Kulisy transferu Özila

Kulisy transferu Özila 17.05.2018, 20:10, Mikołaj Kruszka 12 komentarzy Arsene Wenger ujawnił jak doszło do zakontraktowania Mesuta Özila w 2013 roku. W tym czasie niemiecki pomocnik szukał drogi ucieczki z Realu Madryt, a jego usługami zainteresowani byli Kanonierzy i Paris Saint-Germain. Ostatecznie Arsenal wygrał wyścig po podpis Niemca, a na konto Królewskich powędrowało 42,5 miliona funtów. Wypowiadając się na łamach oficjalnego serwisu Arsenalu, Wenger wspomniał transfer słowami "to była wielka transakcja".

- To był okres, w którym trochę wyszliśmy z naszych ograniczeń finansowych. Özil to zawodnik, którego zawsze podziwiałem, z którym miałem kontakt, gdy wyjechał do Madrytu. Nasz potencjał finansowy uległ zmianie w latach 2014-2015 i posiadaliśmy większe środki.

- Było wiele komplikacji i trzeba było zrobić to szybko. Rozmawiałem przez telefon o 2 w nocy i nic nie było jeszcze uzgodnione. Dick Law i Ivan Gazidis ciężko pracowali nad tym transferem. Byłem pod telefonem, ponieważ następnego dnia graliśmy z Tottenhamem. Gdy obudziłem się o 6 rano, wszystko było już gotowe.

- Pamiętam, kiedy wychodziłem ze stadionu i zadzwonił do mnie prezydent PSG, pytając: "Zawarliście umowę, czy nie? My chcemy to zrobić'. Odparłem: "Nie róbcie nic, to koniec".

Niemiec wypowiedział się dla Die Welt krótko po dołączeniu do Arsenalu i dostarczył więcej informacji o szczegółach transakcji.

W 2013 powiedział: - Kiedy rozmawiałem z Bossem przez telefon, pomyślałem: "Wszystko, co Arsene mówi, to to, czego mi brakowało w Realu: przejrzystość, zaufanie, szacunek." Powiedział mi dokładnie, jak widzi mnie jako gracza, jak chce mnie wykorzystać, czego ode mnie oczekuje i do czego ma nadzieje, że się przyczynię. Kwota za transfer nie ma dla mnie znaczenia. Dołączyłbym do Arsenalu za darmo.

Mesut OzilTransferySklep kibica Arsenalu autor: Mikołaj Kruszka źrodło: The Mirror
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Arsenal2004 komentarzy: 89 18.05.2018, 14:17

Troche późno te szczególy

Krzyma6 komentarzy: 205 18.05.2018, 07:26

Miło się robi, czytając takie informacje.

domino178 komentarzy: 571 17.05.2018, 21:59

A to nie było tak, że przemycali Wengera w walizce po meczu z kurczakami? Bo chyba było tak, że z Londynu do Madrytu udał się Bale, i jak by się głównodowodzący łysy kur dowiedział, że Mezil idzie do nas, to by wstrzymał transfer.... Tak to chyba było w którejś książce opisane.

metjuAFC komentarzy: 1625 17.05.2018, 21:33

Pamiętam jak dziś tą informację od bbc. To był szok. Szkoda, że nie sprowadziliśmy wtedy napastnika bo mogłoby być ciekawie.

Molas komentarzy: 236 17.05.2018, 21:30

Ciekawe co będzie z Mesutem

stig44 komentarzy: 20 17.05.2018, 21:00

Z biografii Ozila wynika, że tak naprawdę gdyby nie kłótnia jego ojca(który był w tym czasie jego agentem) z prezydentem Realu to prawdopodobnie podpisałby przedłużenie kontraktu i został w Madrycie. Ale ze względu na wspomnianą sytuację nie miał już żadnych szans na grę w pierwszym składzie, więc skontaktował się z Wengerem. Co ciekawe, Wenger rozmawiał z Ozilem, kiedy ten jeszcze grał w Werderze i powiedział mu, że gdyby szukał kiedyś klubu to może zawsze śmiało zadzwonić. Dlatego też Ozil zadzwonił w pierwszej kolejności właśnie do Arsene'a. Niecałą godzinę przed zamknięciem okienka podpisał kontrakt.

mikowhy komentarzy: 443 newsów: 6 17.05.2018, 20:35

Wenger potrafił przekonać do transferu takich piłkarzy jak Ozil, Alexis czy Auba. Artecie może by się udało namówić, co najwyżej Bartka Kapustkę.

filo94 komentarzy: 3079 17.05.2018, 20:34

@Marcinafc93: pamietam! Higuain i Suarez :D

Marcinafc93 komentarzy: 14737 17.05.2018, 20:28

Pamiętam ten irgqz kibiców wtedy, no ale miał być wtedy napastnik a tu klops

Elastico07 komentarzy: 3277 17.05.2018, 20:24

@Sykooo: Poradziłby sobie w kazdym klubie u nich tym bardziej,to ze ma słabe zdrowie i słabą psychika nie ujmuje mu ze jest klasowym zawodnikiem na swojej pozycji

filo94 komentarzy: 3079 17.05.2018, 20:23

Miło się czyta takie wypowiedzi. Wspomnienia wracają:) ale to było!

Sykooo komentarzy: 21 17.05.2018, 20:14

W PSG chyba się cieszą, że ten turek do nich nie przeszedł :)

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Huddersfield Town - Arsenal 13.05.2018 - godzina 16:00
0 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Manchester City383242100
2. Manchester United38256781
3. Tottenham Hotspur38238777
4. Liverpool382112575
5. Chelsea382171070
6. Arsenal381961363
7. Burnley3814121254
8. Everton3813101549
9. Leicester City3812111547
10. Newcastle United381281844
11. Crystal Palace3811111644
12. AFC Bournemouth3811111644
13. West Ham United3810121642
14. Watford381181941
15. Brighton & Hove Albion389131640
16. Huddersfield Town389101937
17. Southampton387151636
18. Swansea City38892133
19. Stoke City387121933
20. West Bromwich Albion386131931
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah3210
Harry Kane302
Sergio Agüero216
Jamie Vardy201
Raheem Sterling1811
Romelu Lukaku167
Roberto Firmino157
Alexandre Lacazette144
Gabriel Jesus133
Riyad Mahrez1210
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna