Niemoc przełamana! Everton 2-5 Arsenal

Niemoc przełamana! Everton 2-5 Arsenal 22.10.2017, 15:30, Łukasz Wandzel 1141 komentarzy

Potrzebne były 68. urodziny Arsene'a Wengera, żeby piłkarze Arsenalu przełamali wyjazdową niemoc, choć, mówiąc poważnie, złożyło się na to więcej czynników. Przede wszystkim po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce zagrali ze sobą Mesut Özil, Alexis Sanchez oraz Alexandre Lacazette. Każdy z wymienionej trójki zdobył bramkę i wpływał na jakość gry zespołu, który dominował przez całe spotkanie, mimo że nie wszystko układało się po myśli londyńczyków w tym meczu.

Nie da się też nie odnieść do formy prezentowanej przez ekipę Ronalda Koemana. Zawodnicy z Liverpoolu przed meczem wydawali się borykać z jeszcze większą liczbą problemów niż sam niezbyt dobrze prosperujący Arsenal, a po dzisiejszym starciu z pewnością będą mieli jeszcze większy ból głowy. Grający poniżej oczekiwań Everton musiał okazać się łakomym kąskiem dla Kanonierów, którzy byli zmuszeni zgarnąć punkty za zwycięstwo.

Powodem wysokiej wygranej gości, choć nawet bez tego byli lepiej prezentującym się zespołem na murawie, była agresywna gra gospodarzy. Zaraz na początku meczu żółty kartonik zarobił Ashley Williams, co sprawiło, że szkoleniowiec Evertonu zmienił go już w przerwie. Częściowe osłabienie formacji defensywnej przez brak Walijczyka na boisku mogło przyczynić się do łatwiejszego przedzierania się piłkarzy The Gunners w pole karne Pickforda. Jednak najważniejszym wydarzeniem była druga żółta kartka, którą zarobił Idrissa Gueye. Opuszczenie placu gry przez Senegalczyka oznaczało pożegnanie się Evertonu z szansą na jakąkolwiek zdobycz punktową.

Arsenal: Cech - Koscielny, Mertesacker, Monreal - Bellerin, Xhaka, Ramsey, Kolasinac - Özil (82' Coquelin), Lacazette (77' Wilshere), Alexis.

Everton: Pickford - Jagielka, Kenny, Keane, Williams (46' Davies), Baines - Gueye, Vlasic, Sigurdsson - Rooney (76' Lookman), Calvert-Lewin (75' Niasse).

Nawet w 68. urodziny Arsene Wenger mógł mówić o pechu, jeśli spojrzy się na to, jak wyglądał początek meczu. Londyńczycy weszli w to spotkanie znakomicie, dominując wszystkie sektory boiska w pobliżu bramki gospodarzy, ale niemoc wyjazdowa trwała w najlepsze i Jordan Pickford bronił jak natchniony. Wysokie tempo narzucone przez gości szybko odbiło im się czkawką. Wystarczyła jedna kontra ze strony Evertonu, żeby kibice na Goodison Park wpadli w euforię.

Kontra po odebraniu futbolówki, kiedy to na około 30. metrze poślizgnął się Granit Xhaka. Szwajcar popełnił błąd, ale był też faulowany. Niemniej jednak sędzia nie zauważył kopnięcia w kolano, co skrzętnie wykorzystał Wayne Rooney, który bardzo lubi strzelać Arsenalowi. Tym razem wystarczył mu ułamek sekundy, aby przymierzyć i pokonać Petra Cecha zza pola karnego.

Zapał podopiecznych Arsene'a Wengera słabł z każdą minutą, dając się nieco zepchnąć rywalom na własną połowę przez krótki czas. Przyjezdni ciągle byli drużyną lepszą i jeszcze przed przerwą dali nadzieję solenizantowi na zgarnięcie pełnej puli punktów. Znakomity Jordan Pickford w końcu musiał skapitulować, ponieważ oddać strzał postanowił... Nacho Monreal. Bramkarz gospodarzy próbował interweniować, ale przy takiej liczbie strzałów to musiało się wydarzyć i padł remis.

W drugiej połowie Arsenal szybko udowodnił, że gra lepiej w piłkę nożną. Wydawało się, że Kanonierzy będą, jak to zazwyczaj bywa, walić głową w mur, starając się pokonać świetnie dysponowanego golkipera Evertonu. Na szczęście, jedyne, co było bliskie tym obawom, to fakt, że głową faktycznie uderzył... Mesut Özil! Niemiec wręcz dyrygował dzisiejszego popołudnia grą ofensywną, non stop kreując kolegom okazje, i nawet sam wpisał się na listę strzelców.

Za to lista zasług pomocnika Arsenalu jest dzisiaj długa, bo nieco ponad 20 minut później asystował przy golu Lacazette'a, kiedy to londyńczycy czuli się znacznie swobodniej, ponieważ z murawy chwilę wcześniej zszedł ukarany Idrissa Gueye. Zespołowi gości łatwiej było zaatakować, ale mogli oni sobie także pozwolić na chwilę oddechu i widać było, że spuścili z tonu. Potwierdza to zdobycie kolejnej, już czwartej bramki, dopiero w 90. minucie. Wtedy to Jack Wilshere, po wejściu z ławki, asystował przy pewnym strzale Aarona Ramseya.

Szkoda tylko drugiego straconego gola, ponieważ Nacho Monreal i Petr Cech byli już chyba myślami w szatni, kiedy ten pierwszy zagrał za lekko do czeskiego bramkarza, który za późno ruszył do piłki, a Baye Oumar Niasse bez kłopotu przejął futbolówkę i nie musiał nawet spieszyć się z wpakowaniem jej do siatki.

Aż żal było patrzeć starającego się Alexisa, który bardzo pragnął zdobyć swoje pierwsze trafienie w tym sezonie w Premier League. Chilijczyk dwoił się i troił, a także kilka razy nie podawał do kolegów, żeby tylko gol wpadł na jego konto. W końcu mu się to udało, gdy w ostatniej doliczonej minucie jakimś cudem znalazł miejsce w lewym dolnym rogu bramki Pickforda, popisując się niezwykle celnym uderzeniem. Chwilę później mecz skończył się wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego. Everton 2, Arsenal 5!

Oceń piłkarzy po meczu z Evertonem!

EvertonPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
MarkOvermars komentarzy: 912323.10.2017, 13:10

@Simpllemann: jakaś frekwencje znalazłem na 89 tys z 2006 r. podczas meczu Barcelona- Liverpool ale jakoś średnio mi się to zgadza bo Nowe Wembley chyba w 2007 otwarli

Szebson komentarzy: 351023.10.2017, 12:52

@_Dennis_Bergkamp_: Oj przesadzasz, cale przeczytalem.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997323.10.2017, 12:51

@hot995: ale wiesz, ze nikt nie czyta dalej niz do 3 -go zdania;)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.10.2017, 12:48

@Piotrek95
Za głupotę się płaci.

Najpierw wystawiał język, a teraz to ;d

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 523.10.2017, 12:47

Wystarczyło jedno spotkanie z tercetem Özil-Lacazette-Alexis w składzie i od razu człowiek w innym nastroju idzie do pracy. Szkoda, że tak późno, bo okazji do tego było już kilka. Widać, że nawet drużyna wiedziała, kto jest na placu. Pewność siebie, która biła z całego zespołu była zauważalna nawet z fotela. Panowie wiedzieli po co tu przyjechali i od samego początku grali z polotem, efektownie i tłamsząc rywala. Odpowiedź Mesuta na wszelakie spekulacje kapitalna. Mam nadzieję, że to utrzyma. Wierzę, że Niemiec nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Cały czas liczę na prolongatę umowy, bo to piłkarz absolutnie kluczowy i klasowy. Nieco chimeryczny, ale jeżeli ustabilizuje formę, to wszyscy wiemy do czego jest zdolny. Na pewno pomoże mu w tym obecność na murawie z Chilijczykiem i Francuzem. Pierwszy mecz całej trójki razem i widać było gołym okiem różnicę klas, kiedy grają oni, a kiedy w miejsce choćby jednego z nich wchodzi Giroud/Iwobi/Welbeck. Nie mam nic do Oliviera, ale na murawie potrzebna jest dynamika. Alexandre choć jeszcze nie pokazał wszystkiego, to jego walory zdecydowanie bardziej pasują do gry w takim klubie jak Arsenal, dlatego nie miałem żadnych wątpliwości, że z miejsca wygryzie starszego kolegę. Kątem oka widziałem lament, że Lacazette strzelił niemal do pustej. Ramsey miał podobną patelnię, a wszyscy wiedzieliśmy, gdzie poleciała piłka. Napastnika rozlicza się z bramek. Widocznie niektórzy o tym zapominają. Nie macie się co martwić, bo nowa /9/ szybko przystosuje się do gry z Özilem i Sanchezem. Klasowi zawodnicy po prostu bardzo szybką łapią nić porozumienia i tym razem będzie dokładnie tak samo. Te trio rozstrzeli jeszcze multum rywali i da taką samą ilość punktów. Z takim atakiem można jeszcze o coś walczyć. Następna sprawa to druga linia, która woła o pomstę do nieba. Xhaka popełnia bodaj siedemnasty (jeżeli dobrze liczę) taki sam błąd. Możliwe, że był faul, ale nie zmienia to faktu, że Szwajcar musi grać z większą odpowiedzialnością. Aaron to zupełnie inny przypadek. O ile jego wejścia w pole karne są bardzo groźne, o tyle jego rozegranie już niestety kuleje. W tym aspekcie Wilshere przewyższa go o trzy klasy. Ponadto Walijczyk musi ograniczać te wypady w pole karne, bo jeżeli akcja nie zakończy się strzałem, to powstaje ogromna luka. Jack jest bardziej odpowiedzialny i choć zdarza mu się wejść w pole karne przeciwnika, to robi to znacznie rzadziej. Anglik zdecydowanie bardziej skupia się na rozegraniu, bo tego w głównej mierze w końcu wymaga się od pomocnika, dlatego mam nadzieję, że z czasem to on zacznie wychodzić od początku. Liczyłem po cichu na chłopaka i może się nie zawiodę. W każdym razie dawać tutaj sobotę, bo chcę zobaczyć jak ÖLA robi z dupy jesień średniowiecza Swansea.

Piotrek95 komentarzy: 947823.10.2017, 12:41

@Kanonier204: Kto wypina, tego wina... ;)

Szebson komentarzy: 351023.10.2017, 12:37

Dobra, znalazlem.

BulaKG komentarzy: 523.10.2017, 12:10

@PUMAraz2trzy: Nie wiem ale podobno ktoś znany

Szebson komentarzy: 351023.10.2017, 12:00

Poda ktos link do profilu naszego klubowego fotografa na flickr?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.10.2017, 11:13

Mbappe został laureatem nagrody Golden Boya. W scisłym finale pokonał Dembele z Barcy/Bvb i Gabriela Jesusa z City.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52423.10.2017, 10:19

@MarkOvermars
Z tego, co widziałem, to rekord nowego Wembley (w meczu piłki nożnej) jest o blisko 30 widzów większy.
A najlepszy wynik w historii ligi angielskiej to 83 260.

Sparku komentarzy: 340223.10.2017, 10:17

Liverpoolu to w 1/8 zostanie ciężko znokautowany oni od takiego Napoelu dzisiaj dostaliby trzy szybkie w pierwszej połowie i by się dwumecz skończył.

shubert komentarzy: 13623.10.2017, 10:16

Szkoda tylko tych 2 głupich straconych bramek

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52423.10.2017, 10:07

Nemanja Nikolic 5. raz w karierze został królem strzelców. Po wcześniejszych tytułach na Węgrzech (trzykrotnie), w Polsce (raz), teraz podbił Stany Zjednoczone.
Na uwagę zasługuje też fakt, że zdobywa ten laur w czwartym z rzędu sezonie, w trzech różnych ligach.

Piotrek95 komentarzy: 947823.10.2017, 10:04

@AceVenturaLFC: Chętnie się założę ;) Tylko najpierw to niech Ci przyjdzie to co wygrałeś ostatnim razem, bo mi poczta polska reputację zepsuje ;)

jurasmolas44 komentarzy: 184023.10.2017, 10:03

Siemano, wie może ktoś czy ta firma Tookey jest wiarygodna. Kupiłem koszulkę 18,09 a jeszcze kuriera u mnie nie było a na stronie piszą ,że do 20dni roboczych . Kontakt telefoniczny chwilowo nie działa ( chwilowo od 10 dni) . Ma ktos z nimi jakies doświadczenia?

MarkOvermars komentarzy: 912323.10.2017, 10:00

@Simpllemann: do zapełnienia Wembley dużo nie brakowało , rekord to 89 845

Marioht komentarzy: 611423.10.2017, 09:52

@AceVenturaLFC: Co kto lubi. Wolałbym się zakładać wierząc we własna wygraną.

Marioht komentarzy: 611423.10.2017, 09:45

@AceVenturaLFC: Nie ma na to szans z taką obroną.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52423.10.2017, 09:43

@AceVenturaLFC
Być może. Mnie w tym sezonie LM nie interesuje. A tym bardziej angielskie drużyny tam grające.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52423.10.2017, 09:24

Chcesz ocenić mecz Arsenalu? Pod raportem jest link.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.10.2017, 09:18

@Kyrtap: Oglądałem.OKC jakby grało tak jak w czwartej kwarcie to byłoby na miękko do przodu.Pierwsze dwie kwarty bardzo słabo.Russ i koledzy są w średniej formie ale to co wyprawiali w ostatnich minutach to było światełko w tunelu.

Gunner915 komentarzy: 281223.10.2017, 09:13

Dlaczego nie graliśmy od początku sezonu naszym trio? Wszyscy pierwszym składem od początku, a my ogórkami przez to jesteśmy -9 pkt na starcie. Jakby siwy wystawiał pierwsza 11stke od początku to pewnie mielibyśmy teraz 20 pkt. Wenger out.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997323.10.2017, 08:51

@Qarol: pewnie troche ironizuje, glownie z tym ze murzyn musi byc czarny;) ale skoro ewidentnie AW ustawia Ramseya wysoko w ataku, czesto jako tego ktory ma wchodzic za Laca, to Xhaka musi grac mega odpowiedzialnie, a On probuje robic to co w reprezentacji czyli rozgrywac, btw jak cofa sie po pilke Sanchez to nagle robi sie 3 rozgrywajacuch i burdel w srodku pola, zdecydowanie mniej myslenia wiecej odbiorow/przeciec i pewnych krotkich podan

Qarol komentarzy: 1450223.10.2017, 08:44

@_Dennis_Bergkamp_:

Nie wiem czy ironizujesz czy nie, ale prawda jest taka, że Xhaka rusza się jak wóz z węglem. Jest za wolny na płaszczyźnie przyjmij piłkę - podaj, zanim ogarnie co ma zrobić to już tej piłki często nie ma.

Widać to było wczoraj przy bramce Rooneya. Powiecie, że faul. No może był, ale to nie zmienia faktu, że Xhaka zbyt wolno zbierał się, aby pozbyć się piłki.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18423.10.2017, 08:42

Serio niektórzy tu oceniają Ramseya na 8, bo strzelił gola z grającym w dziesiątkę Evertonem? Przecież on grał przez te 60 czy tam 70 minut kompletne dno. Tyle strat, tyle słabych podań... Xhaka, Lacazette, Bellerin i Kolasinac też mizernie, zwłaszcza ten ostatni.

To wszystko, co się stało po czerwonej kartce, trzeba uwzględniać w całkiem innych kryteriach. Everton był już kompletnie podłamany.

CzerwonaRoza komentarzy: 54623.10.2017, 08:37

@_Dennis_Bergkamp_: Shaquille O'Neal?

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997323.10.2017, 08:32

b. duzy, b. silny oby czarny murzyn za Xhake jest konieczny...

Piotrek95 komentarzy: 947823.10.2017, 08:08

@michalal: No, te posty są naprawdę dziecinne, a już wyszukiwanie jakichś informacji z dupy o pilkarzach Tottenhamu, którzy jedli rybę zwyklym widelcem zamiast widelcem do ryb i przedstawianie tego jako największa porażka w zyciu Tottenhamu to już szczyt ;)

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52423.10.2017, 08:06

Wczorajszy mecz Tottenham - Liverpool oglądało na Wembley 80 827 widzów. I jest to nowy rekord frekwencji w historii PL.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52423.10.2017, 08:01

12 bramek w zaledwie 2 meczach PL rozegranych jednego dnia ostatni raz zdarzyło się w lutym 2004 roku (wtedy padły wyniki 4:4 i 2:2).

