Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal

Nie od razu Rzym zbudowano: Bournemouth 1-1 Arsenal 26.12.2019, 16:55, Łukasz Wandzel 1770 komentarzy

Mikel Arteta w debiucie na stanowisku pierwszego trenera musi zadowolić się podziałem punktów. Prowadzony przez Hiszpana Arsenal zremisował na Dean Court 1-1 z Wisienkami Eddiego Howe'a. Obecność nowego szkoleniowca na pewno wywarła wpływ na drużynę z Londynu, widać było to w zmianie zaangażowania, jednak były asystent Pepa Guardioli będzie musiał zmierzyć się z tymi samymi problemami, które nękają zespół z The Emirates od lat. Aktywny w ofensywie Arsenal nie tak źle spisywał się także w defensywie, ale wystarczył jeden błąd, by oddać prowadzenie rywalom. Ulewa na Vitality Stadium z pewnością nie pomagała Kanonierom, ale ci zdołali wyrównać w drugiej połowie. Mecz mógł się podobać szczególnie postronnym widzom, ponieważ żadna z drużyn nie rezygnowała z walki o zwycięstwo. Patrząc na przebieg spotkania, remis wydaje się sprawiedliwym wynikiem.

Bournemouth: Ramsdale - Stacey, S. Cook, Mepham, Simpson - L. Cook, Lerma, Gosling (70' Billing), Fraser - Wilson, King (66' H. Wilson).

Arsenal: Leno - Maitland-Niles, Luiz, Sokratis (77' Mustafi), Saka - Torreira, Xhaka, Nelson (82' Nelson) - Özil (75' Willock), Aubameyang, Lacazette.

Kanonierzy od pierwszej minuty ustawili się wysoko na połowie gospodarzy. Przyjezdni nie poprawili magicznie swoich umiejętności, ale przede wszystkim mogło podobać się nastawienie drużyny z Londynu do pierwszego spotkania pod wodzą Mikela Artety. Zdarzały się błędy, jak chociażby ten z 5. minuty, gdzie Davida Luiza minęła piłka, ale Sokratis z Leno naprawili błąd Brazylijczyka, wybijając na rzut rożny. Później Luiz odwdzięczył się wybiciem piłki głową, a Leno znowu pewnie wyłapał piłkę. Arsenal od razu przeprowadził kontrę i gdyby Alexandre Lacazette nie pogubił się w dryblingu, zdobyłby gola. Ta okazja pokazała coś, co rzadko w tym sezonie można było oglądać w wykonaniu The Gunners - fantastyczne przejście z defensywy do ofensywy.

Atak gości wyglądał solidnie. Arsenal musiał uważać na ofensywę Bournemouth, ale sam stwarzał zagrożenie dzięki aktywności Mesuta Özila i zadziorności Alexandre'a Lacazette'a. Brakowało jedynie porządnego strzału. Uderzenia były za słabe, za mocne i zablokowywane przez podopiecznych Eddiego Howe'a. Przez ponad pół godziny spotkanie przypominało czasy Arsene'a Wengera, Arsenal miał przewagę i mógł się podobać, ale bił głową w mur. Drużyna Bournemouth nie potrzebowała tylu okazji, co rywale i w 35. minucie to właśnie Wisienki otworzyły wynik spotkania. Kanonierzy stracili futbolówkę na własnej połowie, a to skończyło się rajdem piłkarza gospodarzy. Stacey popędził prawą stroną i odnalazł podaniem Goslinga, który w zagęszczeniu obrońców Arsenalu zdołał pokonać Bernda Leno.

Przez pierwsze 10 minut po przerwie to zespół Bournemouth miał przewagę, ale nie stworzył sobie groźnej okazji. Następnie to The Gunners przeszli do ofensywy w poszukiwaniu gola wyrównującego i zdobyli go w 64. minucie. Strzał Reissa Nelsona szczęśliwie odbił się od rywala i piłka wylądowała pod nogami Aubameyanga, który umieścił ją przy krótkim słupku. Chwilę później blisko zdobycia gola był Alexandre Lacazette. Francuz dostał znakomite podanie od Davida Luiza, ale przeszkodzili mu obrońcy. Oba zespoły wymieniały się przewagą w tym spotkaniu i w 80. minucie Calum Wilson trafił do siatki, dobijając podkręcony strzał Frasera. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, a VAR potwierdził, że arbiter miał rację. Gol nie został uznany. Piłka meczowa należała do Arsenalu, ale przy strzale nie popisał się Willock i mecz zakończył się podziałem punktów.

BournemouthPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Ech0z komentarzy: 1039928.12.2019, 08:54

Na dzień dobry. Arsenal przegrał w tym sezonie tyle samo meczy co Manchester City. Tak City

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 128.12.2019, 08:53

@Barney: No chyban ie powiesz, że Żwir w tym sezonie go przebija, skoro neie gra w ogóle u Lamparda i odejdzie zimą, prawdopodobnie do Interu.

Kowal96 komentarzy: 1758928.12.2019, 08:49

@Argudo:

Akirst się złożyło, że jednak Traore wskoczył do składu, bo Ake i Martinelli nie grali :P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2019, 08:39

Tu jest taki fanatyzm laki ze jeszcze moze przeczytasz ze jest lepszy od aguero ale tego sie do konca nie dowiemy bo musialby grac 2000 minut wiecej w PL, zeby to stwierdzic itp :)

Paul77 komentarzy: 974828.12.2019, 08:27

Panowie, jedno z życzeń na nowy rok, to by nasze pupile grali z takim zacięciem i woka walki jak wilki wczoraj.

Simpllemann komentarzy: 52840 newsów: 52428.12.2019, 07:43

Kiedyś ktoś napisał, że Lacazette to poziom Aguero. Przyznam - rozbawiło mnie to.

Barney komentarzy: 2088328.12.2019, 07:26

@hot995:

Dla mnie giroud i laka przed sezonem na remis. Ten sezon laki jest marny i Żwirek wysuwa się na prowadzenie. On nigdy nie obniżył lotu jak laka i zawsze prezentował dobra grę i nawet z ławki dużo dawał jak w ostatnim sezonie. Co do bramek i asyst jak laka będzie Cieniowal to i w tym żwirek będzie lepszy. 105 goli nie wzięło się z niczego do tego dorzucił sporo asyst.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18428.12.2019, 04:25

Giroud - robił dużo na boisku i średnie liczby - cienias.
Aubameyang - robi mniej na boisku i bardzo dobre liczby - cienias.
Lakazet - gówno robi - klasa światowa.

Dajcie mi wódki.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2019, 03:53

A gdyby trawa byla bardziej zielona niz jest laca bilby sie teraz o krola strzelcow z vardym.

Kiepomen komentarzy: 429728.12.2019, 03:49

Gdyby Laca strzelał karne w zeszłym sezonie, to miałby +- 20 goli w lidze i mielibyśmy ligę mistrzów.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2019, 03:36

A ja to mam wrecz odwrotne wrazenie , ze tu jest wiecej fanatykow Laci niz Auby i szczerze nigdy nie pojme tego uwielbienia bo ile zakon wiary Auby jaj zwykle sie obroni ze facet wcisnie z okolo 30-40 goli w sezonie to nigdy nie pojme bronienie faceta na maks 7 -9 miejsce na liscie strzelcow Pl jakbysmy o messim gadali. A juz kiepoman i wielu innych piszacy ,, ze auba nic nie daje oprocz goli." To jest absurd z dobrej komedii.

Sandbead komentarzy: 341928.12.2019, 03:25

@Tevez: ??? Skąd takie informacje?

Gość zostaje zawodnikiem sezonu, a wystarczyło, że złapał kontuzje, stracił na formie (nieregularna gra przeplatana ławką pewno też mu nie pomogła) i już go tutaj ludzie mieszają z błotem. Latem jak był łączony z Barceloną to ludzie tutaj pisali, że za 60 czy 70 mln to można puścić Aubę, a za Lacę przy dzisiejszych cenach to trzeba wołać ze 100mln. A najlepiej nie sprzedawać i budować wokół niego nowy Arsenal. A teraz nagle jest skończony w klubie, gorszy od Giroud, nic nie daje, generalnie to pierwszy do odpalenia. Przypomnę tylko, że gorsze mecze to i miewał np. Alexis (zwłaszcza po kontuzjach). Że o fatalnej serii Giroud bez gola, dzięki której (między innymi oczywiście) wyłączyliśmy się z realnej gry o mistrzostwo w 15/16? 90% strony przez ileś lat narzekało, że nie mamy napastnika z prawdziwego zdarzenia, a gdy Żwirek odszedł to nagle stał się top napadziorem.

Ludzie uwielbiają mu wytykać brak goli i przyrównywać pod tym względem do Auby ale już żaden nie wspomni o tym, że Gabończyk rozegrał w tym sezonie prawie 1900 minut, a Lacazette raptem 950. Co więcej w samej lidze Auba rozegrał 1698 minut, strzelił 12 goli co daje wynik 141,5 minuty na gola. Laca rozegrał 767 minut, strzelił 5 goli - wynik 153,4 minuty. To zatrważająco mała różnica jak na fakt, że:
-według niektórych tutaj Auba to sto razy lepszy zawodnik od Lacazette'a, a już na pewno sto razy lepszy napastnik
-Lacę się jedzie za kompletny brak formy natomiast Aubę wychwala pod niebiosa i non stop przytacza gdzie byśmy nie byli gdyby nie jego gole

Niektórzy tutaj kochają "cyferki" i inne statystyki bo można nimi łatwo manipulować i wybierać takie by pasowały pod własną retorykę. To tak samo jakbym ja dzisiaj powiedział, że Auba miał najlepsze wykończenie w PL w poprzednim sezonie bo przecież zdobył koronę króla strzelców i tylko to mnie interesuje. Ale ile przy tym namarnował setek i pół setek i ile goli więcej mógł mieć to tylko fani Arsenalu będą wiedzieć.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 528.12.2019, 03:13

Oczywiście. Teraz, kiedy Lacazette jest bez formy, to Giroud, Brożek i cała reszta lepsza, ale kiedy Alexandre dostawał słusznie nagrodę za najlepszego piłkarza sezonu, to wszyscy siedzieli cicho. Łatwo krytykować kogoś, komu akurat nie idzie, ale do czasu. Arteta wybudzi go z zimowego snu.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.12.2019, 02:49

Potezny Lakazet

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2019, 02:42

@Kiepomen napisał: "Ten święty Auba to w większości oprócz gola nie dawał zupełnie nic na boisku."

:)

Tevez komentarzy: 408728.12.2019, 02:29

Lacazette jest już skończony w tym klubie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2019, 02:29

@Power10: Ziru zjada Aube? Do przesady. Głowka moze i lepsza i technika , ale na tej pozycji potrzeba cyfr a ten ma 3 razy lepsze.

Co do pojedynku Laca vs Ziru to szczerze kiedys uwazałem ze Laca jest lepszy, tak po czasie stwierdzam ze Ziru był lepszy.

Kiepomen komentarzy: 429728.12.2019, 02:18

Przypominam jeszcze raz, Laca był ostatnio zawodnikiem sezonu. Hejtujecie pomimo tego, że cała drużyna gra totalny szajs od początku sezonu. W takim razie powinni wszystkich wyrzucić idąc waszym tokiem myślenia. Ten święty Auba to w większości oprócz gola nie dawał zupełnie nic na boisku.

Mihex komentarzy: 2360428.12.2019, 02:18

@Power10: Bez przesady. Ja też bardzo lubiłem Żwirka, ale... Po pierwsze, za Girouda przyszedł Auba nie Laca (Laca z Olim byli równocześnie w klubie przez pół sezonu). Oli był świetny w grze na ścianę, ale wykończenie to on miał na poziomie Lacazette. No i wątpliwa jest przydatność Oliego w grze na ścianę w Arsenalu Unaia, który był nastawiony na kontry.

Power10 komentarzy: 134028.12.2019, 01:46

Słaby interes zrobili kupując Lace za Giroud.

Power10 komentarzy: 134028.12.2019, 01:45

Co drugi szydził z Giroud a gość nam taką robotę odpier***ł na boisku, że głowa mała. ( skorpion czy inna akcja z Wilsherem) zjada tych naszych dwóch razem wziętych. Nie bez powodu grał pierwszy skład u Mistrzów Francuzów gdzie Laca nie został nawet powołany. I proszę nie mówić, że grał pod inną taktykę. Gdyby Laca był naprawdę dobry to gralby w reprezentacji.

Power10 komentarzy: 134028.12.2019, 01:40

@FabsFAN:
Szczególnie w ostatnich meczach..

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 328.12.2019, 01:39

@RIVALDO700 napisał: "Ciekawostka

Laca od kiedy wbił do AFC , strzelił w Premier League...6 goli wyjazdowych."

Jego walki i zaangazowania nie da sie jednak zmierzyc. Francuz daje znacznie wiecej druzynie niz Obamajong

Tevez komentarzy: 408728.12.2019, 01:39

AFTV wydaje info że Xhaka odchodzi? To jest dopiero propaganda!

Power10 komentarzy: 134028.12.2019, 01:37

Dlaczego Pogba zawsze wraca na mecze z nami :DD

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2019, 01:36

Ciekawostka

Laca od kiedy wbił do AFC , strzelił w Premier League...6 goli wyjazdowych.

michal192837465 komentarzy: 765428.12.2019, 01:32

W La Lidze Mustafi i Otamendi tworzyli znakomity duet. W wielu meczach byli nie do przejścia i wydawać by się mogło, że ten, kto ich zakupi, zrobi świetny interes. Tymczasem w Premier League każdy ich robi jak chce. Może oni po prostu muszą grać razem? Na miejscu City spróbowałbym pobić kolejny rekord transferowy za obrońcę i sprowadzić Shkodrana na Etihad, żeby znów mógł grać razem z Argentyńczykiem.

Womanizer komentarzy: 989928.12.2019, 01:22

Szanuje Pepa za to jak potrafi poukładać zespół w ofensywie, wdrożyć swój "unikalny styl" ale gra obronna to jest jakiś kabaret. Ledwo 5 bramek mniej straconych od najgorszego AFC w XXI wieku.

Jak budujesz zespół za 600 mln to nie możesz grać na obronie Otamendim, Fernandinho, Mendym czy Stonesem.
Otamendi czy Mendy nie graliby nawet w 1 składzie KFC czy ManU, z czym do ludzi.

michal192837465 komentarzy: 765428.12.2019, 01:19

Jeśli chłopczyk to Rafał, jeśli dziewczynka to Majka. Idealne wybory. Najlepsze w duecie.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214328.12.2019, 01:18

@RIVALDO700 napisał: "Jesli Afc oddaje 1,2 strzały na mecz i leci tylko na golach Aubameyanga. OK moge to ja byc fatalny. Mi tam luzik."
Pan raczy żartować? Jak w wodociągach wodę odetną, to wina kranu, że nie leci?

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214328.12.2019, 01:16

Spekuluje się, że do składu może wskoczyć niedługo Tolaji Bola. Gość pojechał z drużyną do Bournemouth, jednak nie został uwzględniony w meczowej osiemnastce. Fajnie byłoby zobaczyć w końcu młodzika, który odpala, a nie oglądać w kółko tych fiflaków typu Maitland-Niles, Nelson czy Willock.

Simao12 komentarzy: 775228.12.2019, 01:14

Maja to piękne imię dla artystycznej duszy. Już widzę to pokolenie nierobów

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2019, 01:12

mallen komentarzy: 2123928.12.2019, 01:12

Nicolas Pepe has had more managers than goals this season.

Śmieszkują z nas na internetach.

RahU (administrator) komentarzy: 5062 newsów: 214328.12.2019, 01:08

@RIVALDO700 napisał: "choc z tyłu głowy czesto tu pisałem, ze AFC ma fatalny atak"
fatalny to ty jesteś

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747428.12.2019, 01:03

@Sandbead napisał: "Jakby mi ktoś przed sezonem powiedział, że tabela PL będzie wyglądała tak jak wygląda to nie wiem czy bym go wyśmiał czy popukał się w czoło. Masakra, Liverpool na 1 miejscu z 13 pkt przewagi i zaległym meczem, Lester 2, Wolves 5, Sheffield 7 i Arsenal na 11 miejscu z prawie 30 pkt straty do lidera. Co za abstrakcja"

Ja szczerze troche takiego sezonu sie spodziewałem. Lfc jak był silny tak jest. Chelsea i United dawałem na lokatach 10 i dalej. City spodziewałem sie ze beda słabsi bo odszedł Kompany, szklany Aguero i na cały sezon out Sane. Spodziewałem sie wyzej na tym etapie Tottów i AFC, choc z tyłu głowy czesto tu pisałem, ze AFC ma fatalny atak i byłem ciekaw jak to bedzie bez Ramseya,Mikiego i reszty ferajny no i wyszło, heh, choc to jest sezon w którym wszystko moze sie zdarzyc jeszcze, przecież AFC które ogra Chelsea bedzie tracic 5 pkt do top 4 majac tylko 5 wygranych na ta chwile na 19 kolejek/lol/. To jest sezon gdzie dosłownie kazdy może byc w top 8 na koniec sezonu. No i nie spodziewałem sie ze WHU bedzie ledwo nad strefa spadkowa. Stawiałem wlasnie ze WHU, Lester, Wilki moga byc w top 4 zamiast dawnego topu. Czułem taki sezon bo pisaem od dawna ze kadry United,AFC i Chelsea nigdy nie były tak słabe w historii PL.

El_Artillero komentarzy: 108328.12.2019, 00:59

Kiedy będzie drugi wildcard w fpl dostępny?

MarkOvermars komentarzy: 912528.12.2019, 00:46

Na afctv jest info że Xkaka rzekomo poinformował kolegów z zespołu że odchodzi zimą

bocian18 komentarzy: 1565 newsów: 128.12.2019, 00:43

@Garfield_pl: Dobra rozumiem żarcik

darek250s komentarzy: 10287 newsów: 528.12.2019, 00:43