Koscielny: Kibice ponieśli nas do wygranej

Koscielny: Kibice ponieśli nas do wygranej 22.01.2017, 21:24, Michał Kruczkowski 10 komentarzy

W dzisiejszym spotkaniu Kanonierzy nie zdołali zachować czystego konta, jednak z pewnością nie można za to obwiniać Laurenta Koscielny'ego. Co więcej, to po faulu na francuskim stoperze została podyktowana jedenastka dla Arsenalu, dzięki której podopieczni Wengera mogli schodzić z boiska zadowoleni. Oto co kapitan The Gunners miał do powiedzenia po starciu z Burnley:

O jego odczuciach...

To był ciężki mecz, trudno było powrócić po straconej bramce, jednak udało nam się wywalczyć karnego, którego wykorzystał Alexis, więc zdobyty komplet oczek jest z pewnością niezwykle cenny. Wyniki innych spotkań dobrze się dla nas ułożyły, dlatego trzy punkty były dzisiaj obowiązkiem.

O tym, czy wierzył w to, że nadal można wygrać to spotkanie...

Tak, ponieważ arbiter doliczył aż siedem minut. Wiedzieliśmy, że będziemy mieli już tylko jedną okazję do odwrócenia losów meczu. Przez ostatnie dwadzieścia minut musieliśmy grać w osłabieniu, co było dla nas ciężkie, ponieważ bronimy głęboko, a oni dobrze operują długimi piłkami i mają silnego napastnika.

O tym, jak ważna jest ta wygrana pod względem psychologicznym...

Podtrzymanie serii zwycięstw dodaje pewności siebie. Pokazaliśmy nasz charakter, wykorzystując potknięcia innych ekip. Czasami trzeba grać piłką, a czasami trzeba mocno walczyć dla całej drużyny i myślę, że dzisiaj to uczyniliśmy.

O tym, czy drużyna ma jakieś pretensje co do zachowania Xhaki...

To ciężka sytuacja. Nie widziałem całego zajścia, jednak było to poważne przewinienie. Czasami trzeba też pokazać swój charakter, grając w osłabieniu, tak też zrobiliśmy.

O tym, co taka postawa mówi o duchu walki zespołu...

Dzisiaj w osiągnięciu sukcesu bardzo pomogli nam kibice. Musimy sprawić, aby tak się działo w kolejnych spotkaniach.

BurnleyLaurent Koscielny autor: Michał Kruczkowski źrodło: Arsenal.com
KanonierTH1411 komentarzy: 482823.01.2017, 14:17

Co do kibiców to trzeba zwrócić uwagę też na to że stacje telewizyjne przyciszają kibiców nawet o 90% aby dobrze było słychać komentatorów. Kibiców najlepiej słychać na szlagierach ligowych i meczach LM z powodu rangi spotkania, ale także tego że nasi komentatorzy są tez często wtedy na stadionie i wytłumienie kibiców jest znacznie trudniejsze ;)
Choć nie ma się też co czarować, doping na stadionie Arsenalu jest naprawdę lichy... Nasi kibice głośniejsi są 3 razy bardziej na meczach wyjazdowych.

Archiwald komentarzy: 109223.01.2017, 04:15

Ja tam co jakiś słyszałem doping dla Arsenalu albo Burnley nie zbyt głośno, ale przecież taki mają styl angielscy kibice :P rzadko kiedy głośno i raz na jakiś czas

altraz komentarzy: 282 newsów: 9922.01.2017, 23:09

Jacy kibice? Było ich słychać tylko kiedy Burnley przeprowadzało zmiany

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13022.01.2017, 22:16

Ja z wypowiedzi na temat Xhaki wnioskuję, że trochę jednak pretensji do niego mieli. I słusznie, Granit musi się ogarnąć z tymi wejściami. Walczak walczakiem, ale nie powinien osłabiać zespołu w taki sposób.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041322.01.2017, 22:11

BFG powinien potrząsnąć Granitem. Mega charakter, cieszy mnie że przedłużył kontrakt.

PawloPro komentarzy: 65822.01.2017, 21:49

Najgorsze jest to, że Xhaka wypada na cztery mecze :P.

Necro komentarzy: 243422.01.2017, 21:37

Nie pierwszy zresztą raz Kosa bierze na siebie strzelanie w końcówkach.

Necro komentarzy: 243422.01.2017, 21:36

Ta bramka to jego zasługa, a nie żadnego Sancheza. Do tego świetna gra w obronie przez całe spotkanie. Dla mnie MOTM.

fabregas1987 komentarzy: 2577022.01.2017, 21:34

Koscielny, Mertesacker czy Cech powinni, jako starszyzna, pogadać sobie z Xhaką. Nie może w tak ważnym meczu osłabiać zespołu przez swoja głupotę. Tak to było głupie. Piłka na połowie Burnley, z tej akcji mogło nawet strzału na bramkę naszą nie być.
Co do 7 doliczonych minut to szczerze mówiąc bardziej bałem się, że nam strzelą drugą niż że to my triumfujemy.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 322.01.2017, 21:28

Pan Kapitan gada madrze, a w kwestii Xhaki dyplomatycznie i jeszcze lepiej prezentuje sie na boisku, wtedy kiedy jest najbardziej potrzebny.