Mustafi nie zostanie ukarany

Mustafi nie zostanie ukarany 03.09.2018, 23:37, Tomasz W. 20 komentarzy

Obrońca Arsenalu - Shkodran Mustafi - nie zostanie ukarany przez Football Association po meczu z Cardiff City.

Niemiec otworzył wynik spotkania strzałem głową, po czym wykonał znak albańskiego orła. Za podobną "cieszynkę" podczas mundialu w meczu Szwajcarii z Serbią ukarany przez FIFA został Granit Xhaka, a także jego kolega z reprezentacji, Xherdan Shaqiri.

Jednakże FA zdecydowała nie wszczynać postępowania dyscyplinarnego w tej sprawie i Mustafi nie zostanie ukarany.

Shkodran Mustafi autor: Tomasz W. źrodło: Skysports.com
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
poprzednia1 następna
zly_kanonier komentarzy: 496607.09.2018, 02:08

Kara w tym przypadku byłaby tak bezsensowna jak samo zachowanie Mustafiego.
Na szczęście w FA czasem myślą.

DexteR_000 komentarzy: 585505.09.2018, 00:17

@lordoftheboard: a Lichy też ma korzenie albanskie? Nie wiedziałem

Mustafi aka rodowity niemiec

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1061504.09.2018, 21:52

Ahh ten Bałkański temperament.

Forever_gunner komentarzy: 248004.09.2018, 20:49

Dobrze, że go nie ukarali, bo chyba się trochę podciągnął i zaczął lepiej grać. Szkoda by było przerwać ten mały progres.

pawciunio komentarzy: 98104.09.2018, 19:15

Mam to (nie)szczęście, że mieszkam w Londynie. Handluję materiałami budowlanymi i siłą rzeczy znam dziesiątki jeżeli nie setki ludzi z Albanii. Powiem krótko bez fali uwag i epitetów.
Nie ufam, nie lubię, tam przyjaciela nie znajdę. Wyjątkowo prostacki naród.

Czeczenia komentarzy: 999504.09.2018, 15:53

Jezu, jakby on tak machał nogami jak rękami, to mielibyśmy kawał grajka. A tak mamy w klubie mem.

lordoftheboard komentarzy: 355304.09.2018, 11:16

Skoro jest u nas Mustafi, Xhaka, Lichtsteiner, to z "orzelkow" brakuje Shakiriego... ;)
Był do wzięcia za 15...

Nomad (zawieszony) komentarzy: 232304.09.2018, 09:17

@Armata500:

Dla mnie to zrozumiałe co piszesz aczkolwiek....

„ Nikt im w głowie nie siedzi...”

...chyba jednak ktoś/coś im siedzi

Armata500 (redaktor) komentarzy: 3448 newsów: 7304.09.2018, 07:50

@Nomad napisał: "Swoją drogą skoro tacy z nich Albańce (jeden po drugim..) po kiego grzyba grają dla innych reprezentacji.. (?)"

Pierwsza sprawa to to, gdzie się wychowali, a np. taki Mesut czy Mustafa całe życie spędzili w Niemczech, mając jednak inne pochodzenie. Mieli więc prawo wyboru.
Nikt im w głowie nie siedzi, ale można domyślać się, że wybrali reprezentacje, które są po prostu lepsze od reprezentacji krajów swojego pochodzenia. Tak to jest i nawet bracia mogą mieć inne nastawienie, Boatengowie? Jeden gra dla Niemiec, a drugi wybrał słabszą Ghanę.

Oczywiście ja nie popieram takich gestów. Jestem zdania, że nigdy nie można zapominać skąd się pochodzi i swoje korzenie można pielęgnować, ale boisko to raczej nie jest miejsce na okazywanie takich rzeczy, w szczególności gdy jest się "oficjalnie" tej czy innej narodowości i gra się dla określonej reprezentacji. Mustafi to jeszcze ujdzie, bo on to zrobił w klubie podczas ligowego spotkania.
Xhaka zaś ze swoim kolegą zrobili to na mundialu podczas meczu "swojej" reprezentacji narodowej, co było dla mnie po prostu bardzo niesmaczne.

FIFAfanARS komentarzy: 16404.09.2018, 03:35

FA woli pewnie nie nagłaśniać sprawy, bo kara tylko odbiłaby się w mediach dużo głośniej niż zbagatelizowanie jej. Doszłoby w końcu do tego, że symbol orła traktowany byłby na równi co najmniej z rzymskim salutem.

