Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea!

Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea! 02.08.2015, 16:48, 4698 komentarzy

505 minut - tak długo zawodnicy Arsenalu nie potrafili strzelić gola Chelsea. Dziś nastąpiło przełamanie, a gol Chamberlaina nie tylko dał Kanonierom zwycięstwo, nie tylko pozwolił obronić im Tarczę Wspólnoty, ale przyczynił się do pierwszego triumfu Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho!

Jedni i drudzy starali się o zwycięstwo. Nie można odmówić zawodnikom woli walki. Na boisku było sporo emocji, ostrej walki i zaciętej rywalizacji. The Gunners po przerwie postawili na futbol defensywny i grę z kontry. Opłaciło się to. Dobra postawa w formacji obronnej i odrobina szczęścia okazały się kluczem do sukcesu, choć można się przyczepić do kilku zmarnowanych szans.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (81' Gibbs), Oxlade-Chamberlain (77' Arteta) - Walcott (66' Giroud)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (81' Moses), Azpilicueta (69' Zouma) - Matic, Fabregas - Ramires (54' Oscar), Willian, Hazard - Remy (45' Falcao)

W 6. minucie kontuzji doznał Santi Cazorla. Hiszpan wstał po kilku chwilach i na całe szczęście mógł kontynuować grę. Początek bez większych emocji.

W 23. minucie Courtois zmuszony do interwencji - Mesut dośrodkowywał z rzutu wolnego, a głową uderzał Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później Arsenal zdobywa prowadzenie! Chamberlain dostał piłkę od Theo, zszedł do środka pola karnego i pięknym strzałem lewą nogą w górny róg pokonał bramkarza rywali. 1-0!

Za nami ponad pół godziny meczu. Ramires uderzył sprzed szesnastki, ale piłka minęła słupek Petra Cecha. Chwilę później Brazylijczyk spudłował po raz kolejny - tym razem na głowę dośrodkował mu Remy, ale pomocnik Chelsea nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Tylko sześćdziesiąt sekund doliczył arbiter do pierwszej połowy. Po ich upłynięciu ogłosił piętnastominutowy odpoczynek.

Zmiana w przerwie w szeregach Chelsea: Remy zastąpiony przez Falcao. Po kilkunastu minutach Mourinho dokonał drugiej roszady - Oscar wszedł za Ramiresa i zaraz po zameldowaniu się na murawie oddał niecelny strzał z dystansu.

Ależ pudłuje Hazard! Belg otrzymał fenomenalne podanie od Fabregasa, wbiegł w pole karne i z ośmiu metrów huknął nad poprzeczkę Cecha. Minęła krótka chwila i Azpilicueta został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Chamberlainie, który ruszał z szybkim atakiem.

Giroud zmienia Walcotta w 66. minucie i od razu ma dwie okazje. Najpierw próbuje wślizgiem z ostrego kąta, później jest zablokowany przez jednego z zawodników Chelsea. Żółta kartka dla Coquelina, rzut wolny...

I świetna interwencja Cecha! Oscar wykonuje stały fragment gry, jednak golkiper Arsenalu broni strzał Brazylijczyka, który zmierzał prosto w okienko.

Azpilicueta ściągnięty z boiska, wchodzi na nie Kurt Zouma. Giroud natomiast oddaje kolejne niecelne uderzenie. W 77. minucie strzelec gola, Alex Oxlade-Chamberlain, został zmieniony przez Artetę.

Przyciskają zawodnicy The Blues, ale nie potrafią wyrównać. Kontynuacja masowych wędrówek: Gibbs za Özila, Moses za Terry'ego.

Cóż tu się dzieje! W 86. minucie Arsenal kontratakuje. Ramsey dogrywa do Cazorli, jednak ten uderza w golkipera przeciwników. Aaron próbuję dobijać technicznie, lecz po rykoszecie piłka mija nieznacznie słupek!

Zagotowało się nam na Wembley. Doszło do spięcia na linii Arteta - Falcao, ale wszystko szybko rozeszło się po kościach. Rzut wolny dla mistrza Anglii, Ivanovic główkuje, zagrożenie zerowe.

Żółty kartonik dla Cahilla, doliczone aż cztery minuty...

Jeszcze w 93. minucie The Gunners mogli podwyższyć prowadzenie. Gibbs dostał podanie od Santiego, ale zmarnował okazję sam na sam. To była ostatnia ciekawa akcja tego meczu, po którym radosna będzie tylko czerwona część Londynu!

Chelsea FCRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: źrodło: własne
TestiestWinner komentarzy: 6106.08.2015, 21:38

No i Cardiff tak samo

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 21:38

WilSHARE
No niestety. Wazne ze walczyli do konca.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 906.08.2015, 21:37

C4F

Właśnie tego też nie rozumiem.

TestiestWinner komentarzy: 6106.08.2015, 21:37

@new_star
Swansea gra w lidze angielskiej, a są z Walii
Pewnie w Liechtensteinie mają jakąś bardzo słabą ligę, albo jej w ogóle nie mają, dlatego podłączyli się do tej szwajcarskiej

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 21:36

AS Roma skontaktowała się z Realem Madryt w sprawie transferu Fabio Coentrao. Jak podaje Sky Sport Italia, władze klubu ze stolicy Włoch chciałyby wypożyczyć obrońcę i później zastanowić się nad kupnem zawodnika, zaś Królewscy nalegają żeby w umowie zawarta została klauzula obligująca rzymian do wykupu po zakończeniu wypożyczenia.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 906.08.2015, 21:34

No ale gra w lidze szwjacarskiej, czegoś tu nie rozumiem...

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52406.08.2015, 21:33

new_star
Bo są z tego kraju.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 906.08.2015, 21:31

A dlaczego Vaduz reprezentuje Lichtensztein?

Jak generalnie sobie Soton radzi?
West Ham widzę kompletnie się wypiął na europejskie puchary.

Simpllemann komentarzy: 52841 newsów: 52406.08.2015, 21:24

Vaduz odpadło. Szkoda. I tak brawa dla nich. 6 meczów, żadnego nie przegrali.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 21:24

Dwa piękne gole Jablonec dziś huknął.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 21:23

Po temacie.

Kaidus komentarzy: 62606.08.2015, 21:22

Zapoda ktoś dobrego linka do meczu Southampton? Z góry dzięki.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 906.08.2015, 21:21

Ojcze Streamów, potrzema mi dobrą jakość meczu Legii z polskim głosem. W tv nie mogę obejrzeć.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 21:18

WilSHARE
To akurat dosyc czeste zjawisko w pilce noznej. Tym bardziej ze maja noz na gardle a u siebie to wiadomo ;)

Zawsze sa jakies szanse.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.08.2015, 21:18

new_star

Nie szkodzi. Pomyłka.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 906.08.2015, 21:17

danielosik

miało to być do Kanoniera, słownik w tel....

new_star

Jak Coq się sapał do Falcao ... przejrzyj jeszcze raz.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 21:13

Musza jeszcze jedna strzelic zeby awansowac czy wystarczy im remis?

new_star

Widziałeś jaką on fotke wkleił? ogarnij się.

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1406.08.2015, 21:09

Soton pewnie wejdzie do LE, gorzej WHu. Szkoda. Punkty potrzebne.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 21:09

Marcin
Wiem dlatego je wkleilem ; d

Gratuluje spostrzegawczosci.

new_star komentarzy: 6852 newsów: 906.08.2015, 21:08

Koroniarz

jak kupie sobie koszulkę Arsenalu i zrobię na niej nadruk Messi albo Wawrzyniak i puszczę fote do neta, to też będziesz uważał, że to nie fejk?

mitmichael komentarzy: 4924306.08.2015, 21:06

Widze, ze Bielik trenował przed West Hamem moze dlatego nie przyszedł defensywny pomocnik bo ten jest juz w stanie byc zawodnikiem pierwszej druzny? :D

Marcinafc93 komentarzy: 32834 newsów: 106.08.2015, 21:04

Te zdjęcie tego dziecka z koszulką Benzyną już krąży po sieci od dwóch tygodni :(

new_star komentarzy: 6852 newsów: 906.08.2015, 21:02

Hans

kupili już bramkarza, więc mało prawdopodobne, żeby kupili kolejnego i mieli trzech.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2015, 21:02