Mecz z ostatnią drużyną tabeli: Huddersfield vs Arsenal

Mecz z ostatnią drużyną tabeli: Huddersfield vs Arsenal 09.02.2019, 13:07, Mateusz Kolebuk 720 komentarzy

W sobotnie popołudnie drużyna Arsenalu uda się do Huddersfield, gdzie rozegra wyjazdowe spotkanie z najgorszą drużyną ligi, która przez 25 kolejek zgromadziła na koncie zaledwie 11 punktów, wygrywając przy tym dwa spotkania.

Trudno oczekiwać, by mecz zakończył się innym wynikiem niż zwycięstwo Arsenalu, jednak sinusoidalna forma całej drużyny i kontuzje to elementy, które nie raz już nas w tym sezonie zaskoczyły, więc należy być ostrożnym w rozdzielaniu punktów jeszcze przed meczem.

Huddersfield to murowany kandydat do spadku. Drużyna prowadzona przez Jana Siewerta wyraźnie odstaje od reszty stawki, i nie chodzi tutaj wyłącznie o zdobycz punktową. Co więcej, do bezpiecznego, 17. miejsca "The Terriers" mają aż 13 punktów straty, czyli... o 2 punkty więcej niż zdołali zdobyć w 25 ostatnich meczach. Ze statystycznego punktu widzenia drużyna z Huddersfield jest już obiema nogami w The Championship, bo w kolejnych 13. kolejkach musieliby zdobywać co najmniej jeden punkt, przy założeniu, że reszta stawki uciekającej od spadku nie punktuje w ogóle.

To dobry mecz, aby Arsenal poprawił swój bilans strzelecki i podniósł morale, które tak naprawdę ciężko opisać jednym słowem. Jeżeli w ciągu 1,5 miesiąca wygrywa się pewnie z Tottenhamem, pokonuje Chelsea, ale jednocześnie przegrywa wyraźnie z Liverpoolem i Manchesterem City, ale również z West Hamem, ciężko to wszystko opisać inaczej niż: sinusoida. Arsenal już od dawna przyzwyczaił nas do fali sinusoidalnej - potrafił wygrać z każdym, aby następnie przegrać z najsłabszymi drużynami ligi.

Unai Emery niewiele póki co zmienił w tym aspekcie i wielu kibiców co tydzień ma deja vu. Oczywiście można częściowo wytłumaczyć to kontuzjami, które dziesiątkują formację obronną, której Kanonierzy - eufemistycznie mówiąc - i tak nie mają zbyt solidnej nawet w podstawowym zestawieniu. Nie pomaga jednak również ciągła zmiana ustawienia, a to już jest znacząca wina hiszpańskiego trenera. Co prawda nierzadko jest to zmiana wymuszona kontuzjami, ale nie raz byliśmy już świadkami, że dobrze funkcjonujący mechanizm zostawał z niewiadomych powodów zmieniany. Oczywiście należy brać poprawkę na to, że jest to sezon przejściowy, ale nie możemy sobie pozwalać na frywolne testowanie różnych abstrakcyjnych rozwiązań, gdyż najczęściej kończy się to stratą punktów.

Liczymy na dobre widowisko, okraszone co najmniej kilkoma bramkami. Efekt ma być jeden - powrót na zwycięską ścieżkę.

Matelko komentarzy: 319409.02.2019, 17:17

BvB 3 bramki na własnym stadionie straciła w zaledwie 13 minut.

Kysio2607 komentarzy: 1336009.02.2019, 16:58

W następnych kolejkach my u siebie z Soton i Bournemouth a United ma Liverpool u siebie i wyjazd na Palace. Wykorzystajmy to!

Szogun komentarzy: 28257 newsów: 309.02.2019, 16:57

Huddersfield gra bardzo niechlujnie dziś i w ataku i w obronie.Trudno uwierzyć,że ktoś ma bardziej katastrofalną obronę niż Nasza . A jednak. Jest w końcu szansa zakończyć mecz z czystym kontem i tego się trzmajmy.

kaman17 komentarzy: 496609.02.2019, 16:55

Ta formacja jest beznadziejna.
Wyłącza nam z gry całkowicie środek pola i atak.
Guendouzi i Torreira mają za duże pole do krycia i ciągle mijają się z piłką, tylko za nią biegają i tracą siły.
Lacazette nie ma wsparcia środka, musi się wracać po piłkę i odcina nam tym samym atak.
Jedynie dzieje się coś po bokach, ale często jest tak, że boczny pomocnik czeka aż ktoś dobiegnie w pole karne, bo jest taka dziura w środku, że skrzydłowi są wcześniej w okolicach bramki rywala.
Nie potrafi Arsenal przytrzymać piłki i wymienić kilku podań na połowie przeciwnika.
Przez pierwsze 5 minut meczu Arsenal nawet nie zbliżył się pod bramkę rywala. Beniaminka. Który jest kandydatem do spadku.
TRA GE DIA

markiz0 komentarzy: 71909.02.2019, 16:54

Wygrajmy 5-0 i przegońmy Chelsea. Duża szansa, że stracą w tej kolejce punkty z City. Z kolei w następnej kolejce United gra z Liverpoolem, więc moglibyśmy wrócić na 4 miejsce, nawet gdyby Chelsea wygrała po City.

