Nie zwalniać nawet na moment: West Brom vs Arsenal

Nie zwalniać nawet na moment: West Brom vs Arsenal 05.10.2013, 00:33, Kamil Stasiak 2302 komentarzy

Nie mają nawet chwili wytchnienia zawodnicy zespołów angielskiej Premier League. Spotkania ligowe przeplatają się z pucharowymi bataliami na krajowej i europejskiej arenie, co znacznie komplikuje sytuacje kadrowe wszystkich drużyn. Morderczy maraton spotkań rozgrywanych co trzy dni chwilowo zatrzyma się z powodu przerwy reprezentacyjnej, a ostatnim wyzwaniem dla podopiecznych Arsene'a Wengera przed wylotem na zgrupowania kadry będzie niezwykle trudne spotkanie na The Hawthorns, gdzie w niedzielę Kanonierów podejmie miejscowy West Brom.

Obie drużyny podejdą do tego spotkania w znakomitych nastrojach. Kanonierzy mają za sobą pięć ligowych zwycięstw z rzędu, dzięki czemu zasłużenie okupują pierwszą pozycję w tabeli. Także na innych frontach zawodnicy z Ashburton Grove radzą sobie świetnie - pozycja lidera w grupie Ligi Mistrzów z takimi zespołami jak Borussia Dortmund, Olympique Marsylia oraz Napoli mówi sama za siebie. Szczególnie ostatnie spotkanie z włoskim zespołem może napawać optymizmem sympatyków drużyny z północnego Londynu. Arsenal całkowicie zdominował rywala grając futbol przypominający ten z najlepszych czasów The Gunners. Także West Brom ostatnie spotkanie może zaliczyć do udanych. Zawodnicy Steve'a Clarke'a zdołali pokonać na Old Trafford aktualnego mistrza Anglii - Manchester United - a bohaterami spotkania zostali Morgan Amalfitano oraz młodziutki Saido Berahino, który prawdopodobnie także z Arsenalem dostanie swoją szansę.

Jak dotąd drużyny te mierzyły się z sobą 131 razy. Ostatnie spotkanie tych drużyn miało miejsce zaledwie 10 dni temu, kiedy to w 3. rundzie Capital One Cup podopieczni Wengera po karnych zdołali pokonać The Baggies. Patrząc na wyniki dotychczasowych spotkań, lepszymi statystykami mogą pochwalić się zawodnicy z The Emirates. Wygrali oni bowiem 65 z nich, przegrali 36, a 30 kończyło się wynikiem remisowym.

Przejdźmy teraz do najbardziej nielubianej przez menedżerów części futbolu, czyli kontuzji. W tym aspekcie żaden z zespołów szczególnie nie wybija się ponad drugi, bowiem w obu ekipach sytuacja kadrowa nie jest najlepsza. W ekipie gospodarzy z całą pewnością nie ujrzymy na boisku Scotta Sinclaira, Mateja Vydry, Bena Fostera, Zoltana Gery oraz George'a Thorne'a, a pod znakiem zapytania stoi występ Victora Anichebe, Shane'a Longa oraz Nicolasa Anelki. Do składu po przebytych kontuzjach wracają natomiast James Morrison i Chris Brunt. W Arsenalu natomiast na pewno zabraknie Abou Diaby'ego, Aleksa Chamberlaina, Theo Walcotta, Lukasa Podolskiego, Yayi Sanogo, Santiego Cazorli oraz Bacary'ego Sagny, który właśnie wypadł na kilka tygodni z powodu urazu ścięgna udowego.

Kto odniesie zwycięstwo w tym spotkaniu? Arsenal, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, czy może WBA, które potrafiło tydzień temu pokonać Manchester United? Nieznacznym faworytem wydaje się być ekipa z Londynu, ale czy sprosta oczekiwaniom swoich fanów? Tego dowiemy się tuż po ostatnim gwizdku Lee Mason'a, który poprowadzi to spotkanie!

Rozgrywki: 7. kolejka Barclays Premier League

Data: 6 października 2013 roku, godzina 17:00

Miejsce: Anglia, West Bromwich, The Hawthorns

Arbiter spotkania: Lee Mason

Skład Kanonierzy.com: Szczęsny – Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Flamini, Wilshere – Rosicky, Ramsey, Özil – Giroud

maloney komentarzy: 16506.10.2013, 18:28

blowing bubbles pretty bubbles in the year!

lays komentarzy: 3987106.10.2013, 18:24

Ten gol i tak niczego nie zmienia bo rykoszet ładny, Jack gra dzis a własciwie nic nie gra :) Czekam na Gnabryego... jazda!

tyson880 komentarzy: 1049606.10.2013, 18:24

Najsłabszy zawodnik na boisku strzela gola. Czy to nie ironia losu?

Yahoooo komentarzy: 103906.10.2013, 18:23

Ale Wenger jest oczywiście gorszym specjalistą od połowy forum i dał ciała zostawiając Jacka na boisku zamiast Ramseya ;)

Thornister komentarzy: 7506.10.2013, 18:21

Nie wiem czy to widzieliście, ale po przerwie Jack przynajmniej biegał za tą piłką w przeciwieństwie do Aarona. Ten popełnia błędy kto próbuje, a jak ktoś w ogóle nie próbuje to ciężko, żeby takowe popełniał, czyż nie?

lays komentarzy: 3987106.10.2013, 18:21

Jenkinson - Monrael
Jack - Gnabry

I by było okej.

Yahoooo komentarzy: 103906.10.2013, 18:21

Przecież widać było gołym okiem, że Ramsey ma problem z udem, zajechałby się. Na tak dysponowane West Brom remis byłby zadowalający, nie oszukujmy się - wszystkiego wygrywać się nie da

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 706.10.2013, 18:20

Przez godzine nie potrafimy sobie stworzyć żadnej okazji... Fatalnie dzisiaj gramy

Painkillerxp komentarzy: 10506.10.2013, 18:18

Dlaczego ramsey jak wilshere gra gorzej ? w zeszlym sezonie ramsey gral padake to go nie zmienial . NIe rozumiem

piootrek2 komentarzy: 101806.10.2013, 18:15

Zero zaciętości, przyjmują na naszej połowie jakby nas nie było na boisku. Chyba nic z tego dzisiaj nie będzie...

lays komentarzy: 3987106.10.2013, 18:07

Kurde Jack, ale takie cos trzeba trafic... nawet w swiatlo bramki lol!!!!!!! Dawac Rose!!!!!!

Alonso komentarzy: 1282406.10.2013, 18:07

Anelka się nad nami zlitował :P

Marzag komentarzy: 40954 newsów: 106.10.2013, 18:06

ale anelka zebal

Oldgunner3 komentarzy: 961806.10.2013, 18:05

Wychodzi gra wciąż jednym składem,a przy golu mega błąd w ustawieniu przy stałym fragm.;zero dynamiki.W drugiej połowy zobaczymy czy są prawdziwymi facetami i czy wreszcie dojadą na mecz bo przegrać czy nawet zremisować z zespołem dysponującym takim składem - z dziadkiem Anelką ;młokosem Berahino czy ''tytanami futbolu'' takimi jak Jones czy Ridgewell to zwykły wstyd zwłaszcz,że reszta rywali wygrała oprócz spurs którzy na razie mają punkt i całą 2 połowę przed sobą.Co do gola to łatwo było przewidzieć skoro prokuruje się mnóstwo kornerów grajac z drużyną o lepszych war. fiz. która żyje z takich bramek to było to kwestią czasu;a ''gra'' Wilshere`a to jakiś sabotaż i jeżeli go Wenger nie zmieni już w przerwie to pokaże,że nie wyciagnął żadnych wniosków.Rosę i może Gnabry`ego za Jacka i Artetę.Nie ma czego bronić!

bobslej22 komentarzy: 813506.10.2013, 18:04