Na własne życzenie: Arsenal 0-1 Chelsea

Na własne życzenie: Arsenal 0-1 Chelsea 24.01.2016, 17:55, Łukasz Wandzel 3591 komentarzy

Gdyby patrzeć po miejscach w tabeli, mogłoby się wydawać, że dzisiejszy mecz rozgrywały ze sobą ekipa walcząca o tytuł i średniej klasy piłkarskiej zespół. W meczu faktycznie wystąpiła drużyna realnie aspirująca o zwycięstwo w lidze, jednak podejmowała aktualnego mistrza Anglii. Faworytem przed spotkaniem jednoznacznie był klub z północnej części Londynu, lecz na własne życzenie stracił trzy punkty przegrywając jedną bramką.

Wszystko za sprawą antybohatera dzisiejszego spotkania, Pera Mertesackera. Niemiec osłabił drużynę otrzymując czerwoną kartkę. Piłkarze Arsenalu zostali wyraźnie wyprowadzeni z równowagi poprzez ten fakt, czego konsekwencją była stracona bramka. Ochłonęli dopiero w późniejszej fazie meczu udowadniając, że ciągle potrafili stworzyć zagrożenie. Niestety nie udało im się już wrócić do gry.

Tym samym Chelsea kontynuuje serię meczów bez porażki. Pokazuje również, że mimo nieudanego sezonu to wciąż niewygodny rywal dla Arsenalu. Arsenalu, który wraz z Manchesterem City znowu stracił punkty i jest zmuszony do oglądania pleców Leicesteru w ligowej tabeli.

Arsenal: Cech – Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Campbell (57' Sanchez), Özil, Walcott (75' Chamberlain), Giroud (22' Gabriel).

Chelsea: Courtois – Ivanovic, Zouma, Terry, Azpilicueta – Matic, Mikel – Fabregas, Oscar (77' Hazard), Wilian - Costa (68' Remy).

Już w 2. minucie Campbell, po wrzutce Walcotta, miał szansę na zdobycie gola, lecz nie uderzył czysto w piłkę i nie stworzył żadnego zagrożenia. Sekundy po tej sytuacji gol mógł wpaść do drugiej bramki, kiedy strzał oddawał Oscar, jednak Cech pokazał, że skupiony pozostawał już od pierwszych minut.

Atmosfera na chwilę się uspokoiła. Mowa o poczynaniach piłkarzy na boisku, ponieważ kibice jasno dawali do zrozumienia, że rozgrywało się spotkanie derbowe. Głośni kibice, wygwizdywanie Fabregasa, wiadomo jakie drużyny walczą o trzy punkty.

W 10. minucie Campbell i Giroud zaprezentowali świetną wymianę podań tuż przed szesnastką gości, a gdyby adresat ostatniego podania, Flamini, zdołał obrócić się w polu karnym, akcja zostałaby zakończona strzałem.

Kilka minut później Willian efektownie uderzył z powietrza po dośrodkowaniu. Uderzenie Brazylijczyka było niecelne, ale zaraz po tym dopadł jeszcze raz do futbolówki. Tym razem na jego drodze stanął Petr Cech.

Niecałe 60 sekund po akcji skrzydłowego Chelsea zabłysnąć zechciał Giroud. Francuz oddał strzał z dystansu, ale tylko udowodnił, że to nie jego najlepsza strona.

Tylko Arsenal potrafi sobie utrudnić zadanie w ten sposób. Per Mertesacker, w 18. minucie, został zmuszony do opuszczenia boiska po ujrzeniu czerwonej kartki za faul, po którym ucierpiał Diego Costa. Niemiec uchronił zespół przed otwartą drogą do bramki napastnika Chelsea, lecz również utrudnił zadanie swojej drużynie na kolejne 70 minut.

Czerwony kartonik zmusił Arsene'a Wengera do przeprowadzenia zmiany taktycznej. Postanowił wprowadzić Paulistę, by załatać lukę w obronie. Na tej decyzji ucierpiał Olivier Giroud, który musiał opuścić murawę.

Chelsea nie potrzebowała wiele czasu, aby wykorzystać przewagę i zrobiła to dosłownie po chwili. Costa po zwykłej wrzutce urwał się obrońcom w polu karnym i z bardzo bliskiej odległości dał prowadzenie gościom, 1-0 dla The Blues.

The Gunners zostali przytłoczeni boiskowymi wydarzeniami. W przeciwności do gości, którzy znacznie zyskali na pewności siebie. Na kilka kolejnych minut wręcz zamknęli swojego oponenta na własnej połowie.

W 34. minucie piłkarze Arsenalu wykreowali pierwszą groźną sytuację od momentu stracenia bramki. Nacho Monreal w stylu Mesuta Özila próbował znaleźć prostopadłą piłką Theo Walcotta, lecz Anglikowi nie udało się dopaść do piłki. W dodatku znajdował się na pozycji spalonej.

Z kolei w 39. minucie miała miejsce bliźniacza sytuacja. Walcott dostał prawie identyczne podanie, lecz i tym razem nie stanął na wysokości zadania nie opanowując futbolówki.

Parę minut później Willian podał do Costy, który wypuścił sobie piłkę i wparował w szesnastkę Arsenalu dobiegając do niej i oddając strzał na bliższy słupek. Zdołał wywalczyć tym zagraniem tylko rzut rożny.

W doliczonym czasie gry w polu karnym gości znalazł się Mathieu Flamini. Francuz dostał idealną piłkę i znajdował się na wolnej pozycji, lecz styl jego uderzenia nie pozwolił mu na zdobycie wyrównującego gola.

Sędzia zakończył pierwszą połowę.

Druga połowa rozpoczęła się znacznie spokojniej. Jedynym wartym odnotowania faktem mógłby być strzał Oscara, po którym Chelsea otrzymała tylko rzut rożny. Goście znacznie spuścili z tonu, nie potrafili podwyższyć prowadzenia.

W 53. minucie świetnym górnym podaniem popisał się Mestu Özil. Zagrał piłkę do wyprzedzającego obrońców Walcotta. Reprezentant Anglii znajdował się już w polu karnym, lecz to jego kolejna szansa, kiedy nie opanował piłki. Ponadto został złapany na spalonym.

Promyk nadziei rozbłysł w 57. minucie. Na murawie pojawił się wracający po kontuzji Alexis Sanchez, któremu Arsene Wenger dał szansę powalczyć na ponad pół godziny przed końcem spotkania.

W 63. minucie Courtois popełnił fatalny błąd przy próbie wyłapania piłki w polu karnym. Tym samym wywołał spore zamieszanie. Kilku piłkarzy Arsenalu próbowało wykorzystać pomyłkę bramkarza i oddać strzał, lecz gracze The Blues zamurowali bramkę co najmniej trzema zawodnikami.

W 69. minucie, z powodu kontuzji, opuścić boisko zmuszony został Diego Costa. Efektem tego na murawie pojawił się Loic Remy.

Gra przez kolejne minuty utrzymywała się w środku pola. Żadna z drużyn nie była w stanie stworzyć sobie klarownej sytuacji. Arsenal w osłabieniu nie mógł przebić się przez obrońców gości, z kolei Chelsea nie kwapiła się, aby koniecznie podwyższyć prowadzenie.

Na ostatnie 10 minut piłkarze Kanonierów częściej zbliżali się pod bramkę przeciwnika. Nie mając za wiele do stracenia chcieli pokusić się o remis. A im mniej czasu do końca, tym bardziej piłkarzom The Blues w głowie było już tylko bronienie wyniku.

W 85. minucie, po raz kolejny, błąd przy łapaniu popełnił Courtois. Początkowo wydawało się, że pewnie trzymał piłkę w rękach, po czym jego koledzy z przyspieszonym biciem serca musieli zażegnywać niebezpieczeństwo.

Emocjonująca końcówka. Arsenal szukał wyrównującego gola, lecz za każdym razem brakowało ostatniego podania lub po prostu uderzenia.

W 95. minucie nawet Cech znalazł się w polu karnym Chelsea. Nie po to by poczuć się, jak za starych czasów, lecz by pomóc Arsenalowi przy rzucie rożnym.

Sędzia zakończył mecz.

Chelsea FCPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
sebastix11 komentarzy: 599229.01.2016, 01:32

Wenger mówił że Coq jest gotowy więc pewnie zagra pare minut

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 329.01.2016, 01:01

Lays

Ty lepiej się lepiej dowiedz czy z tymi 20mln na szkołe rydzyka w toruniu to na serio czy znowu jakieś prowokacje medialne. Heheh.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 329.01.2016, 00:40

Coq jeszcze nie zagra w pierwszej dużynie w PL jakieś 2 tygodnie z kiepskim wiatrem 3 więc nie wiem po co go wstawiacie tutaj w drzewkach jak chłopak po naciągniętych więzadłach jest.

michalm1 komentarzy: 702029.01.2016, 00:29

maciek4646

Jak Alexis da rade grać 90 to niech gra 90 czemu nie? On sie regeneruje szybciej niż normalny piłkarz :) Ostatnio grał 30 minut więc teraz 60 minut powinien dostać minimum. Cały tydzień treningów był więc na 90 minut powinien być ready.

maciek4646 komentarzy: 48529.01.2016, 00:22

Ja bym wpusił bardziej rezerwowy , a w drugiej polowie zobaczyl co bedzie sie dzialo i wpusicl dopiero armaty typu Żwirek czy Alexis

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.01.2016, 00:21

pauleta19,
doświadczenie połączone z bezformiem, mi pasi. Tylko Giroud widzę na żądle.

maciek4646 komentarzy: 48529.01.2016, 00:20

Taaa Coq teraz to pojechaliscie po bandzie nawet 1 sekundy nie zagral w U-21 ani nigdzie i od razu w podstawowym

maciek4646 komentarzy: 48529.01.2016, 00:19

michalm1

w tym sęk , że Wenger na pewno da mu grać 90minut a nie wpusci go na 20-30 minut zawodnicy po kontuzjach miesniawych powinni byc wprowadzani ostroznie a nie na pelny wymiar czasowy , rytm meczowy mozna zlapac rownie dobrze grajac ostrozniej i krocej, a przed nim jeszcze polowa sezonu w BPL , i LM wiec zdazy pograc

michalm1 komentarzy: 702029.01.2016, 00:16

Pauleta19

Jak Coquelin będzie ready to też jestem za tym składem. Zobaczymy bo Wenger daje grać z ławki zazwyczaj tym co po kontuzji wracają...

michalm1 komentarzy: 702029.01.2016, 00:14

WilSHARE

Alexis będzie strzelać. Musi odbudować pewność siebie.

maciek4646

Sanchez musi łapać minuty żeby odzyskać formę fizyczną, rytm meczowy i formę. Gość jest zdrowy więc będzie grać i nikt nie myśli w ten sposób co Ty. Piłkarze są od grania a nie oszczędzanua tylko na najważniejsze mecze.

-----------------------Giroud----------------------

Żwir raczej zagra, bo w weekend się nie nagrał (tylko 22 minuty).

maciek4646 komentarzy: 48529.01.2016, 00:12

gunners007

Ale w swojej 11 dałem mu odpoczac wystawilem Calum'a chyba grajac 2 mecze na DP nie zapomnial jak sie gra na PO

maciek4646 komentarzy: 48529.01.2016, 00:09

Nie mamy takiej lawki jak MC ze kogo by nie wstawil to nie bedzie straty na jakosci niestety, ale z roku na rok w tym aspekcie sie podnosimy wiec za rok moze 2 bedziemy na tym polu mogli rywalizowac , ale jak na razie trzeba oszczedzac nasz kregoslup

gunners007 komentarzy: 954329.01.2016, 00:08

@maciek4646
No skoro mamy zostać z jedynym Bellerinem na RB do końca sezonu więc wypadałoby dać mu odpocząć dopóki jeszcze ma kto za niego zagrać.

Żadnych plotek na temat transferu RB do Arsenalu nie ma, a okienko się za chwilę kończy więc przewiduje, że nikt nie wzmocni tej pozycji.
Według mnie Wenger powinien jednak to zrobić bo Jenkinson nie będzie dostępny nawet na początek przyszłego sezonu więc kogoś tak czy tak musimy kupić i nie wiem po co czekać z tym do lata. Chambers chyba na treningach nadal ćwiczy na pozycji DM więc wątpię, że to on jest tą opcją rezerwową dla Bellerina.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 829.01.2016, 00:07

Nie no, z wykończeniem Theo my to możemy jedynie zremisować.

maciek4646 komentarzy: 48529.01.2016, 00:06

Nie lekcewaze , ale szkoda by bylo gdyby w pucharze wypadli jacys kluczowi gracze np.Alexis juz na pucharach w tym roku mielismy straczy i to wielkie w wyniku kontuzji, a w lidze musimy odbi sie od "dna" i zaczac grac swoje tak jak to w drugiej polowie sezonu przewaznie bywa

maciek4646 komentarzy: 48529.01.2016, 00:03

Teraz wraca juz prawie caly sklad , najbardziej cieszy Coq, bo w koncu moze razace bledy w obronie z udzialem Ramseya beda troche maskowane przez Coq'a i moze wtedy w koncu Ramsey zagra na miare oczekiwan , bo na razie sie troche mota z ta pilka w srodku pola

michalm1 komentarzy: 702029.01.2016, 00:02

WilSHARE

Co ja Ci zrobię to nie ja jestem menagerem :)

maciek4646

Nie też co przesadzać musimy awansować a Burnley nie ma co lekceważyć.

gunners007 komentarzy: 954329.01.2016, 00:01

Też dałbym Walcotta na atak, przeciwnik nie wydaje się być wymagający więc Giroud niech się lepiej szykuje na Soton. Im Oli świeższy tym lepszy, a Walcottowi to bez różnicy bo i tak zaraz będzie przyspawany do ławki.

maciek4646 komentarzy: 48529.01.2016, 00:00

Sanogo co sie ze 2 razy zlapal w Ajaxie do 18 meczowej???

maciek4646 komentarzy: 48528.01.2016, 23:59

Debuchy z jakiej racji jak chce odejsc to trzeba sprawdzic jakiegos mlodzika , co prawda jest Calum ale trzeba miec opcje B na PO
Kose bym oszczedził
OOOOspina-Calum(jakis junior)-Bielik-Gabriel(jest chwalony w U-21 na ŚO wiec trzeba sprawdzic)-Gibbs-Arteta-Elneny- Ox-Iwobi-Adelaide-Theo(bo i tak wypadnie z gry w BPL)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 828.01.2016, 23:54

michalm1,
a nie ma tam kogoś innego na żądło? Już bym Sanogo wolał.

michalm1 komentarzy: 702028.01.2016, 23:40

Ospina - Debuchy, Gabriel, Kosa, Gibbs- Chambers, Elneny- Ox, Rosa, Alexis- Walcott

gunners007 komentarzy: 954328.01.2016, 22:42

Mihex---> Każdy kto obiektywnie porówna tych piłkarzy wie, że Ox czy Theo nie dorównują mu do pięt, ale w tym klubie nie tylko umiejętności piłkarskie się liczą. Przy ustalaniu składu duże znaczenie mają sentymenty Wengera, w przypadku Walcotta nazwisko wyrobione latami gry na wysokim poziomie, przed roczną kontuzją, a Ox to niespełniony wielki talent, który będzie dostawał kolejne szanse bo w końcu 'musi' odpalić choć wcale nie musi, ale wiadomo jak to jest u Wengera Ox będzie głaskany po główce jeszcze przez kilka lat no chyba, że wreszcie faktycznie zacznie grać na miarę możliwości w co wątpię, w każdym razie jakby przy ustalaniu składu liczyła się aktualna forma to byłbym spokojny, że Joel utrzyma I skład, ale tak nie jest i ten musi pokazać, że jest nie tylko lepszy od Oxa i Theo, ale bije ich na głowę, a w ostatnich 2 meczach wtopił się w tą całą przeciętność naszego zespołu przez co Wenger może go odstawić .

ja8pl komentarzy: 296628.01.2016, 22:34

holenderskiej ligi to chyba lepiej nie obstawiac , wlasciwie nic mi nie wchodzi z tej ligi

gunners007

Campbell bez nogi >>> Ox > Wenger > Walcott.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 128.01.2016, 22:22

Jak my bez niego graliśmy? Teraz sobie nie potrafię wyobrazić bramki Arsenalu bez Cecha.

ja8pl komentarzy: 296628.01.2016, 22:22

kamilo_oo
to ci powiem pocieszyles mnie strasznie.. :D

gunners007 komentarzy: 954328.01.2016, 22:21

Chciałbym jeszcze, żeby Campbell zagrał, ale z dość specyficznego powodu. Rywal jest słaby i dużo łatwiej będzie się mu pokazać, strzelić bramkę, posłać kilka genialnych otwierających podań, a to jest dla niego ważne w kontekście utrzymania miejsca w I składzie po powrocie Alexisa z tego powodu, że w ostatnich dwóch meczach zagrał słabo, wiadomo sytuacja była trudna, ale to mogło wystarczyć dla Wengera, który jak już teraz po powrocie Sancheza raz posadzi Campbella na ławce kosztem Theo, albo Oxa to Joel już z tej ławki nie wstanie do końca sezonu. Wraca Welbz, jest Theo, Ox i wszyscy na jedną pozycję, a Kostarykanin w walce z Anglikiem jest w Anglii na straconej pozycji.

AaronLieber27 komentarzy: 612728.01.2016, 22:21

Niektorzy smieja sie z ceny Ramiresa, ale sprawdzilem sobie inne transfery Chiczykow i sa oni mistrzami w przeplacaniu. Potrafia za pilkarza wycenianego na 100 tys euro zaplacil 10 mln.....

kamilo_oo
jeszcze jedno skoro widziales gola to pewnie ogladasz ten mecz jak myslisz feyenord wsadzi druga bramke czy mecz zakonczy sie remisem? ;p

DavidSilva21 komentarzy: 338028.01.2016, 22:16

Makuszewski w Portugalii? Niby do Legii mił iść.