Nasi na wypożyczeniach 19.08.2019, 16:42, Kamil Gałuszka 6 komentarzy

W każdym sezonie młodzi Kanonierzy zostają rozsyłani po całej Europie na wypożyczenia, żeby zdobyć niezbędne doświadczenie piłkarskie. Nie inaczej jest w tym sezonie.

W każdy poniedziałek będziemy przedstawiać wam raport z tego, jak naszym młodym piłkarzom powodzi się na wypożyczeniach w innych klubach.

Aktualnie mamy sześciu graczy, którzy w najbliższym sezonie będą grać dla innych drużyn, aby za rok znów założyć koszulkę z armatką na piersi i reprezentować Arsenal.

Dużymi literami zapisano kluby, w których występują wypożyczeni gracze Arsenalu.

SAINT-ETIENNE – Stade Brestois 29 (Ligue1)
Z powodu kontuzji, Saliba nie zagra przez najbliższe tygodnie. Saliba doznał urazu pachwiny. Planowany powrót Francuza na boisko szacuje się na początek października.

Eddie Nketiah
Wigan Athletic – LEEDS UNITED (Championship)
Po udanym debiucie w Carabao Cup, tym razem Eddie wystąpił w meczu U23. W domowym meczu przeciwko Millwall U23, Nketiah nie tylko zaliczył występ w wygranym 3:2 meczu, ale w 56. minucie wpisał się na listę strzelców przy golu na 2:0

Jordi Osei – Tutu
HSV – VFL BOCHUM (2. Bundesliga)
W meczu z HSV, Osei – Tutu na boisku pojawił się dopiero w 75. minucie zmieniając kontuzjowanego Lee Chung – Young'a. 20 – letni Anglik nie wniósł zbyt wiele do drużyny z Bochum i jego VFL przegrało 1:0. Po trzech kolejkach 2. Bundesligi drużyna Jordiego zajmuje dopiero 16. miejsce z zaledwie jednym punktem na koncie. Do tej pory Osei – Tutu zagrał we wszystkich trzech meczach tego sezonu 2. Bundesligi, jednak ani razu nie zanotował jeszcze pełnych 90 minut. W dwóch poprzednich kolejkach zaczynał mecz w podstawowej 11., jednak bywał zmieniany.

Dejan Iliew
SKF SERED – Slovan Bratysława (Słowacka Superliga)
90 minut w przegranym 0:4 spotkaniu. Iliew od początku sezonu jest podstawowym bramkarzem drużyny z Sered. Przy dwóch pierwszych bramkach mógł zachować się lepiej, jednak trzeba podkreślić fakt, że kilkukrotnie ratował zespół przed utratą bramki.

Ben Sheaf
DONCASTER – Fleetwood Town (League One)
90 minut i asysta w wygranym 3:2 meczu trzeciej kolejki League One. Do tej pory Sheaf rozgrywa wszystkie mecze ligowe w pełnym wymiarze czasu. W 16. minucie meczu Sheaf zobaczył jeszcze żółtą kartkę.

Daniel Ballard
Exeter City – SWINDON TOWN (League Two)
Ballard po meczu z Colchester United w ramach Carabao Cup w zeszły wtorek uskarżał się na ból w kolanie. Podejrzewa się u niego uszkodzenie łękotki, co może wyeliminować go z gry nawet na pięć miesięcy.

Liczymy, że przyszły tydzień przyniesie tym chłopakom jeszcze lepsze statystyki, a kontuzjowanym Salibie i Ballardemu czas leczenia kontuzji znacznie się skróci. COYG!

Wypożyczenia autor: Kamil Gałuszka źrodło: własne
AntonioThe komentarzy: 3817 newsów: 519.08.2019, 22:15