Najważniejszy mecz sezonu: Finał Pucharu Anglii!

Najważniejszy mecz sezonu: Finał Pucharu Anglii! 16.05.2014, 17:39, Mateusz Kolebuk 2181 komentarzy

Sezon 2013/14 rozgrywek Premier League już za nami. Arsenal zrealizował plan minimum i zajął czwarte miejsce w lidze. Apetyty kibiców - co nikogo nie dziwi - nie zostały jednak zaspokojone, a w kibicowskich brzuchach wciąż burczy z głodu zwycięstw, a przede wszystkim z głodu upragnionych trofeów. Głód może jednak zostać zaspokojony, gdyż 17 maja o godzinie 18:00 Arsenal stanie przed ogromną szansą przełamania prawie 9 lat pucharowej posuchy. Na Wembley Kanonierzy zmierzą się z drużyną Hull City, którą przed miesiącem pokonali pewnie 3:0 na KC Stadium.

Gładka wygrana Arsenalu w ligowym pojedynku jest z pewnością jednym z wielu powodów, dla których klub z Londynu jest uważany za faworyta finałowego pojedynku. Nie należy jednak popadać w hurraoptymizm i już dopisywać kolejnego pucharu na koncie Kanonierów. Tygrysy z Kingston upon Hull znalazły się w finale nie przypadkiem. Co prawda przeprawę do finału miały dużo łatwiejszą, ale za kilka lat nikt już o tym nie będzie pamiętał, bo liczy się końcowy wynik meczu na Wembley. Kanonierzy musieli się nieźle napocić, aby po raz osiemnasty w swojej historii (Dla Hull jest to pierwszy finał FA Cup) znaleźć się w finale i mieć szansę na wywalczenie po raz jedenasty tego prestiżowego trofeum. W drodze do finału pokonali Tottenham, Liverpool (warto podkreślić, że zrobili to zaledwie tydzień po blamażu na Anfield, gdzie przegrali w lidze 1:5) oraz świetnie dysponowany w tym sezonie Everton.

Jeżeli chodzi o sytuację kadrową, to Hull City wydaje się mieć dużo większy problem, ponieważ w rozgrywkach pucharowych nie mogą wziąć udziału dwaj zawodnicy pierwszego składu - Shane Long i Nikica Jelavic. Obaj zawodnicy grali miesiąc temu przeciwko Arsenalowi w lidze, a mecz zakończył się wygraną 3:0 dla Arsenalu. Zdrowy rozsądek podpowiada, że w finale powinno być Kanonierom jeszcze łatwiej, ale oklepane porzekadło, że mecze pucharowe, a w szczególności finały rządzą się swoimi prawami zdaje się być swego rodzaju chłodnym kubłem wody na rozgrzane głowy Goonersów z całego świata.

Wracając do sytuacji kadrowej, zawodnicy tacy jak Paul McShane, James Chester, Sone Aluko i Robbie Brady przejdą przed meczem testy sprawnościowe. Do składu powróci bramkarz - Allan McGregor. Jeżeli chodzi o Arsenal, przed meczem zostanie przetestowana sprawność Vermaelena i Oxlade-Chamberlaina. Możliwe też, że na boisku w finałowym spotkaniu zobaczymy wiecznego rekonwalescenta - Abou Diaby'ego. Wszyscy życzymy mu przerwania nie tylko pucharowej posuchy w klubie, ale także przerwania czarnej passy kontuzji. Między słupkami oczekujemy Łukasza Fabiańskiego, dzięki któremu Arsenal w rzutach karnych pokonał Wigan w półfinale rozgrywek i zdołał awansować do finału.

Wszyscy trzymamy mocno kciuki, aby presja nie związała Kanonierom nóg i z całego serca wierzymy i liczymy na sukces, który zapoczątkuje tłuste lata, zastępując chude lata rozczarowań, wyrzeczeń. Niech sukces na Wembley będzie kolejny kamieniem milowym w rozwoju klubu.

Skład Kanonierzy.com: Fabiański - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Arteta, Rosicky - Ramsey, Özil, Podolski - Giroud

DB10 komentarzy: 149617.05.2014, 18:55

Jak zaczynalem kibicowac kanonierom w sezonie 99/00 to zawodnicy grajacy w trykocie Arsenalu ujeli mnie przedewszytkim twarda gra, walecznoscia, nieustepliwoscia i pewnoscia siebie. Teraz odnosze wrazenie, ze graje za przeproszeniem same PIZDY, ktore przed kazdym waznym meczem maja pelne gacie. Niewiem moze powinni przed meczem w szatni wypic pare kierlichow na rozluznienie. Od meczu FA Cup z Birmingham wygrywamy trofeum frajerow sezonu. Jak po dzisiejszym gwizdku zostaniemy po raz kolejny upokorzeni przez sredniaka to ja juz trace jakakolwiek wiare w tego managera jakim jest Wenger. Ten czlowiek powinien zostaj po prostu wy*******ony na zbity pysk, bo mam juz dość ten zenady od kilku sezonow.

Adeusz94 komentarzy: 85917.05.2014, 18:55

AaronRambo
Uuu, ale z Ciebie kozak. A skąd takie wyrazy znasz? Jutro idziesz do komunii, dziś oczyściłeś serduszko z grzechów... Nie wstyd ci?

Gerwazy komentarzy: 169817.05.2014, 18:55

ozil faktycznie dzis bez magi, oby wenger ogarnal to w szatni

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 117.05.2014, 18:55

KuNA89
Grzywacz mówił, że jakby co to na stronie Orangesport.pl, albo szukaj streamów

Marzag komentarzy: 41206 newsów: 117.05.2014, 18:55

Giroud nie gra złego spotkania, Strejlau bardzo dobrze zauważył że on jest osamotniony, bo zamiast zawodnicy pokazywać mu się do gry jak ma piłkę oczekują po nim chyba jakiegoś superdryblingu i strzału na bramkę. Rzadko kiedy ktoś się nie pokazuje do gry i zamiast tego się tylko przyglądają.

mwk komentarzy: 96917.05.2014, 18:55

pierre_afc, popieram Twoje zdanie. Cazorla i Giroud dają z siebie wszystko i się starają.

VermAlan komentarzy: 86817.05.2014, 18:55

Wyczuwam czerwoną kartkę w drugiej połowie, zdjąłby Artete i wprowadził walczaka Flaminiego.

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 117.05.2014, 18:55

jak można nie wierzyć w swój zespół, beka z was ludzie ;p

skyrim komentarzy: 807117.05.2014, 18:55

poldiego nie można zdjąć.
on tak ma że przez 60 minut nie istnieje a potem jest gol i asysta.

schnor25 komentarzy: 1854617.05.2014, 18:55

Nie po raz pierwszy w emocjach powiem, Wenger musi odejść (na co się nie zanosi), nawet jeśli wymęczą ten puchar. Ta drużyna stoi, nie robi postępów, zawodnicy się starzeją, lepsi nie będą. Drużyna nie ma stylu, nie ma walczaków, nic nie ma na chwilę obecną. Potrzeba nowych bodźców.

Mchard komentarzy: 61717.05.2014, 18:55

z minuty na minute stajemy się bardziej groźni i pewnie siebie. Fakt że Rambo i Żiru chodzą i się rozglądają ale należy dać im jeszcze chwilę szansy.

matabuena22 komentarzy: 32317.05.2014, 18:55

Go go Gunners

TakKrzysiu komentarzy: 893617.05.2014, 18:55

To jest chore. Ciągłe wycofywanie do tyłu, jakby brakło techniki do przetrzymania piłki. Giroud na swoim poziomie.

KArooo23 komentarzy: 190317.05.2014, 18:55

No znowu chłopcy, zamiast mężczyzn. Gdzie jest ich postawa?!

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40017.05.2014, 18:55

Rosa i Wilshere musza wejsc.

Koen komentarzy: 86117.05.2014, 18:55

Dwa gongi na początek to był dramat. I już nie mówię tu tylko o grze obrony, która jest winna obydwu tych bramek, ale całego zespołu, bo do bramki Cazorli byliśmy przeraźliwie ospali. Dla Santiego gratulacje za tego gola, bo to chyba jego najładniejsza bramka odkąd gra w Arsenalu, ale niestety to jedyny pozytywny akcent z naszej strony w tej połowie. Bardzo mnie rozczarowuje dzisiaj Ramsey, Podolski - prawie, że tradycyjnie niewidoczny, 2 razy oddał jakieś strzały, poza tym nie istnieje. No i Giroud - niestety wykończenie u niego takie jak przez cały sezon, nie licząc przebłysków. Obyśmy na drugą połowę wyszli zmobilizowani jak Hull na tą (swoją drogą, ciekawe ile jeszcze na takich obrotach pociągną).

jamirq komentarzy: 117.05.2014, 18:55

Jest na Orange sport pl

shark31 komentarzy: 601317.05.2014, 18:55

Ozil i Giroud to jakis zart...

Dominik11 komentarzy: 2016217.05.2014, 18:55

to jest hull i można im strzelić jeszcze 2 bramki ale trzeba grać a my co stoimy tak wygrać nie da się

hokus_pokus komentarzy: 51417.05.2014, 18:55

:O Cazorla jako jeden z niewielu w ogóle biega i walczy, no i na plus przedniej urody brameczka!

Wigan też wygrywało i daliśmy rade, teraz też damy może i byćnawet dogrywka byleby strzelić na 2:2

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 217.05.2014, 18:54

sop://broker2.sopcast.com:3912/172998 angielski

XandeR komentarzy: 965717.05.2014, 18:54

http-://-meczetv.priv.pl/?page_id=139 poki co nie tnie

skyrim komentarzy: 807117.05.2014, 18:54

za chwilę się okaże że jeszcze Barca i Bayern wygrają i będzie jedna wielka DUPA
w naszych nie wierzę bo grają jak pizdy, ale wierzę w jakieś szczęśliwe zrządzenie losu, przypadkowy gol czy coś w tym stylu...

mitmichael komentarzy: 4924317.05.2014, 18:54

Tak jak mowia komentatorzy Rosa to moze byc Nasz joker dzisiaj tylko Wenger nie moze za długo czekac ze zmianami

arek848 komentarzy: 23417.05.2014, 18:54

haha
a na os dalej o borussi i lewym

kshomshch komentarzy: 10017.05.2014, 18:54

Niechże Wenger wreszcie odejdzie. Nie można patrzeć na te miękkie cipy w naszym składzie. Uczą się bycia mięczakami od Wengera niestety.

LoveTheGunners komentarzy: 914017.05.2014, 18:54

youtube.com/watch?v=aJN3W39jO9g

idealnie obrazuje

Igorkce komentarzy: 13917.05.2014, 18:54

Panowie nasza pomoc nie potrafi przetrzymac pilki i pograc to my mamy technicznych zawodnikow,ale dzis to nie funkcjonuje mam nadzieje ze bedzie wstrzas w szatni bo to parodia.

szymon982 komentarzy: 78417.05.2014, 18:54

@kuna
tutaj :)
orange.pl/kid,4000003353,id,4003806967,title,Final-Pucharu-Anglii-Arsenal-Hull-transmisja-internetowa-,article.html

lays komentarzy: 3987117.05.2014, 18:54

Cazorli bym nie zdejmował. Podolskiego również gdyż gramy słabo, ale Poldi moze strzelic gola z niczego. Bardziej przeprowadziłbym zmiane Arteta-Rosa ale nie odrazu... tak od 55-60 min.

Bardzo podobny mecz do półfinału z Wigan. Tam udało nam się wyrównać. Aczkolwiek karnych jeszcze raz przeżywać już nie chce.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34117.05.2014, 18:54

Cały aż drżę :/ Trzeba tu coś zmienić. Mam nadzieję, że w końcu uda się zdobyć to upragnione trofeum. Choćby była nerwówka do samego końca, choćby działo się nie wiadomo co... to TRZEBA wygrać. COYG!

wilshere19doman komentarzy: 28817.05.2014, 18:54

Giroud jest oczywiscie do zmiany tylko pytanie brzmi kto za niego?! nie mamy drugiego napadziora

Marzag komentarzy: 41206 newsów: 117.05.2014, 18:54

A strejlau powinien zostac asystentem Arsenalu :P

kaden komentarzy: 170317.05.2014, 18:54

hehe... Padaka ;c

mwk komentarzy: 96917.05.2014, 18:54

MarcinMotyl, grają wujowo i nie pokazują serca do walki, to będą jechani. Nie widzę najmniejszego powodu, żeby zachwalać grę Arsenalu w tym meczu. A narzekanie nie oznacza utraty w wiary w zwycięstwo, bo wynik jest spokojnie do odrobienia, ale styl, w jakim gramy to tragedia...

KuNA89 komentarzy: 61417.05.2014, 18:54

WAZNE PYTANIE!!!
GDZIE MOZNA OBEJRZEC DOGRYWKE JAK COS?

Adeusz94 komentarzy: 85917.05.2014, 18:54

Coś czuję, że będzie dogrywka...

pierre_afc komentarzy: 1207117.05.2014, 18:54

Widzę tutaj ludzie mają jakieś dziwne zdanie. Cazorla najlepszy jeśli chodzi o linię pomocy. Ramsey truchta jakby miał na plecach 50kg, Podolski nie widoczny, Ozil to samo. Sagna gra taki piach, że szkoda gadać. Giroud stara się, ale bez pomocy to ****a zrobi. Spójrzcie jak wygląda środek tam nikogo nie ma! Arteta przy samych prawie obrońcach stoi, Ozil, Podolski i Giroud zostają sklepani przez obrońców i zostają w tyle, Ramsey jak nie on robi wślizgi aby robić itd. Jedna wielka dziura w pomocy!

kanonier91 komentarzy: 457017.05.2014, 18:54

to co Giroud gra to jest masakra brak mi słów dla niego... Irytuje mnie z każdą kolejna akcja. Trzeba sie ogarnac i to wygrac!!

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 117.05.2014, 18:54

Świetnie - nasi przegrywają, a u mnie zbiera się na porządną burzę i grzmi od początku meczu

Marzag komentarzy: 41206 newsów: 117.05.2014, 18:53

Nie podoba mi się to, że zawodnicy grają tak jakby prędzej czy później i tak mieli strzelić, bo przecież nie muszą. Mało tego, Hull też może mieć jakiś kolejny stały fragment po którym strzelą gola. Te 2 pierwsze gole straciliśmy przez zlekceważenie (co jest niedopuszczalne biorąc pod uwagę posuchę pucharową, a co za tym idzie wielką wagę tego meczu). Obawiam się, że w końcówce może wejść na boisko Sanogo, i nawet jeśli będzie dogrywka i karne, to taki Sanogo się na 99% spali psychicznie przy strzelaniu karnego, zwłaszcza po tym co napisał na twitterze.

AaronRambo komentarzy: 128017.05.2014, 18:53

Pierwsza połowa cipki 1 - 2 mężczyźni. Jeżeli cipki nie zmienią się w mężczyzn to po prostu przegrają.

Hans_Zimmer komentarzy: 594517.05.2014, 18:53

Macie swój luźny i łatwy mecz ;p 3:0 phi!

arek848 komentarzy: 23417.05.2014, 18:53

chodzi o giroud

Dominik11 komentarzy: 2016217.05.2014, 18:53

wenger musi im coś powiedzieć a jeżeli chodzi o zmiany powinien wejśc Wilshere Rosa

1886gunner1886 komentarzy: 141517.05.2014, 18:53

a transferow i tak nie bedzie przeciez mamy szeroka kadre, szczegolnie szybkich skrzydlowych..

pumeks komentarzy: 2080817.05.2014, 18:53

a w przerwie patrzę, że farsa załatwiła dwóch podstawowych graczy Athletico i ma wygraną w kieszeni...ehhhhh

Arsenal - Chelsea 23.04.2024 - godzina 21:00