Mertesacker po spotkaniu z Watfordem

Mertesacker po spotkaniu z Watfordem 15.10.2017, 10:52, Patryk Bielski 8 komentarzy

Choć Per Mertesacker był wyróżniającą się postacią w zespole Arsenalu we wczorajszym meczu, to nie wystarczyło, by wywieźć choć jeden punkt z Vicarage Road. Niemiec zdobył bramkę na 1-0 po uderzeniu głową z rzutu rożnego, jednak ostatecznie jego zespół przegrał 1-2. Oto co miał do powiedzenia nasz kapitan o spotkaniu z Szerszeniami:

O tym, co poszło nie tak...

Pod koniec drugiej części gry chcieliśmy przeprowadzić zmiany, które miały wnieść w nasze poczynania więcej energii, jednak uniemożliwiły to kontuzje. Myślę jednak, że mogliśmy zrobić więcej - kiedy przejmowaliśmy futbolówkę, zaraz ją traciliśmy. Sądzę, że zostawiliśmy serce na boisku, ale można było wyczuć, że to nie był nasz mecz. Sporo walczyliśmy, jednak rywale błyskawicznie odbierali nam piłkę.

O podyktowanej jedenastce...

Nie jestem pewny, czy był rzut karny. Szczerze mówiąc, sytuacja działa się bardzo szybko i trudno jest to ocenić, ale ostatecznie sędzia podejmuje decyzje. Myślę, że dla nas to był sygnał do pobudki, ale nie był wystarczająco głośny.

O niewykorzystanych szansach na wygraną...

Tak, myślę, że to czego nam szczególnie brakowało, zwłaszcza w drugiej części meczu, to skuteczność pod bramką rywala. W pierwszej połowie naprawdę nieźle sobie radziliśmy - kiedy przejmowaliśmy piłkę, utrzymywaliśmy się przy niej. W drugiej odsłonie graliśmy lekkomyślnie. Jeśli ograniczasz się do bronienia własnej bramki, nie masz zbyt wielu szans, a kiedy dodatkowo zmarnujesz dobrą okazję, w Premier League jest bardzo trudno wygrać taki mecz.

O swoim powrocie na boiska ligi angielskiej...

Oczywiście, to ważne, ale czuję, że w drugiej połowie nie wykrzesałem ze swoich kolegów maksimum. W kolejnym spotkaniu muszę się poprawić, chcę pchnąć tych facetów do lepszej gry. Musimy grać lepiej, kiedy jesteśmy przy piłce.

Per MertesackerWatford autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com
dudekns komentarzy: 605016.10.2017, 08:43

Wielka szkoda, ale niestety piłka nożna taka bywa....

Ech0z komentarzy: 1040315.10.2017, 12:30

O jezu Jaracie się gra mertesackera który zagrał pierwszy mecz od dawna. ostatnim razem przeciwko Chelsea tez zagrał dobry mecz po długiej przerwie a potem grał slabo. teraz też tak będzie jeden mecz i będzie potrzebował miesiąc przerwy żeby znowu tak zagrać bo chyba musi tyle odpocząć.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 215.10.2017, 11:14

Zmanipulowany przez Wengera.

kosbat komentarzy: 45415.10.2017, 11:14

Nie da się wam dogodzić

Ovenoo komentarzy: 72815.10.2017, 11:05

"Sądzę, że zostawiliśmy serce na boisku, ale można było wyczuć, że to nie był nasz mecz." Przesiąknięty Wengerem już doszczętnie...

matikanonier komentarzy: 206315.10.2017, 10:58

Ostanie 3 zdania bardzo ważne. Zrób to Per, bo jak nie Ty to nikt tego nie zrobi, a już na pewno nie pan W. który już głaszcze te pizdy po główkach i wmawia im, że to przez sędziego, a oni są wspaniali.

TomekO komentarzy: 275015.10.2017, 10:54