McDermott zawiedziony decyzją sędziego

McDermott zawiedziony decyzją sędziego 31.10.2012, 17:09, Marcin Stefaniak 32 komentarzy

Menedżer Reading - Brian McDermott - przyznał, że przez 90 minut cały czas obawiał się, że Kanonierzy są w stanie odrobić stratę 4 goli. Anglik był jednak zdenerwowany tym, że Kevin Friend w porę nie zakończył meczu.

Przypomnijmy, że ostatecznie mecz zakończył się niesamowitą wygraną Arsenalu 7-5. Dużo kontrowersji przyniósł ze sobą 4. gol podopiecznych Wengera, gdyż został on zdobyty w 95. minucie, a wcześniej arbiter doliczył tylko 240 sekund.

- Cztery minuty to cztery minuty. Zdarza się, że mecz może potrwać 30 sekund dłużej, ale nie kolejne 2 minuty. Czekałem aż sędzia wreszcie zakończy spotkanie, ale nie doczekałem się.

McDermott zdaje sobie sprawę, że kluczową rolę w powrocie Kanonierów do gry odegrał gol Theo Walcotta z 47. minuty.

- Pierwsze trafienie Arsenalu było kluczowe. Chcieliśmy zejść do szatni przy wyniku 4-0. Przy wyniku 4-1 nie czułem się pewnie, miałem dziwne przeczucie, że to się źle skończy. Wenger ma do dyspozycji wielu świetnych zawodników, którzy wczoraj nas skrzywdzili. To, co wydarzyło się wczoraj na Madejski Stadium było po prostu niewiarygodne. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim czymś.

Brian McDermott autor: Marcin Stefaniak źrodło: Sky Sports
DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125101.11.2012, 13:09

Trochę sędzia działał na naszą korzyść, zauważyłem to pod koniec. :P

Mizii komentarzy: 419131.10.2012, 23:35

Stało się jak się stało. Nie raz sędziowie krzywdzili nas swoimi decyzjami. Tym razem mieliśmy trochę szczęścia, a mecz wygraliśmy nie decyzjami sędziego, a świetną postawą w II połowie:)

fabregas1987 komentarzy: 2570631.10.2012, 21:27

Nie ma co się wymądrzać, jak są doliczone 4 minuty to się gra 4 minuty i koniec, wczoraj mieliśmy farta

Lukiner komentarzy: 194931.10.2012, 20:53

No jak zmieniali zawodnika przez 2 min to raczej było oczywiste, że sędzia przedłuży ten mecz o taką samą długość jak zmiana zawodnika, sędzia widać nie dał się nabrać na stracenie sekund.

poziom20 komentarzy: 1731.10.2012, 20:21

niech nie będzie zawiedziony...na drugi raz niech nie robi zmian w doliczonym czasie gry - to wtedy sędzia nie będzie mu przedłużał

Ratlerek komentarzy: 1531.10.2012, 20:06

No i dobrze że sędzia zachował ducha gry tak ja mówi Dayman co byłoby nie dobrze dla nas.

DayMan_15 komentarzy: 59631.10.2012, 19:10

Ja sie modliłem żeby strzelili i bałem sie właśnie że, zakończy mecz wczesniej! Jednak myśle że sędzia zachował ducha gry dlatego dał dokończyć mecz:)

molas4 komentarzy: 45831.10.2012, 18:55

pronik;

ponowne ciary przy bramkach nr 3,4,5,6,7

zaj..ebisty filmik

molas4 komentarzy: 45831.10.2012, 18:50

a niech sobie beczy najwazniejsze ze wygralismy , wynik poszedl w swiat i nikt nie bedzie pamietal ze sedzia przedluzyl mecz o kolejne 2 min (bylo to zgodne z przepisami za zmiane i przetrzymywanie pilki jak juz pisaliscie) w pamieci zostanie niesamowity come back Arsenalu , rekordy druzyn nie pamietaja okolicznosci tylk liczby, gdyby w meczu z barcelona RVP nie dostal drugiej zoltej za kopniecie pilki po 2sek nie wiadomo czy braca zdobyla by mistrzostwo , dlatego mam nadzieje ze wygramy jeszcze wiecej takich meczy jak ten i to o wieksza stawke

pronik komentarzy: 517331.10.2012, 18:50

relacja z trybun
.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AxbZwN5KVo8
dla pana trenera :)

bigus (zawieszony) komentarzy: 54931.10.2012, 18:32

A pamietam jak United strzelilo z City na 4;3 w 96min jaka była spina, a sytuacja była analogiczna ; )

teo14 komentarzy: 55131.10.2012, 18:26

Theo44
każda zmiana to kolejne 30sek.

michal192837465 komentarzy: 765431.10.2012, 18:26

Było trochę przerw w doliczonym czasie, więc dobrze sędzia zrobił, ale w dogrywce próbował pomóc troszkę Reading, ale gol Ciamaka ich dobił.

radzio_TRN komentarzy: 2695 newsów: 1331.10.2012, 18:23

Nie dwie minuty tylko minuta i pięć sekund, po drugie już w doliczonym robił zmianę.

Pecyn komentarzy: 25731.10.2012, 18:13

Przecież kibice przytrzymywali piłkę, gdy ta wyleciała w trybuny. Opóźniali wnowienie gry i ta minuta była fair.

Theo44 komentarzy: 424031.10.2012, 18:07

Przypomne tylko panu McDermottowi, ze w 93 min dokonal zmiany a z tego co wiem kazda zmiana to kolejna doliczona minuta. Akcja bramkowa poszla dokl. miedzy 94 a 95 min wiec choc rozumiem jego rozgoryczenie nie ma racji.

Gunnerowiec komentarzy: 84931.10.2012, 18:01

Podczas drugiej połowy dogrywki, w doliczonym czasie sędział też nie chciał zakończyć meczu i dawał szansę Reading na atak.. wszycy wiemy jak to się skończyło :D

darusiek1990 komentarzy: 33131.10.2012, 18:00

po pierwsze gdzie on widzial dwie minuty skoro w 95 strzelilismy bramke wiec jedna minuta 4 to pełne 4 . po drugie opozniali ostro gre + zmiana wiec nie plec glupot zjoom

piter1908 komentarzy: 505131.10.2012, 17:57

była zmiana i gra na czas więc brawa dla sędziego że trochę doliczył.
W przepisach jest że to MINIMALNY doliczony czas więc jest OK :)

zuczek1987 komentarzy: 640331.10.2012, 17:48

jeśli sedzia dolicza 4 minuty to znaczy że mecz nie może sie skończyć przed upływem 4 minut ! a nie że ma sie skończyć po 4

IwoSzymon komentarzy: 60931.10.2012, 17:45

Do każdej zmiany sędzia ma prawo dodać 1 minutę, w drugiej połowie było 5 zmian. Do tego nie mógł przerwać akcji, w której Arsenal atakował Reading. Zastosował zasadę "ducha gry", więc wszystko w jak największym porządku. Ogólnie, sędziował dobrze. Nie mam zastrzeżeń.

Mateo15 komentarzy: 28931.10.2012, 17:34

Najdłuższe 4 minuty w moim życiu :D

Vrah95 komentarzy: 231.10.2012, 17:29

przed bramką jeszcze 90 któraś minuta, pilka wyleciała w trybuny, jeden z naszych zawodnikow, chciał wykonać aut, ale ci nie chcieli oddać piłki. po jakis 10-15 sekundach mu dali + ta zmiana czyli mamy kolejna minute. Miquel czasem tez nie padł na murawe jak był doliczony czas ?

Sakahai komentarzy: 206031.10.2012, 17:26

Gra trwała dłużej ze względu na zmiane w Reading, która trwała minute bo Roberts musiał się ze wszystkimi pożegnać i poprzytulać.. I tak jak napisał Pauleta nie odgwizdał ewidentnego karnego dla Arsenalu jak i dla Reading.

aaddii9042 komentarzy: 73631.10.2012, 17:23

słodkie wiedziałem że będą się spinać że mecz nie zakończył się w pore ^^

pamplemousse komentarzy: 186031.10.2012, 17:22

Chociaz raz na nasza korzysc :D

mitmichael komentarzy: 4924331.10.2012, 17:21

Sedzia zachował sie tak jak robia to arbitrzy we Wloszech - dokładam 3 a gramy 6 przez co zaczela sie ta cała korupcja w Serie A. A tak powaznie mowiac to w 92 minucie z tego co patrze na liveonsat była zmiana w Reading i znajac zycie trwała pewnie z 40 sekund dlatego sedzia miał prawo przedłuzyc jeszcze o 2 minuty a nawet wiecej jezeliby chciał. A trener Reading niech nie zwala wszystkiego na sedziow.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 131.10.2012, 17:19

Już myślałem, że sędzia zakończy mecz, ale dał zagrać jeszcze jedną akcję. Od tych "dwóch minut" trzeba odjąć czas, kiedy to kibice Reading nie chcieli oddać piłki. Sędziowanie jak sędziowanie, raczej nie wspierał żadnej ze stron. Arbiter oszczędził Koscielnyego, bo mógł dać mu drugą żółtą kartkę, ale też nie zagwizdał ewidentnego karnego dla Arsenalu.

chica10 komentarzy: 1745 newsów: 231.10.2012, 17:17