Nie zwalniać nawet na moment: West Brom vs Arsenal

Nie zwalniać nawet na moment: West Brom vs Arsenal 05.10.2013, 00:33, Kamil Stasiak 2302 komentarzy

Nie mają nawet chwili wytchnienia zawodnicy zespołów angielskiej Premier League. Spotkania ligowe przeplatają się z pucharowymi bataliami na krajowej i europejskiej arenie, co znacznie komplikuje sytuacje kadrowe wszystkich drużyn. Morderczy maraton spotkań rozgrywanych co trzy dni chwilowo zatrzyma się z powodu przerwy reprezentacyjnej, a ostatnim wyzwaniem dla podopiecznych Arsene'a Wengera przed wylotem na zgrupowania kadry będzie niezwykle trudne spotkanie na The Hawthorns, gdzie w niedzielę Kanonierów podejmie miejscowy West Brom.

Obie drużyny podejdą do tego spotkania w znakomitych nastrojach. Kanonierzy mają za sobą pięć ligowych zwycięstw z rzędu, dzięki czemu zasłużenie okupują pierwszą pozycję w tabeli. Także na innych frontach zawodnicy z Ashburton Grove radzą sobie świetnie - pozycja lidera w grupie Ligi Mistrzów z takimi zespołami jak Borussia Dortmund, Olympique Marsylia oraz Napoli mówi sama za siebie. Szczególnie ostatnie spotkanie z włoskim zespołem może napawać optymizmem sympatyków drużyny z północnego Londynu. Arsenal całkowicie zdominował rywala grając futbol przypominający ten z najlepszych czasów The Gunners. Także West Brom ostatnie spotkanie może zaliczyć do udanych. Zawodnicy Steve'a Clarke'a zdołali pokonać na Old Trafford aktualnego mistrza Anglii - Manchester United - a bohaterami spotkania zostali Morgan Amalfitano oraz młodziutki Saido Berahino, który prawdopodobnie także z Arsenalem dostanie swoją szansę.

Jak dotąd drużyny te mierzyły się z sobą 131 razy. Ostatnie spotkanie tych drużyn miało miejsce zaledwie 10 dni temu, kiedy to w 3. rundzie Capital One Cup podopieczni Wengera po karnych zdołali pokonać The Baggies. Patrząc na wyniki dotychczasowych spotkań, lepszymi statystykami mogą pochwalić się zawodnicy z The Emirates. Wygrali oni bowiem 65 z nich, przegrali 36, a 30 kończyło się wynikiem remisowym.

Przejdźmy teraz do najbardziej nielubianej przez menedżerów części futbolu, czyli kontuzji. W tym aspekcie żaden z zespołów szczególnie nie wybija się ponad drugi, bowiem w obu ekipach sytuacja kadrowa nie jest najlepsza. W ekipie gospodarzy z całą pewnością nie ujrzymy na boisku Scotta Sinclaira, Mateja Vydry, Bena Fostera, Zoltana Gery oraz George'a Thorne'a, a pod znakiem zapytania stoi występ Victora Anichebe, Shane'a Longa oraz Nicolasa Anelki. Do składu po przebytych kontuzjach wracają natomiast James Morrison i Chris Brunt. W Arsenalu natomiast na pewno zabraknie Abou Diaby'ego, Aleksa Chamberlaina, Theo Walcotta, Lukasa Podolskiego, Yayi Sanogo, Santiego Cazorli oraz Bacary'ego Sagny, który właśnie wypadł na kilka tygodni z powodu urazu ścięgna udowego.

Kto odniesie zwycięstwo w tym spotkaniu? Arsenal, który kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa, czy może WBA, które potrafiło tydzień temu pokonać Manchester United? Nieznacznym faworytem wydaje się być ekipa z Londynu, ale czy sprosta oczekiwaniom swoich fanów? Tego dowiemy się tuż po ostatnim gwizdku Lee Mason'a, który poprowadzi to spotkanie!

Rozgrywki: 7. kolejka Barclays Premier League

Data: 6 października 2013 roku, godzina 17:00

Miejsce: Anglia, West Bromwich, The Hawthorns

Arbiter spotkania: Lee Mason

Skład Kanonierzy.com: Szczęsny – Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs – Flamini, Wilshere – Rosicky, Ramsey, Özil – Giroud

Typ Kanonierzy.com: 2-3

Premier LeagueWest Bromwich AlbionZapowiedź autor: Kamil Stasiak źrodło: własne
Koen komentarzy: 86106.10.2013, 17:51

Kiepska pierwsza połowa w naszym wykonaniu, Wenger musi chłopakami potrząsnąć w szatni, i w drugiej połowie będzie comeback, bo WBA naprawdę nie gra dzisiaj porywająco, chociaż narazie tak tej różnicy klas jaka powinna być widoczna, widać nie było. I uznanie dla kibiców WBA za ostatnie 5 minut dopingu ;)!

Johnny14 komentarzy: 27106.10.2013, 17:51

Jack jest w slabszej formie ale mysle ze szybko do niej wroci:)

fabregas1987 komentarzy: 2578406.10.2013, 17:51

Gnabry, Rosicky, Monreal, tą trójkę chcę zobaczyć za Wilshere'a, Jenkinsona i najbardziej zmęczonego później

Theov47 komentarzy: 107706.10.2013, 17:51

Oczywiście jak teraz wszyscy faworyci wygrają to my pewnie przegramy :d

MiEvo komentarzy: 6163 newsów: 1406.10.2013, 17:51

Jack za dużo fajek przed meczem wypalił

Marzag komentarzy: 41235 newsów: 106.10.2013, 17:51

Jenkinson zawalił chyba przy golu(nie widziałem dokładnie bo mi stream rozłączyło jak gol padał)

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020406.10.2013, 17:50

Gramy tragicznie ale jest jeszcze druga połowa liczę na wejście Rosy i powinno być lepiej.

Chapman komentarzy: 80806.10.2013, 17:50

Widać, że zwycięstwo z MU nie było przypadkowe. U nas najsłabiej wygląda Wilshere, Jenkinsona nigdy specjalnie nie poważałem, on pewnego poziomu nie przeskoczy.
Trzeba ich pobudzić w przerwie, bo trochę jak muchy w smole się ruszają. Widać, że Bale Ramseya w padaniu na murawę wyćwiczył na reprezentacji ;)

Adeusz94 komentarzy: 85906.10.2013, 17:50

fabregas1987 komentarzy: 2578406.10.2013, 17:50

właśnie dokładnie policzyłem ile pojedynków 1 na 1 wygrał Jenkinson (w ofensywie) - uwaga, uwaga: 0
!

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.10.2013, 17:50

Słaba gra i sędziowanie angielskie x2

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 106.10.2013, 17:50

ale gramy padake zwlaszcza Wilshere i Jenkinson

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.10.2013, 17:50

Palacz na ławkę!!!! czemu on jest na boisu!!

Theo44 komentarzy: 426306.10.2013, 17:50

Gramy bez skrzydel... jack i jenki graja naprawde fatalnie. Rose po przerwie i gnabriego w 60 min. I powinno byc dobrze.

MociumPAN komentarzy: 126606.10.2013, 17:49

christian skoro wiesz ile komentarzy było po każdej z sytuacji to na pewno oglądasz mecz wręcz bez przerwy :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.10.2013, 17:49

Wilshere skandalicznie słabo. Chyba rekord strat w I połowie.

Adeusz94 komentarzy: 85906.10.2013, 17:48

Najbardziej to mi szkoda Wojtka, bo broni dobrze, tylko, że nasi obrońcy zawsze coś muszą spieprzyć.

rayuuuu komentarzy: 313206.10.2013, 17:48

Gramy ładnie, ale brakuje czegoś na ostatnich 20 metrach. Oby w drugiej połowie więcej wychodziło.

clavo komentarzy: 48706.10.2013, 17:48

Jakieś linki na sopa?

tyson880 komentarzy: 1049606.10.2013, 17:48

Wilshere jest tragiczny. Jak on tak zszedł z formy, to nie mam pojęcia.

boltie komentarzy: 14806.10.2013, 17:48

Christian, chyba zamiast myszki masz CKMa :P

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9206.10.2013, 17:48

Z jednej strony to dobrze ze straciliśmy gola a z drugiej nie. Dobrze bo możne ich Wenger opiepszy a coś ruszy a źle dlatego bo gol do szatni nigdy dobrze nie robi.

Johnny14 komentarzy: 27106.10.2013, 17:48

Shlizerr komentarzy: 101 newsów: 2206.10.2013, 17:48

@Christian
Osobiście wolę to niż 5 takich samych komentarzy ale co ja tam wiem.

Cysiowo komentarzy: 193006.10.2013, 17:48

Wenger nie umie składu wyczuć, wystawiać taki sam skład na Napoli i WBA to przesada, tu powinien być mega ofensywny skład - Rosa, Gnabry za ARtete, Wilshera..

aNormalny komentarzy: 348206.10.2013, 17:48

@Traitor
A Wenger będzie dalej na niego stawiał, poukłada mu w głowie i będzie grał jak przed kontuzją. Jesteś strasznie irytujący. Wszystko na zaraz, teraz. Trochę cierpliwości. Kończę tą głupią kłotnię, bo ja zostanę przy swoim i nie odpuszczę. NABIJAJ SWÓJ STAŻ NA STRONCE, a przy okazji COYG.

Theov47 komentarzy: 107706.10.2013, 17:48

Szkoda, że taka żenada dzisiaj. Nie można wiecznie wygrywać. Ale dobra jest jeszcze 45

lays komentarzy: 3987106.10.2013, 17:48

Tak samo hejty na WIlshire, on gra piach od poczatku sezonu, zdarzały mu się tylko poszczegolne dobre zagrania w meczu jak np ta klepka ze Swansea i fantastyczny gol Aarona na 2-0 :) A teraz jak ludzie zobaczyli fajke to odrazu smieszne hejty... ma cos z okiem to '' idzie pewnie zapalic '' ;D smieszne.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 206.10.2013, 17:48

wilshere jeszcze komus zlamie noge, wenger musi go zmienic po przerwie

piter1908 komentarzy: 510306.10.2013, 17:48

Ramsey zrzucił klątwe fajnie ... szkoda tylko że na Jacka ...

lucasnoline komentarzy: 541606.10.2013, 17:48

Wilshere porażka, co on dzisiaj gra.

Christian komentarzy: 342706.10.2013, 17:47

Chętnie wziąłbym ckm-a i przejechał się po Was ;/ Czy wy musicie tak tak podniecać dosłownie wszystkim.
Ktoś się przewróci, od razu seria 30 komentarzy, Szczęsny podbija futbolówkę ~~10 komentarzy. Zacznijcie oglądać mecz, co wy komentarze nabijacie ;/
PS> Widać że Sagna jest o klasę lepszym zawodnikiem od J. Robi dużo szumu, bije pianę ale cista z tego żadnego.

Kysio2607 komentarzy: 1336006.10.2013, 17:47

No i nadszedł ten moment, kiedy nie idzie i trzeba jakoś inaczej zadziałać. Zobaczymy ile naprawdę jesteśmy warci. :)

Zdecydowanie najgorsza połówka w tym sezonie, ale została jeszcze druga. Izii. Rosa&Beniu uratuję toowarzystwo :D