Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal

Mecz do zapomnienia, Stoke 1:0 Arsenal 01.03.2014, 16:52, Łukasz Kęczkowski 2636 komentarzy

Byliśmy świadkami bardzo słabego meczu na Britannia Stadium. Sytuacji było jak na lekarstwo, znacznie więcej fauli, brzydkiej i brudnej gry. Widowisko takie jak to dzisiejsze kibice powinni jak najszybciej zapomnieć, natomiast gracze Arsenalu powinni mieć je w pamięci przez długi czas, by szybko, a najlepiej w ogóle, się nie powtórzyło. Co prawda można mieć pretensje do sędziego, jednak podopieczni Wengera sami są sobie winni. Dzisiaj zagrali zwyczajnie tragicznie, nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji strzeleckich i ponieśli bolesną porażkę.

Obie drużyny przystąpiły do meczu w następujących składach:

Stoke City: Begović - Cameron, Shawcross, Wilson, Pieters - Walters, Nzonzi, Whelan, Adam, Arnautovic - Crouch.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Wilshere - Cazorla, Rosicky, Podolski - Giroud.

Pierwsze minuty były dość senne w wykonaniu obu zespołów. Gra toczyła się głównie w środku pola, żadna z ekip nie stwarzała drugiej realnego zagrożenia. Warto także odnotować, iż w ciągu pierwszego kwadransa gry to gracze Stoke mieli znacznie większe posiadanie piłki.

W piętnastej minucie w dogodnej sytuacji do zdobycia pierwszej bramki w meczu był Walters, jednak jego uderzenie głową minimalnie minęło bramkę Szczęsnego.

Trzy minuty później na indywidualną akcję zdecydował się Santi Cazorla, jednak uderzenie Hiszpana znacznie minęło spojenie bramki strzeżonej przez Begovicia.

W dwudziestej pierwszej minucie Cazorla ładnie wypuścił Gibbsa lewym skrzydłem, Anglik dośrodkował w pole karne rywala, jednak osamotniony Giroud nie był w stanie celnie uderzyć.

W trzydziestej minucie francuski snajper znowu otrzymał dośrodkowanie, tym razem z prawej strony, i udało mu się oddać celny strzał, jednak zbyt lekki by zaskoczyć Begovicia.

Dwie minuty później ładnym rajdem popisał się Arteta, podał na lewo do Podolskiego, jednak strzał Niemca nie poszybował nawet w światło bramki.

W trzydziestej dziewiątej minucie ładną kombinacyjną akcję przeprowadzili Kanonierzy, jednak ostatnie podanie od Girouda do Wilshere'a było dla Anglika zbyt mocne.

Trzy minuty później bardzo ładny strzał z dystansu oddał Whelan, jednak świetnym refleksem popisał się Szczęsny i odbił piłkę. Chwilę później kontratak przeprowadzili gracze Arsenalu, jednak Santi Cazorla zagrał samolubnie i nie podał futbolówki Podolskiemu, tylko sam oddał strzał, który bez problemu wyłapał Begovic.

W 52. minucie ekwilibrystycznego uderzenia próbował Peter Crouch, jednak piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez Szczęsnego.

Już minutę później pod bramką Polaka naprawdę się zakotłowało. Nie wynikło to jednak ze świetnej gry gospodarzy, lecz z błędów w komunikacji graczy Arsenalu. Piłkę próbował łapać Szczęsny, wybijał ją w tej samej chwili Giroud, jednak na szczęście po chwili sędzia odgwizdał spalonego.

W 65. minucie kolejną sytuację stworzyli sobie gracze Stoke. Crouchowi udało się przeskoczyć Koscielny'ego i oddać kąśliwy strzał głową, jednak refleksem popisał się Szczęsny.

W 66. minucie pierwszą zmianę przeprowadził Arsene Wenger. W miejsce Lukasa Podolskiego zameldował się Mesut Ozil.

W 72. minucie Charliego Adama zastąpił Stephen Ireland. Dwie minuty później Alex Oxlade-Chamberlain zmienił Tomasa Rosicky'ego.

74 minuta i rzut karny dla Stoke! Sędzia uznał, że Koscielny zagrał piłkę ręką i bez wahania podyktował jedenastkę. Futbolówkę na wapnie ustawił Walters i płaskim strzałem pokonał Szczęsnego. 1:0 dla Stoke.

W 81. minucie Jacka Wilshere'a zastąpił Yaya Sanogo.

Dwie minuty później strzał ze skraju pola karnego oddał Mesut Ozil, jednak jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki Begovicia.

W 88. minucie Arnautovicia zmienił Etherington.

W 94. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Yaya Sanogo. Francuz znalazł się niekryty w polu karnym, przyjął podanie od Chamberlaina i złożył się do strzału. Niestety piłka po jego uderzeniu poszybowała wysoko ponad bramką.

Raport pomeczowyStoke City autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348603.03.2014, 16:41

klauzura to je w zakonie.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 303.03.2014, 16:37

KLAUZULZA - NIE KLAUZURA - predzej glazura

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.03.2014, 16:36

ja mam na 19 marca i oczywko 8 rano. co to ma być :P? żeby tam dojechać będę musiał wstać o 6

Piotrek95 komentarzy: 961203.03.2014, 16:29

thide ja tez juz dostalem na 6

grzegorz1211 komentarzy: 1028403.03.2014, 16:28

Dziwią mnie słowa Henrego ( prezesa Liv) przecież on przyznał się do złamanie przepisów. Po czymś takim wszyscy będą mieć gdzieś klauzury. Przykładowo jak w lecie zapłacimy za Draxlera jego klauzurę 45mln euro (37mln Ł) to po takiej sytuacji z Suarezem prezes Schalke może nas wyśmiać i chcieć 60 mln. Jeśli Uefa i angielska federacja nie chcą mieć w przyszłości burdelu w sprawie transferów to powinni wyciągnąć konsekwencje wobec Liverpoolu

thide komentarzy: 32389 newsów: 185203.03.2014, 16:24

no i wreszcie przyszedł ten nieszczęsny list o komisji wojskowej :(

Szogun komentarzy: 28577 newsów: 303.03.2014, 15:56

Nie rozumiem organizacji PL meczy a szczególnie na tak nowym obiekcie jakim jest stadion Legii w obec takich debilii którzy weszli na sektor rodzinny i zaczęli atakować uciekających ludzi nie drugich pierdzilniętych kibiców tylko normalne rodziny. Kurcze są kamery i widać kto wchodzi. Tych dresów zna się już mniej więcej i wiadomo po zachowaniu przy kim trzeba ustawić służby prewencji. Życzę im aby tak zaczęli dymić na meczu w Rosji to jak dostaną w pieprz to odechce im się żyć. Anglia miała ten sam problem i sobie poradzili bo wprowadzono takie kary pieniężne i stadionowe,że teraz nikt nie ma ochoty na zadymy.

AweQ (zawieszony) komentarzy: 17703.03.2014, 15:10

TW_Szczepan,

można się dowiedzieć ile dałeś :P?

Frankly komentarzy: 76403.03.2014, 15:05

Co do Oskarów to w większości wygrali faworyci. Grawitacja większośc statuetek za strone techniczną. Osobiście większości filmów nie obejrzałem jeszcze ale jak zobaczyłem przemiane Matthew Mcconaughey to nie mogłem uwierzyc. Niewiarygodne poświęcenie dla roli, mogą sobie z Christianem Bale'em podac ręke ;]

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 203.03.2014, 14:51

No i Arsenal ma 6 pkt przewagi nad Spurs. Sezon temu w tym samym czasie my bylismy za nimi 7 pkt i dalismy rade byc przed nimi pod koniec

Frankly komentarzy: 76403.03.2014, 14:45

Tak patrze sobie na najprostsze statystyki ligowe i nie moge sie nadziwic co ten Tottenham wyprawia.
Tak sie mówiło że zespół kompletnie rozbity, odejście kluczowego gracza, wielomilionowe głównie nietrafione wzmocnienia, odejście trenera z środku sezonu... i taka drużyna jest najlepsza na wyjazdach w całej Premier League ;D mają 5 piąte miejsce z ambicjami na TOP4 a to wszystko z bilansem bramkowym +4 xD

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 203.03.2014, 14:39

mar
Fakt, zgodze sie z tym ze Zniewolony byl niejako skazany na sukces, prawdziwa historia zlapanego w niewole murzyna. Grawitacja? Kilka Oskarow ok, ale Wilk z 5 nominacjami tez mogl cos zakosic ;D
No niestety, nie jestesmy czlonkami Akademii

mar12301 komentarzy: 2311703.03.2014, 14:36

petroniusz

no niestety (dla DiCaprio) w zeszłym roku z McConaugheyem miał małe szanse wygrać. A Wilk najlepszym filmem zostać nie mógł, bo Zniewolony musiał wygrać, a resztę w większości zgarnęła Grawitacja. Wielu uważa, że zasłużyła na te 7 Oscarów

petroniusz7 komentarzy: 1651 newsów: 203.03.2014, 14:31

Cisza jak makiem zasial ;D
A apropos Wilka i DiCaprio jakis Oskar sie nalezal. Leo zagral bardzo dobra role, wczul sie w zepsutego pieniedzmi maklera

mar12301 komentarzy: 2311703.03.2014, 14:31

simp

ferie się skończyły dla wszystkich :p

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52403.03.2014, 14:26

Jaki tu spokój.

