Mertesacker: Nie możemy dać się zdominować

Mertesacker: Nie możemy dać się zdominować 19.02.2014, 00:14, Kamil Garczorz 30 komentarzy

Zdaniem Pera Mertesackera, Arsenal nie może pozwolić Bayernowi na zbyt duże posiadanie piłki. Drużyna prowadzona przez Pepa Guardiolę znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji i od dłuższego czasu okupuje szczyt tabeli niemieckiej Bundesligi. Stoper Arsenalu zdaje sobie sprawę z tego, że Bawarczycy są jeszcze lepsi niż rok temu, ale Kanonierzy będą gotowi na to spotkanie.

- Bayern był bardzo silny rok temu, zdobył potrójną koronę i był niemal perfekcyjny. Po przybyciu Guardioli wyglądają jeszcze lepiej, dłużej utrzymują się przy piłce, ich styl przypomina Barcelonę. To będzie ciężkie spotkanie i trudny test dla naszej defensywy. Czy możemy sobie z nimi poradzić? Oni mogą wystawić dwa składy, które mogłyby konkurować na arenie europejskiej, wydają się być najtrudniejszym rywalem w Europie.

Niemiecki wieżowiec twierdzi, że Arsenal będzie pewniejszy siebie po zeszłorocznym zwycięstwie 2-0 nad Bayernem Monachium, który prowadzony był wtedy przez Juppa Heynckesa.

- W pierwszym meczy wyglądaliśmy bojaźliwie, czuliśmy zbyt duży respekt przed nimi. Po strzeleniu gola w drugiej połowie wiedzieliśmy, że możemy grać lepiej, lecz tak na prawdę dopiero w drugim meczu uwierzyliśmy w siebie. Skorzystaliśmy na tym, że rywale nieco nas zlekceważyli, a my przeszliśmy przez to spotkanie z myślą, że możemy pokonać każdego. To dodało nam energii w ostatnich meczach sezonu, w których nie ponieśliśmy porażki - zakończył Mertesacker.

Bayern MonachiumLiga MistrzówPer Mertesacker autor: Kamil Garczorz źrodło: Arsenal.com
slavoxc komentarzy: 8619.02.2014, 19:44

A może Oli się zepnie?W końcu ma coś do udowodnienia.

baqrad komentarzy: 10819.02.2014, 19:41

stawiam pierwsze 15min bedziemy zepchnieci do glebokiej def, mam nadzieje ze nic nie stracimy a moze jakas kontra???

kaanonierka komentarzy: 2519.02.2014, 18:11

Dokładnie, nie możemy dać się zdominować ani szybko stracić bramki.

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125119.02.2014, 18:00

Możliwe, że jak Giroud nie będzie miał swojego dnia to mamy pograne :)

gunners007 komentarzy: 954319.02.2014, 17:22

W tym meczu najważniejszym czynnikiem będzie skuteczność. Okazji zbyt wiele nie będzie także trzeba wykorzystać nawet najmniejszą szansę na gola. Dlatego wolę dziś Podolskiego na szpicy zamiast Giroud.

12Titi14 komentarzy: 4302 newsów: 57019.02.2014, 16:32

Faktycznie Bayern na chwilę obecną to najtrudniejszy rywal jakiego można sobie wyobrazić w LM.

Verminator97 komentarzy: 1490019.02.2014, 15:59

Będzie ciężko utrzymywać się przy piłce w tym meczu. Bayern będzie grał na pewno wysokim pressingiem i atakiem pozycyjnym, a my prawdopodobnie będziemy czyhać na kontry czy stałe fragmenty gry. Chyba, że chłopacy nas zaskoczą wychodząc na ten mecz jak po swoje i przejmą kontrolę nad spotkaniem. Jestem ciekaw też naszego składu bo po jego ogłoszeniu już wiele będzie wiadomo.

GROMALL komentarzy: 509019.02.2014, 15:44

Jak w pierwszych 15 minutach nie strzelą nam gola to później może być tylko lepiej :)

IanWright komentarzy: 70119.02.2014, 12:20

A ja powiem tak jak przed meczem z liverpoolem w pucharze. Przyjmę każdy wynik pod warunkiem że zobaczę gre, i 100% zaangażowanie i wole walki naszych zawodników. Ma być gryzienie trawy a nie debilne uśmieszki i poprawianie grzywki!!!

mitmichael komentarzy: 4924319.02.2014, 11:43

Wczoraj tez Barcelona miała spokojnie przegrac z City bo niby jest w gorszej dyspozycji a wygrali na spokojnie dlatego my jestesmy w słabszej formie niz Bayern ale niespodzianke sprawic mozemy.

johnycage21 komentarzy: 22119.02.2014, 11:40

W LM nie ma punktów :D jakie 3 pkt

Yaya Sanogo dzis strzeli :D ostatnio sie juz chlopak rozkrecił, 2 mecz bedzie lepszy

arsenalbarca komentarzy: 115619.02.2014, 11:22

Obstawiam, że przez pierwsze 20 minut będzie jak przez 20 minut w pamiętnym meczu z Barcą (2:2), kiedy FCB mogła zbesztać Arsenal bardziej niż Liverpool w 20 minut.

xfam0us komentarzy: 645 newsów: 119.02.2014, 11:03

Jak przetrwamy 20min bez stracenia bramki, będziemy wtedy mogli myśleć nad 3 punktami w dzisiejszym meczu.

adamandium komentarzy: 127719.02.2014, 11:00

Też chciałbym Rosickiego. Najlepiej kosztem Cazorli, bo ten lubi głupio piłki tracic. Ozil w środku, OX na prawej.

Paniu76 komentarzy: 1246419.02.2014, 10:51

Oby tylko nie spanikowali pod pressingiem Bayernu, kluczowe będzie pierwsze 15-20 minut

f4bregas komentarzy: 103719.02.2014, 10:23

Chciałbym zobaczyć Rose od 1 minuty .

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52419.02.2014, 10:10

Byle nie popełnić głupiego błędu.

pumeks komentarzy: 2080819.02.2014, 10:06

Na Arsenal w ostatnich meczach wystarczy mocniejszy pressing i gole same wpadają.
Niestety taka jest prawda.

Kluczem do dobrego wyniku (0-0, bo gola nie strzelimy) jest opanowanie środka pola i szybkość i zdecydowanie w obronie.

cegla5055 komentarzy: 152519.02.2014, 09:46

ale z Chelsea lub manchesterem u siebie...

stovegunner komentarzy: 238219.02.2014, 08:48

napewno w Pierwszych minutach arsenal zgłupieje ale z minuty na minutę będzie coraz lepiej

cegla5055 komentarzy: 152519.02.2014, 08:24

Zawsze jest takie gadanie, a Everton, Borussia czy Southampton potrafilo nas zdominowac. Niestety my nie umiemy grac z zespolem ktory gra pressingiem bo sie cofamy w pole karne i wtedy to juz kwestia czasu az padnie gol. Czemu to my nie mozemy sie rzucic na przeiwnika zeby to on byl zamkniety na wlasnej polowie.

Wydaje mi sie ze mamy pelne gacie w takich meczach

CesK komentarzy: 210719.02.2014, 07:07

Oczywiste

Thetoffis komentarzy: 10919.02.2014, 00:27

chyba, że będziemy prowadzić :)

Thetoffis komentarzy: 10919.02.2014, 00:26

Jeśli w pierwszej połowie nie stracimy gola, to możemy ten mecz wygrać w innym wypadku słabo to widzę ;/

Charlie komentarzy: 35719.02.2014, 00:21

OBY jutro nie oddali respektu ! MAMY WYGRAC !