Kroenke: Nie sprzedam Arsenalu

Kroenke: Nie sprzedam Arsenalu 26.10.2017, 11:01, Mateusz Szyller 86 komentarzy Główny udziałowiec Arsenalu, Stanley Kroenke, twierdzi, że nigdy nie brał pod uwagę sprzedaży klubu z północnego Londynu. Amerykanin uważa także, że Arsene Wenger to odpowiednia osoba na stanowisku menedżera i nie zostanie on zwolniony w najbliższym czasie.

70-latek coraz bardziej budzi kontrowersje w zarządzaniu klubu, nie tylko u kibiców, ale także u innych, mniejszych inwestorów The Gunners. Według niektórych zaproponowanie Wengerowi nowego kontraktu pomimo rozczarowującego, 5. miejsca w Premier League przelało czarę goryczy.

Spółka AST (Arsenal Supporters' Trust) wydała oficjalny komunikat, w którym napisali, że pragną tego, aby Kroenke przedstawił jasną wizję prowadzenia klubu, gdyż są oni zaniepokojeni obecnym stanem rzeczy. AST wezwało także innych udziałowców, aby ci nie wybierali ponownie Amerykanina na główną osobę zarządzającą Arsenalem.

Jednak pomimo sprzeciwów Amerykanin uważa, że klub jest zdolny do tego, aby bezproblemowo wygrać Premier League bądź Ligę Europy, a nawet Ligę Mistrzów pod wodzą Wengera.

- Po prostu spójrzcie na naszą historię. Mamy kilka planów, które mogą się dalej rozwinąć. Z drugiej strony nie widzisz co tak naprawdę robimy w klubie, co sprzedajemy. Nie masz do tego wglądu. Jestem z Arsenalem związany długoterminową umową.

- Nie, nie sprzedam nigdy swoich akcji klubowych. To nie jest nasza wizja na prowadzenie klubu. Jestem na etapie życiowym, gdzie... no właśnie co może się stać? Kocham Arsenal, uwielbiam być zaangażowany w jego sprawy. Nie ma lepszego uczucia niż wygrywanie, szczególnie takich trofeów jak FA Cup. Niedawno rozmawialiśmy o tym, co dzieje się na boisku w niektórych meczach. Wspaniałe. Uczucie odnoszenia sukcesów jest zaraźliwe i sprawia, że nadal chcesz robić to, co robisz. Uwierz mi, że jest wiele łatwiejszych sposobów na zarabianie pieniędzy niż prowadzenie tak dużego klubu piłkarskiego.

- Najtrudniejszą rzeczą jest powtarzanie swoich sukcesów i nadal bycie konkurencją dla największych zespołów na świecie. Zawsze chcemy wygrywać. Premier League, Liga Mistrzów, Liga Europy - musimy zacząć grać lepiej w tych rozgrywkach, a kluczem do tego nie jest zwalnianie Wengera po jego 20-letniej przygodzie w Arsenalu. Przez długi okres byliśmy w pierwszej czwórce. Żaden inny angielski klub nie dokonał tego wyczynu i przyszedł tylko jeden sezon, w którym wypadliśmy z TOP4. Przypominam, że zdobyliśmy więcej punktów niż w sezonie 15/16, co rzutuje na to, że poczyniliśmy progres.

- Kibice są podrażnieni, to dla nas zarówno dobra wiadomość, jak i zła. Wielu z nich to jednak pasjonaci, którym nikt nie może zabrać prawa do wyrażania swojej opinii.

Stan KroenkeSklep kibica Arsenalu autor: Mateusz Szyller źrodło: skysports.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia12następna
Sztofort komentarzy: 1993 02.11.2017, 19:24

@ljungberg77: Lubie czytac Twoje wypociny, i w wiekszosci sie zgadzam (choc nie zawsze jak tutaj) ale tutaj musze zadac pytanie. Kto w takim razie dal kontrakt dla Wengera?

notopyk komentarzy: 1336 02.11.2017, 13:35

co za lamer -,-

Forever_gunner komentarzy: 1701 29.10.2017, 17:32

A ten to z choinki się urwał. FA Cup urasta do rangi ligi mistrzów. Pięknie, czeka nas świetlana przyszłość pod wodzą Stanleya i Arsena. Dla nich to eksperymentowanie na żywym organizmie, bo decydują kogo kupią, kogo sprzedadzą, komu dadzą szansę, a komu nie. My kibice natomiast naprawdę kochamy ten klub i chcemy żeby się rozwijał, a nie notował regres. Konkurencja wyprzedza nas już o parę dobrych kroków. Są nowi trenerzy, duże budżety, jakaś wizja rozwoju klubu, a w Arsenalu jest tylko zarabianie hajsu i nic więcej. Oj, ciężka nasza dola. :'(

Control komentarzy: 1237 28.10.2017, 13:45

Ehh. Nie ma tego nawet co komentować. Dziadowanie i jeszcze raz dziadowanie.

dudekns komentarzy: 6027 27.10.2017, 08:29

No po prostu szkoda gadać, żal czytać o czym on mówi...

shubert komentarzy: 108 26.10.2017, 22:33

Pierdu pierdu... Tfu!

tyson880 komentarzy: 7734 26.10.2017, 22:19

Żygać się chce na te farmazony. Jaki on bezczelny.

adrianpilsczek2000 komentarzy: 1430 26.10.2017, 20:09

Nóż sie w kieszeni otwiera jak sie czyta takie rzeczy...

Ranczomen komentarzy: 3525 26.10.2017, 19:33

Ty mordo zdradziecka! O historii tego klubu to Ty wiesz tyle, że Wenger jest tu od 20 lat. Krew mnie zalewa jak czytam co ten typ gada.

schnor25 komentarzy: 14136 26.10.2017, 18:37

@Simpllemann: Masz rację, musiałby nastąpić niesamowity przewrót na Emirates, wszyscy musieliby odwrócić się od Kroenke (ale nie od klubu). Wszyscy kibice musieliby się zjednoczyć i bojtkować spotkania na The Emirates (głupie, ale innego rozwiązania nie ma), acz dalej wspierając Kanonierów na wyjazdach. Czyli totalne sci-fi.

schnor25 komentarzy: 14136 26.10.2017, 18:34

Z jednej strony widać duże rezerwy w naszym klubie do odniesienia sukcesu, z drugiej zaś strony zawsze mogłoby być gorzej (niż jest obecnie, jakieś tułanie się w środkowej części tabeli). Mimo wszystko Kroenke bujaj wrotki, nie rób z siebie cudownego właściciela, dusigroszu jeden. Na Twoje miejsce może przyjść kto inny,. Ktoś komu faktycznie będzie zależeć na odnoszeniu sukcesów, budowaniu klubu.

Arsenal2004 komentarzy: 81 26.10.2017, 18:18

Niech sprzeda arsenal bo póki co nic nie inwestuje w ten klub tylko ma z niego zarobki tak jak w tym okienku transferowym dał kase na lacazetta i to tyle ale sprzedając oxa i gabriela zyskała a nie zainwestował tak z resztą jest co roku

P29LJ komentarzy: 501 26.10.2017, 18:00

Why ???!!!!

MVTI (redaktor) komentarzy: 178 newsów: 319 26.10.2017, 17:56

@CITY89: Akcje sprzedał mu Danny Fiszman, potem Kroenke wykupował większych udziałowców w klubie.

Sobieski14 komentarzy: 1903 26.10.2017, 17:49

@kosbat: A to serio nie dawał?
Aha czyli jak podchodził do nich i otwierał usta a oni na niego patrzyli i kiwali głową w górę i w dół to nie to? W takim razie przepraszam

CITY89 komentarzy: 320 26.10.2017, 16:43

Kto mu sprzedawał te akcje nikt tego nie przewidział?Wszysycy wiedzieli na co go stać jak prowadzi swoje kluby i w co inwestuje nie rozumiem serio to jakis koszmar dla kibiców.

