Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea!

Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea! 02.08.2015, 16:48, 4698 komentarzy

505 minut - tak długo zawodnicy Arsenalu nie potrafili strzelić gola Chelsea. Dziś nastąpiło przełamanie, a gol Chamberlaina nie tylko dał Kanonierom zwycięstwo, nie tylko pozwolił obronić im Tarczę Wspólnoty, ale przyczynił się do pierwszego triumfu Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho!

Jedni i drudzy starali się o zwycięstwo. Nie można odmówić zawodnikom woli walki. Na boisku było sporo emocji, ostrej walki i zaciętej rywalizacji. The Gunners po przerwie postawili na futbol defensywny i grę z kontry. Opłaciło się to. Dobra postawa w formacji obronnej i odrobina szczęścia okazały się kluczem do sukcesu, choć można się przyczepić do kilku zmarnowanych szans.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (81' Gibbs), Oxlade-Chamberlain (77' Arteta) - Walcott (66' Giroud)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (81' Moses), Azpilicueta (69' Zouma) - Matic, Fabregas - Ramires (54' Oscar), Willian, Hazard - Remy (45' Falcao)

W 6. minucie kontuzji doznał Santi Cazorla. Hiszpan wstał po kilku chwilach i na całe szczęście mógł kontynuować grę. Początek bez większych emocji.

W 23. minucie Courtois zmuszony do interwencji - Mesut dośrodkowywał z rzutu wolnego, a głową uderzał Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później Arsenal zdobywa prowadzenie! Chamberlain dostał piłkę od Theo, zszedł do środka pola karnego i pięknym strzałem lewą nogą w górny róg pokonał bramkarza rywali. 1-0!

Za nami ponad pół godziny meczu. Ramires uderzył sprzed szesnastki, ale piłka minęła słupek Petra Cecha. Chwilę później Brazylijczyk spudłował po raz kolejny - tym razem na głowę dośrodkował mu Remy, ale pomocnik Chelsea nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Tylko sześćdziesiąt sekund doliczył arbiter do pierwszej połowy. Po ich upłynięciu ogłosił piętnastominutowy odpoczynek.

Zmiana w przerwie w szeregach Chelsea: Remy zastąpiony przez Falcao. Po kilkunastu minutach Mourinho dokonał drugiej roszady - Oscar wszedł za Ramiresa i zaraz po zameldowaniu się na murawie oddał niecelny strzał z dystansu.

Ależ pudłuje Hazard! Belg otrzymał fenomenalne podanie od Fabregasa, wbiegł w pole karne i z ośmiu metrów huknął nad poprzeczkę Cecha. Minęła krótka chwila i Azpilicueta został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Chamberlainie, który ruszał z szybkim atakiem.

Giroud zmienia Walcotta w 66. minucie i od razu ma dwie okazje. Najpierw próbuje wślizgiem z ostrego kąta, później jest zablokowany przez jednego z zawodników Chelsea. Żółta kartka dla Coquelina, rzut wolny...

I świetna interwencja Cecha! Oscar wykonuje stały fragment gry, jednak golkiper Arsenalu broni strzał Brazylijczyka, który zmierzał prosto w okienko.

Azpilicueta ściągnięty z boiska, wchodzi na nie Kurt Zouma. Giroud natomiast oddaje kolejne niecelne uderzenie. W 77. minucie strzelec gola, Alex Oxlade-Chamberlain, został zmieniony przez Artetę.

Przyciskają zawodnicy The Blues, ale nie potrafią wyrównać. Kontynuacja masowych wędrówek: Gibbs za Özila, Moses za Terry'ego.

Cóż tu się dzieje! W 86. minucie Arsenal kontratakuje. Ramsey dogrywa do Cazorli, jednak ten uderza w golkipera przeciwników. Aaron próbuję dobijać technicznie, lecz po rykoszecie piłka mija nieznacznie słupek!

Zagotowało się nam na Wembley. Doszło do spięcia na linii Arteta - Falcao, ale wszystko szybko rozeszło się po kościach. Rzut wolny dla mistrza Anglii, Ivanovic główkuje, zagrożenie zerowe.

Żółty kartonik dla Cahilla, doliczone aż cztery minuty...

Jeszcze w 93. minucie The Gunners mogli podwyższyć prowadzenie. Gibbs dostał podanie od Santiego, ale zmarnował okazję sam na sam. To była ostatnia ciekawa akcja tego meczu, po którym radosna będzie tylko czerwona część Londynu!

Dan_Crowley komentarzy: 131306.08.2015, 20:31

Ludzie jak spamuja Benzemie na insta... 'Plz come to arsenal, lets win the league". Haha. Sam sie bede jaral jak dziecko na gwiazdke jak karim zawita na emirates.

Fanatic komentarzy: 599106.08.2015, 20:24

Diaby łamie się sam, a Jacka łamią przeciwnicy, szkoda chłopów, takie talenty a kontuzje ich uwielbiają u nich przebywać ehh

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747406.08.2015, 20:23

Czy benz jeśli trafi do Afc za 65mln euro to przypadkiem nie będzie to 2 lub 3 najdroższy transfer w historii PL.?

xif komentarzy: 35206.08.2015, 20:22

Panowie, Jenkinson gra w WHU dziś na środku obrony, czy to tylko błąd w składach na livesports?

Hans_Zimmer komentarzy: 594506.08.2015, 20:21

słaby jest Łilszer bo ma wiecznie kontuzje :(

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 20:21

Sami slabi w tym Arsenalu

#jak#zyc

Fanatic komentarzy: 599106.08.2015, 20:20

benzema pewnie jeszcze poczeka z transferem, może będzie dil gdzies pod koniec sierpnia

Zapowiedz Twarowskiego

Jak wiemy tęsknota za ligą angielską to jedna z najpoważniejszych dolegliwości, jaka może dopaść kibica. Każdy kto jej posmakował ten wie, że po prostu uzależnia, a życie bez niej staje się udręką. Lekarstwo na tę przypadłość jest tylko jedno - start nowego sezonu! Na szczęście już tylko kilka kartek kalendarza dzieli nas od momentu, gdy znowu ruszy największy futbolowy park rozrywki na świecie. To już naprawdę ostatni moment, by dokonać przeglądu sprzętu, którym będziemy podróżować przez ten sezon. Czas sprawdzić, czy fotel jest odpowiednio głęboki, i czy pasy po zapięciu trzymają jak należy. To o tyle ważne, że startujemy od razu z piskiem opon i wciskając gaz do dechy. Nie po to czekaliśmy tak długo, by zaczynać powoli i ospale. Dlatego na „dzień dobry” w sobotę 8 sierpnia o 13.40 czeka nas szlagier na Old Trafford. Mierzący w tytuł Manchester United zagra z celującym w Ligę Mistrzów Tottenhamem. W pierwszej kolejce zobaczymy pełen przegląd drużyn, które mają na celowniku tytuł i europejskie puchary. W naszych transmisjach pokażemy miedzy innymi Liverpool, Arsenal, Chelsea, Manchester City. Po prostu żyć nie umierać, a raczej żyć i…oglądać, oglądać i jeszcze raz oglądać. A kto będzie mistrzem? Żeby wygrać tytuł trzeba będzie wyprzedzić Chelsea. A kto ma na to największe szanse? Kto wie czy nie Arsenal. Kapitan Chelsea John Terry mówi, że transfer Petra Cecha gwarantuje „Kanonierom” co najmniej 12 punktów więcej. Wystarczy spojrzeć w zeszłoroczną tabelę, by zrozumieć czym to pachnie. A jeśli Wengerowi uda się jeszcze pozyskać środkowego obrońcę i napastnika światowej klasy - Francuz ma w portfelu do wydania 200 mln funtów - to tytuł prawdopodobnie zostanie w Londynie, ale zmieni adres zameldowania ze Stamford Bridge na Emirates Stadium. Kto ewentualnie może sprzątnąć tytuł sprzed nosa klubom ze stolicy? Tam gdzie dwóch się bije - Mourinho z Wengerem - tam Manuel Pellegrini może skorzystać. Wydaje się, że z dwójki z Manchesteru to City jest mocniejsze, bo United ciągle, w za dużym stopniu, przypomina plac budowy. Odpowiedź na pytanie: kto będzie mistrzem poznamy 15 maja przyszłego roku, ale za nim to nastąpi czeka 38 kolejek, czytaj 38 dawek adrenaliny. I każda kolejna będzie coraz silniejsza i coraz bardziej uzależniająca. Siadamy głęboko w fotelach zapinamy pasy i startujemy - 8 sierpnia!

Baras komentarzy: 9806.08.2015, 20:16

Mertesacker nie jest najsłabszym ogniwem w zespole. No, ale trzeba go wywalić, bo w Fifie jest za słaby, racja. Prędzej za najsłabsze ogniwo uznałbym Gibbsa, Artete czy Flaminiego niż Mertesackera, który trzyma solidny poziom i swoją prace wykonuje. A to, że zdarzy się jakiś babol? A Koscielnemu się nie zdarzył? No, ale on jest w Fifie akurat dobry, więc jemu można wybaczyć. #znafcy

Sympatyczny komentarzy: 170706.08.2015, 20:14

A te całe Kukesi, to dostała też sankcje na wyjazdy ,,kibiców"? Czy można się ich spodziewać w Warszawie ?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 20:13

Jenkinson na środku obrony?

Hans_Zimmer komentarzy: 594506.08.2015, 20:13

West Ham nie pasuje do rozgrywek europejskich :P

mitmichael komentarzy: 4924306.08.2015, 20:12

West Ham i Southampton musza awansowac dla dobra angielskiej pilki, hiszpanskie pewnie awansuja wszystkie jak zwykle i znowu bedzie walka miedzy panstwami tak wiec Swiec i Młoty do boju a ci drudzy najlepiej jakby po karnych awansowali, albo po dogrywce :)

Hans_Zimmer komentarzy: 594506.08.2015, 20:12

nie bojem siem. @@@@. ha!

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 20:10

Hans

Uważaj bo za @ dostaniesz warna

Zreszta ten typ pisze głupoty :P Łylszera w skladzie na CFC dał, 3 dni temu pisal o oficjalnej ofercie AFC za Benzeme 44 mln funtow.

Hans_Zimmer komentarzy: 594506.08.2015, 20:09

będę się do Ciebie zwracał l@JSIĄTK0.

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 20:09

Martyn Macintyre @MartynMacintyre 36 min.
BREAKING NEWS: Arsenal are very close to signing Real Madrid striker Karim Benzema. €65m bid accepted. #afc

To jest to info. Gość niby z Guardiana, ale obserwuje go zaledwie 666 osob.

666 przypadek????????? Deal done.

Hans_Zimmer komentarzy: 594506.08.2015, 20:08

prawie jak mancity :o

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 20:08

Hans

Dobrze napisałeś i tak masz się do mnie zwracać do końca swych dni na tym forum.

Barney komentarzy: 2084806.08.2015, 20:05

Chudo raczej, jak to poda BBC to mozecie dopiero otwierac szampany, ewentualnie SKY.
Wszystko inne to gówno tak jak ci nędzni dziennikarze.

Grubo

Wg dziennikarza Guardiana , oferta za benzeme zaakceptowana. 65 mln euro.

Koroniarz komentarzy: 1010606.08.2015, 20:02

Co to za skład WHU ? Cienki na środku obrony :)

3rdpitch komentarzy: 453006.08.2015, 20:01

allegro.pl/koszulka-arsenal-londyn-home-15-16-roz-m-nadruk-i5584899967.html

jak oceniacie jakość takich podróbek?

Barney komentarzy: 2084806.08.2015, 20:00

Hey gdzie jest login na betathome bo nie moge znalesc mam tylko jakies cyferki.

MarcinQT komentarzy: 260406.08.2015, 19:53

Powinni się uczyć od Southampton, którzy wystawili silny skład pomimo prowadzenia 3-0 nawet.