Mchitarian pod wrażeniem młodszego kolegi

Mchitarian pod wrażeniem młodszego kolegi 07.02.2019, 15:05, Sebastian Kołodziejczyk 22 komentarzy

Coraz więcej ludzi zorientowanych w realiach Premier League dostrzega ogromny potencjał Matteo Guendouziego. Jedną z takich osób jest Henrich Mchitarian, który uważa, że jego klubowy kolega ma przed sobą świetlaną przyszłość.

W rozmowie z kanałem COPA 90 Mchitarian przekonywał, iż Matteo ma niewątpliwie "wielki talent", ale musi go jeszcze poprzeć rzetelną pracą.

- Każdego dnia powtarzamy mu, że musi bardzo ciężko pracować, musi twardo stąpać po ziemi, bo wciąż ma dopiero 19 lat i naprawdę musi ciężko pracować, a wtedy być może zostanie jednym z najlepszych na świecie.

Guendouzi rozegrał w tej kampanii ligowej 1466 minut. Więcej czasu na murawie spędziło jedynie siedmiu kolegów klubowych Francuza. Żaden z nich nie był jednak od razu rzucony na tak głęboką wodę, jak Matteo, który mimo młodego wieku musiał udowodnić, że doskonale radzi sobie z graniem pod ogromną presją. Francuski pomocnik pokazał tym samym, że wyrasta powoli na bardzo ważną postać w kontekście przyszłego projektu o nazwie "Arsenal".

Henrich MchitarianMatteo Guendouzi autor: Sebastian Kołodziejczyk źrodło: dailycannon.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
Fozzie komentarzy: 12308.02.2019, 14:16

Może i ma potencjał, ale jak narazie dużo prostych zagrań do tyłu, lub do najbliższego zawodnika. Fizycznie jak na PL trochę za słaby, większość siłowych pojedynków przegrywa, rywale przepychaja go jak chcą. Kluczowych podań, można na palcach jednej ręki policzyć, ale potencjał jest to fakt.

Ashmadia komentarzy: 11308.02.2019, 09:56

Niesamowity potencjał! Dla mnie gość powinien dostać tyle wsparcia i minut na murawie ile tylko możemy mu dać!! Przecież to jest gość który może zostać jednym z najlepszych pomocników na świecie! Jaram się nim w każdym meczu praktycznie!

Hirow komentarzy: 38208.02.2019, 09:40

@josephik: Unai musiał by mieć samochód z powrotu do przyszłości, żeby znać Matteo z PSG...

Fajny chłopak jak na razie pokazuje więcej woli walki niż jakiegoś fenomenalnego talentu ale bardzo mu kibicuje, żeby się dobrze rozwijał. niech skupi się na ciężkiej pracy i niech nie zabraknie mu tego zaangażowania na boisku. Żadnych Rejwuw z Iwobim k. jego mać!!!

tyson880 komentarzy: 945307.02.2019, 23:49

Będzie z niego wiele pożytku. Mam wrażenie, że już na teraz wymaga się od niego za dużo. On ma dopiero 19 lat. Trzeba o tym pamiętać. Do tego należy wziąć pod uwagę jego pozycję. W tym wieku trudno zaimponować grając na takiej, jakiej gra Matteo.

josephik komentarzy: 44907.02.2019, 21:47

Nie jestem do końca pewny czy on był wymysłem Svena.
Czy to czasem nie Emery stał za tym transferem ?
Doskonale znał go z psg tak samo jak teraz nkunku

AerodynamiC komentarzy: 7707.02.2019, 21:44

@ljungberg77: czemu osłem? Nasz klub może wrócić do czasów świetności właśnie dzięki lojalności takich jak on. Gra w Barcelonie nie powinna być szczytem marzeń prawdziwego kanoniera, nigdy. Poza tym dostał tu szansę wypłynięcia jak mało kto w jego wieku, powinien więc odpracować to z szacunkiem do klubu.

zimek26 komentarzy: 807.02.2019, 19:40

Nie rozumiem dlaczego spora grupa fanow Arsenalu go hejtuje.

adias komentarzy: 6907.02.2019, 19:19

Pierwszym od wielu lat*

adias komentarzy: 6907.02.2019, 19:19

@kuzguwu: mimo wszystko nie powiedzialbym, ze pierwszym. Chociazby Sanchez, Szczesny, czy Kosa sa zawodnikami o ktorych ubiegaly sie najwieksze kluby

kuzguwu komentarzy: 114807.02.2019, 18:54

Guendo jeśli będzie się rozwijał w takim tempie, to wzbudzi zainteresowanie wielu czołowych europejskich klubów. Może być pierwszym zawodnikiem od wielu lat w Arsenalu, o którego będą zabijać się wielkie firmy.

