Mchitarian po meczu z Worskłą

Mchitarian po meczu z Worskłą 21.09.2018, 08:47, 4 komentarzy

W wygranym meczu z Worskłą od pierwszych minut wystąpił Mchitarian. Ormiański piłkarz po spotkaniu odpowiadał na pytania dziennikarzy.

O występie drużyny…

To ważne zwycięstwo. Było trochę trudno w pierwszej połowie, ale na szczęście zdobyliśmy bramkę przed zejściem do szatni. W drugiej połowie było łatwiej, ponieważ zaczęli grać w piłkę, byli częściej w jej posiadaniu, przeprowadzali ataki, więc mieliśmy więcej miejsca za ich linią obrony. Mogliśmy sobie stworzyć więcej szans.

O mierzeniu się z kilkoma znajomymi twarzami…

Mam kilku przyjaciół w ich drużynie, ale zapomniałem o tym w czasie meczu. Teraz jednak możemy siąść razem i porozmawiać ze sobą.

O osiągnięciach Emery’ego w Lidze Europy…

Wygrał te rozgrywki trzy razy i jest to bardzo ważne dla nas, dla Arsenalu, ponieważ gramy w nich, by je wygrać. Nie gramy tu tylko dla samego uczestnictwa. Są one niezwykle ważne, bo zwycięstwo w nich zapewnia udział w Lidze Mistrzów. Będziemy próbowali wygrać każdy mecz i zobaczymy, jak daleko zajdziemy.

O płynności w ataku…

Myślę, że każdy może być zadowolony ze sposobu, w jaki teraz gramy. To ciągle nie jest nasz najlepszy poziom, ale będziemy kontynuowali pracę i mecz za meczem pokazywali się z lepszej strony.

Henrich MchitarianLiga Europy autor: źrodło: arsenal.com
zly_kanonier komentarzy: 511123.09.2018, 16:51

Still better than Sanchez

kuzguwu komentarzy: 536721.09.2018, 13:11

No ze sposobu w jaki teraz gramy mogą być zadowoleni gracze ofensywni. Trener i tylne formacje mam wrażenie, że nie podzielają tego optymizmu.

TrueGunner89 komentarzy: 58921.09.2018, 11:11

Zdecydowanie warto aby grał na 10-tce. Problem w tym, że Emery nie jest do Ormianina przekonany i bezsensownie ustawia go na skrzydle. Użyłbym pewnych epitetów dla określenia jak bardzo jest to mądra decyzja, ale szkoda strzępić ... Oezil i Ramsey są obecnie w dużo gorszej formie niż Mchitarjan. Poza tym Niemiec w defensywie nie daje prawie nic. Ramsey z kolei gra solidnie z tyłu i z przodu, ale bez błysku i z błędami. Ormianin jako jeden z nielicznych w zespole z przodu niemal w każdym meczu ma kluczowe podania i warto aby grał przynajmniej 60-70 minut co mecz. Mam nadzieję, że Bask na razie szuka optymalnych rozwiązań i pójdzie po rozum do głowy, bo na razie na kilku pozycjach widzę pełno zmarnowanego potencjału.

Forever_gunner komentarzy: 255521.09.2018, 09:41

Miki pokazał się z dobrej strony. Może warto wystawić go w lidze na pozycji nr 10...