Alonso komentarzy: 1282403.03.2014, 13:33

I tak wszystkie filmy nominowane były gunwo warte. No może prócz tego Kapitana Phillipsa, średni ale dało się to oglądać, nie to co reszta. W sumie to lepsza Grawitacja z Oscarami niż ten Wilk. Oba filmy głupie ale Wilk bardziej.

TW_Szczepan komentarzy: 188403.03.2014, 13:17

No i mam bilet na Manchester City 29 marca, hehe

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7203.03.2014, 12:55

Oscary w tym roku to dla mnie jakiś nieśmieszny żart.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52403.03.2014, 12:49

mar12301
Czytałem kiedyś, że prędzej Oscara otrzyma aktor grający w filmie o Di Caprio niż on sam.

WoYteKz komentarzy: 2303.03.2014, 12:48

@mar12301
pewnie dostanie za caloksztalt :D

mar12301 komentarzy: 2311703.03.2014, 12:12

Ciekawe czy Di Karpio dostanie w swoim życiu choć jednego Oscara.

Wilk ani jednego. Za to Grawitacja nieźle, 7 ;o

veron komentarzy: 459203.03.2014, 11:54

Tylko w betclic zwracają 1 zakład i możesz od razu wypłacić. U innych bukmacherów dają też bonusy od 1 wpłaty ale musisz potem obrócić (grać) tym co wygrałeś albo przegrałeś kilka razy zanim wypłacisz. Więc na krótkotrwałe granie to betlic na pewno najlepszy. Nie robią żadnych problemów, ja wygrałem 8 stów i mogłem bez problemu wypłacić, kumpel przegrał 1 zakład za 2 stówy i też mógł bez problemu wypłacić od razu.

AFC1208 komentarzy: 137003.03.2014, 11:40

Nie trzeba grac dalej, mozesz wyplacic wszystko. Konta nie usuwalem, ale watpie czy bedzie problem z tym.

Kaczaza komentarzy: 722203.03.2014, 11:36

4 lokata OMG
Zaczęli jak nigdy, kończą jak zawsze.

PrzeArs komentarzy: 278403.03.2014, 11:25

No wiem wiem , kombinować nie chcem tylko rozchodzi mi się o to czy jak np wygram to czy oni potem wymagają żeby grać dalej czy można przestać :) i czy nie ma potem problemu z ewentualnym usunięciem kąta ?

PrzeArs komentarzy: 278403.03.2014, 11:24

AFC1208 komentarzy: 137003.03.2014, 10:59

W Betclic jest 200 zl ,expekt 222 zl . Sa wazne tylko przy pierwszej rejestracji. Zwracaja na pewno , ale nie mozesz kombinowac - musisz miec swoje konto bankowe i wyslac im skan dowodu osobistego

PrzeArs komentarzy: 278403.03.2014, 10:57

A ten Cashback mam tylko przy pierwszym obstawieniu po rejestracji ? I gdzie jest ona największy ( u jakiego buka ) ? I jak nie wejdzie to na pewno zwracają kase ??

AFC1208 komentarzy: 137003.03.2014, 10:50

PrzeArs

Ostatnio wygralem na betclic 1200 zl w tej promocji i nie robili problemow z wyplata. Musisz wyslac tylko skan dowodu osobistego.

PrzeArs komentarzy: 278403.03.2014, 10:38

Możecie mi wytłumaczyć na czym polega ten Cashback np. na BetClick ??? I gdzie sie najbardziej opłaca postawic przez neta ??? Bo tam mamy np 100 zł cashback i możemy za to obstawić . I teraz jak np. kupon mi nie wyjdzie to oni mi zwracaja na konto tą stówke ?? A jak kupon wejdzie i wygram np 300 zł to wpływa mi to na konto i potem muszę coś dalej grać czy jak nie chcem to nie musze ? I czy konto można normalnie usunąć czy są jakieś problemy ?

grzegorz1211 komentarzy: 1028403.03.2014, 10:16

Nie można porównywać jednej klauzury do innej. Każda umowa jest zapisywana indywidualnie. Klub reprezentują prawnicy jakiś tam dyrektor, a zawodnika chytry na kase agent, często były piłkarz, czy ktoś z rodziny piłkarzy. Nie mający prawniczego doświadczenia w spisywaniu umów. Suarez pewnie miał zapisaną klauzurę 40 mln tylko w taki sposób że jego agent (brat Pepa Guardioli) się nie połapał w tym zapisie. To samo dotyczy Konoplyanki, przecież właściciel Dnipro by podpisał dokumenty tylko znalazł tam jakiś kruczek prawny. Przecież gdyby złamał warunki umowy to prawnicy Liverpoolu odwołaliby się do UEFA i mogłyby spaść jakieś sankcje ze strony UEFA na Dnipro. To podobnie jak 10 lat temu z aferą Rywina gdzie chodziło o zapis w ustawie "i czasopisma" bądź "czy czasopisma" i ta rużnica między "i" a "czy" dawała kolosalną różnicę że za tą różnicę SLD chciało 17,5 mln $