Mixerovsky komentarzy: 1990 newsów: 504.09.2018, 00:53

Jak dla mnie to mógłby zostać ukarany. Gesty polityczne nie powinny mieć miejsca na boiskach piłkarskich. Z drugiej strony polityka miesza się z piłką na każdym kroku, więc skoro takiej FA czy UEFA uchodzi to płazem, to dobrze, że Mustafi nie zostanie ukarany.

Archiwald komentarzy: 109204.09.2018, 00:50

Rozumiem, że jakby czysto teoretycznie trafił do nas np. Taki Sergej MIlinkovic Savic, to kolega Szwajcar i Niemiec nie przyjęli by go zbyt ciepło

Nomad (zawieszony) komentarzy: 232304.09.2018, 00:31

No się prawdziwy Niemiec uaktywnił..
Swoją drogą skoro tacy z nich Albańce (jeden po drugim..) po kiego grzyba grają dla innych reprezentacji.. (?)
Albo czujesz narodowość albo robisz karierę. Diego Costa nie tańczy samby po strzelonej bramce, Sterling nie jara blanta i przykładów można by tylko dodawać głupszych lub mniej..
Chaos!

kuzguwu komentarzy: 152504.09.2018, 00:20

To inna sytuacja niż na mundialu. Tam Xhaka i Shaqiri grali przeciwko Serbii, więc uznano to za prowokacyjny gest. Tutaj, mimo że wiadomo o co chodziło to nie miało na celu prowokacji. Albania to normalny kraj, więc nie jest to żaden zakazany gest.

MaciekGoooner komentarzy: 27384 newsów: 504.09.2018, 00:05

Cóż, Albańczyk strzelił po asyście Albańczyka.

Dobrze, że bez kary, bo byśmy musieli grać Holdingiem w środku...

Woof komentarzy: 17503.09.2018, 23:44

Po grzyba pokazywać takie gesty w meczu Premier League?

Argudo komentarzy: 9880 newsów: 603.09.2018, 23:43

Nienawidzę, gdy pilka nożna jest mieszana z polityką. To powinny być dwie oddzielne sprawy.

RahU (administrator) komentarzy: 3057 newsów: 207503.09.2018, 23:43

@Piotrek_175: Myślę, że na podobnej zasadzie jak kiedyś ukarano Adebayora za celebrowanie gola przed kibicami Arsenalu, gdy przeszedł do City. Zachowanie Xhaki i Shaqiriego mogło sprawiać wrażenie prowokacyjnego, szczególnie, że był to mecz z Serbią, z którą Albańczycy eufemistycznie ujmując nie kochają się zbyt mocno.

maniekuw komentarzy: 177903.09.2018, 23:43

@Piotrek_175: bo grali z Serbią, Albania z Serbią mają napięte stosunki i zostało to podciagniete pod prowokację kibiców przeciwnej drużyny

Piotrek_175 komentarzy: 168403.09.2018, 23:39

Dalej nie rozumiem dlaczego też Granit z Shaquirim zostani ukarani...

poprzednia1 następna
Następny mecz
Ostatni mecz
Liverpool - Arsenal 24.08.2019 - godzina 18:30
? : ?
Arsenal - Burnley 17.08.2019 - godzina 13:30
2 : 1
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
DrużynaMWRPPkt
1. Liverpool22006
2. Arsenal22006
3. Man City21104
4. Brighton21104
5. Tottenham21104
6. Bournemouth21104
7. Sheffield United21104
8. Everton21104
9. Man United11003
10. Burnley21013
11. Norwich21013
12. Leicester20202
13. Wolves10101
14. Crystal Palace20111
15. Chelsea20111
16. West Ham20111
17. Aston Villa20020
18. Newcastle20020
19. Southampton20020
20. Watford20020
ZawodnikBramkiAsysty
Teemu Pukki40
Raheem Sterling40
Ashley Barnes30
Marcus Rashford20
Sergio Agüero20
Pierre-Emerick Aubameyang20
Harry Kane20
Sadio Mané11
Lucas Moura11
Mohamed Salah11
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz lipca wybór redaktorów
0
Gracz lipca wybór użytkowników
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna