Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea!

Nie taki Mourinho straszny... Arsenal 1-0 Chelsea! 02.08.2015, 16:48, 4698 komentarzy

505 minut - tak długo zawodnicy Arsenalu nie potrafili strzelić gola Chelsea. Dziś nastąpiło przełamanie, a gol Chamberlaina nie tylko dał Kanonierom zwycięstwo, nie tylko pozwolił obronić im Tarczę Wspólnoty, ale przyczynił się do pierwszego triumfu Arsene'a Wengera nad Jose Mourinho!

Jedni i drudzy starali się o zwycięstwo. Nie można odmówić zawodnikom woli walki. Na boisku było sporo emocji, ostrej walki i zaciętej rywalizacji. The Gunners po przerwie postawili na futbol defensywny i grę z kontry. Opłaciło się to. Dobra postawa w formacji obronnej i odrobina szczęścia okazały się kluczem do sukcesu, choć można się przyczepić do kilku zmarnowanych szans.

Poniżej składy obu drużyn:

Arsenal: Čech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin, Cazorla - Ramsey, Özil (81' Gibbs), Oxlade-Chamberlain (77' Arteta) - Walcott (66' Giroud)

Chelsea: Courtois - Ivanovic, Cahill, Terry (81' Moses), Azpilicueta (69' Zouma) - Matic, Fabregas - Ramires (54' Oscar), Willian, Hazard - Remy (45' Falcao)

W 6. minucie kontuzji doznał Santi Cazorla. Hiszpan wstał po kilku chwilach i na całe szczęście mógł kontynuować grę. Początek bez większych emocji.

W 23. minucie Courtois zmuszony do interwencji - Mesut dośrodkowywał z rzutu wolnego, a głową uderzał Walcott.

Kilkadziesiąt sekund później Arsenal zdobywa prowadzenie! Chamberlain dostał piłkę od Theo, zszedł do środka pola karnego i pięknym strzałem lewą nogą w górny róg pokonał bramkarza rywali. 1-0!

Za nami ponad pół godziny meczu. Ramires uderzył sprzed szesnastki, ale piłka minęła słupek Petra Cecha. Chwilę później Brazylijczyk spudłował po raz kolejny - tym razem na głowę dośrodkował mu Remy, ale pomocnik Chelsea nie był w stanie umieścić futbolówki w siatce.

Tylko sześćdziesiąt sekund doliczył arbiter do pierwszej połowy. Po ich upłynięciu ogłosił piętnastominutowy odpoczynek.

Zmiana w przerwie w szeregach Chelsea: Remy zastąpiony przez Falcao. Po kilkunastu minutach Mourinho dokonał drugiej roszady - Oscar wszedł za Ramiresa i zaraz po zameldowaniu się na murawie oddał niecelny strzał z dystansu.

Ależ pudłuje Hazard! Belg otrzymał fenomenalne podanie od Fabregasa, wbiegł w pole karne i z ośmiu metrów huknął nad poprzeczkę Cecha. Minęła krótka chwila i Azpilicueta został ukarany żółtym kartonikiem za faul na Chamberlainie, który ruszał z szybkim atakiem.

Giroud zmienia Walcotta w 66. minucie i od razu ma dwie okazje. Najpierw próbuje wślizgiem z ostrego kąta, później jest zablokowany przez jednego z zawodników Chelsea. Żółta kartka dla Coquelina, rzut wolny...

I świetna interwencja Cecha! Oscar wykonuje stały fragment gry, jednak golkiper Arsenalu broni strzał Brazylijczyka, który zmierzał prosto w okienko.

Azpilicueta ściągnięty z boiska, wchodzi na nie Kurt Zouma. Giroud natomiast oddaje kolejne niecelne uderzenie. W 77. minucie strzelec gola, Alex Oxlade-Chamberlain, został zmieniony przez Artetę.

Przyciskają zawodnicy The Blues, ale nie potrafią wyrównać. Kontynuacja masowych wędrówek: Gibbs za Özila, Moses za Terry'ego.

Cóż tu się dzieje! W 86. minucie Arsenal kontratakuje. Ramsey dogrywa do Cazorli, jednak ten uderza w golkipera przeciwników. Aaron próbuję dobijać technicznie, lecz po rykoszecie piłka mija nieznacznie słupek!

Zagotowało się nam na Wembley. Doszło do spięcia na linii Arteta - Falcao, ale wszystko szybko rozeszło się po kościach. Rzut wolny dla mistrza Anglii, Ivanovic główkuje, zagrożenie zerowe.

Żółty kartonik dla Cahilla, doliczone aż cztery minuty...

Jeszcze w 93. minucie The Gunners mogli podwyższyć prowadzenie. Gibbs dostał podanie od Santiego, ale zmarnował okazję sam na sam. To była ostatnia ciekawa akcja tego meczu, po którym radosna będzie tylko czerwona część Londynu!

Chelsea FCRaport pomeczowyTarcza Wspólnoty autor: źrodło: własne
MarcinQT komentarzy: 260406.08.2015, 19:52

West Ham wystawił same rezerwy, nawet ławkę. Nie ma nikogo prócz Jenkinssona, bo i tak z nami nie zagra. Oszczędzony został cały skład na nas.

Koroniarz komentarzy: 1010606.08.2015, 19:48

migus11

Idz do go sport albo jakiejs innej sieciowki, dolozysz 30-40 zł i bedziesz mial pewnosc ze oryginal

lays komentarzy: 3987106.08.2015, 19:48

Arsenal Londyn gra w niedziele z West Hamem United :)

Koroniarz komentarzy: 1010606.08.2015, 19:47

Hans_Zimmer;

jest tylko ARSENAL FC :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 19:46

WoooW ale brama na 1-1. Besiktas to teraz ladnie strzelil.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 19:45

MG
Z ciekawosci chcialem zobaczyc link do Soton (zeby miec przed) a tu Besiktas v Alkmar xD

Z tego co widze to chyba WHU w relacji radiowej.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52406.08.2015, 19:43

MaciekGoooner
Będzie naszą opoką w obronie. Naszym kapitanem.

Hans_Zimmer komentarzy: 594506.08.2015, 19:41

migus11 nie ma takiego klubu jak arsenal LONDYN .....

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 19:40

James McCarthy przedłużył kontrakt z Evertonem.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52406.08.2015, 19:35

Ale może tym razem w meczu z Crystal Palace a nie 1/8 LM.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698206.08.2015, 19:35

Dzeko oficjalnie w AS Romie.

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267206.08.2015, 19:32

Czeczenia
Twoje porównania są bardzo przesadzone co pewnie ma dodać trochę (słabego) humoru i podkreślić dramatyzm sytuacji. Jednak porównanie jest chybione.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52406.08.2015, 19:29

To mamy jeszcze czas by go sprzedać.

Koroniarz komentarzy: 1010606.08.2015, 19:26

z realmadryt.pl

Anglicy nie przestają pisać o transferze Karima Benzemy do Arsenalu za 65 milionów euro. Co ciekawe, bukmacherzy z każdym dniem płacą coraz mniej za to, że ta operacja dojdzie do skutku. Wszyscy optymizm opierają na tym, że Francuz straci miejsce w ataku kosztem Cristiano i Bale'a, co doprowadzi do chęci przeprowadzki.

Z kolei w Hiszpanii ekspert Canal+ Julio Maldonado podał, że Wenger w ostatnich tygodniach regularnie wydzwania do gracza Realu i osobiście próbuje przekonać go do transferu. Hiszpan dodał, że nie ma pojęcia czy Francuz odejdzie, ale wszystko wskazuje jego zdaniem na to, że Cristiano będzie przesuwany regularnie do ataku.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2015, 19:25

Czeczenia

Perspektywa zarobienia jeszcze 50 milionów funtów podczas kariery jest chyba dosyć kusząca dla każdego piłkarza.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52406.08.2015, 19:23

A nóż cały sezon będą bez kontuzji. Jak chciał Jack.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52406.08.2015, 19:18

Benteke - Sturridge. Duet, który może dać najwięcej bramek w PL lub... najwięcej meczów pauzy spowodowanych kontuzjami.

Czeczenia komentarzy: 1247506.08.2015, 19:15

Czytam o urazie Jacka i zastanawiam się, czy jest sens? Sens kontynuowania kariery. Czy nie lepiej ratować zdrowie niż karierę?

Arsenal. Gdyby to była Siarka Tarnobrzeg, to w ogóle nie byłoby tematu. Dziś facet sprzedawałby bułki albo był listonoszem. Rozumiem go, też bym walczył, ale życie brutalnie zabija jego marzenia.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52406.08.2015, 19:13

Pewnie tak będzie. Po to właśnie go kupili.

youngboy komentarzy: 196306.08.2015, 19:11

WHU wystawia całkowite rezerwy na mecz z Rumunami...

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52406.08.2015, 19:10

Doktor
Wciąż mowa o potencjale. Ale czekam na sukcesy, których nie ma. Rozumiem, że grają dobrze w eliminacjach ale są to tylko eliminacje. Ale jak widać ranking rządzi się takimi prawami

P.S. Do tego pierwszego wymienionego przez Ciebie piłkarza nie jestem do końca przekonany. Czekam na kolejny jego sezon.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 19:10

Doktor
Moze ci zdjecia porobic z ksiazki o reprezentacji Belgii zebys mogl sobie zapisac? :D

Doktor komentarzy: 770606.08.2015, 19:05

A, jeszcze Courtois, jak mogłem zapomnieć.

Doktor komentarzy: 770606.08.2015, 19:03

Jezus, chyba nigdy się tych dwóch nazwisk pisać nie nauczę - Alderweireld i Vertonghen.

Doktor komentarzy: 770606.08.2015, 19:02

Choć w sumie trochę lipa z tych Belgów wyszła, Verthongen opadł z formy, Verma się kontuzjował, Dembele był przehypowany, a Fellaini okazał się nie aż tak dobrym grajkiem, za jakiego uważano go w Evertonie.

Ta piątka: Benteke, Hazard, de Bruyne, Kompany, Witsel będzie kluczowa + może Alderweilerd, który trzyma poziom.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29706.08.2015, 19:01

Kanonier

Ja rok bez pisania tutaj nie wytrzymam :D

mitmichael komentarzy: 4924306.08.2015, 19:00

facebook.com/pages/Zwyci%C4%99ski-sk%C5%82ad-Kaiserslautern-z-meczu-z-Bayernem-w-sezonie-9798/1632383187038660?fref=ts

Doktor komentarzy: 770606.08.2015, 19:00

@simpllemann

W sumie patrząc na de Bruyne'a i Hazarda - ten pierwszy to chyba w tym momencie najlepszy ofensywny pomocnik świata a ten drugi wiadomo, to... potencjał na drugie miejsce jest, tym bardziej, że grają też tam takie grajki jak Benteke.

@Waskitcz
Nawet jest taki profil na facebooku :D

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267206.08.2015, 18:59

Gerwazy
A ja po prawym pośladku. W takim razie stawiam prawy półdupek, że Alexisa nie będzie na ławce.Chyba, że na ławce w parku

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52406.08.2015, 18:59

Armata500
Potencjał mają, tego nie neguję ale jak dla mnie to zabawnie wygląda jak wyprzedzają aktualnych mistrzów świata. Kolejne wymienione przez Ciebie drużyny w czołowej "10" też brzmią jak niesmaczny żart.

Gerwazy komentarzy: 169806.08.2015, 18:57

bo akurat drapałem się po lewym jajku

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13006.08.2015, 18:57

Wracając do Rumunii, oczywiśćie kojarzę nazwiska jak spojrzałem na skład, Rat, Marica, Pantillimon, Stancu, Rusescu, czy Goian, ale to nie są jacyś super piłkarze...

InArseneWeTrust123 komentarzy: 267206.08.2015, 18:57

Gerwazy
Dlaczego lewe?

afc4life komentarzy: 478306.08.2015, 18:56

W La Lipie powinni jak najszybciej to wprowadzic rowniez. Ale fajnie, ze kolejne po goal line technology to wlasnie premier league wprowadza nowoscido futbolu.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.08.2015, 18:54

arsenal159
Nie no chodzilo mi ze ty z Dancerem i reszta. A o co wy sie tam zakladacie to nie wiem ; p

Armata500 komentarzy: 4354 newsów: 13006.08.2015, 18:54

Czy śmiesznie czy nie, nie wiem. Ale potencjał mają ogromny jeżeli chodzi o piłkarzy.

Natomiast co robi na 7 miejscu Rumunia? To brzmi przecież jak żenujący żart. Nie potrafię w tym momencie z pamięci wymienić żadnego piłkarza obecnie tam grającego. Mutu chyba już nie kopie :D

Na 9 Walia to też komedia. Ramsey i Bale i tyle. Fajnie grają w tych eliminacjach, ale litości, jak może być zespół który nie grał od X lat na turnieju żadnym i przegrywał każde eliminacje tak wysoko?? To po prostu paranoja jakaś. Cały ten ranking jest tyle wart, co cała ta FIFA i Blatter. Czyli gówno wart :)

afc4life komentarzy: 478306.08.2015, 18:53

To prawda, ze w BPL od tego sezonu dostaje 3-meczowego bana za nurkowanie czy to jakis swir polecial na neczykach?

Gerwazy komentarzy: 169806.08.2015, 18:49