Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United

Maszyna ruszyła: Arsenal 2-0 Manchester United 02.01.2020, 01:24, Tomasz Kowalski 1576 komentarzy

Nie będzie przesadą, jeśli o starciu z Manchesterem United powiemy, iż był to najlepszy mecz od miesięcy. Kanonierzy w końcu zagrali na miarę swoich możliwości i nie popełniali błędu za błędem, co pozwoliło wygrać z odwiecznym rywalem 2-0. Pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i to pierwszego stycznia. Lepszego wejścia w rok Arsenal nie mógł sobie zapewnić!

Kibice The Gunners podeszli do tego spotkania z nadzieją, że pierwsze 45 minut z Chelsea nie były dziełem przypadku. Wszystko wskazuje na to, że Mikel Arteta potrafił wpłynąć na zawodników i rozpocząć układanie indywidualności w zwarty zespół.

Składy, w jakich oba zespoły rozegrały to spotkanie:

Arsena: Leno - Maitland-Niles, Sokratis, Luiz, Kolasinac (69' Saka) - Torreira, Xhaka - Pepe (63' Nelson), Özil, Aubameyang - Lacazette (82' Guendouzi).

Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw - Matić (81' Mata), Fred - James (58' Greenwood), Lingard (58' Pereira), Rashford - Martial.

W początkowych minutach meczu to goście rozgrzewali defensywę Arsenalu. Pierwsza część gry, tak jak w meczu z Chelsea, należała jednak do ekipy z czerwonej części Londynu. Spotkaniu towarzyszyło mnóstwo agresji, jednak sędzia nie zamierzał temperować zapędów obu drużyn na tak wczesnym etapie.

Na otwarcie wyniku nie musieliśmy długo czekać, bowiem aktywny w ofensywie Sead Kolasinac dograł w pole karne, piłka odbiła się od nogi obrońcy United i trafiła do Nicolasa Pepe, który pokonał Davida de Geę i już w 8. minucie rozwiązał worek z bramkami.

Kilkadziesiąt sekund później Iworyjczyk przechytrzył dwóch defensorów Czerwonych Diabłów zwodami, a następnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który nieczysto trafił z woleja i piłka poszybowała wysoko nad bramką.

Alexandre Lacazette przykleił się do pleców Harry'ego Maguire'a i zwiódł go przemyślanym obrotem z piłką, znajdując się przed szansą na wpisanie się na listę strzelców, jednak Francuz chybił. Torreira również próbował pokonać De Geę, ale ta sztuka mu się nie udała.

W późniejszych minutach podopieczni Mikela Artety co i rusz ruszali na bramkę hiszpańskiego golkipera. Nicolas Pepe trafił w słupek, a 4 minuty później Sokratis kropnął z bliskiej odległości po rzucie rożnym wykonanym przez francuskiego skrzydłowego.

Goście mogli zdobyć bramkę kontaktową w doliczonym czasie pierwszej połowy, jednak uderzenie głową Maguire'a obronił Leno, a sędzia zaprosił zawodników do szatni.

Kanonierzy oddali inicjatywę Manchesterowi United i w ten sposób w 56. minucie Fred uderzył z dystansu, jednak jego strzał na raty bronił Bernd Leno. Chwilę później rezerwowy Andreas Pereira otrzymał świetne podanie, ale jego strzał powędrował w boczną siatkę.

W 70. minucie meczu Wan Bissaka próbował wymusić rzut karny, jednak Chris Kavanagh nie dał się nabrać.

Tuż przed 80. minutą Alexandre Lacazette spróbował swoich sił zza pola karnego, ale uderzył wysoko ponad bramką. Wynik meczu nie uległ zmianie, a Arsenal zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo pod wodzą Mikela Artety i zakończył niechlubną serię 5 meczów bez zwycięstwa.

Manchester UnitedPremier League autor: Tomasz Kowalski źrodło:
thide komentarzy: 32389 newsów: 185205.01.2020, 00:16

@mallen: Arteta: Szmabeaozlaszai? Nie znam go.

mallen komentarzy: 2123805.01.2020, 00:13

Arsenal złożył ofertę opiewającą na 55 milionów za Dayota Upamecano. Jest ona równa tej, która bardzo namieszała latem.

Transfer Checker

Jakaś podejrzana cisza ostatnio z tym Dominikiem Szoboszlaiem.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.01.2020, 23:47

@mitmichael: chodziło mi o to, że nie oglądam telewizji, radio tylko w pracy, czasem trójka w samochodzie (tylko muzycznie), a wiadomości raczej z bardziej przesianych źródeł :P

Kowal96 komentarzy: 1758104.01.2020, 23:39

Fajnie, ze dzisiaj remisik MU z Wolves, dodatkowy mecz dla naszych głównych rywali zawsze cieszy.

mitmichael komentarzy: 4924304.01.2020, 23:34

@thide: przykro mi z powodu, ze nie masz czasu na przyjemnosci inne niz pilka nozna ;)

Simao12 komentarzy: 775204.01.2020, 23:16

Niektórzy uczą się na amfetaminie, mi się ten pomysł nie podoba bo uczę się przy muzyce i mam podwójne rozproszenie.
Za to jeżeli wiem, że będzie dużo pisania to biorę sobie porcję na kolosa/egzamin i mam +100 do twórczości.

Dominik11 komentarzy: 2005704.01.2020, 23:11

Arsenal are in the lead position to secure Max Aarons' signature.

He attracts the Gunners' attention with his pace and stamina.

They report that there are concerns over whether Bellerin will ever be able to regain his best form after two years littered with injuries.

[Mail]

mitmichael komentarzy: 4924304.01.2020, 23:10

Najpierw płacz w internecie, ze Lewy nie zdobył złotego buta, teraz płacz w internecie, ze nie został sportowcem roku - biedaczek

polishbrigadesx komentarzy: 1017304.01.2020, 22:54

Haha brawo Espanyol nawet wielki meszi nie pomógł.

sWinny komentarzy: 772704.01.2020, 22:53

Najlepszy sportowiec to ten co zdobył największe sukcesy czy jest najlepszy w swojej dyscyplinie? RL9 ma gorzej, bo piłka nożna jest sportem drużynowym i jeżeli nie wygrał jego zespół to i on spada w hierarchii.
Jeżeli chodzi o podejście do sportu i profesjonalizm to raczej nikt nie ma podjazdu do Roberta. Natomiast wiadomo, że w sportach indywidualnych dużo łatwiej się wybić.
Przed chwilą widziałem krótki wywiad z naszym lekkoatletą Lewandowskim, który mówił, że sam czuje się profesjonalistą. Natomiast przy Robercie i tak czuje się jak amator. Myślę, że dużo mówi taki wywiad.
Gratulacje dla zwycięzcy.

Gawel922 komentarzy: 64404.01.2020, 22:50

*Zamościa

3 miejsce Fajdka też mnie cieszy bo pochodzę z pod Zamoście.

Przyjaciel1990 (zawieszony) komentarzy: 32204.01.2020, 22:49

Żużel to świetny sport. Tylko trzeba się na nim znać.

polishbrigadesx komentarzy: 1017304.01.2020, 22:45

Nie zawsze Lewy będzie wygrywał plebiscyty. Brawo dla Bartka.

Koyki79 komentarzy: 5804.01.2020, 22:44

thide komentarzy: 32389 newsów: 185204.01.2020, 22:43

@mitmichael: zobacz, ja na przykład nie słyszałem nic od Ani od bardzo dawna, a reklamy w Media Expert słyszę tylko, gdy mamy włączone radio w pracy =D

mitmichael komentarzy: 4924304.01.2020, 22:41

Sa obecnie dwie rzeczy ktorymi rzygam - Anna Lewandowska o ktorej codziennie mozna cos przeczytac (niedługo wyciagna informacje z kibla) i reklama Media Expert, ktora leci na kazdym kanale co przerwa reklamowa :D

Gawel922 komentarzy: 64404.01.2020, 22:41

Hehe Lewy płacze. Brawo Zmarzlik

Adu (zawieszony) komentarzy: 549804.01.2020, 22:40

Małyszowi też kiedyś nie powinni dawać 1 miejsca bo skoki uprawia 5-6 państw a na MP nie mogli uzbierać pełnej puli zawodników??

kraku96 komentarzy: 36004.01.2020, 22:39

@Elastico07: no i nie potrzebnie poprawiałeś, bo dobrze było :D

kamilo_oo komentarzy: 2356704.01.2020, 22:38

Anka jaka mina skwaszona :D

iluzbg komentarzy: 34304.01.2020, 22:37

Hit Żużlowiec pierwszy, sport który na świecie uprawia 20 osób.

mitmichael komentarzy: 4924304.01.2020, 22:36

ZMARZLIK wygrał, zasłuzenie a nie jakies durne gadanie, ze zuzel to sport niszowy. Brawo Bartek

kamilo_oo komentarzy: 2356704.01.2020, 22:35

A jednak Zmarzlik xd

Elastico07 komentarzy: 1243704.01.2020, 22:32

Pomażą poprawka.

@Dziadyga napisał: "Ndombele:

"Marzę o wygraniu Premier League jak Harry Kane"

Reporter:

"To Kane wygrał kiedyś Premier League?"

Ndombele:

"Nie, ale on też marzy"

Hahahahah! :D dawno sie tak nie usmiałem jak z tego wywiadu :D"

Już to widziałem wczoraj :D
Jeszcze trochę pomarzą,essa :)

kamilo_oo komentarzy: 2356704.01.2020, 22:27

Fajdek 3, czyli wygra Lewy albo Zmarzlik

Tevez komentarzy: 408704.01.2020, 22:04

@Embix napisał: "Niby GengenPressing jednak nie widzialem chyba Kloppa w Ataku Pozycyjnym. Najlepszą na nich bronią jest zamurowanie bramki. Fajnie grają, szybko ale to bardziej taka gra z kontry"

Ty gościu chyba żyjesz w jakieś alternatywnej rzeczywistości.

Dziadyga (zawieszony) komentarzy: 812804.01.2020, 21:51

Ndombele:

Reporter:

Ndombele:

Hahahahah! :D dawno sie tak nie usmiałem jak z tego wywiadu :D

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 204.01.2020, 21:26

Ja w tym semestrze 9 egzaminow xD W przyszłym 4 roczne, bedzie zabawnie.
Znając życie zastosuje metodę uczenia się dzień wcześniej, aczkolwiek mój dobry przyjaciel stosuje inna metodę

@MadMax14:

U mnie ziomeczek raz odpadł, bo zdecydował, że uczy się na 2 najtrudniejsze przedmioty - gdzie jeden - to było chybił-trafił; na pierwszym terminie zdały 3 osoby ze 100+, na 2 i 3 terminie jakieś 60-70%;

nie zdał w pierwszym terminie ani tego, ani tego drugiego - pewnie przeżył jakąś załamkę czy coś - konsekwencją czego - nie zdał tych "łatwiejszych" - na jeden pamiętam, nawet nie przyszedł, bo się nie uczył, a był banalny.

Także trzeba dobierać strategię do możliwości - najlepiej zdać wszystko.
Trzeba patrzeć na ECTSy (czy jakieś inne punkty studyjne), liczbę terminów (czy 2, czy 3) itd. ;)

Dominik11 komentarzy: 2005704.01.2020, 21:21

BILD: Jerome Boateng is in Qatar with the Bayern squad and training. Initial contact has been made by Arsenal to sign him this window

Ech0z komentarzy: 1034404.01.2020, 21:17

Jak ja nie lubię tego Suareza, największy nurek na świecie on sobie z Neymarem rękę może podać jak widzę te ich krzywe mordy gdy ktoś go lekko dotknie. Te jego zęby które wystają na spalonym. A jeszcze to jak spowalnia te akcje Barcelony. Nie wiem jakim cudem on takie statystyki wykrecil

mitmichael komentarzy: 4924304.01.2020, 20:59

@pLYTEK: i pewnie dlatego rok temu Zmarzlik był wyzej od Lewego, to jezeli mowimy o najskuteczniejszym napastniku Europy to Lewandowski powinien zdobyc zlota pilke a nie zdobył wiec tu tez nie jest swieta krowa zeby miał jakies pierwszenstwo. I własnie dlatego mam nadzieje, ze wziete to bedzie pod uwage

michal192837465 komentarzy: 765404.01.2020, 20:58

Przede wszystkim na podium powinna się znaleźć sztafeta 4x400.

Paul77 komentarzy: 965604.01.2020, 20:57

@pLYTEK: Masz rację, żużel powoli umiera. Nikt nie potrafi tego wskrzesić. Lata 90te przyciągały tłumy na stadiony, przed telewizory w Polsce. A i w Europie żużel był bardzo popularny. Szkoda że ta dyscyplina tak podupada.

mitmichael komentarzy: 4924304.01.2020, 20:53

Własnie w sumie powinienem zaczac od pytania ktory Lewandowski xDD

pLYTEK komentarzy: 410704.01.2020, 20:53

@mitmichael:

Żużel to sport niszowy, co roku uprawia go coraz mniej osób a profesjonalisci w europie krążą po roznych ligach w zamknietym kole. Jak w ogóle mozesz porównywać MŚ w żużlu z byciem najskuteczniejszym napastnikiem Europy w 2019 przed Messim i cala reszta ?
Szacun dla Zmarzlika ale Lewy jest w inmej lidze

Paul77 komentarzy: 965604.01.2020, 20:51

Oglądałem dziś Atletico, by przyjrzeć się Thomasowi. Facet jest typowym DM, czyści przyzwoicie, ale brak mu rozegrania i nie ma podejścia do gry kombinacyjnej.

Elastico07 komentarzy: 1243704.01.2020, 20:46

@Arsenal96l napisał: "a moim argumentem jest to że z obserwacji wiem że grają w to same bachory :)"
Jak w każda grę grają dzieci i dorośli

mitmichael komentarzy: 4924304.01.2020, 20:45

@pLYTEK: wygrana Lewandowskiego to bedzie nieporozumienie, Zmarzlik jest jednym z głownych faworytow, zostal Mistrzem Swiata na zuzlu a co takiego Lewandowski zdobył? to juz predzej powinien wygrac Wilfredo Leon za to, ze poprowadził kadre na ME do zdobycia brazowego medalu