Marność nad marnościami, Arsenal 3-3 Anderlecht

Marność nad marnościami, Arsenal 3-3 Anderlecht 04.11.2014, 21:36, Sebastian Czarnecki 1836 komentarzy

Kiedy na pół godziny przed końcem spotkania Arsenal prowadził z mistrzem Belgii 3-0, wydawało się, że już nic mu nie przeszkodzi w wywalczeniu trzech punktów. Londyńczycy jak zwykle zagrali jednak na nerwach fanów i w pół godziny dali prawdziwy popis, jak nie należy grać w piłkę nożną. Fatalna dyspozycja zwłaszcza w grze obronnej sprawiła, że przeciętnej jakości rywal bezproblemowo wcisnął trzy bramki i wywalczył na Emirates Stadium jeden punkt.

Już wydawało się, że londyńczycy w końcu odzyskali wiarę we własne możliwości, że w końcu im zależy na grze w piłkę nożną, ale trwało to tylko chwilowo. Pierwsze miejsce w grupie przy komplecie punktów Borussii Dortmund wydaje się w tym momencie nieosiągalne nawet przy ewentualnym pokonaniu BVB na Emirates Stadium i wydaje się, że Arsenal przez własną głupotę znowu w 1/8 minucie zagra z rywalem pokroju Bayernu, Realu lub Barcelony.

Arsenal: Szczesny - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Arteta (62. Flamini) - Oxlade-Chamberlain (81. Rosicky), Ramsey, Alexis, Cazorla - Welbeck (81. Podolski)

RSC Anderlecht: Proto - Vanden Borre, Deschacht, Mbemba (54. Dendoncker), Acheampong - Kljestan, Tielemans, Najar, Conte (46. Kawaya), Praet - Cyriac (62. Mitrović)

Początek spotkania należał do najbardziej wyrównanych. Obie drużyny preferowały spokojny i wyważony futbol, a także wyczekiwanie rywala do ostatniej sekundy. W pierwszych minutach nie obserwowaliśmy więc klarownych sytuacji w ataku.

Dopiero w 9. minucie goście z Anderlechtu wykorzystali niesubordynację przy wyprowadzeniu piłki przez swojego rywala i ruszyli z groźnym kontratakiem, który mógł wyprowadzić ich na prowadzenie. Denis Praet nie trafił jednak w światło bramki.

Kolejne minuty to lepsza gra mistrzów Belgii. Szczególnie aktywni w poczynaniach ofensywnych Anderlechtu byli młodzi Praet i Cyriac, którzy stawali przed dobrymi szansami, ale za każdym razem brakowało im tego ostatniego podania.

W 17. minucie świetnym strzałem na bramkę Szczęsnego popisał się Kljestan, ale polski golkiper stanął na wysokości zadania i popisał się pierwszą poważną interwencją w tym spotkaniu.

Kanonierzy potrzebowali jeszcze chwili, by wejść w rytm meczowy. Sygnał do ataku dał Calum Chambers, który przeprowadził niezłą akcję prawym skrzydłem zakończoną podaniem do Alexisa Sancheza. Chilijczyk nie miał możliwości zagrania do lepiej ustawionych partnerów, a kąt był zbyt ostry, żeby strzelić bramkę. Ostatecznie piłka po jego uderzeniu wylądowała na słupku.

Trzy minuty później dobrą akcję przeprowadził Danny Welbeck, który bezproblemowo wbiegł w pole karne Anderlechtu, gdzie wypracował sobie dobrą pozycję do stworzenia zagrożenia. Rozpędzony Anglik został jednak powalony przez nacierającego Mbembę, a sędzia bez wahania wskazał na wapno!

Rzut karny na bramkę perfekcyjnie zamienił Mikel Arteta, który techniczną podcinką całkowicie oszukał Silvio Proto. Była to 500. bramka Arsenalu na Emirates Stadium!

Kanonierzy po wyjściu na prowadzenie zdecydowanie nabrali pewności siebie i zaczęli szturmem nacierać na bramkę Anderlechtu. W 28. minucie Alexis Sanchez został sfaulowany na 16. metrze przez Vanden Borre'a - rzut wolny dla Arsenalu z groźnej pozycji.

Do stałego fragmentu podszedł sam poszkodowany, jednak jego pierwsza próba odbiła się od muru. Piłka jednak ponownie znalazła się pod nogami Sancheza, który oddal strzał z dystansu i pokonał zaskoczonego Proto. 2-0!

Kolejne minuty to gra w środkowej części boiska. Obie drużyny szukały swoich okazji, ale defensywy spisywały się bez zarzutu. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal zszedł do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Początek drugiej odsłony meczu to zdecydowany atak drużyny z północnego Londynu. Alexis Sanchez posłał świetną piłkę do wybiegającego Cazorli, ale Hiszpan nie potrafił zrobić z niego użytku. Chwilę później sam na sam z Proto stanął Gibbs, który zdecydował się jednak oddać futbolówkę Chamberlainowi, ale jego uderzenie zostało dobrze zablokowane przez Acheamponga.

W 54. minucie kontuzji doznał obrońca Anderlechtu - Chancel Mbemba. Kongijczyka zastąpił na murawie młodziutki Leander Dendoncker.

Chwilę po zmianie Arsenal ruszył z kolejnym atakiem. Tym razem Chamberlain dośrodkowywał na głowę Welbecka, ale Anglik nie był na tyle dobrze ustawiony, by zrobić z tego podania użytek.

W 58 minucie londyńczycy podwyższają prowadzenie! Alexis Sanchez świetnie wyłuskał piłkę obrońcy na połowie rywala, a rajdem na bramkę Proto popisał się Alex Chamberlain. Anglik ze stoickim spokojem wyczekał belgijskiego golkipera i technicznym uderzeniem w długi róg umieścił piłkę w jego bramce.

Trzy minuty później Anderlecht odpowiedział trafieniem Vanden Borre'a. Belg, który znajdował się na co najmniej metrowym spalonym, otrzymał dobre podanie od Kawayi i z najbliższej odległości pokonał Szczęsnego.

Bramka dla Anderlechtu sprawiła, że Arsenal uaktywnił się w swoich poczynaniach ofensywnych. Kanonierzy nie potrafili jednak stworzyć sobie dobrej sytuacji i w rezultacie zamknęli gości na ich własnej połowie.

Jeden kontratak wystarczył, by RSCA stworzył zagrożenie pod bramką Arsenalu. Mitrović został w głupi sposób powalony przez Monreala, a sędzia słusznie wskazał na wapno.

Strzał z jedenastu metrów na gola zamienił Anthony Vanden Borre, dla którego była to druga bramka w tym meczu, już tylko 3-2 dla Arsenalu.

Chwilę później odwet na Anderlechcie chciał przeprowadzić Welbeck, który minął jednego obrońcę, drugiego, trzeciego... i nie znalazł sobie dobrego miejsca do oddania strzału. Anglik zmarnował kolejną sytuację.

W 78. minucie Tielemans oddał dobry strzał z rzutu wolnego, ale Szczęsny pewnie złapał piłkę. Chwilę wcześniej Alex Chamberlain powalił przed polem karnym Denisa Praeta.

Anderlecht coraz groźniej atakował bramkę Arsenalu. 5 minut przed końcem meczu groźnie uderzał Acheampong, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

W 90. minucie drużyna gości doprowadza do wyrównania. Najar dośrodkował na głowę Markovicia, ten przeskoczył Mertesackera i pokonał Wojciecha Szczęsnego!

Kanonierzy po straconej bramce ruszyli jeszcze do ataku, ale było już na to za późno. Arsenal zremisował na Emirates Stadium z Aderlechtem 3-3 i stracił dwa punkty i prawdopodobnie pierwsze miejsce w grupie.

AnderlechtLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
mrsomebody komentarzy: 602106.11.2014, 17:01

haxball.com/?roomid=~228b47ead87e75c88a1ac5fd4194572c3f1830775346b108678d54843530e23f2

XandeR komentarzy: 966506.11.2014, 16:59

poza tym , to nie byla prawdziwa zielona strzala . Gdyby nim byl zwyczajnie poprosilby Felicity o pomoc ze shakowanim strony i teraz bysmy pisali brailem .

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.11.2014, 16:55

Dzien bez bana dniem straconym!

Kowal96 komentarzy: 1758906.11.2014, 16:52

Redaktorzy nigdy nie śpią ;D

XandeR komentarzy: 966506.11.2014, 16:51

widocznie zielona strzale latwo zabic , wzialby nick z supermanem , to mialby niesmiertelnosc .

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.11.2014, 16:48

chyba rekord w zawieszeniu. 16:43 napisal, a od paru minut zbanowany D:

ArrowMan komentarzy: 206.11.2014, 16:43

Sprzedalibyście Ozila do Bayernu w jego miejsce Goetzegoktóory może zagraćzarówno na środku jak i na skrzydle?

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 106.11.2014, 16:38

a co powiecie o Gigabyte Radeon R7 260X WFII OC 2GB DDR5

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.11.2014, 16:35

zamiast grać u buków to lepiej poczytajcie o giełdzie internetowej :P

Piotrek95 komentarzy: 962006.11.2014, 16:21

Co polecacie dziś o19? Inter - Saint Etienne czy lepiej kurczaki?

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 15:51

ja robilem w wakacje wycene kompa na calym slasku, i oni mi zrobili ok700 zl taniej niz inni, do tego mi zlozyli i przyslali za free wiec dla mnie sa na plus.

lays komentarzy: 3987106.11.2014, 15:36

mirror.co.uk/sport/row-zed/piers-morgan-makes-vincent-kompany-4578673

Morgan tam ladnie Kompanego jedzie :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.11.2014, 15:32

morele to jakaś patologia. w lipcu ceny rzędu 660zł czy 200zł, a dziś te same rzeczy kosztują 790zł i 220zł.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.11.2014, 15:26

a nie zauważyłem kwoty. wiec bierz r9 270 używke.

Jesli chcesz to moge spytać brata czy swojego r9 270 nie chce sprzedać.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.11.2014, 15:25

akurat karte r9 270x też mam i polecam. chociaz teraz to już chyba model r9 290 jest na topie.

ale dziadów z morele mówie nie!!!! za to esc.pl polecam. Ostatnio wiatraki na karcie padły i jesli się nie myle to dali nowa karte.

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 15:19

ja ich polecam, bralem od nich i wszystko ok, ja mam ta i jest super Asus Radeon R9 270X

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 106.11.2014, 15:18

a ta nie była by lepsza allegro.pl/asus-r7-260x-oc-2gb-ddr5-direct-cu-ii-cicha-karta-i4754842701.html?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.11.2014, 15:17

nic z morele nie polecam. Walcze z dziadami już z 3 tygodnie. Sprzedali mi uszkodzoną płyte główna i migaja się jak nie wiem.

daryl25 komentarzy: 17006.11.2014, 15:16

morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx-750-2gb-gddr5-128-bit-oc-2xhdmi-2xdvi-gv-n750oc-2gi-637965/

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 106.11.2014, 15:05

witam

jaką polecacie kartę graficzną do 500zł?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.11.2014, 14:56

Berahino trzeba chapnąć jak najszybciej z WBA i od razu go tam wypożyczyć

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.11.2014, 14:56

To Giroud na ławce z United ma spokojnie sznase.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.11.2014, 14:55

Berahino i Clyne pierwsze powołanie dostali.

Tomassini komentarzy: 272006.11.2014, 14:54

Zapiemiętajcie te chwile jak giroud wraca 2-3 tygodnie wczesniej, to sie nie powtórzy...

mitmichael komentarzy: 4924306.11.2014, 14:49