mercol7 komentarzy: 2620 26.10.2017, 16:26

siwy uschnie i będzie po klubie : /
maszynka do zarabiania sie skończy
koniec LM koniec gwiazd koniec Wengi
Stanley ty rekinie biznesu

filo94 komentarzy: 2966 26.10.2017, 16:24

In Kroenke we trust xddddd

kosbat komentarzy: 334 26.10.2017, 16:24

@Sobieski14: co nie oznacza, że kilku słów zamienić nie mógł. Takim młodzikom zawsze przydadzą się wskazówki co do gry lub taktyki (mówcie co chcecie w kwestii Wengera jako taktyka)

Sobieski14 komentarzy: 1903 26.10.2017, 16:16

@emes37: Człowieku Ty myślisz o tym co piszesz?
Podbieganie i skakanie jak malpa by dało coś młodym zawodnikom? Motywację? Czy miał dać wykład jak w filmach że najpierw zgraja patalachow a po przemówieniu wygrywają wszystko xd
Żałosne sa osoby szukające na sile i tworzące jakichs durnych argumentów żeby tylko się do Wengera przywalic

emes37 komentarzy: 189 26.10.2017, 15:59

odnośnie Wengera wiem że ten cały carabao Cup to puchar "myszki miki" i niby wszyscy mają go gdzieś ale dla mnie ktokolwiek jest człowiekiem z ambicjami i bierze kolosalne pieniądze za pracę jaką wykonuje (co sprawia że można mieć duże wymagania do niego) pokazał kim teraz jest i jakie ma podejście dogrywka z Norwich zawodnicy nie schodzą do szatni trener gości podbiega do swoich piłkarzy i ich motywuje próbuje przekazać swoja wizję próbuje jeszcze coś z nich wykrzesać. Co robi Wenger? chodzi sobie w kółko patrzy jak wszyscy leżą i rzuca pojedyńcze słówka i czeka co zrobi jego sztab. kurde przecież tam byli młodzi niedoswiadczeni gracze, którzy mniemam mają go za autorytet. Co oni mają sobie pomyśleć w takim momencie? Już większy profesjonalizm widać w meczach juniorów...

AceVenturaLFC (zawieszony) komentarzy: 4236 26.10.2017, 15:58

@Argudo: Mam rozumieć, że dodanie dwukrotnie do siebie liczby dwa jest całkowitym przypadkiem? lenny

Argudo komentarzy: 6117 newsów: 6 26.10.2017, 15:45

"Kocham Arsenal, uwielbiam być zaangażowany w jego sprawy. Nie ma lepszego uczucia niż wygrywanie, szczególnie takich trofeów jak FA Cup."
Te dwa zdania rozłożyły mnie na łopatki... Kochasz Arsenal? A kiedy ostatnio byłeś na jakimś meczu? Myślę, że nasz lowelas miałby problem nawet z wymienieniem 11 piłkarzy Arsenalu. O radości z FA Cup nawet nie ma co wspominać. Żenada.

W tym steku bzdur zabrakło mi jednej informacji - dlaczego przedłużył kontrakt z Wengerem? Ja myślę, że jeżeli naprawdę tak zależało mu na trofeach, to potrafiłby dodać dwa do dwóch i zrozumiałby, że aby osiągnąć coś więcej, niż ten wielki Fa Cup, potrzeba tutaj nowej miotły. Dla mnie poprzez przedłużenie umowy z Wengerem Stan udowodnił, że jest tylko materialistą, dla którego liczy się tylko, to co na koncie, a nie to, co w gablocie klubu. No chyba, że jest to FA Cup.

Marioht komentarzy: 4747 26.10.2017, 15:25

"Przez długi okres byliśmy w pierwszej czwórce. Żaden inny angielski klub nie dokonał tego wyczynu"

I żaden inny klub, który od tylu lat nie zdobył mistrzostwa nie ufa bezgranicznie wciąż temu samemu człowiekowi.

SoulStorm komentarzy: 3771 26.10.2017, 15:24

@ljungberg77: Racja

ljungberg77 komentarzy: 1320 26.10.2017, 15:20

ja tam Stana lubię i cenię - niektórzy się mądrzą jak typowi Janusze biznesu a co dokonali w życiu poza pożyczaniem od matki na nowego ajfona? golą się już chociaż?
ten koleś to człowiek sukcesu, wizjoner i klasowy biznesem - kto z nas zbuduje takie imperium jak Stan?
poważnie pytam bo nie rozumiem hejtu - w ostatnich latach przecież doinwestował klub wielką kasą, podpisał nowe bardzo korzystne umowy sponsorskie, a budżet płacowy mamy jeden z najlepszych w lidze (od lat ścisłe top4 średnich tygodniówek)
jest tylko jedno ale: WENGER - ten dziadek ma środki ma piłkarzy ma pełny stadion, miliony miękkofajowych fanów co zawsze mu wybaczą a jaką ma wizję: jaką drużynę kreuje w sensie jakich piłkarzy dobiera za przypomnę grubą kasę? nawet czerstwy Chambers kosztował fortunę..., jaką taktykę mamy (mamy wogóle jakąś?) - za to nie odpowiada przecież wąsaty Stan tylko manager - gdyby taki Poczetino czy nawet Eddie Howe miał te środki + te cieplarniane warunki które właściciel daje w klubie Wengerowi już z dwa razy bylibyśmy mistrzami Anglii w ostatniej dekadzie i na bank nie kompromitowali się jak teraz kolejny raz w styczniu gdy kontrakty z konkurencją podpisze Sanchez/Ozil bo nie ma dla nich gigantycznych tygodniówek bo najważniejsze żeby pozostałe ciecie dostawały po te 60-70 tysięcy, Wenger to marksista, wręcz komunista, jestem o tym przekonany.

Elastico07 komentarzy: 3224 26.10.2017, 15:12

"Kibice są podrażnieni, to dla nas zarówno dobra wiadomość, jak i zła."
Ktoś mi to wyjaśni,bo ja nie wiem jakie pozytywy mozna widziec w tym ze kibice są podrażnieni?
Wywiad mocno kontrowersyjny.

Elastico07 komentarzy: 3224 26.10.2017, 15:10

"Najtrudniejszą rzeczą jest powtarzanie swoich sukcesów i nadal bycie konkurencją dla największych zespołów na świecie"
Dokładnie panie Kroenke,dlatego trzeba zacząc wydawać a nie wyciągac,jezeli to odnoszenie sukcesow jest takie dla Ciebie zaraźliwe.

Elastico07 komentarzy: 3224 26.10.2017, 15:08

@fizjo_afc: Jezeli kibice by mnie nie popierali to zdecydowanie wolałbym sprzedac i otworzyc za te pieniądze nowy biznes niz byc gdzies gdzie nie jestem mile widziany,pieniądze i zyski to nie wszystko..

Elastico07 komentarzy: 3224 26.10.2017, 15:06

"Nie ma lepszego uczucia niż wygrywanie, szczególnie takich trofeów jak FA Cup"
wybuchłem smiechem jak to przeczytalem,weź Stanley odbij,hahahah :D

fizjo_afc komentarzy: 1355 26.10.2017, 14:54

Nie powinna nikogo dziwić taka wypowiedź. Każdy na jego miejscu postąpiłby tak samo. Kto z was sprzedałby udziały w biznesie który przynosi tak ogromne zyski?

Szebson komentarzy: 3132 26.10.2017, 14:54

@mistiqueAFC: No okej, polecialem troche, ale nie mozna ukrywac, ze jest slabo.

Chlopek komentarzy: 626 newsów: 1 26.10.2017, 14:44

Nie wolno nikomu życzyć śmierci! Ludzie!

