Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea!

Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea! 02.08.2015, 16:48, 4698 komentarzy

505 minut - tak długo zawodnicy Arsenalu nie potrafili strzelić gola Chelsea. Dziś nastąpiło przełamanie, a gol Chamberlaina nie tylko dał Kanonierom zwycięstwo, nie tylko pozwolił obronić im Tarczę Wspólnoty, ale przyczynił się do pierwszego triumfu Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho!

Jedni i drudzy starali się o zwycięstwo. Nie można odmówić zawodnikom woli walki. Na boisku było sporo emocji, ostrej walki i zaciętej rywalizacji. The Gunners po przerwie postawili na futbol defensywny i grę z kontry. Opłaciło się to. Dobra postawa w formacji obronnej i odrobina szczęścia okazały się kluczem do sukcesu, choć można się przyczepić do kilku zmarnowanych szans.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (81' Gibbs), Oxlade-Chamberlain (77' Arteta) - Walcott (66' Giroud)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (81' Moses), Azpilicueta (69' Zouma) - Matic, Fabregas - Ramires (54' Oscar), Willian, Hazard - Remy (45' Falcao)

W 6. minucie kontuzji doznał Santi Cazorla. Hiszpan wstał po kilku chwilach i na całe szczęście mógł kontynuować grę. Początek bez większych emocji.

W 23. minucie Courtois zmuszony do interwencji - Mesut dośrodkowywał z rzutu wolnego, a głową uderzał Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później Arsenal zdobywa prowadzenie! Chamberlain dostał piłkę od Theo, zszedł do środka pola karnego i pięknym strzałem lewą nogą w górny róg pokonał bramkarza rywali. 1-0!

Za nami ponad pół godziny meczu. Ramires uderzył sprzed szesnastki, ale piłka minęła słupek Petra Cecha. Chwilę później Brazylijczyk spudłował po raz kolejny - tym razem na głowę dośrodkował mu Remy, ale pomocnik Chelsea nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Tylko sześćdziesiąt sekund doliczył arbiter do pierwszej połowy. Po ich upłynięciu ogłosił piętnastominutowy odpoczynek.

Zmiana w przerwie w szeregach Chelsea: Remy zastąpiony przez Falcao. Po kilkunastu minutach Mourinho dokonał drugiej roszady - Oscar wszedł za Ramiresa i zaraz po zameldowaniu się na murawie oddał niecelny strzał z dystansu.

Ależ pudłuje Hazard! Belg otrzymał fenomenalne podanie od Fabregasa, wbiegł w pole karne i z ośmiu metrów huknął nad poprzeczkę Cecha. Minęła krótka chwila i Azpilicueta został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Chamberlainie, który ruszał z szybkim atakiem.

Giroud zmienia Walcotta w 66. minucie i od razu ma dwie okazje. Najpierw próbuje wślizgiem z ostrego kąta, później jest zablokowany przez jednego z zawodników Chelsea. Żółta kartka dla Coquelina, rzut wolny...

I świetna interwencja Cecha! Oscar wykonuje stały fragment gry, jednak golkiper Arsenalu broni strzał Brazylijczyka, który zmierzał prosto w okienko.

Azpilicueta ściągnięty z boiska, wchodzi na nie Kurt Zouma. Giroud natomiast oddaje kolejne niecelne uderzenie. W 77. minucie strzelec gola, Alex Oxlade-Chamberlain, został zmieniony przez Artetę.

Przyciskają zawodnicy The Blues, ale nie potrafią wyrównać. Kontynuacja masowych wędrówek: Gibbs za Özila, Moses za Terry'ego.

Cóż tu się dzieje! W 86. minucie Arsenal kontratakuje. Ramsey dogrywa do Cazorli, jednak ten uderza w golkipera przeciwników. Aaron próbuję dobijać technicznie, lecz po rykoszecie piłka mija nieznacznie słupek!

Zagotowało się nam na Wembley. Doszło do spięcia na linii Arteta - Falcao, ale wszystko szybko rozeszło się po kościach. Rzut wolny dla mistrza Anglii, Ivanovic główkuje, zagrożenie zerowe.

Żółty kartonik dla Cahilla, doliczone aż cztery minuty...

Jeszcze w 93. minucie The Gunners mogli podwyższyć prowadzenie. Gibbs dostał podanie od Santiego, ale zmarnował okazję sam na sam. To była ostatnia ciekawa akcja tego meczu, po którym radosna będzie tylko czerwona część Londynu!

Chelsea FCRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: źrodło: własne
danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.08.2015, 21:00

Ohoho coraz bardziej wierze w Karima!

Hans_Zimmer komentarzy: 594506.08.2015, 21:00

jad dostaną kasę za Karima to sobie kupią de gee.

Doktor komentarzy: 770606.08.2015, 21:00

Coraz bardziej zaczynam wierzyć w przyjście Benzemy do Arsenalu. To byłoby piękne.

GKS_AFC komentarzy: 871706.08.2015, 20:57

teraz to sie dopiero okienko zacznie zobaczycie bedzie sie działo na rynku transferowym.

@Dan_Crowley

A przypadkiem to nie ty przed transferem Cecha pisałeś, że masz nadzieję, że nie dojdzie do skutku?

Koroniarz komentarzy: 1010606.08.2015, 20:52

Thierry Henry: “If Wenger signs Benzema, they will win the Premier League. Giroud alone as a striker there, you can’t win the league, you need another type of striker. I think Giroud is doing really well, he went on to score 14 goals in 18 games, that’s amazing. But sometimes you need a different type of striker and I think that if they can get Benzema, suddenly they are a real title contender and also in the Champions League

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 20:52

Widze ze juz smigaja w koszulkach. Ciekawe jak to bedzie z tym Karimem.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 906.08.2015, 20:51

GKS

czyje to słowa?

GKS_AFC komentarzy: 871706.08.2015, 20:50

"Karim Benzema can will be play against West Ham United on Sunday on fist Arsenal bench "

Haha widze że gościa już nieżle fantzja poniosła :D

Dan_Crowley komentarzy: 131306.08.2015, 20:50

Cech i Benzema w jednym okienku to fantastycznie spozytkowane pieniadze,

TheInvincibles komentarzy: 130406.08.2015, 20:48

... A Rysiek DUnne góruje w klasyfikacji strzelania samobójów, bo strzelił ich aż 10, wyprzedzając Carraghera i Zat Knighta (Bolton,Fulham - 7 samobójczych trafień.

VermAlan komentarzy: 86806.08.2015, 20:48

Jest tutaj jakiś student WSE, AFM, lub SAN-u?

Dancer

"Dziwne te ceny na transfermarkt. Ozil przeciez kosztował 42,5."

Zgadza sie ale podana przez Ciebie kwota to w funtach, a na transfermarkt jest w euro.

3rdpitch komentarzy: 453206.08.2015, 20:46

new star

z Cazorlą na tej pozycji i odgrywającym główną rolę w drużynie zaliczyliśmy najlepszy okres od kilku lat

Hans_Zimmer komentarzy: 594506.08.2015, 20:45

KingOfLoyal jeszcze tylko wikipedia i można ściągać gatki i fapować.

pierre_afc komentarzy: 1207106.08.2015, 20:45

@Dan_Crowley - Wcześniej wszystko było okej bo Casemiro nie było, który na wypożyczeniu w Porto grał. Wtedy Carlo zdecydował się ściągnąć tego Lucasa, zapewne sam nie widział zbytnio miejsca dla Casemiro, a teraz jest Benio który widocznie woli jego od Lucasa.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 20:44

Dancer
Nie wiem po jakiego grzyba sie zgodzilem na ta lige typerow. No ale coz najwyzej bede ostatni (a wszystko na to wskazuje)

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.08.2015, 20:44

Benzema is no longer on the main @realmadrid twitter page background as he was a couple of days ago, make that of what you will........

TheInvincibles komentarzy: 130406.08.2015, 20:44

worldfootball.net/alltime_goalgetter/eng-premier-league/tore/1/
Ze wszsystkich 50. najlepszych strzelcy w historii premier league, Titi ma najlepszy współczynik mecz/gol.

pierre_afc komentarzy: 1207106.08.2015, 20:43

@new_star - Soares będzie grać w pierwszym składzie.

new_star komentarzy: 6851 newsów: 906.08.2015, 20:43

3rdpitch

Dla mnie z tej piątki tylko jeden zawodnik jest bramkostrzelny, a to za mało. Cazorla grając na tej pozycji nic nie strzela.

Dan_Crowley komentarzy: 131306.08.2015, 20:43

Pierre
Znam ten przepis. Zastanawia mnie to, ze niespelna 7 miesiecy po dolaczeniu kolesia juz chca sprzedac.

3rdpitch komentarzy: 453206.08.2015, 20:41

-- Coq -- Cazorla
OX -- Ozil -- Sanchez

to w tej chwili najlepsza opcja

new_star komentarzy: 6851 newsów: 906.08.2015, 20:41

Może mi ktoś powiedzieć co jest z Cedricem z Soton? On będzie rezerwowym, że teraz siedzi na łąwce? Bo skład wydaje sie najsilniejszy z możliwych.

Dan_Crowley komentarzy: 131306.08.2015, 20:41

"Z kolei w Hiszpanii ekspert Canal+ Julio Maldonado podał, że Wenger w ostatnich tygodniach regularnie wydzwania do gracza Realu i osobiście próbuje przekonać go do transferu. Hiszpan dodał, że nie ma pojęcia czy Francuz odejdzie, ale wszystko wskazuje jego zdaniem na to, że Cristiano będzie przesuwany regularnie do ataku. "

Alonso komentarzy: 1282406.08.2015, 20:41

twitter.com/paddypower/status/627810706172313601/photo/1

:D

pierre_afc komentarzy: 1207106.08.2015, 20:41

@MarcinQT - Mi się wydaje, że Ox niestety poleci..

Koroniarz komentarzy: 1010606.08.2015, 20:41

Młoty już 2:1 w plecy

pierre_afc komentarzy: 1207106.08.2015, 20:40

@Dan_Crowley - Po prostu w hiszpańskim klubie może grać maksymalnie 3 graczy z poza europy, ale zawsze można to załatwić w taki sposób żeby załatwić takiemu Brazylijczykowi paszport hiszpański czy portugalski :P

MarcinQT komentarzy: 260406.08.2015, 20:40

@pierre_afc

Theo to aktualnie rywal Girouda. Więc pytanie brzmi OX czy ktoś z pomocników.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 20:38

mitmichael

Na pewno był nieaktywny ;)

MarcinQT komentarzy: 260406.08.2015, 20:38

Dziwne postępowanie West Hamu po co oszczędzają skład na z góry przegrany mecz? W ten sposób zostają z niczym.

Dan_Crowley komentarzy: 131306.08.2015, 20:37

Po cholere real kupowal tego lucasa siove jak teraz benitez mowi, ze on odejdzie bo jest spoza unii. Masakra. Tym pilkarzom tak sie miesza w cv a potem zostaja z niczym.

pierre_afc komentarzy: 1207106.08.2015, 20:37

Jak myślicie kto straci miejsce w składzie jak Sanchez znowu zacznie grać? Wenger z automatu posadzi osobę biegającą po skrzydle czyli Theo/Ox czy może kogoś z trójki Mesut/Cazorla/Aaron? :P

Hans_Zimmer komentarzy: 594506.08.2015, 20:37