Najgorszy Arsenal od lat, Brighton wygrywa 2-1

Najgorszy Arsenal od lat, Brighton wygrywa 2-1 05.12.2019, 22:15, Łukasz Wandzel 2530 komentarzy

Efekt nowej miotły wyraźnie nie zadziałał na The Emirates. Choć zasadniczo miotła wcale nie jest nowa, to na pewno tymczasowa. Patrząc na przebieg ostatnich dwóch spotkań, w których Kanonierów poprowadził Freddie Ljungberg, ani styl gry, ani rezultaty nie zmieniły się od momentu zwolnienia Unaia Emery'ego. Szwed nie wprowadził w składzie drastycznych zmian taktycznych i nie wiadomo, czy się na nie odważy, ale zarząd Arsenalu z pewnością przyspieszy poszukiwania nowego trenera. W szatni potrzebny jest ktoś z zewnątrz, kto przeprowadzi rewolucję. Co pozostaje do stracenia? Niedługo Arsenal na stałe może stać się ligowym średniakiem.

Takie występy jak tego wieczora przeciwko Mewom tylko to potwierdzają. Arsenal nie może się pochwalić w tym momencie żadnym ciekawym pomysłem na grę w ataku, przy czym dysponuje jedną z najgorszych defensyw w Premier League. W ostatnich tygodniach na tle londyńczyków każda drużyna prezentuje się świetnie. Brighton bez żadnego respektu podszedł do tego meczu, o czym najlepiej świadczy decyzja Grahama Pottera o wprowadzeniu napastnika w 75. minucie przy stanie 1-1 i zdobycie bramki na wagę zwycięstwa kilka minut później. Tym samym Brighton zbliżył się w tabeli na odległość jednego punktu do Arsenalu, który po 15 kolejkach zajmuje 10 miejsce z dorobkiem 19 punktów.

Składy, w jakich oba zespoły wyszły na murawę:

Arsenal: Leno - Bellerin, Sokratis, David Luiz, Kolasinac (72' Tierney) - Willock (46' Pepe), Torreira, Xhaka - Özil - Lacazette (77' Martinelli), Aubameyang.

Brighton: Ryan - Alzate (88' Duffy), Webster, Dunk, Burn - Propper, Stephens, Mooy - Gross (80' Trossard), Maupay, Connolly (75' Montoya).

Gospodarze na początku spotkania wypracowali sobie lekką przewagę dzięki pressingowi, a pierwszą ładną okazją dla Arsenalu była dwójkowa akcja Pierre'a-Emericka Aubameyanga i Alexandre'a Lacazette'a. Obaj panowie wymienili krótkie podania, a Lacazette z bliskiej odległości trafił w bramkarza, co nie miało już znaczenia, ponieważ sędzia liniowy uniósł chorągiewkę - spalony. Z kolei Brighton nie atakował zaciekle, ale wiadomo, że przeciwko Kanonierom nie trzeba zbyt wielu okazji, ponieważ w końcu i tak popełnią błąd. W okolicach 20. minuty ryzykownie faulował Hector Bellerin, w zasadzie centymetry przed polem karnym. Na szczęście dla hiszpańskiego defensora rywale nie wykorzystali swojej szansy ze stałego fragmentu gry.

Po grze nie było widać tych mini przebłysków DNA The Gunners czy małych zmian dokonanych przez Freddiego Ljungberga, które gołym okiem widoczne były w meczu z Norwich. Londyńczycy więcej pracowali w obronie niż w ofensywie. Brighton dochodził do lepszych okazji. Wystarczy wspomnieć o strzałach Maupaya, czy to z dystansu, czy też po dośrodkowaniu Mooya. Brak kontroli nad spotkaniem i pozwalanie Mewom wręcz na strzelecki trening w końcu musiało zakończyć się stratą gola. Wynik otworzył Adam Webster, pokonując w zamieszaniu Bernda Leno po wrzutce z rzutu rożnego.

Kanonierzy, pomimo niewielu szans, w 40. minucie wypracowali sobie idealną okazję na remis. Celnym dośrodkowaniem z prawego skrzydła popisał się Pierre-Emerick Aubameyang, ale adresat podania - Joe Willock - główkował prosto w golkipera. Dopiero po przerwie szans było więcej. Arsenal ruszył od przodu w poszukiwaniu wyrównania, do którego doprowadził w 50. minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego Alexandre Lacazette, znajdując się przy bliskim słupku, uderzył piłkę głową tyłem do bramki, a ta praktycznie wpadła za kołnierz Ryana. Zamieszany w akcję był też Sead Kolasinac, który próbował pomóc piłce znaleźć się w bramce. Bośniak nie dotknął futbolówki, tym samym nie odbierając Lacazette'owi trafienia.

Raz Bellerin, raz Kolasinac. Boczni obrońcy po strzeleniu gola stali się aktywni, podobnie jak reszta zespołu, i zaliczyli po niezłej centrze, jednak piłka dwukrotnie nie mogła znaleźć Pierre'a-Emericka Aubameyanga. W 63. minucie do bramki trafił z powietrza David Luiz. Brazylijczyk wykorzystał podanie z rzutu wolnego od Mesuta Özila. Gol nie mógł zostać zaliczony, ponieważ stoper The Gunners znajdował się na oczywistym spalonym i VAR po chwili anulował bramkę, która dałaby gospodarzom prowadzenie. Apetyt Kanonierów na kolejnego gola mógł cieszyć kibiców, tymczasem Bernda Leno nie mogła opuścić czujność. Niemiecki bramkarz kilkukrotnie wyciągał swoich kolegów z opresji.

Około 70. minuty obie ekipy przystopowały. Wolniejsze tempo okazało się być jednak tylko ciszą przed burzą. Na 10 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Brighton zaskoczył obronę Arsenalu. Mooy celnie wrzucił w pole karne, a nieupilnowany przez Davida Luiza Maupay główką dał przyjezdnym prowadzenie. Chwilę później Gabriel Martinelli w podobny sposób mógł wpisać się na listę strzelców, ale strzał był nieco słabszy i Ryan interweniował. Gospodarze nie pokusili się o gola w końcówce. O mały włos to Trossard nie upokorzył defensywy Kanonierów. Minął dwóch środkowych obrońców w szesnastce, lecz strzelił ponad bramką. Sędzia nie torturował już jednak kibiców na The Emirates i niedługo po tej akcji zakończył mecz.

Brighton & Hove AlbionPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
DoomSlayer komentarzy: 342009.12.2019, 09:21

Ciekawe jakby wyglądało ustawienie takie jak: 4-1-2-3

Martinelli - Auba -Pepe
Cebalos - Ozil
Torreira
Tierney Sokratis Chambers Bellerin
Leno

Garfield_pl komentarzy: 344409.12.2019, 09:14

@Kowal96: ale w sumie Pochettino też nic nie osiągnął, a zrobił z totków dobrą drużynę, więc nie możemy takich argumentów używać, bo niekoniecznie odzwierciedlają umiejętności trenera.

Garfield_pl komentarzy: 344409.12.2019, 09:01

@DoomSlayer: spoko, powtórzę po raz kolejny, jak na 100% nie będzie, wtedy wpłacę i prześlę potwierdzenie, dla Ciebie wpłacę nawet 100, żaden problem, ale dopiero jak będzie 100% pewne, pasuje?

thegunner4life komentarzy: 629709.12.2019, 08:58

Okey, sprawdziłem Arteta nigdy nic nie trenował. Trochę ryzykowne podejście ze strony zarządu, ale w sumie ryzykujemy już nic. LM i tak nie będzie piłkarze i tak odejdą w lato. Można próbować.

Kowal96 komentarzy: 1580709.12.2019, 08:51

@Garfield_pl:

Ja też, dlatego swoją opinię wystawiam tylko i wyłącznie na podstawie jego osiągnięć.

Kowal96 komentarzy: 1580709.12.2019, 08:50

Lepiej bierzmy szybko Nawałkę, bo podobno Jagiellonia się nim interesuje.

thegunner4life komentarzy: 629709.12.2019, 08:49

@DoomSlayer:
Popieram, Hiszpański dyzma już ligę nam załatwił. Do końca sezonu gramy o nic.

DoomSlayer komentarzy: 342009.12.2019, 08:48

@Garfield_pl: Wpłać te 50zł, bo TOP4 nie będzie.

Garfield_pl komentarzy: 344409.12.2019, 08:47

@Kowal96: ja się nie wypowiem, bo nie oglądałm hiszpańskiej ligi. Czekam na oficjalkę jakąś, może jutro? :)

SzopenWWA komentarzy: 62409.12.2019, 08:47

@DoomSlayer napisał: "@mikowhy: Jak nie wybiorą Pochettino to gg Arsenal"
Zwłaszcza, że Ole wydaje się walczyć o posadę całkiem skutecznie w ostatnich kolejkach. Trzeba to wykorzystać! :P

SzopenWWA komentarzy: 62409.12.2019, 08:46

Hmm, Roberto Martinez byłby spoko, wolałbym aby na gwiazdkę przybył do nas Poch no ale Bobby też by mnie uradował ;)

DoomSlayer komentarzy: 342009.12.2019, 08:46

@mikowhy: Jak nie wybiorą Pochettino to gg Arsenal

Alonso komentarzy: 1145109.12.2019, 08:45

@mikowhy napisał: "Ornstein: Arteta prowadzi w wyścigu o posadę trenera Arsenalu. Pozostali kandydaci to Pochettino, Vieira, Ancelotti i Roberto Martinez."

Przychodzi znany trener ubiegać się o prace w Arsenalu i słyszy:
- słuchaj umowa śmieciowa, pensja minimalna bo mam już Artete na twoje miejsce

Kowal96 komentarzy: 1580709.12.2019, 08:44

@Garfield_pl:

Ja nie pisałem tego, ze jest w Londynie, ale wyrażam dezaprobatę do Marcelino w Arsenalu.

thegunner4life komentarzy: 629709.12.2019, 08:42

Czy Arteta kiedyś coś prowadził sam jako trener? Nawet jakiś zespół C czy B?

Kowal96 komentarzy: 1580709.12.2019, 08:42

@Artu:

To wiem niestety.

@softgreat:

Jeden puchar Króla i awanse z kilkoma zespołami do La Liga bardzo mnie nie przekonują.

Artu komentarzy: 68909.12.2019, 08:40

@Kowal96: to jest ten trener który dał się ograć (Valencia) Arsenalowi w Lidze Europejskiej w zeszłym sezonie

softgreat komentarzy: 206209.12.2019, 08:35

@Kowal96: to po prostu hiszpanski trener ale z jakimis tam sukcesami w la liga choc mniejszymi niz emery i nie jest to pep guardiola ;)

mikowhy komentarzy: 1417 newsów: 1009.12.2019, 08:34

Ornstein: Arteta prowadzi w wyścigu o posadę trenera Arsenalu. Pozostali kandydaci to Pochettino, Vieira, Ancelotti i Roberto Martinez. Osoby decyzyjne w Arsenalu przekażą 2-3 wybrane nazwiska rodzinie Kroenke.

Garfield_pl komentarzy: 344409.12.2019, 08:27

@thegunner4life: to powodzenia ;) takie podejście Ci nie pomoże, to od razu lepiej sznureczek, po co się męczyć ;)

Garfield_pl komentarzy: 344409.12.2019, 08:26

@Simpllemann: ale kibice nie są lepsi, więc niech najpierw też spojrzą na siebie. Zła passa się kończy, i to że było źle, nie musi oznaczać, że nadal będzie. Chodzi o to, że nawet jak tu przyjdzie klasowy trener, i zanotuje słabsze wyniki np. po efekcie nowej miotły, to nadal tutaj będzie jak było. Wyzywanie, zwalnianie, mądrości ekspertów, umniejszanie wszystkiego co związane z Arsenalem itd. Chciałbym Pochettino, to nr 1 na mojej liście, a dodatkowo chciałbym zobaczyć wtedy wpisy tych którzy tak cisnęli po wszystkim, może się spełni ;) na pewno na chwilę zmieniłoby nastroje ludzi :D

thegunner4life komentarzy: 629709.12.2019, 08:21

@Garfield_pl napisał: "Co to za podejście, w życiu też macie takie, że jak nie idzie, to już nie ma szansy jutro być lepiej? Serio?"

No dokładnie takie mam podejście. Coś nie tak?

Simpllemann (redaktor) komentarzy: 49593 newsów: 38909.12.2019, 08:17

@Garfield_pl
Życzenie porażek, które się pojawiało, oczywiście potępiam, ale nie dziw się, że istnieje taki pesymizm na stronie. Arsenal gra fatalnie, źle i nie widać przesłanek ku temu, aby ten stan się zmienił. I nie pisz tylko, że z Norwich czy Brighton było udane kilkanaście minut, bo na taki klub to za mało i naprawdę nie ma się z czego cieszyć.

I można napisać, że obecni piłkarze z Emirates nie mają jaj. Tak jest. Pamiętaj, że umiejętności od rywala można mieć mniejsze, ale zaangażowania nigdy nie może zabraknąć. A tego w ostatnich meczach w wykonaniu piłkarzy Arsenalu w ogóle nie ma. W tych zawodnikach nie widać woli walki, chęci zwycięstwa a tego kibice nie wybaczają. Porażka? Zdarza się. Remis? No cóż, to zawsze jeden punkt. Pobiegają, a najważniejsza wygrana będzie na koncie, bo tam wpłyną wielkie pieniądze.

Garfield_pl komentarzy: 344409.12.2019, 08:16

@Kowal96: ale co z tego że jest w Londynie? Może jest przymierzany do WHU, nie popadajcie w paranoje. Skoro tak to w takim razie w tym tygodniu Pochettino też w Arsenalu, bo będzie w Londynie ;)

Kowal96 komentarzy: 1580709.12.2019, 08:00

@Damaks napisał: "Ja miałem ostatnio bliskie spotkanie z żubrem i było całkiem przyjemnie."

Dobrze, że nie z Harnasiem ;x

Kowal96 komentarzy: 1580709.12.2019, 07:57

@Garfield_pl napisał: "Więcej wiary Panowie, dziś jedziemy po 3 pkt i odzyskujemy wiarę w końcowy sukces."

Od 9 niewygranych meczów taka śpiewka jest.

Kowal96 komentarzy: 1580709.12.2019, 07:54

Marcelino? Znowu jakiś hiszpański wynalazek?

Całe życie w hiszpanii, juz widze znowu te "Gud Ebenin" na konferencjach.

Ktoś naprawde chce zniszczyć nasz klub.

Czy się po prostu mylę i jest to wybitny trener?

Jacek1s komentarzy: 402009.12.2019, 07:49

@Marcinafc93 napisał: "Marcelino w Londynie xd"

Dlaczego koszmary się spełniają, a gdy śnie o willi z basenem i drogim samochodzie, to budze się w starym łóżku? :(

Garfield_pl komentarzy: 344409.12.2019, 07:46

Ludzie małej wiary... Zarzucacie piłkarzom brak jaj itd., a sami zachwowujecie się jak przegrywy. Ja wiem że ostatnio naprawdę słaby okres Arsenalu, ale kibice zamiast stanąć murem, pokazać że wierzą, to wypisują głupoty, i nakrecają się negatywnie non stop. Co to za podejście, w życiu też macie takie, że jak nie idzie, to już nie ma szansy jutro być lepiej? Serio? Co z wami? Nie wiem może dla plusów piszecie coraz to głupsze komentarze i to was podbudowuje, ale kurde pokażcie jaja, i trochę wiary. Gadacie, że mówienie o braku pewności siebie piłkarzy to bzdury,a sami nie macie jej sobie. Serio tutaj Klopp, Pep, Messi, Ronaldo byliby żałośni itd., za to wy wszystko wiecie do przodu, w ogóle najlepiej itd... Wstyd... Można krytykować, ale najpierw spójrzcie na siebie, nim komuś zarzucicie np. brak jaj. I weźcie pod uwagę, że nawet jakby tu Allegri przyszedł, to nim wszystko wróci do porządku, może to zająć kilka kolejek i co, znów będzie pocisk po wszystkim? Więcej wiary Panowie, dziś jedziemy po 3 pkt i odzyskujemy wiarę w końcowy sukces. Dostali przykład od UTD, że jak się chce, to da się wygrać i wierzmy, że Freddie wbił to wreszcie do głowy. Nie mamy trenera póki co, ale nie znaczy to, że mamy odwracać się od drużyny, bo nie jest po naszej myśli. A może zarząd pracuje nad Pochettino i dlatego to tyle trwa, a przecież chcemy konkret trenera, co nie? Nie wiemy nic, dlatego pozostaje kibicować, a ktoś kto życzy źle, nabija się z wyników, niech się wstydzi.

Marcinafc93 komentarzy: 2245509.12.2019, 07:42

Marcelino w Londynie xd

SzopenWWA komentarzy: 62409.12.2019, 07:38

@FromCradleToGrave: akurat everton od baaaardzo dawna jest w najwyzszej klasie rozgrywkowej, fakt, rqczej grając gorzej niż lepiej ale jest

daniel677 komentarzy: 13809.12.2019, 07:11

@Arsenal96l: ja mam to samo. Jak weekend to nie chce mi się spać już o 7 czy 8. A w poniedziałek mógłbym spać chyba do 10 gdybym mógł.

FromCradleToGrave komentarzy: 279 newsów: 109.12.2019, 05:18

@cwalin napisał: "Jakby spadli to zarząd poda się do dymisji czy nie?Ciekawe co mają zapisane w kontrakcie."

mysle, ze nic na ten temat nie maja w umowie, bo kto by pomyslal, ze arsenal moze spasc?

nie jestesmy evertonem, leister czy innym klubem aspirujacym do top 4
my tutaj jestesmy od wielu lat i ponizen pewnego poziomy nie zeszlismy, do czasu ;(
w styczniu zapewne bedziemy w strefie spadkowej, ale spasc nie spadniemy, bo nie wierze, ze nasi gracze nie znajda choc troche dumy zeby pokazac ambicje ..

tak realnie na koniec sezonu 10 miejsce mysle, ze bedzie osiagalne. zobaczymy co bedzie w LE, bo jesli chlopaki beda chciec to jest do wygrania

Arsenal96l komentarzy: 400809.12.2019, 04:27

Jak ja nie lubię poniedziałków :(

NineBiteWolf komentarzy: 11743 newsów: 4909.12.2019, 01:54

W spadek z ligi nie wierzę, jednak ale spojrzeć na kolejne 6 meczów Arsenalu, całkiem możliwe, że na początku stycznia znajdziemy się w okolicy 16-17. miejsca, co byłoby bardzo nieprzyjemne. Jednak wciąż nie jest tak źle jak w Monaco w poprzednim sezonie. ^^

Garfield_pl komentarzy: 344409.12.2019, 00:16

@cwalin: no tak, bo nie da się przełamać, tylko już najlepiej rozwiązać klub.... Dziś wygrana po ładnej grze i tyle.

cwalin komentarzy: 187909.12.2019, 00:11

Sorry za mój pesymizm ale poparty on jest realnym wyglądem gry zespołu.Ostanie drużyny w tabeli gniota Arsenal jak cieniasow.Naprawde trzeba nie znać się na piłce aby liczyć na wygraną z WHU o Chealsea czy City,United nie wspomnę.Oni naprawdę na nowy rok będą w strefie spadkowej!!!!

Argudo komentarzy: 10779 newsów: 609.12.2019, 00:11

Vitor Pereira is the leading candidate to be Everton's new manager as the club step up their search for Marco Silva's successor. [@MailSport] He has also been linked with Arsenal.

cwalin komentarzy: 187909.12.2019, 00:06

Ludzie ciągle gadają o top 4 ,wygraniu LE przebudzeniu się i marszu w górę tabeli ale chyba już po jutrzejszym meczu zacznie się oficjalna sraczka o utrzymanie.

cwalin komentarzy: 187909.12.2019, 00:04

Jakby spadli to zarząd poda się do dymisji czy nie?Ciekawe co mają zapisane w kontrakcie.

Mihex komentarzy: 2341808.12.2019, 23:57

U mnie ze względu na bliskość poligonu też się trochę zwierzyny trafia. Kiedyś ojciec miał bliskie spotkanie z jakąś sarną czy innym jeleniem jak sobie do garażu szedł (niedaleko tego poligonu) i z rana, w mroku zaspany otwiera bramkę, a tam stoi jegomość. Ponoć oboje podskoczyli i nie wiadomo kto się bardziej przestraszył xD

JanikK komentarzy: 16656 newsów: 208.12.2019, 23:54

a to jelen:D

JanikK komentarzy: 16656 newsów: 208.12.2019, 23:54

@Paul77: czesto ide sobie do szkoly, a one po chodniku chodzily xd

macc komentarzy: 470308.12.2019, 23:51

@JanikK:

Co tam dziki...
https://www.youtube.com/watch?v=lbEqmnVmm28

bobslej22 komentarzy: 662708.12.2019, 23:39

@ZielonyLisc: ja tak miałem z borsukiem kiedyś jak wstawiony wracałem z imprezy. Z dzikami to ostatnio jest wysyp. U mnie w miejscowości biegają po promenadzie w biały dzień czasami. Zastanawiam się kto robi większy syf , dziki czy niektórzy chodzący :-\

Paul77 komentarzy: 110508.12.2019, 23:38

@JanikK: dają radę po tych rozkopanych ulicach? Miasto bardzo ładne,ale teraz jazda po pewnych częściach to dramat.

JanikK komentarzy: 16656 newsów: 208.12.2019, 23:15

W Bielsku Białej dziki na ulicy to codzienność :p

sWinny komentarzy: 248908.12.2019, 23:14

Problem stoi w drzwiach Arsenalu, jak świadkowie Jehowy. Ciekawe czy jutro odpuści. Coś w końcu musi pęknąć.

ZielonyLisc komentarzy: 1434108.12.2019, 23:08

Ja kiedyś wracając do domu drogą normalnie na osiedlu lekko zalesioną spotkałem dużego dzika. Idę sobie idę i przede mną słyszę jakieś trzepotanie w krzakach no ale nic idę dalej i nagle tyłem do mnie wychodzi dzik. Wystraszyłem się, lekko podskoczyłem z wrażenia, a co najlepsze gdy dzik odwrócił głowę w moją stronę to... zrobił to samo :D Tez się wystraszył i podskoczył na łapach.

Paul77 komentarzy: 110508.12.2019, 22:45

Mieszkam na wsi, dawniej wszędzie były pola uprawne, teraz powoli robi się trochę dziko. Ma to swój urok, sporo saren, jeleni, łosie, dziki. Przyroda przyszła do ludzi. Ale trzeba być ostrożnym.

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
Fortuna
ZawodnikBramkiAsysty
Jamie Vardy194
Pierre-Emerick Aubameyang171
Mohamed Salah166
Sergio Agüero163
Danny Ings151
Sadio Mané147
Marcus Rashford144
Raúl Jiménez136
Tammy Abraham133
Dominic Calvert-Lewin131
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz maja wybór redaktorów
10
Gracz maja wybór użytkowników Buyako Saka
Buyako Saka
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna
Części samochodowe Ucando.pl