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997303.03.2014, 10:09

przeciez to nie mialo juz zadnego znaczenia ile bylo dla Live, tam trzeba bylo dobra dziwke w czystym burdelu + walizka kasy dla Suareza a nie uciekac jak ktos postraszy... to Arsenal dal dupy

Frankly komentarzy: 76403.03.2014, 09:47

Moim zdaniem gdyby Wenger dał 45mln to Suarez wylądowałby w Arsenalu. Ten jeden funkt podziałał na właścicieli LFC jak płachta na byka i w momencie przesłania tej oferty Henry za punkt honoru postawił sobie żeby nie sprzedac Suareza londyńczykom.

Qarol komentarzy: 1450203.03.2014, 09:44

@turysta

No ale to nie było tak, że odmówił sprzedaży po wpłacie klauzuli. Przecież mówił, że Konoplyanka w lecie idzie do Liverpoolu i ten transfer jest klepnięty ; d Zupełnie inna sytuacja.

Widocznie zabrakło czasu na formalności, ale sam transfer będzie miał miejsce.

turysta komentarzy: 608903.03.2014, 09:39

Qarol

Konoplyanka też miał klauzulę wykupu, a jednak po uruchomieniu został w Dnipro bo właściciel nie podpisał papierów

można?

można

Qarol komentarzy: 1450203.03.2014, 09:30

@turysta

No tak. Wszędzie klauzule wykupu działają na tej samej zasadzie, ale jeden Henry zrobił tak, że u niego działało to inaczej. W koncu strateg ; D

Klauzula moze jakas byla, ale na pewno nie wykupu na kwote 40 mln. Gdyby tak bylo to Suarez gralby w Arsenalu.

grzegorz1211 komentarzy: 1028403.03.2014, 09:24

Dziś mam jubileusz 2000 dni na k.com a nasi tak brzydko mi ten jubileusz z****lixx :(

turysta komentarzy: 608903.03.2014, 09:11

nie zapominajmy, że Henry swój majątek wypracował sam, a nie odziedziczył, także jest na pewno wytrawnym strategiem - musi być, w kapitalizmie nie ma przypadku

turysta komentarzy: 608903.03.2014, 09:09

tak jak powiedział Henry:
"Czego się nauczyliśmy – że najwyraźniej w Anglii kontrakty nie mają dużego znaczenia. W zasadzie dotyczy to całego świata piłki."

najprawdopodobniej kontrakt Suareza był zagmatwany lub klauzula nie była tak jasna jak przymusowe klauzule w Hiszpanii

Qarol komentarzy: 1450203.03.2014, 08:55

Tak dla przykładu: Borussia z pewnościa tylko marzyła o tym, zeby Bayern uruchomił klauzule Goetze i mając jakiekolwiek narzędzie w rękach nie chciałaby go zatrzymać ; )

Qarol komentarzy: 1450203.03.2014, 08:49

Przecież jeśli jest klauzula wykupu to klub nie ma NIC do gadania. Może się wściekać, ale sprzedać musi.

Widocznie takiej klauzuli nie było lub była jakaś inna. Przykro mi, ale Henry nie okazał sie zadnym bohaterem ; D

kamilar komentarzy: 13703.03.2014, 08:49

Klauzula pozwalała tylko na podjęcie rozmów z innym klubem. Wenger, podobnie jak Suarez myślał że jest to kwota odstępnego, a tak niestety nie było.

KibicTheGunners komentarzy: 192103.03.2014, 08:25

Pierwszy raz słyszę o takiej sytuacji kiedy masz wpisaną w kontrakt klauzulę wykupu i ktoś tyle wyłoży to klub nie ma nic do gadania przecie, ale w LFC mają jakieś nowe przepisy.

Frankly komentarzy: 76403.03.2014, 08:13

@KibicTheGunners
widac mogli... Trzeba było rozegrac sytuacje z Suarezem z jajami i Henry pokazał że można. Widocznie Wenger wiedział o tej klauzuli i dlatego oferta arsenalu wynosiła 40mln i 1 funt. Tym jednym funtem chyba rozwscieczył właścicieli LFC na tyle że postanowili za wszelką cene mu sie odgryźc. (odrzucenie oferty, co oni palą tam na emirates xD)
Kto wie gdyby oferta opiewała na chocby 45-50 mln to Suarez grałby teraz w Arsenalu.

KibicTheGunners komentarzy: 192103.03.2014, 07:45