Papaciok komentarzy: 438709.02.2019, 16:54

@_marecki: a to spk

to hejtuj lace dalej :D

softgreat komentarzy: 208109.02.2019, 16:54

@mallen: borubar sie nie popisal

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.02.2019, 16:54

8 - Since the start of last season, Sead Kolasinac has provided eight Premier League assists - only Andrew Robertson and Jose Holebas (10 each) have provided more among defenders in that time. Surge.

2 - Arsenal are leading a Premier League away game by two or more goals at half-time for the first time since August 2016 (3-0 at Watford). Interval.

mar12301 komentarzy: 2310109.02.2019, 16:53

Mane ładny gol ze spalonego.

softgreat komentarzy: 208109.02.2019, 16:53

bate x 2, pozniej soton i bourm. to musimy wygrac. potem spurs i manu. po tych meczach nadzieje na top 4 moga byc zakonczone z taka gra

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 209.02.2019, 16:53

Mkhitaryan daje tą rzadką w Arsenalu zaletę, że jak jest na boisku to choćby grał niesłychanie cienko to służy za tego łącznika pomocników z ofensywą. W meczach, w których go nie było i nie grał także Ramsey, Torreira i Guendouzi/Xhaka często kopali piłkę pod nogi Iwobiego/Aubameyanga/Lacazette'a i niech ta trójka coś kombinuje, a Ormianin fajnie poszerza pulę zagrań.

cvp komentarzy: 110509.02.2019, 16:52

@paw3u: ale przed transferem do nas, to naprawdę wróżyło mu się świetlaną przyszłość

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 309.02.2019, 16:52

to był nasz pierwszy mecz na wyjeździe który wygrywamy do połowy

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 309.02.2019, 16:52

Wraca Miki i AFC wygrywa? Zadna niespodzianka. Bardzo go brakowalo z przodu.

Mickeylo komentarzy: 269909.02.2019, 16:52

dawaj laca jeszcze jedną !

_marecki komentarzy: 30409.02.2019, 16:52

@Papaciok napisał: "Ej ten marecki to fake konto Diama na 100 % XD"

Heheh no coś ty nawet nie ogarniam kto to.
Zawsze tak jest jak kogoś hejtuje to mi zamyka mordę raz dwa.
Tak jak dziś jest z AMN i Lacą.
Mam sporo lat a te mecze dla mnie sa czasami w chuy stresujące.

mallen komentarzy: 2123809.02.2019, 16:52

Wijnaldum jaka brama.

paw3u komentarzy: 562309.02.2019, 16:51

Powiem szczerze, że jak patrzę na Mustafiego to nie potrafię zrozumieć jak za takiego dzbana można było zapłacić 40(!!) mln funtów. Wierzyłem, że się gość ogarnie pod skrzydlami Emery'ego ale to zwykła sierota. Mam nadzieję, że latem zostanie sprzedany.

wnw46 komentarzy: 181709.02.2019, 16:51

laca gol lux

Ranczomen komentarzy: 1225209.02.2019, 16:51

Laca jeszcze 2 i będę zadowolony.

lays komentarzy: 3987109.02.2019, 16:50

Stuknijmy im jeszcxe 1/2 i jic nie stracmy. Bilans bramkowy mega wazny w walce o top4

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 209.02.2019, 16:50

miki pokazuje, jak ważne jest przetrzymanie piłki pod polem karnym.

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52409.02.2019, 16:50

W pierwszej połowie chciało mi się po prostu śmiać. Tyle nieporadności było po obu stronach.

- Guendo ładnie zaczął, ale musi być lepszy w rozgrywaniu

Ogólny wniosek: ustalanie składu w tej chwili to lepienie z gówna.

PS: dawać Suareza, oby się sprawdził i trochę rozjaśnił sytuację

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 609.02.2019, 16:49

Napisanie, że wynik nie oddaje gry byłoby eufemizmem.
Dobrze, że to tylko Huddersfield. Z taką grą dostalibyśmy bęcki od większości drużyn w lidze. Oby w drugiej połowie było lepiej.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 209.02.2019, 16:49

szkoda, że posiadanie piłki mamy po polowie...dziwnie się to ogląda.

_marecki komentarzy: 30409.02.2019, 16:49

@Alonso napisał: "jak wejdzie Suarez to pewnie za Mikiego bo to jego pierwszy mecz po kontuzji i pewnie nie będzie biegać 90 minut"

PrzeArs komentarzy: 278409.02.2019, 16:48

To huddersfield to poziom 2 ligi ale polskiej!! Poziom obrony zatrwarzajacy....

FanekAFC komentarzy: 511209.02.2019, 16:48

Brawo Miki, bardzo dobry mecz dzisiaj.

Alonso komentarzy: 1282409.02.2019, 16:48

@_marecki: jak wejdzie Suarez to pewnie za Mikiego bo to jego pierwszy mecz po kontuzji i pewnie nie będzie biegać 90 minut

noth komentarzy: 264209.02.2019, 16:47

@thide 4 obroncow mając na DM Guendozi , który jest fatalny w obronie, gubi krycie jak ludzie z okregówki to samobójstwo obecnie, zwlaszcza mając w tyłach takich paralityków jak Mustafi

mallen komentarzy: 2123809.02.2019, 16:47

Miki powinien grać u nas na 10 jak nie ma Mesuta.

matikanonier komentarzy: 205709.02.2019, 16:47