Nomad komentarzy: 207807.02.2019, 18:29

Taki zawodnik jak Mchitarian to powinien mieć jeszcze u nas w zespole wzór do naśladowania a nie spoglądać się w dół na młodsze pokolenie.
Prawdę mówiąc to on sam nie powinien nosić koszulki Arsenalu ale podobnie jak w przypadku wielu zawodników.. to nie jego wina, że go kupiono..
Arsenal FC

ljungberg77 komentarzy: 173307.02.2019, 18:20

jest świetny, to nasz najlepszy transfer od wielu wielu lat...
niestety przygotujmy się na to że za najdalej 2 lata zgłosi się Juve albo Barca i on przecież będzie osłem jak nie wykorzysta takiej szansy

zly_kanonier komentarzy: 466607.02.2019, 18:17

Jak go zobaczyłem w niedzielę, to aż mi się Jacek w meczu z Barką przypomniał

kamil47 komentarzy: 25607.02.2019, 18:15

Możemy mieć z niego sporo pożytku. Fajnie byłoby gdyby pozostał z nami Santi. Młody mógłby się od niego sporo nauczyć. Xhake być może posadzi na ławie już w przyszłym sezonie. Mam nadzieję że Szwajcar zepnie 4 litery i rywalizacja wyjdzie wszystkim na dobre. Wiem że sporo osób narzeka na Granita, ale jednak wyniki ogarniamy lepsze z nim w składzie niż bez niego w obecnej kampani.

AlexVanPersie komentarzy: 732007.02.2019, 17:30

Jestem fanbojem Guendoka, ale to co pokazał w meczu z MC nawet mnie zszokowało.

Z takim spokojem grać pod jednym z najlepszych presingów świata?
Mijać zawodników za setki milionów jakby byli pachołkami na stoku narciarskim?
Przerzucać piłkę na drugą stronę i zauważać niekrytych zawodników?

Wstydziłbyś się Mateo, nie wypada w twoim wieku tak dobrze grać!

Gervinho27 komentarzy: 6407.02.2019, 17:16

Środek pola geundo-torreira jest fenomenalny, kosztował nas drobne a my oddajemy svena przez głupotę, gdyby nie on, nie mielibyśmy żadnego z tych zawodników.

KingAugust komentarzy: 84107.02.2019, 16:28

Oby za kilka lat nie przeszedł do Barcelony bo serduszko mi pęknie :(

fabregas1987 komentarzy: 1964607.02.2019, 16:18

Oby Emery pozostał już przy środku Torreira-Guendouzi

GROMALL komentarzy: 449107.02.2019, 15:46

On i Torreira to nasza przyszłość w środku pomocy.

Daymon komentarzy: 13607.02.2019, 15:42

Jeżeli go się nie pozbędziemy za rok lub dwa może stać się czołowym graczem tej drużyny. Szkoda że scen odszedł bo gdyby dodał do tego jeszcze 4 takie perełki mogli byśmy sporo nawojowac. Ale cóż to jest nasz klub.

mallen komentarzy: 1544307.02.2019, 15:26

@sWinny

Podbijam.

sWinny komentarzy: 124007.02.2019, 15:12

Z City razem z toreira byli genialni :) powodzenia guendo :)

Ps. Czaka ałt

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Arsenal - Crystal Palace 21.04.2019 - godzina 17:00
? : ?
Watford - Arsenal 15.04.2019 - godzina 21:00
0 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool34267185
2. Man City33272483
3. Tottenham332211067
4. Arsenal33206766
5. Chelsea34206866
6. Man United33197764
7. Leicester341451547
8. Wolves331381247
9. Everton341371446
10. Watford331371346
11. West Ham341261642
12. Bournemouth341251741
13. Crystal Palace341161739
14. Burnley341161739
15. Newcastle341081638
16. Southampton33991536
17. Brighton33961833
18. Cardiff34942131
19. Fulham34552420
20. Huddersfield Town34352614
ZawodnikBramkiAsysty
Sergio Agüero197
Mohamed Salah197
Pierre-Emerick Aubameyang185
Sadio Mané181
Raheem Sterling179
Harry Kane174
Eden Hazard1612
Jamie Vardy154
Paul Pogba139
Alexandre Lacazette137
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
8
Gracz marca wybór redaktorów Henrich Mchitarian
Henrich Mchitarian
8.48
Gracz marca wybór użytkowników Bernd Leno
Bernd Leno
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna