Kulisy transferu Özila

Kulisy transferu Özila 17.05.2018, 20:10, Mikołaj 12 komentarzy Arsene Wenger ujawnił jak doszło do zakontraktowania Mesuta Özila w 2013 roku. W tym czasie niemiecki pomocnik szukał drogi ucieczki z Realu Madryt, a jego usługami zainteresowani byli Kanonierzy i Paris Saint-Germain. Ostatecznie Arsenal wygrał wyścig po podpis Niemca, a na konto Królewskich powędrowało 42,5 miliona funtów. Wypowiadając się na łamach oficjalnego serwisu Arsenalu, Wenger wspomniał transfer słowami "to była wielka transakcja".

- To był okres, w którym trochę wyszliśmy z naszych ograniczeń finansowych. Özil to zawodnik, którego zawsze podziwiałem, z którym miałem kontakt, gdy wyjechał do Madrytu. Nasz potencjał finansowy uległ zmianie w latach 2014-2015 i posiadaliśmy większe środki.

- Było wiele komplikacji i trzeba było zrobić to szybko. Rozmawiałem przez telefon o 2 w nocy i nic nie było jeszcze uzgodnione. Dick Law i Ivan Gazidis ciężko pracowali nad tym transferem. Byłem pod telefonem, ponieważ następnego dnia graliśmy z Tottenhamem. Gdy obudziłem się o 6 rano, wszystko było już gotowe.

- Pamiętam, kiedy wychodziłem ze stadionu i zadzwonił do mnie prezydent PSG, pytając: "Zawarliście umowę, czy nie? My chcemy to zrobić'. Odparłem: "Nie róbcie nic, to koniec".

Niemiec wypowiedział się dla Die Welt krótko po dołączeniu do Arsenalu i dostarczył więcej informacji o szczegółach transakcji.

W 2013 powiedział: - Kiedy rozmawiałem z Bossem przez telefon, pomyślałem: "Wszystko, co Arsene mówi, to to, czego mi brakowało w Realu: przejrzystość, zaufanie, szacunek." Powiedział mi dokładnie, jak widzi mnie jako gracza, jak chce mnie wykorzystać, czego ode mnie oczekuje i do czego ma nadzieje, że się przyczynię. Kwota za transfer nie ma dla mnie znaczenia. Dołączyłbym do Arsenalu za darmo.

Mesut ÖzilTransferySklep kibica Arsenalu autor: Mikołaj źrodło: The Mirror
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Arsenal2004 komentarzy: 18918.05.2018, 14:17

Troche późno te szczególy

Krzyma6 komentarzy: 25618.05.2018, 07:26

Miło się robi, czytając takie informacje.

domino178 komentarzy: 62117.05.2018, 21:59

A to nie było tak, że przemycali Wengera w walizce po meczu z kurczakami? Bo chyba było tak, że z Londynu do Madrytu udał się Bale, i jak by się głównodowodzący łysy kur dowiedział, że Mezil idzie do nas, to by wstrzymał transfer.... Tak to chyba było w którejś książce opisane.

metjuAFC komentarzy: 192217.05.2018, 21:33

Pamiętam jak dziś tą informację od bbc. To był szok. Szkoda, że nie sprowadziliśmy wtedy napastnika bo mogłoby być ciekawie.

Molas komentarzy: 34917.05.2018, 21:30

Ciekawe co będzie z Mesutem

stig44 komentarzy: 2017.05.2018, 21:00

Z biografii Ozila wynika, że tak naprawdę gdyby nie kłótnia jego ojca(który był w tym czasie jego agentem) z prezydentem Realu to prawdopodobnie podpisałby przedłużenie kontraktu i został w Madrycie. Ale ze względu na wspomnianą sytuację nie miał już żadnych szans na grę w pierwszym składzie, więc skontaktował się z Wengerem. Co ciekawe, Wenger rozmawiał z Ozilem, kiedy ten jeszcze grał w Werderze i powiedział mu, że gdyby szukał kiedyś klubu to może zawsze śmiało zadzwonić. Dlatego też Ozil zadzwonił w pierwszej kolejności właśnie do Arsene'a. Niecałą godzinę przed zamknięciem okienka podpisał kontrakt.

mikowhy komentarzy: 524 newsów: 917.05.2018, 20:35

Wenger potrafił przekonać do transferu takich piłkarzy jak Ozil, Alexis czy Auba. Artecie może by się udało namówić, co najwyżej Bartka Kapustkę.

filo94 komentarzy: 4147 newsów: 217.05.2018, 20:34

@Marcinafc93: pamietam! Higuain i Suarez :D

Marcinafc93 komentarzy: 1677517.05.2018, 20:28

Pamiętam ten irgqz kibiców wtedy, no ale miał być wtedy napastnik a tu klops

Elastico07 komentarzy: 390917.05.2018, 20:24

@Sykooo: Poradziłby sobie w kazdym klubie u nich tym bardziej,to ze ma słabe zdrowie i słabą psychika nie ujmuje mu ze jest klasowym zawodnikiem na swojej pozycji

filo94 komentarzy: 4147 newsów: 217.05.2018, 20:23

Miło się czyta takie wypowiedzi. Wspomnienia wracają:) ale to było!

Sykooo komentarzy: 4917.05.2018, 20:14

W PSG chyba się cieszą, że ten turek do nich nie przeszedł :)

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Chelsea - Arsenal 18.08.2018 - godzina 18:30
? : ?
Arsenal - Man City 12.08.2018 - godzina 17:00
0 : 2
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool11003
2. Chelsea11003
3. Bournemouth11003
4. Crystal Palace11003
5. Man City11003
6. Watford11003
7. Man United11003
8. Tottenham11003
9. Everton10101
10. Wolves10101
11. Burnley10101
12. Southampton10101
13. Leicester10010
14. Newcastle10010
15. Arsenal10010
16. Brighton10010
17. Cardiff10010
18. Fulham10010
19. Huddersfield Town10010
20. West Ham10010
ZawodnikBramkiAsysty
Sadio Mané20
Richarlison20
Roberto Pereyra20
Callum Wilson11
Rúben Neves11
Daniel Sturridge10
Jamie Vardy10
Joselu10
Dele Alli10
Pedro10
Sklep piłkarski Arsenal Londyn Nike
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.6
Gracz sierpnia wybór redaktorów Stephan Lichtsteiner
Stephan Lichtsteiner
6.33
Gracz sierpnia wybór użytkowników Alexandre Lacazette
Alexandre Lacazette
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna