Kulisy transferu Özila

Kulisy transferu Özila 17.05.2018, 20:10, Mikołaj 12 komentarzy

Arsene Wenger ujawnił jak doszło do zakontraktowania Mesuta Özila w 2013 roku. W tym czasie niemiecki pomocnik szukał drogi ucieczki z Realu Madryt, a jego usługami zainteresowani byli Kanonierzy i Paris Saint-Germain. Ostatecznie Arsenal wygrał wyścig po podpis Niemca, a na konto Królewskich powędrowało 42,5 miliona funtów. Wypowiadając się na łamach oficjalnego serwisu Arsenalu, Wenger wspomniał transfer słowami "to była wielka transakcja".

- To był okres, w którym trochę wyszliśmy z naszych ograniczeń finansowych. Özil to zawodnik, którego zawsze podziwiałem, z którym miałem kontakt, gdy wyjechał do Madrytu. Nasz potencjał finansowy uległ zmianie w latach 2014-2015 i posiadaliśmy większe środki.

- Było wiele komplikacji i trzeba było zrobić to szybko. Rozmawiałem przez telefon o 2 w nocy i nic nie było jeszcze uzgodnione. Dick Law i Ivan Gazidis ciężko pracowali nad tym transferem. Byłem pod telefonem, ponieważ następnego dnia graliśmy z Tottenhamem. Gdy obudziłem się o 6 rano, wszystko było już gotowe.

- Pamiętam, kiedy wychodziłem ze stadionu i zadzwonił do mnie prezydent PSG, pytając: "Zawarliście umowę, czy nie? My chcemy to zrobić'. Odparłem: "Nie róbcie nic, to koniec".

Niemiec wypowiedział się dla Die Welt krótko po dołączeniu do Arsenalu i dostarczył więcej informacji o szczegółach transakcji.

W 2013 powiedział: - Kiedy rozmawiałem z Bossem przez telefon, pomyślałem: "Wszystko, co Arsene mówi, to to, czego mi brakowało w Realu: przejrzystość, zaufanie, szacunek." Powiedział mi dokładnie, jak widzi mnie jako gracza, jak chce mnie wykorzystać, czego ode mnie oczekuje i do czego ma nadzieje, że się przyczynię. Kwota za transfer nie ma dla mnie znaczenia. Dołączyłbym do Arsenalu za darmo.

Mesut ÖzilTransfery autor: Mikołaj źrodło: The Mirror
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Arsenal2004 komentarzy: 52318.05.2018, 14:17

Troche późno te szczególy

Krzyma6 komentarzy: 26018.05.2018, 07:26

Miło się robi, czytając takie informacje.

domino178 komentarzy: 68417.05.2018, 21:59

A to nie było tak, że przemycali Wengera w walizce po meczu z kurczakami? Bo chyba było tak, że z Londynu do Madrytu udał się Bale, i jak by się głównodowodzący łysy kur dowiedział, że Mezil idzie do nas, to by wstrzymał transfer.... Tak to chyba było w którejś książce opisane.

metjuAFC komentarzy: 219817.05.2018, 21:33

Pamiętam jak dziś tą informację od bbc. To był szok. Szkoda, że nie sprowadziliśmy wtedy napastnika bo mogłoby być ciekawie.

Molas komentarzy: 50317.05.2018, 21:30

Ciekawe co będzie z Mesutem

stig44 komentarzy: 2017.05.2018, 21:00

Z biografii Ozila wynika, że tak naprawdę gdyby nie kłótnia jego ojca(który był w tym czasie jego agentem) z prezydentem Realu to prawdopodobnie podpisałby przedłużenie kontraktu i został w Madrycie. Ale ze względu na wspomnianą sytuację nie miał już żadnych szans na grę w pierwszym składzie, więc skontaktował się z Wengerem. Co ciekawe, Wenger rozmawiał z Ozilem, kiedy ten jeszcze grał w Werderze i powiedział mu, że gdyby szukał kiedyś klubu to może zawsze śmiało zadzwonić. Dlatego też Ozil zadzwonił w pierwszej kolejności właśnie do Arsene'a. Niecałą godzinę przed zamknięciem okienka podpisał kontrakt.

mikowhy komentarzy: 558 newsów: 917.05.2018, 20:35

Wenger potrafił przekonać do transferu takich piłkarzy jak Ozil, Alexis czy Auba. Artecie może by się udało namówić, co najwyżej Bartka Kapustkę.

filo94 (zawieszony) komentarzy: 4893 newsów: 217.05.2018, 20:34

@Marcinafc93: pamietam! Higuain i Suarez :D

Marcinafc93 komentarzy: 1774417.05.2018, 20:28

Pamiętam ten irgqz kibiców wtedy, no ale miał być wtedy napastnik a tu klops

Elastico07 (zawieszony) komentarzy: 514917.05.2018, 20:24

@Sykooo: Poradziłby sobie w kazdym klubie u nich tym bardziej,to ze ma słabe zdrowie i słabą psychika nie ujmuje mu ze jest klasowym zawodnikiem na swojej pozycji

filo94 (zawieszony) komentarzy: 4893 newsów: 217.05.2018, 20:23

Miło się czyta takie wypowiedzi. Wspomnienia wracają:) ale to było!

Sykooo komentarzy: 4917.05.2018, 20:14

W PSG chyba się cieszą, że ten turek do nich nie przeszedł :)

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Cardiff 29.01.2019 - godzina 20:45
? : ?
Arsenal - Chelsea 19.01.2019 - godzina 18:30
2 : 0
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool23193160
2. Man City23182356
3. Tottenham23170651
4. Chelsea23145447
5. Arsenal23135544
6. Man United23135544
7. Watford2396833
8. Wolves2395932
9. Leicester23941031
10. West Ham23941031
11. Everton2386930
12. Bournemouth23931130
13. Brighton23751126
14. Crystal Palace23641322
15. Southampton23571122
16. Burnley23641322
17. Newcastle23561221
18. Cardiff23541419
19. Fulham23351514
20. Huddersfield Town23251611
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah167
Harry Kane144
Pierre-Emerick Aubameyang143
Eden Hazard1010
Raheem Sterling107
Sergio Agüero106
Callum Wilson105
Roberto Firmino93
Gylfi Sigurdsson93
Richarlison91
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.96
Gracz grudnia wybór redaktorów Lucas Torreira
Lucas Torreira
7.42
Gracz grudnia wybór użytkowników Lucas Torreira
Lucas Torreira
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna