Martinez: Powołanie spełnieniem marzeń

Martinez: Powołanie spełnieniem marzeń 02.10.2019, 17:26, Tomasz Kochański 9 komentarzy

Emiliano Martinez jest na najlepszym etapie swojej kariery. Argentyńczyk rozegrał dla Arsenalu 2 spotkania w obecnych rozgrywkach, w których zachował czyste konta.

Forma 27-latka nie umknęła uwadze selekcjonera reprezentacji Albicelestes - Lionelowi Scaloniemu - który powołał Martineza na mecz z Niemcami i Ekwadorem.

Oto, co golkiper Arsenalu powiedział po ogłoszeniu wyborów Scaloniego:

- To spełnienie marzeń. Od dziecka chciałem zagrać w drużynie narodowej. Przed nami dwa trudne spotkania do rozegrania, a ponadto przygotowujemy się do Copa America, które odbędzie się w przyszłym roku. Jestem więcej niż gotów do gry dla Argentyny. Notuję więcej minut na murawie, więc moja pewność siebie stoi na wysokim poziomie. Jestem uradowany tym powołaniem.

- Gdy dołączyłem do Arsenalu, moim celem było zostanie bramkarzem numer jeden. Jestem Kanonierem od niemal 10 lat. Przybyłem tu jako chłopiec, a dziś jestem mężczyzną. Wcześniej byłem wypożyczany do innych ekip. Część tych przygód była udana, a część nie. Ostatecznie moja etyka pracy i zaangażowanie skupiało się głównie na byciu jedynką w Arsenalu i w reprezentacji Argentyny. To moje marzenie. Powiedziałem tacie, że zamierzam je spełnić i nie zatrzymam się aż do momentu, gdy będę pierwszym wyborem selekcjonera.

- Kiedy chcesz być numerem jeden w Arsenalu, musisz w siebie wierzyć, bez względu na wszystko. Wierzę w swój talent. Miałem szczęście, że szkolili mnie wyspecjalizowani trenerzy. Gerry Peyton bardzo mi pomógł, a dzięki Salowi Javiemu wykonałem krok do przodu. Jestem im wdzięczny, ale mierzę jeszcze wyżej - zakończył.

Emiliano Martinez autor: Tomasz Kochański źrodło: arsenal.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
kuzguwu komentarzy: 205503.10.2019, 12:36

Do tej pory nie zawodził, oby w repce był numerem 1.

Thoneick komentarzy: 52502.10.2019, 21:51

Zasłużył :)

kamil47 komentarzy: 148602.10.2019, 21:31

@domino178: A On przypadkiem nie rozegrał w pełni poprzedniego sezonu?

sickstick (zawieszony) komentarzy: 39602.10.2019, 20:25

@domino178: W sumie Argentyna ma bramkarzy w Chelsea, Spurs, Arsenalu, Man United i Porto

domino178 komentarzy: 89502.10.2019, 20:06

Fajnie że mu się wiedzie coraz lepiej. Swoją drogą jaka bieda musi być w Argentynie z bramkarzami, skoro powołują gościa który w karierze zagrał garstkę meczy...

gunners007 komentarzy: 952702.10.2019, 19:59

Frytkowy z McDonaldsa w Mexico city w reprezentacji Argentyny?
Wielkie brawa stary!

tyson880 komentarzy: 987702.10.2019, 19:04

Bardzo mi się podoba ten chłopak na boisku i poza nim. Imponuje mi jego ambicja. Życzę mu jak najlepiej.

Koo7i komentarzy: 46802.10.2019, 18:45

Niesamowicie mnie to cieszy. Wychowanek klubu, tyle lat 3 bramkarz, wielokrotnie wypozyczany, po tylu latach w Londynie, dostaje wreszcie szanse, broni naprawdę dobrze, jako bramkarz obecnie rezerwowy, zostaje powołany do szerokiej kadry Argentyny. Bardzo się cieszę, chciałbym żeby jego pewność siebie urosła, żeby może nawet wypchnal Leno że składu. Bernd też nie jest jakoś nietykalny, czy bezbledny, a Emila co kolejnego FM-a w kadrze Arsenalu miałem.

Axinus komentarzy: 766 newsów: 102.10.2019, 18:07

Wielkiej konkurencji nie ma w kadrze także może pokaże coś ciekawego :)

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 2.02.2020 - godzina 15:00
? : ?
Chelsea - Arsenal 21.01.2020 - godzina 21:15
:
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool21201061
2. Man City22153448
3. Leicester21133542
4. Chelsea22123739
5. Sheffield United2288632
6. Wolves22710531
7. Newcastle2185829
8. Man United2177728
9. Arsenal22610628
10. Tottenham2176827
11. Burnley21831027
12. Crystal Palace2168726
13. Southampton21731124
14. West Ham2065923
15. Everton21651023
16. Brighton2157922
17. Aston Villa21541219
18. Bournemouth21541219
19. Watford21471019
20. Norwich21441316
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy174
Sergio Agüero153
Marcus Rashford144
Danny Ings141
Pierre-Emerick Aubameyang141
Tammy Abraham133
Sadio Mané116
Mohamed Salah115
Harry Kane112
Raheem Sterling111
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.33
Gracz grudnia wybór redaktorów Bernd Leno
Bernd Leno
7.02
Gracz grudnia wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Fortuna
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl