Mustafi nie zostanie ukarany

Mustafi nie zostanie ukarany 03.09.2018, 23:37, Tomek W. 20 komentarzy

Obrońca Arsenalu - Shkodran Mustafi - nie zostanie ukarany przez Football Association po meczu z Cardiff City.

Niemiec otworzył wynik spotkania strzałem głową, po czym wykonał znak albańskiego orła. Za podobną "cieszynkę" podczas mundialu w meczu Szwajcarii z Serbią ukarany przez FIFA został Granit Xhaka, a także jego kolega z reprezentacji, Xherdan Shaqiri.

Jednakże FA zdecydowała nie wszczynać postępowania dyscyplinarnego w tej sprawie i Mustafi nie zostanie ukarany.

Shkodran Mustafi autor: Tomek W. źrodło: Skysports.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
zly_kanonier komentarzy: 485107.09.2018, 02:08

Kara w tym przypadku byłaby tak bezsensowna jak samo zachowanie Mustafiego.
Na szczęście w FA czasem myślą.

DexteR_000 komentarzy: 583605.09.2018, 00:17

@lordoftheboard: a Lichy też ma korzenie albanskie? Nie wiedziałem

Mustafi aka rodowity niemiec

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1046104.09.2018, 21:52

Ahh ten Bałkański temperament.

Forever_gunner komentarzy: 238304.09.2018, 20:49

Dobrze, że go nie ukarali, bo chyba się trochę podciągnął i zaczął lepiej grać. Szkoda by było przerwać ten mały progres.

pawciunio komentarzy: 98104.09.2018, 19:15

Mam to (nie)szczęście, że mieszkam w Londynie. Handluję materiałami budowlanymi i siłą rzeczy znam dziesiątki jeżeli nie setki ludzi z Albanii. Powiem krótko bez fali uwag i epitetów.
Nie ufam, nie lubię, tam przyjaciela nie znajdę. Wyjątkowo prostacki naród.

Czeczenia komentarzy: 990904.09.2018, 15:53

Jezu, jakby on tak machał nogami jak rękami, to mielibyśmy kawał grajka. A tak mamy w klubie mem.

lordoftheboard komentarzy: 335804.09.2018, 11:16

Skoro jest u nas Mustafi, Xhaka, Lichtsteiner, to z "orzelkow" brakuje Shakiriego... ;)
Był do wzięcia za 15...

Nomad (zawieszony) komentarzy: 232304.09.2018, 09:17

@Armata500:

Dla mnie to zrozumiałe co piszesz aczkolwiek....

„ Nikt im w głowie nie siedzi...”

...chyba jednak ktoś/coś im siedzi

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3381 newsów: 7204.09.2018, 07:50

@Nomad napisał: "Swoją drogą skoro tacy z nich Albańce (jeden po drugim..) po kiego grzyba grają dla innych reprezentacji.. (?)"

Pierwsza sprawa to to, gdzie się wychowali, a np. taki Mesut czy Mustafa całe życie spędzili w Niemczech, mając jednak inne pochodzenie. Mieli więc prawo wyboru.
Nikt im w głowie nie siedzi, ale można domyślać się, że wybrali reprezentacje, które są po prostu lepsze od reprezentacji krajów swojego pochodzenia. Tak to jest i nawet bracia mogą mieć inne nastawienie, Boatengowie? Jeden gra dla Niemiec, a drugi wybrał słabszą Ghanę.

Oczywiście ja nie popieram takich gestów. Jestem zdania, że nigdy nie można zapominać skąd się pochodzi i swoje korzenie można pielęgnować, ale boisko to raczej nie jest miejsce na okazywanie takich rzeczy, w szczególności gdy jest się "oficjalnie" tej czy innej narodowości i gra się dla określonej reprezentacji. Mustafi to jeszcze ujdzie, bo on to zrobił w klubie podczas ligowego spotkania.
Xhaka zaś ze swoim kolegą zrobili to na mundialu podczas meczu "swojej" reprezentacji narodowej, co było dla mnie po prostu bardzo niesmaczne.

