Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal

Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal 01.03.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 2636 komentarzy

Byliśmy świadkami bardzo słabego meczu na Britannia Stadium. Sytuacji było jak na lekarstwo, znacznie więcej fauli, brzydkiej i brudnej gry. Widowisko takie jak to dzisiejsze kibice powinni jak najszybciej zapomnieć, natomiast gracze Arsenalu powinni mieć je w pamięci przez długi czas, by szybko, a najlepiej w ogóle, się nie powtórzyło. Co prawda można mieć pretensje do sędziego, jednak podopieczni Wengera sami są sobie winni. Dzisiaj zagrali zwyczajnie tragicznie, nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich i ponieśli bolesną porażkę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Wilson, Pieters - Walters, Nzonzi, Whelan, Adam, Arnautovic - Crouch.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Pierwsze minuty były dość senne w wykonaniu obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środku pola, żadna z ekip nie stwarzała drugiej realnego zagrożenia. Warto także odnotować, iż w ciągu pierwszego kwadransa gry to gracze Stoke mieli znacznie większe posiadanie piłki.

W piętnastej minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia pierwszej bramki w meczu był Walters, jednak jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę Szczęsnego.

Trzy minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Santi Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana znacznie minęło spojenie bramki strzeżonej przez Begovicia.

W dwudziestej pierwszej minucie Cazorla ładnie wypuścił Gibbsa lewym skrzydłem, Anglik dośrodkował w pole karne rywala, jednak osamotniony Giroud nie był w stanie celnie uderzyć.

W trzydziestej minucie francuski snajper znowu otrzymał dośrodkowanie, tym razem z prawej strony, i udało mu się oddać celny strzał, jednak zbyt lekki by zaskoczyć Begovicia.

Dwie minuty później ładnym rajdem popisał się Arteta, podał na lewo do Podolskiego, jednak strzał Niemca nie poszybował nawet w światło bramki.

W trzydziestej dziewiątej minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak ostatnie podanie od Girouda do Wilshere'a było dla Anglika zbyt mocne.

Trzy minuty później bardzo ładny strzał z dystansu oddał Whelan, jednak świetnym refleksem popisał się Szczęsny i odbił piłkę. Chwilę później kontratak przeprowadzili gracze Arsenalu, jednak Santi Cazorla zagrał samolubnie i nie podał futbolówki Podolskiemu, tylko sam oddał strzał, który bez problemu wyłapał Begovic.

W 52. minucie ekwilibrystycznego uderzenia próbował Peter Crouch, jednak piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Już minutę później pod bramką Polaka naprawdę się zakotłowało. Nie wynikło to jednak ze świetnej gry gospodarzy, lecz z błędów w komunikacji graczy Arsenalu. Piłkę próbował łapać Szczęsny, wybijał ją w tej samej chwili Giroud, jednak na szczęście po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

W 65. minucie kolejną sytuację stworzyli sobie gracze Stoke. Crouchowi udało się przeskoczyć Koscielny'ego i oddać kąśliwy strzał głową, jednak refleksem popisał się Szczęsny.

W 66. minucie pierwszą zmianę przeprowadził Arsene Wenger. W miejsce Lukasa Podolskiego zameldował się Mesut Ozil.

W 72. minucie Charliego Adama zastąpił Stephen Ireland. Dwie minuty później Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Tomasa Rosicky'ego.

74 minuta i rzut karny dla Stoke! Sędzia uznał, że Koscielny zagrał piłkę ręką i bez wahania podyktował jedenastkę. Futbolówkę na wapnie ustawił Walters i płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Stoke.

W 81. minucie Jacka Wilshere'a zastąpił Yaya Sanogo.

Dwie minuty później strzał ze skraju pola karnego oddał Mesut Ozil, jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Begovicia.

W 88. minucie Arnautovicia zmienił Etherington.

W 94. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Yaya Sanogo. Francuz znalazł się niekryty w polu karnym, przyjął podanie od Chamberlaina i złożył się do strzału. Niestety piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko ponad bramką.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
Namess4 komentarzy: 851 newsów: 103.03.2014, 21:05

@Treq: To że Ty kupujesz buty u ruskich za 15 zł nie znaczy, że każdy tak robi.

Napisik jest darmowy dla twojej wiadomości :)

Piotrek95 komentarzy: 947303.03.2014, 21:05

Mico niestety płacą zeby ocieplic swoj wizerunek w mediach

Trequartista komentarzy: 536603.03.2014, 21:01

Namess4
Nie, nikt tu nie kupuje korków wartych 200zł za 300zł, tylko po to, by były różowe i miały jakiś napisik.

bez przesady, sporo tam pewnie jakichś podstawionych manekinów z długami

btw. słyszeliście, że USA jak i Rosja płaci studentom za skandowanie ich haseł? słyszałem, że jest to płaca ok 70zł za dzień, czyli dla tego studenta to całkiem nieźle

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 103.03.2014, 20:49

Mam bardzo ważne pytanie: kupował ktoś z was na stronie adidasa korki predator absolado, te różowe lanki w jakich gra np. Özil (kod produktu: F32559, cena 289 zł) z wyhaftowanym napisem i/lub flagą?

Ponieważ przed wpisaniem na stronie swojego imienia do wyhaftowania, korki wyglądają inaczej, a po wpisaniu inaczej. Inny kolor języka, inny odcień koloru, te "strefy" na korkach są wykonane z innego materiału.

Po dodaniu imienia i/lub flagi pokazują się jakby tanie podróbki.

songoku95 komentarzy: 2348603.03.2014, 20:45

p13
jest wojna domowa na Ukrainie, ale wojny światowej nie będzie.

pajdek13 komentarzy: 150703.03.2014, 20:42

Wojny bezpośredniej nie będzie, ale to co się dzieje na ukrainie to już jest wojna, nie powiecie że normalne jest, że kilkaset ludzi ginie, kilka tysięcy jest rannych i wszędzie są głupie gierki, ktoś ma na tym zarobić i ktoś w tym jakiś interes ma...

songoku95 komentarzy: 2348603.03.2014, 20:31

Co Wy wojny nie będzie, jest to nieopłacalne pod względem finansowym dla Rosji.
Ruscy mają takie wpływy, że zniszczą Ukraine gospodarczo. Podniosą cene gazu, wszystko podrożeje, będzie jedna wielka biedna, ludzi nie będzie stać na nic. Ukraina sama się podda, ludzie będą niezadowoleni z rządów opozycji, powróci obecny prezydent jako wielki wybawca Narodu Ukrainy.

ATID komentarzy: 115003.03.2014, 20:28

jak skrajnym idiotą trzeba być(za przeproszeniem), żeby myśleć, że wybuchnie wojna polsko-rosyjska?

Kowalczyk11 komentarzy: 325303.03.2014, 20:08

mwk
O jakiej sytuacji dokładnie mówisz bo nie rozumiem ? Było coś oficjalnie wiadomo o czymś takim ?

paniczAFC komentarzy: 188303.03.2014, 20:07

Vendeful komentarzy: 236503.03.2014, 20:02

hax?

mwk komentarzy: 96903.03.2014, 19:56

Żadnej wojny nie będzie. Ruski nie wejdą do Polski. Polacy za bardzo dają się dymać w dupę USA i za dużo Stany by na tym straciły. Bo gdzie trzymałyby swoje odpady radioaktywne? Przecież nie u siebie, bo po jednym przecieku do gleby z powodowanym chyba powodzią mieli ogromne problemy, to przenieśli je na teren Polski.

Piotrek95 komentarzy: 947303.03.2014, 19:35

Przypomina się film " Jutro pójdziemy do kina" w maju matura a potem....

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 103.03.2014, 19:35

Rider komentarzy: 242203.03.2014, 19:31

chodzilo mi o mysl. ja sie odwolalem do putina i krymu a o wojnie to przewiduje jak nie skoncza na krymie, ale dobra piszcie o arsenalu :)

Rider komentarzy: 242203.03.2014, 19:30

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 103.03.2014, 19:30

Piotrek
ja nie liczyłbym na UE, oni mogą nawet celowo podłudzać Polskę do wojny, żeby samemu mieć spokój

Piotrek95 komentarzy: 947303.03.2014, 19:26

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że nie będzie wojny, dlatego że putin nie jest totalnym idiotą, dlatego że jest Onz (193 państwa), Nato i Unia Europejska oraz Usa. Więc nie powinno być mowy o żadnej wojnie, ale z drugiej strony czy na tym świecie wszystko się dzieje tak jak powinno?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.03.2014, 19:26

namess, ja osobiscie wolalbym kupic w teamsports.pl i tam sobie poprostu wyrobic napis, nie bedzie on tak ....wiesz ale zawsze:P

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 203.03.2014, 19:22

namess, tylko libretto na hale i elastico pro, bez napisu

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 103.03.2014, 19:09

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 103.03.2014, 19:08

Rider
a ile rusków masz na Krymie, a ile w całej Polsce?

Rider komentarzy: 242203.03.2014, 19:07

nie teraz. jak ktos zna historie to wie jak nas stalin zaatakowal i jak putin robi teraz. ochrona obywateli hmmm

DeKa komentarzy: 964 newsów: 203.03.2014, 19:06

@thide
Od czasu Twoich narodzin wiele mogło się zmienić :P

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 103.03.2014, 19:00

HHK z tego co widziałem na filmikach i z opowieści kumpli to niesamowity melanż. Po prostu trzeba tam być. Mam tylko tak o kilka pytań.

thide
może dla ciebie się skończył ;p

kuba289 komentarzy: 216003.03.2014, 18:58

Wy się naprawdę obawiacie wojny Polski z Rosją...?

mic_now komentarzy: 218903.03.2014, 18:56

Mico17
mój kumpel był, twierdzil ze spoko bylo

Rider komentarzy: 242203.03.2014, 18:55

jutro zobaczymy co bedzie. jakby chcieli przejac tylko krym to by nie zaczynali mobilizowac wojsk na granicy w roznych miejscach ukrainy. w obwodzie kalingrackim to co sie dzieje tez jest przypadkiem?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320703.03.2014, 18:55

Ja mam za kilka dni test do Erasmusa, liczę, że mi się uda i przyszły 1 semestr spędzę za granicą. Oczywiście jak uda mi się w miarę dobrze napisać test.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.03.2014, 18:54

rap skończył się 11 lat temu, gdy wyszło Gdzie jest Eis.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 103.03.2014, 18:52

Troche jest tutaj nas online, to się zapytam. Był ktoś, lub wybiera się na Hip Hop Kemp?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.03.2014, 18:49