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041323.10.2017, 07:54

To prowadzi profil kanonierzy.com na fejsie? Bo aż oczy bolą jak czyta się te posty.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 123.10.2017, 06:25

@mistiqueAFC:

Kupon Ci nie siadł, ale mecz pierwsza klasa, a końcówka to już w ogóle majstersztyk! Gibson cichym bohaterem spotkania. Na ten moment Taj jest najlepszym tradem Wilków.

cwalin komentarzy: 236123.10.2017, 03:42

A już we wtorek puchar myszki Mikey na Emirates.Znowu szansa dla małolatow.

cwalin komentarzy: 236123.10.2017, 03:28

Tydzien temu bardzo pechowa porażka,szkoda bo mozna było się umieścić w czołówce.Tak samo 0-1 ze Stoke .Szkoda tych punktów.

lays komentarzy: 3987123.10.2017, 01:22

Arsenal are expecting to sit down with Wilshere?s representatives in the next few weeks in an attempt to extend his contract at the club.

zly_kanonier komentarzy: 511123.10.2017, 01:16

@mitmichael: Nie tylko ty :/ Niestety w ostatnich latach rzadkością są kolejki w których można się podwójnie cieszyć.

Kysio2607 komentarzy: 1336023.10.2017, 01:07

Też usiadłem do ocen i powiem szczerze ze dawno nie miałem takiej rozbieżności :P

Cech - 3 -> nie wiem dlaczego nie przesunął się do lewego słupka przy strzale Rooneya, tylko w stronę którą 'blokował' Per? no i do tego ten babol.
Bellerin - 6 -> Duzo nasz Hectorek biegał po skrzydle, kilka razy brakło dobrej decyzji dlatego na wyższą nie zasłużył.
Koscielny - 7 -> pewny punkt, nie był zamieszany w zadną z bramek, spokojnie rozgrywał od tyłu, kilka ładnych podań przeszywających drugą linię Evertonu
Mertesacker - 5 -> głównie za tę bierność przy golu Rooneya, brakło ataku na piłkę. W powietrzu pewny, ale poza tym nie miał się czym wykazać przy tak słabym Evertonie.
Nacho - 8 -> kluczowy strzelec dzisiejszego meczu. Wyrównał, dzięki czemu łatwiej grało nam się w drugiej połowie. Super zachowanie Nachosa!
Kolasinac - 6 -> w pierwszej połowie aktywny, w drugiej już mniej. Brakło jakiegoś konkretnego zagrania które utkwiłoby w pamięci, więc ocena taka jak Hector
Ramsey - 8 -> Czasami irytujący, ale mimo wszystko kończy mecz z bramką i asystą. To co można lubić w Walijczyku, to jego umiejętność wskoczenia z drugiej linii. Dobrze widzieć go w formie.
Xhaka - 6 -> trudny występ do oceny. Błąd przy golu, chociaż tak naprawdę był tam faulowany. Kilka niedokładnych podań, co niestety staje się już tradycją. Mimo tego, również kilka fajnych przerzutów no i dołożył cegiełkę do wyrównania. Tak więc na zero, z wyjściową.
Sanchez - 8 -> często irytował, jakby nie przykładał sie do swoich podań. Jednak jak już raz się przyłożył, wyszła asysta miodzik. Do tego świetny gol. Na 8 zasłużył.
Ozil - 10 -> idealny mecz Niemca. Widać było, jak mu zależy, jak przeżywał wydarzenia boiskowe. Gol, asysta, mnóstwo wykreowanych szans, ciągle z pomysłem na podanie i z chęcią do gry. Takiego Niemca potrzebujemy!
Laca - 7 -> kolejny trudny do ocenienia gość. Kilka złych wyborów przy naszych atakach, zmarnowana setka. Poza tym trzeba podkreślić, że gość mimo niskiego wzrostu fajnie trzyma się na nogach, potrafi odwrócić się z obrońcą na plecach i piłka nie przeszkadza mu przy nodze. Gola strzelił, stad 7.
Jacky 7 -> wszedł, i chciało mu się grać. Ciągle pod grą, do tego z pierwszą asystą w lidze. Wracaj Jacky do nas jak najprędzej!

Wenger - 6 -> Fajny skład dobrał, ale jak to z Wengerem jest, idiotyczne zmiany. W nastepnych kolejkach chciałbym Wilshere'a obok Coqa w srodku, ale obawiam się, że póki Aaron zdrowy to Jack prędzej zagra na pozycji Alexisa/Mesuta.

mitmichael komentarzy: 4924323.10.2017, 00:32

Tydzien temu Arsenal przegrywa z Watfordem, Wisla wygrywa ze Slaskiem - dzisiaj Arsenal wygrywa z Evertonem, Wisla przegrywa z Legia, ja to mam ciezkie zycie kibica ehh

Slaviola komentarzy: 1237623.10.2017, 00:16