FIFAfanARS komentarzy: 16204.09.2018, 03:35

FA woli pewnie nie nagłaśniać sprawy, bo kara tylko odbiłaby się w mediach dużo głośniej niż zbagatelizowanie jej. Doszłoby w końcu do tego, że symbol orła traktowany byłby na równi co najmniej z rzymskim salutem.

Mixerovsky komentarzy: 1889 newsów: 504.09.2018, 00:53

Jak dla mnie to mógłby zostać ukarany. Gesty polityczne nie powinny mieć miejsca na boiskach piłkarskich. Z drugiej strony polityka miesza się z piłką na każdym kroku, więc skoro takiej FA czy UEFA uchodzi to płazem, to dobrze, że Mustafi nie zostanie ukarany.

Archiwald komentarzy: 109204.09.2018, 00:50

Rozumiem, że jakby czysto teoretycznie trafił do nas np. Taki Sergej MIlinkovic Savic, to kolega Szwajcar i Niemiec nie przyjęli by go zbyt ciepło

Nomad (zawieszony) komentarzy: 232304.09.2018, 00:31

No się prawdziwy Niemiec uaktywnił..
Swoją drogą skoro tacy z nich Albańce (jeden po drugim..) po kiego grzyba grają dla innych reprezentacji.. (?)
Albo czujesz narodowość albo robisz karierę. Diego Costa nie tańczy samby po strzelonej bramce, Sterling nie jara blanta i przykładów można by tylko dodawać głupszych lub mniej..
Chaos!

kuzguwu komentarzy: 131004.09.2018, 00:20

To inna sytuacja niż na mundialu. Tam Xhaka i Shaqiri grali przeciwko Serbii, więc uznano to za prowokacyjny gest. Tutaj, mimo że wiadomo o co chodziło to nie miało na celu prowokacji. Albania to normalny kraj, więc nie jest to żaden zakazany gest.

MaciekGoooner komentarzy: 27096 newsów: 504.09.2018, 00:05

Cóż, Albańczyk strzelił po asyście Albańczyka.

Dobrze, że bez kary, bo byśmy musieli grać Holdingiem w środku...

Woof komentarzy: 14803.09.2018, 23:44

Po grzyba pokazywać takie gesty w meczu Premier League?

Argudo komentarzy: 9279 newsów: 603.09.2018, 23:43

Nienawidzę, gdy pilka nożna jest mieszana z polityką. To powinny być dwie oddzielne sprawy.

RahU (administrator) komentarzy: 2957 newsów: 207303.09.2018, 23:43

@Piotrek_175: Myślę, że na podobnej zasadzie jak kiedyś ukarano Adebayora za celebrowanie gola przed kibicami Arsenalu, gdy przeszedł do City. Zachowanie Xhaki i Shaqiriego mogło sprawiać wrażenie prowokacyjnego, szczególnie, że był to mecz z Serbią, z którą Albańczycy eufemistycznie ujmując nie kochają się zbyt mocno.

maniekuw komentarzy: 176703.09.2018, 23:43

@Piotrek_175: bo grali z Serbią, Albania z Serbią mają napięte stosunki i zostało to podciagniete pod prowokację kibiców przeciwnej drużyny

Piotrek_175 komentarzy: 164703.09.2018, 23:39

Dalej nie rozumiem dlaczego też Granit z Shaquirim zostani ukarani...

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Burnley - Arsenal 12.05.2019 - godzina 16:00
1 : 3
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Man City38322498
2. Liverpool38307197
3. Chelsea38219872
4. Tottenham382321371
5. Arsenal382171070
6. Man United381991066
7. Wolves381691357
8. Leicester381571652
9. West Ham381571652
10. Everton371491451
11. Watford381481650
12. Crystal Palace381471749
13. Newcastle381291745
14. Bournemouth381361945
15. Burnley371171940
16. Southampton389121739
17. Brighton38992036
18. Cardiff381042434
19. Fulham38752626
20. Huddersfield Town38372816
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
6.5
Gracz maja wybór redaktorów Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang
6.58
Gracz maja wybór użytkowników Eddie Nketiah
Eddie Nketiah
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna