Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2

Lyon wygrywa Emirates Cup: Arsenal - Lyon 1-2 29.07.2019, 12:24, Bartek Romanowski 1646 komentarzy

W niedzielę, dokładnie 2 tygodnie przed pierwszym meczem sezonu Premier League z Newcastle, Arsenal rozegrał kolejny mecz przedsezonowy. Tym razem Kanonierom przyszło gościć na własnym stadionie były klub Lacazette’a – Olimpique Lyon – w ramach Emirates Cup. Swoją szansę, na debiut w koszulce Arsenalu dostał nowy nabytek, Dani Ceballos. Młody Brazylijczyk – Gabriel Martinelli – również zaliczył swój pierwszy mecz na Emirates Stadium. Pomimo wyniku, można powiedzieć, że przez większą część spotkania Arsenal kontrolował ten mecz, szczególnie w pierwszej odsłonie.

Piłkarze gospodarzy kreowali sobie wiele sytuacji oraz nie pozwalali przeciwnikom na stworzenie groźnych akcji pod własną bramką. W drugiej połowie gra wyglądała jednak z goła inaczej, Lyon bardziej zagrażał bramce Bernda Leno. Ostatecznie zawodnikom Silvnho udało się strzelić 2 gole w odstępie zaledwie 9 minut, co pozwoliło im na zwycięstwo w tym meczu i ostatecznie w całym turnieju. Lyon wygrał to spotkanie 2-1.

Arsenal: Leno – Maitland-Niles(Jenkinson 76’), Chambers(Mustafi 70’), Sokratis, Monreal(Medley 86’) – Guendouzi(Nketiah 46’), Xhaka – Aubameyang(Burton 86’), WIllock(Ceballos 70’), Mchitarian(Martinelli 70’) – Lacazette(Nelson 13’(John-Jules 76’))

Olimpique Lyon: Lopes(Racioppi 46’) – Dubois(Tete 76’), Yanga-Mbiwa(Andersen 61’), Denayer, Marcal(Rafael 61’) – Jean Lucas(Aouar 46’), Mendes, Cheikh(Tousart 46’) – Traore(Fofana 76’), Depay, Gouiri(Dembele 46’)

Przed meczem zawodnicy obu drużyn ustawili się na przeciw siebie w kole środkowym, by wraz z całym stadionem upamiętnić salwą oklasków zmarłego tragicznie w wypadku, byłego Kanoniera, Jose Antonio Reyesa. Po kilku chwilach piłkarze ustawili się na swoich pozycjach, czekając już tylko na pierwszy gwizdek sędziego, Jonathana Mossa, który rozbrzmiał chwilę po 16:15 czasu polskiego.

Spotkanie od samego początku było bardzo dynamiczne, obie drużyny starały się przeprowadzać szybkie i groźne ataki. Już w 7. minucie Kanonierzy popisali się wymianą piłki w środku boiska, pomiędzy Guendouzim, Mchitarianem oraz Lacazettem, jednak ten ostatni nie trafił w światło bramki po strzale zza pola karnego.

6 minut później Kanonierzy przeprowadzili kolejny groźny atak. Willock otrzymał piłkę w rogu pola karnego, balasem ciała zwiódł jednego z obrońców francuskiej drużyny i płaskim strzałem w długi róg chciał pokonać bramkarza gości, jednak Lopes stał na posterunku i pewnie obronił strzał młodego Anglika. W 20. minucie Guendouzi wykonał penetrujące podanie między obrońców Lyonu do Willocka, jednak jego strzał w sam środek bramki został z łatwością wyłapany przez bramkarza przyjezdnych.

Zaledwie minutę później Arsenal przeprowadził kolejną ciekawą akcję. Maitland-Niles dograł perfekcyjną piłkę z prawego skrzydła, wprost na nogę Mchitariana, czekającego na dziesiątym metrze, który nie namyślał się zbyt długo i mocnym strzałem z woleja uderzył na bramkę. Piłka leciała jednak zbyt blisko Lopesa, który zdążył zareagować i wybić piłkę przed siebie. W zamieszaniu w polu karnym przy kozłującej piłce do dobitki pierwszy dobiegł Willock, jednak przeniósł futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W 31. minucie Mchitarian kolejny raz spróbował swojego szczęścia strzałem z woleja. Po słabym wybiciu piłki z obrony, poleciała ona wprost na nogę Ormianina. Ten nie zastanawial się i po porostu uderzył futbolówkę z powietrza. Strzał był jednak zbyt słaby i wprost w ręce Lopesa.

W 35. minucie przyszło nam zobaczyć pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Po mocnym, jednak bardzo dokładnym dośrodkowaniu Mchitariana z prawego skrzydła, Aubameyang musiał tylko dostawić nogę do futbolówki, lecącej na wysokości jego biodra, co uczynił i piłka wpadła do siatki bezradnego Lopesa. 1-0 dla Kanonierów.

Pierwsza groźna akcja gości przyszła dopiero w drugiej odsłonie spotkania. W 50. minucie Depay otrzymał piłkę przed polem karnym, miał czas żeby dobrze ją sobie przyjąć, by potem odpowiednio przymierzyć. Chciał zaskoczyć Leno kąśliwym strzałem po długim rogu, jednak Niemiec wyciągnął się i piękną paradą uchronił Arsenal przed utratą bramki.3 minuty później Lyon wyszedł z kolejnym atakiem. Po uderzeniu Aouara zza szesnastki, w linii lotu piłki znalazł się Depay, od którego odbiła się futbolówka, zmieniając tor. Leno jednak kolejny raz nie dał się zaskoczyć i obronił strzał.

W 56. minucie Willock dograł perfekcyjną piłkę do Nketiaha z prawego skrzydła, dosłownie na nos napastnika Arsenalu, jednak ten źle złożył się do strzału i zmarnował 100-procentową okazję. Z kilku metrów uderzył głową tak, że piłka odbiła się od murawy i wyszła na aut bramkowy.

W 60. minucie groźnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Nelson, minął z piłką kilku rywali, zszedł na prawą nogę i podkręconym strzałem w długi róg chciał zaskoczyć bramkarza gości, jednak pomylił się o centymetry. 2 minuty później Nketiah otrzymał piłkę w polu karnym w gąszczu obrońców przeciwnika, jednak sprytnym obrotem zdołał wypracować sobie pozycję strzelecką. Racioppi skrócił mu jednak odpowiednio kąt i obronił próbę przelobowania go przez młodego napastnika.

W 66. minucie spotkania padła wyrównująca bramka dla Lyonu. Po leniwym ataku gości, lewym skrzydłem zerwał się Depay, minął Maitlanda-NIlesa i dośrodkowaniem lewą nogą znalazł niepilnowanego Dembele. Ten musiał tylko dołożyć głowę do piłki, co uczynił i Lyon zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu.

W 70. minucie kibice mogli w końcu zobaczyć to, na co czekali – debiut Ceballosa. Hiszpan wszedł na boisko na ostatnie 20 minut, jednak zdołał zaprezentować wachlarz swoich umiejętności – technikę, przegląd pola, lekkość w poruszaniu się z piłką, jak również zawziętość przy odbierze. W tym samym czasie na murawie pojawił się też pierwszy tegoroczny transfer Kanonierów – Gabriel Martinelli, który debiutował na stadionie Emirates.

Już 3 minuty po wejściu Ceballos uruchomił na lewym skrzydle Aubameyanga, który dośrodkował piłkę w groźną strefę pola karnego. Wszyscy zawodnicy minęli się z futbolówką, jednak akcję zamykał Nelson, którego strzał został zablokowany tuż przed linią bramkową. Parę sekund później po szybkiej wymianie podań na prawym skrzydle i ostatecznym strzale Nketiaha z ostrego kąta, bramkarz gości wybił piłkę przed siebie, którą dobił do siatki Martinelli. Jak się później okazało, bramka została nieuznana, gdyż młody Brazylijczyk zagrywał piłkę ręką.

Dosłownie minutę po nieuznanej bramce, Lyon mógł cieszyć się z prowadzenia. Dembele idealnie wkleił się w linię defensywy Arsenalu, która próbowała złapać go w pułapkę ofsajdową. Napastnik gości wyszedł sam na sam z Leno i pewnym strzałem przy słupku pokonał po raz drugi dzisiejszego wieczoru niemieckiego golkipera.

W 83. minucie Xhaka obsłużył Aubameyanga, biegnącego lewym skrzydłem, dobrym podaniem, jednak to bramkarz Lyonu stworzył największe zagrożenie swojej drużynie, wychodząc do piłki, do której nie miał szans zdążyć. Gabończyk zdecydował się na przelobowanie Racioppiego, jednak trafił w słupek i piłka wyszła na aut bramkowy.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic, wartego odnotowania i spotkanie zakończyło się zwycięstwem Lyonu 2-1. Drużyna z Francji mogła chwilę po tym wznieść puchar Emirates Cup.

SoulStorm komentarzy: 743030.07.2019, 23:01

Pepe zagra w AFC z numerem 19 na koszulce.

SoulStorm komentarzy: 743030.07.2019, 22:59

teraz już Pepe oficjalnie :d

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 630.07.2019, 22:58

aguero10 komentarzy: 854230.07.2019, 22:58

@sidtsw:

Niestety Benfica nie sprzedaje za grosze .
To jeszcze wychowanek . Widziałem jego kilka meczy i muszę przyznać że będzie kotem w przyszłości .

Garfield_pl komentarzy: 2772930.07.2019, 22:56

@Jalapeno napisał: "Looknij sobie, bezbłędny mecz przeciwko Juve. Ogólnie sezon kapitalny, już któryś z rzędu."
No przyznam w tym filmiku nie dał nikomu szans, i już o wiele większe wrażenie na mnie zrobił, niż Maguire, którego często widziałem w meczach PL. Ok dawać Izzo ( zaufam tym którzy śledzą go) lub Rubena. W końcu jasno powiedziane że skończyło się ściąganie szrotu, więc pozycje o których mówił Emery, nie będą byle kim uzupełnione :) Zarząd wie, że LM musi wrócić jak najszybciej, a po drugie to dodatkowy hajs na spłatę rat, ale też konsekwentną przebudowę i odmładzanie drużyny. Wystarczy spojrzeć, że nowe nabytki to inwestycja na lata, no chyba że Pepe będzie wymiatał mega i PSG go skusi, ale jedno pewne jie pojdzie za grosze jak to dawniej się zdarzało.

sidtsw komentarzy: 307130.07.2019, 22:54

@aguero10: no może tak byc. Ale wyraznie idziemy po graczy ktorzy nas wzmocnia i sa perspektywiczni a nie jakies polsrodki. I dobrze. A ciezko w sumie wymyslic dobrego stopera. Nie poznaje naszego Arsenalu i oby nas zaskoczyli

Matelko komentarzy: 320530.07.2019, 22:48

@Womanizer: Moglibyśmy również uwzględnić Mustafę w transakcji.
Miód malina by było.

aguero10 komentarzy: 854230.07.2019, 22:47

@sidtsw:

Mamy już za cienki portfel na Partugalczyka .

Garfield_pl komentarzy: 2772930.07.2019, 22:47

@sidtsw: masz rację Ruben Dias teraz do Sokratisa, a później Holding i Saliba w przyszłości, mogłoby to być fajne zakończenie okienka jego transferem :)

Womanizer komentarzy: 989230.07.2019, 22:46

Szkoda że Napoli się tak szybko uwinęło z Manolasem. Za 36 mln nie było lepszego ŚO na rynku. Przy sprzedaży Kosy, Bielika i Elnenego byłoby już 80% kwoty...

gunners007 komentarzy: 954330.07.2019, 22:46

@Matelko: Biedny Milan :/

Garfield_pl komentarzy: 2772930.07.2019, 22:43

@Jalapeno: tak jak @siller napisał, być może obrońca w DD nas zaskoczy. Jeśli sprzedamy mustafe i kościelnego, za bielika już 10 jest, może jeszcze Jenkinson i Elneny, to patrząc na ostatnie wydarzenia, jest szansa że przyjdzie ktoś bardzo dobry, bo na start wpłata bedzie, a reszta na raty. Jedno pewne, że Arsenal będzie do końca tajemniczy na ile się da, żeby przechytrzyć konkurencje ewentualną i miejmy nadzieję że zaskoczą znów :)

Matelko komentarzy: 320530.07.2019, 22:42

Dobrze, że Gazdisa już nie ma , niszczył Nasz klub od środka niczym skorupiak.

Molas komentarzy: 112430.07.2019, 22:42

Wyciekły zdjęcia z prezentacji Pepe,znajdziecie na Sknerusach na fb

sidtsw komentarzy: 307130.07.2019, 22:41

Nasi czają sie na Ruben Dias z benfiki. Wkleja sie w dligofalową wizje obecnych wladz. I dobrze. Bardzo dobrze.

lukasz845 komentarzy: 454230.07.2019, 22:40

@Matelko: z tego co kojarzę nie dostał pozwolenie na grę w Anglii i został wypożyczony. Kolejny genialny ruch Gazidisa

Jalapeno (zawieszony) komentarzy: 2530.07.2019, 22:40

Matelko komentarzy: 320530.07.2019, 22:39

@lukasz845: Bezsens totalny, zagrał w ogóle jakieś minuty w 1 drużynie?

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 130.07.2019, 22:38

@Garfield_pl napisał: "Izzo kompletnie nie znam"
Izzo jest świetny. Wyprowadzanie piłki, czyszczenie pola karnego i waleczność. Bardzo chciałbym go u nas do pary z Sokratisem.

lukasz845 komentarzy: 454230.07.2019, 22:37

@Matelko: ruch marketingowy w celu przyciągnięcia kibiców z Japonii, moim zdaniem bezsens.

Paul77 komentarzy: 972330.07.2019, 22:37

Szkot naturalnie, bez bez zbędnej paniki zajmie miejsce Hiszpana. Tak powinno to wyglądać w profesjonalnym klubie. Czasem przyda się na środku obrony, choć to nie jest jego miejsce. Zrobi swoje. Za rok Saliba i może ktoś jeszcze, bo nie licze że w tym okienku jakiś kot przyjdzie

Jalapeno (zawieszony) komentarzy: 2530.07.2019, 22:37

@Siller: @Garfield_pl: Według mnie to trochę niezrozumiałe. Ofensywa mi się bardzo podobała w poprzednim sezonie. Mamy w swoich szeregach króla strzelców Premier League... Za to defensywa to ciemnogród - i zamiast zacząć wzmacniać coś, co było w poprzednim sezonie naszą bolączką, mamy to gdzieś i wzmacniamy ofa. Okej, Pepe to świetny skrzydłowy i bardzo cieszy mnie ten transfer, ale nadal brakuje podstawy, czyli środkowego obrońcy, który z miejsca zagra przy Sokratisie. Okienko się niedługo zamyka, żebyśmy się nie obudzili z ręką w nocniku.

Matelko komentarzy: 320530.07.2019, 22:33

Orientujecie się po co Nam w kadrze Takuma Asano ?

OFFO komentarzy: 354530.07.2019, 22:33

zamiast oglądać skróty zmontowane z całego sezonu PEPE polecam zobaczyć z pojedynczych meczów
np

to jest milion razy bardziej miarodajne

Garfield_pl komentarzy: 2772930.07.2019, 22:29

@Jalapeno: Izzo kompletnie nie znam, nie wypowiem się, a z Maguire'em po prostu w moim odczuciu wypali się zaraz, jak już mamy kupić kogoś, to lepiej odłożyć to na następne lato, a teraz dać szansę Chambersowi.

Siller komentarzy: 174730.07.2019, 22:27

@Jalapeno: Poczekaj, myślę, że w temacie środkowego obrońcy nasi szykują nam kolejną niespodziankę ;)

aguero10 komentarzy: 854230.07.2019, 22:26

Pracowity tydzień przed nami .
Mam nadzieję że zaczniemy pozbywać się zbędnych elementów z kadry .

Co do IN , ogarnięty CB .

kamo99111 komentarzy: 689630.07.2019, 22:26

Co wyscie sie tak tego Tierneya uczepili? Bardzo dobrze, ze przychodzi bo bedzie mial caly rok na aklimatyzacje i odpowiednie wprowadzenie do skladu i PL. Za rok zaloze sie, ze za rok pozegnamy Nachosa i bedzie znowu poszukiwanie LO na gwalt, a inne pozycje tez beda wymagaly wzmocnien. Tak wiec Tierney to ta dlugofalowa wizja klubu. W dodatku nalezy zauwazyc, ze majac 3 LO nie bedzie problemu zeby zagrac Monrealem na SO. Jak dla mnie Tierney teraz to bardzo dobry ruch ;-)

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11730.07.2019, 22:25

@Dewry: Tylko Tottenham może to prze

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.07.2019, 22:22

@arsenallord: Czy Tottenham przebije swoje własne chamstwo i buractwo boiskowe?

ZielonyLisc komentarzy: 2026930.07.2019, 22:22

Bonus BGC wyzwał na pojedynek Najmana XDDDDD

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11730.07.2019, 22:22

Szybkie prognozy na następny sezon: Kane nie strzeli 20 goli w sezonie, Liverpool zagra słaby sezon, Arsenal na pudle, City zdecydowanie mistrzem.

Matelko komentarzy: 320530.07.2019, 22:21

też u Was tak duszno ? Ciężko będzie zasnąć:(

Jalapeno (zawieszony) komentarzy: 2530.07.2019, 22:20

@Womanizer: Oczywiście, że nie jest. Bardziej chodziło mi o profil zawodnika, niż o cenę. Jakiś obrońca, który daje sobie rade na przestrzeni sezonów w jakimś klubie z top5 lig. Jakiś miesiąc temu, Izzo był z nami łączony, ale sprawa ucichła. Wyceniany na 30 milionów euro. Szkoda.

kaziu874 komentarzy: 672930.07.2019, 22:19

Rugani pierwszy skład u nas? Chyba nie oglądało się za dużo meczów, w których ten zawodnik pokazywał swoje umiejętności.

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.07.2019, 22:19

pogodzony z Emery'm i zmotywowany Ozil*

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 230.07.2019, 22:18

Weźcie też pod uwagę w kwestii tracenia bramek, że przez ostatnie dwa sezony my rzadko kiedy byliśmy dominującą stroną. Arsenal posiadania piłki, Wengerballa i totalnej dominacji nad słabszym rywalem nie istniał, nawet z Palace czy Brighton graliśmy z niewielką przewagą. Pepe i Ceballos oraz miejmy nadzieję (tak, matka głupich) pogodzony z Emery'm i zmotywowany pozwolą nam uzyskać w wielu meczach ponowną dominację nad rywalami i szybsze wyjaśnianie rezultatu spotkania, co przedłoży się z automatu na parę korzystniejszych rezultatów. Istotne jest też to, żeby defensywa była stabilna i jednolita. Nawet najlepszy blok się wywali na pysk jeśli co chwilę będzie grał w innej formacji i innym składzie osobowym. Ważne jest też, by mieć trochę farta jeśli chodzi o kontuzje i rozsądku w kwestii rotacji obrońcami.
Choć oczywiście wzmocnienia defensywy są niezbędne i sam uważam, że ich brak jedynie pogorszy sytuację, to nie przesadzałbym, że wygląda to aż tak ponuro.

Womanizer komentarzy: 989230.07.2019, 22:17

@Jalapeno:

Mają pierwszy skład ale Maguire nie jest wart 80 mln euro. Bądźmy poważni. Nie jest ani jakimś wymiataczem jak VVD ani nie jest młodym talentem bo ma 26 lat.

Jalapeno (zawieszony) komentarzy: 2530.07.2019, 22:10

@Garfield_pl: Tylko taki Maguire, Izzo czy łączony z nami - Rugani to mają z miejsca pierwszy skład u nas.

Matelko komentarzy: 320530.07.2019, 22:08

Mi się marzy Umtiti. Nie wiem dlaczego tak negocjujemy z Celtickiem w sprawie Tierneya. Kola i Naczos dadzą radę. Środkowy obrońca jest bardziej potrzebny.

metjuAFC komentarzy: 5695 newsów: 130.07.2019, 22:05

Ciekawe kogo nasi mają na oku jeśli chodzi o CB i CMa. Rugani odpada bo Juve odrzuciło naszą ofertę. Ciekawe jaką mamy alternatywę.

mruw komentarzy: 413330.07.2019, 22:04