi komentarzy: 70729.02.2020, 16:44

Obstawiam w typerze 2:1 dla Watfordu.
Zatrzymają dzisiaj Liverpool - zobaczycie !

NaliniAFC komentarzy: 96629.02.2020, 16:39

Tevez komentarzy: 408729.02.2020, 16:31

Jeśli chcemy grać ofensywny futbol kombinacyjny to potrzebujemy fałszywego napastnika który będzie pomagał w rozegraniu. Laca jest szykowany do takiej roli przez Artetę.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.02.2020, 16:25

Zdyp

No Andy C z newcastle tez fajnie wygladal. Cos te grajki szybka sie koncza teraz i dzis tylko nieliczni sa na topie. Ta liste co podalem to szczerze kiedys widzialbym maks 2-3 grajkow z niej w Afc, no ale mamy czasy jakie mamy.

silvano95 komentarzy: 979729.02.2020, 16:24

Ministerstwo Zdrowia Francji: wszystkie wydarzenia publiczne na co najmniej 5000 osób zabronione.

ZelGrey komentarzy: 252429.02.2020, 16:05

@zdyp napisał: "whu jak dzis wtopi z soton to moze sie zawijac z BPL"

Traitor komentarzy: 10295 newsów: 2429.02.2020, 16:04

Jaki uraz leczy teraz Wilshere? xD

zdyp komentarzy: 452829.02.2020, 16:04

@jurasmolas44: cos taki zdziwiony, w soton bednarek a w whu fabian

enrique komentarzy: 1905329.02.2020, 16:04

Spoko za parę tygodni zrobi się wesoło w lidze jak pozamykają stadiony.
U mnie w ciągu kilku dni ma być decyzja o zamknięciu wszystkich szkół, nawet na 2 miesiące.

jurasmolas44 komentarzy: 184029.02.2020, 16:02

Niesamowite te nc+. Chelsea gra a o i pokazują westham

zdyp komentarzy: 452829.02.2020, 15:59

whu jak dzis wtopi z soton to moze sie zawijac z BPL

flax (zawieszony) komentarzy: 18529.02.2020, 15:44

@Catalonczyk napisał: "A po kiego im Mustafi?"

No właśnie :D Oni już się na nim dawno poznali!

"W maju 2009 roku Mustafi dołączył do angielskiego Evertonu, gdzie włączono go w szeregi piłkarskiej akademii. Z czasem przyznał, że " Na Goodison Park czuje się jak w domu", odrzucając w międzyczasie oferty ze strony Manchesteru City oraz Newcastle United.
16 grudnia 2009 roku Mustafi zadebiutował w barwach pierwszej drużyny, zmieniając Tony'ego Hibberta w 75. minucie przegranego 0:1 meczu Ligi Europy z BATE Borysów.
W klubie spędził w sumie nieco ponad dwa lata i jedenastokrotnie zasiadał na ławce rezerwowych podczas meczów Premier League, debiutu się jednak nie doczekał.

^ źródło wikipedia.pl

Catalonczyk komentarzy: 519829.02.2020, 15:39

@DoomSlayer napisał: "Everton po takiego Mustafiego czy nawet Lace by się zgłosili."

A po kiego im Mustafi? a tym bardziej Lacazette? Francuz byłby ile widziany w Atletico.

DavidSilva21 komentarzy: 338029.02.2020, 15:38

@NineBiteWolf napisał: "Lacazette ma 7 wyjazdowych bramek w 41 wyjazdowych meczach w lidze. To naprawdę nie jest śmieszne."
To jest przykre.

Arsenal4Ever14 komentarzy: 333029.02.2020, 15:36

Lichy zaczal gre.

1minuta i zolta kartkabxdd