SoulStorm komentarzy: 3771 26.10.2017, 14:44

Piękna wypowiedź Panie Kroenke.Tak trzymać !
Mam nadzieję,że nie oddasz Arsenalu w ręce Usmanova bądź innych bandziorów,którzy zaszkodzą ekipie z północnego Londynu.

mistiqueAFC komentarzy: 23592 26.10.2017, 14:41

@Szebson: Ja rozumiem, że można Stana nie lubić ale za jego kadencji nie stoczyliśmy się aż tak, żeby pisać o najgorszym okresie w historii klubu

darobos (zawieszony) komentarzy: 752 26.10.2017, 14:38

ja *******e hahahahahahaha szczegolnie fa cup hiasshiahiasihsa

hodor komentarzy: 639 26.10.2017, 14:33

"Nie ma lepszego uczucia niż wygrywanie, szczególnie takich trofeów jak FA Cup" dalej nie czytałem

Szebson komentarzy: 3132 26.10.2017, 14:27

@DexteR_000: Z tego, co pamietam, to jego syn nie chce Arsenalu, wiec jest nadzieja. :)

Topek komentarzy: 12808 newsów: 125 26.10.2017, 14:24

Przeżyłem już wiele, niesamowite uniesienia w dalekich zakątkach świata, piękne kobiety, szybkie samochody i najlepsze hotele. Nic jednak nie dorównuje zdobyciu FA Cup po orżnięciu jakichś ogórów. Pan Stan wie co mówi, wielki człowiek.

Rowerinho komentarzy: 267 26.10.2017, 14:22

Strychnina czy cyjanek?:)

DexteR_000 komentarzy: 5133 26.10.2017, 14:18

Swoja droga zdjęcie do newsa swietnie pasuje.
Amerykaniec sie smieje z kibicow Arsenalu, tak po prostu xd

DexteR_000 komentarzy: 5133 26.10.2017, 14:17

@Ech0z
Niestety ale ten typ ma dzieci prawdopodobnie przepisze na ktores z nich.

Swoja droga ten facet wie ze sa takie rozrywki jak Liga Mistrzow i Liga europy ale chyba ich nie odroznia

Dominik11 komentarzy: 12364 26.10.2017, 14:10

Kocham Arsenal jak słyszę to od niego to zygać mi się chce .

n0thing komentarzy: 3304 newsów: 362 26.10.2017, 14:10

No to mamy przerabane, kolejna dekada bez mistrzostwa się zapowiada

Gunerxxx komentarzy: 1137 26.10.2017, 14:10

Żeby się go pozbyć to musiałby chyba zejść na zawał.

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 45218 newsów: 287 26.10.2017, 14:00

Dla mnie to żadne zaskoczenie. Nie ma żadnego powodu, by Amerykanin sprzedawał Arsenal.

Rowerinho komentarzy: 267 26.10.2017, 13:48

Gułag dla tego "pana"

Kanonier204 komentarzy: 35287 newsów: 3 26.10.2017, 13:46

"Jednak pomimo sprzeciwów Amerykanin uważa, że klub jest zdolny do tego, aby bezproblemowo wygrać Premier League bądź Ligę Europy, a nawet Ligę Mistrzów pod wodzą Wengera."

Śmiechłem równo.

kowalski komentarzy: 2547 26.10.2017, 13:41

I tyle w temacie.

lays komentarzy: 31601 26.10.2017, 13:34

Mozna*

Co jest niestety dla klubu fatalne, bo pokazuje to jak sie zna i gdzie Arsenal ma... niestety nie w sercu, a w dupie.

poprzednia12następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Huddersfield Town - Arsenal 13.05.2018 - godzina 16:00
0 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City383242100
2. Manchester United38256781
3. Tottenham Hotspur38238777
4. Liverpool382112575
5. Chelsea382171070
6. Arsenal381961363
7. Burnley3814121254
8. Everton3813101549
9. Leicester City3812111547
10. Newcastle United381281844
11. Crystal Palace3811111644
12. AFC Bournemouth3811111644
13. West Ham United3810121642
14. Watford381181941
15. Brighton & Hove Albion389131640
16. Huddersfield Town389101937
17. Southampton387151636
18. Swansea City38892133
19. Stoke City387121933
20. West Bromwich Albion386131931
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah3210
Harry Kane302
Sergio Agüero216
Jamie Vardy201
Raheem Sterling1811
Romelu Lukaku167
Roberto Firmino157
Alexandre Lacazette144
Gabriel Jesus133
Riyad Mahrez1210
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna