Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 QPR

Niepotrzebna nerwowa końcówka, Arsenal 2-1 QPR 26.12.2014, 19:22, Sebastian Czarnecki 1284 komentarzy

Miało być gładko, szybko i łagodnie, a przez idiotyczne zachowanie Oliviera Girouda i błędne decyzje Martina Atkinsona, Arsenal mógł nawet stracić punkty w pozornie łatwym meczu z Queen Park Rangers. Meczowi, który powinien być rozstrzygnięty już w pierwszej połowie, towarzyszyła bardzo nerwowa końcówka, przez którą kibice gospodarzy mogli się nabawić nawet palpitacji serca. Kanonierom udało się jednak utrzymać prowadzenie i wygrać spotkanie z beniaminkiem 2-1.

Arsenal: Szczęsny - Debuchy, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Flamini, Rosicky (83. Chambers), Cazorla - Sanchez, Giroud, Welbeck (87. Coquelin)

QPR: Green - Onuoha, Ferdinand, Caulker - Isla, Mutch (71. Zamora), Henry (62. Fer), Kranjcar, Traore (62. Hoilett) - Austin, Vargas

Początek spotkania należał do gospodarzy tego pojedynku. Arsenal wydawał się kontrolować pole gry, zwłaszcza jego środkową część. QPR w głębokim 3-5-2 z naciskiem na bardziej defensywnych skrzydłowych sprawiało wrażenie drużyny, które przede wszystkim nie chce tego meczu przegrać.

W siódmej minucie oglądaliśmy pierwszą groźną akcję ze strony Kanonierów. Szarżujący Danny Welbeck nie potrafił sobie znaleźć miejsca do oddania strzału, a piłka w ostatecznym rozrachunku trafiła pod nogi Alexisa Sancheza, który został powalony na ziemię przez Armanda Traore. Atkinson bez wahania wskazał na jedenasty metr.

Do stałego fragmentu gry podszedł sam poszkodowany, jednak jego uderzenie w lewy dolny róg bramki Greena zostało zatrzymane przez angielskiego bramkarza. Lekkie uderzenie Chilijczyka nie sprawiło większych problemów bramkarzowi, który wyczuł zamiary napastnika Arsenalu.

Podopieczni Arsene'a Wengera nie zrazili się przestrzelonym rzutem karnym i cały czas napierali na bramkę Roba Greena. Bardzo aktywny w środkowej części boiska był Tomas Rosicky, który starał się współpracować zwłaszcza z prawym skrzydłem, ale defensorzy QPR nie przepuszczali ataków swoich przeciwników.

Wydawało się, że w 25. minucie Arsenal powinien otrzymać drugą jedenastkę, ale tym razem Martin Atkinson pozostał niewzruszony po wejściu Onuohy w Daniela Welbecka.

Trzy minuty później gospodarze wykonywali rzut wolny z okolicy dwudziestego metra i co ciekawe, na strzał zdecydował się Olivier Giroud, który strzelił w światło bramki, ale jego uderzenie obronił Robert Green.

W 37. minucie Kanonierzy w końcu znaleźli drogę do bramki! Dośrodkowanie z lewego skrzydła Kierana Gibbsa spadło prosto na głowę Alexisa Sancheza, który bezproblemowo pokonał Roberta Greena. 1-0!

Pięć minut później zagrzmiało pod bramką Arsenalu, a wszystko to za sprawą Charliego Austina, który znalazł się w polu karnym i oddał mocny strzał. Piłka odbiła się jednak od Ignacio Monreala i wyszła na rzut rożny.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, Arsenal prowadzi do przerwy 1-0 z QPR.

Druga część meczu zaczęła się od ciosu w kierunku Kanonierów, którzy od 53. minuty musieli grać w osłabieniu. Olivier Giroud za idiotyczne uderzenie głową Neduma Onuohy słusznie został ukarany czerwonym kartonikiem.

Arsenal nie przejął się wcale tym, że grał w osłabieniu jednego zawodnika, bo wciąż był stroną dominującą w tym spotkaniu. Gospodarze w dalszym ciągu prowadzili grę i kontrolowali mecz w środkowej części boiska.

W 62. minucie Harry Redknapp przeprowadził podwójną zmianę. Za Traore i Henry'ego pojawili się bardziej ofensywni Hoilett i Fer.

Ofensywne zmiany nic nie pomogły QPR, bo to Arsenal zdobył kolejnego gola. Samodzielny rajd Alexisa Sancheza zakończył się podaniem do Tomasa Rosicky'ego, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnie i fatalnie interweniującego Greena. 2-0!

Drużyna gości potrafiła odpowiedzieć jedynie mocnym uderzeniem Isli z dystansu, ale Wojciech Szczęsny nie dał się zaskoczyć i pewnie wyłapał futbolówkę lecącą w sam środek bramki.

Na 20 minut przed końcem meczu znowu uaktywnili się gospodarze, którzy w krótkim ostępie dwukrotnie zagrozili bramce Greena. Najpierw z rzutu wolnego groźnie uderzał Cazorla, a chwilę później nad poprzeczką po dośrodkowaniu Debuchy'ego piłkę posłał Alexis Sanchez.

W 74. minucie kolejna akcja gospodarzy. Tym razem Alexis Sanchez poszukał podania do Daniela Welbecka, ale jego strzał z pierwszej piłki zatrzymał się na Robie Greenie.

W 78. minucie Martin Atkinson podyktował kontrowersyjną jedenastkę za czysty odbiór Mathieu Debuchy'ego na Justinie Holettcie. Kanadyjczyk nabrał jednak arbitra swoim dramatycznym upadkiem na murawę.

Jedenastkę na gola bezproblemowo zamienił Charlie Austin, który oddał potężny strzał na bramkę Szczęsnego. Już tylko 2-1 dla Arsenalu.

Arsene Wenger postanowił bronić wyniku, a jego jedyne zmiany w tym meczu to Chambers za Rosicky'ego i Coquelin za Welbecka.

W 88. minucie Martin Atkinson mógł podyktować kolejną jedenastkę dla QPR i gdyby tym razem to zrobił, miałby stuprocentową słuszność. Faul Kierana Gibbsa na Bobbym Zamorze nie zrobił wrażenia na arbitrze, który tym razem naprawił swój błąd.

Na minutę przed końcem meczu zrobiło się gorąco pod bramką Arsenalu. Eduardo Vargas oddał strzał głową po dośrodkowaniu Kranjcara z rzutu rożnego, ale piłkę sprzed własnej bramki świetnie wybił Flamini.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal z problemami wygrał z QPR, ale do swojego dorobku może dopisać bardzo cenne 3 punkty.

Premier LeagueQueens Park RangersRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.12.2014, 21:37

Nowy news.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 527.12.2014, 21:33

Patryksz@
Oczywiście dopiero ruszamy ale niestety honor mi by nie pozwolił do wrzucania takich śmieci.

facebook.com/pages/Pi%C5%82ka-No%C5%BCna-Jestem-na-bie%C5%BC%C4%85co/1526628794290729?fref=ts

patryksz komentarzy: 364827.12.2014, 21:29

peciakk

Jak tam nie będzie newsów pokroju Onetów itp. to dawej. Zalajkuję

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 527.12.2014, 21:28

Po paru tygodniach namysłów zdecydowałem się na założenia "fanpejcza' z informacjami z najlepszych lig Europy :) Informacje będą na temat transferów,wyników,wpadek,wywiadów,plotek transferowych,historia i nie tylko.

Oczywiście będę też wrzucał linki do ciekawych materiałów z innych stron.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 127.12.2014, 21:27

nacokomuinterpunkcjapocospacja:P

Co to sie dzieje,ze jeszcze zapowiedzi nie ma?

Verminator97 komentarzy: 1490027.12.2014, 21:23

OFFO > Jak dla mnie obydwaj są tak słabi, że jak czytam newsy o zainteresowaniu van Dijkiem to jest mi słabo. Co do Rzeźniczaka to może i jest to poziom van Dijka, więc cienias. :)

OFFO komentarzy: 354527.12.2014, 21:16

a co ja bede pisał jak jest tu (duzo) ludzi ktorzy by woleli
Virgil van Dijk od takie Rzeźniczaka(dlaczego bo jest polakiem gdzie tam ze celtic został zmieciony przez legie gdzie tam ze legia straciła 2 gole w le a cieltic 10) oczywiście żaden sie do nas nie nadaje ale Rzeźniczak jest o 2 klasy lepszy od tego 1(ale przy tym pierwszym 4-7 mln funtow to dla niektorych mało i byli by wstanie ten transfer zaakceptować a jakbysmy złożyli oferte za 4 mln za rzeczniczka to było by tu lawina hejtu jakiej swiat nie widział)

Verminator97 komentarzy: 1490027.12.2014, 21:11

peciakk > PSV, Ajax, Soton...

Gozdzik > Może już zagra jutro, a na Soton już raczej na pewno.

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2227.12.2014, 21:10

oo nie spodziewalem sie tego. Myslalem ze ze dwa tygodnie jeszcze. Fajnie jakby wrocil niech lata dziury

lukasz845 komentarzy: 454427.12.2014, 21:09

Gozdzik
Być może na jutro będzie gotowy

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.12.2014, 21:08

Arsene Wenger has confirmed that Laurent Koscielny could return to the Arsenal starting line-up for tomorrow’s game with West Ham.

Mati992 komentarzy: 24227.12.2014, 21:02

Hej jaki jutro typujecie wynikna mecz ???

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 527.12.2014, 21:02

Ma ktoś pomysł na karierkę w Fife 15 ?
Klub średniak z w miarę młodą kadrą, liga- wszystko mi jedno.

michalm1 komentarzy: 702027.12.2014, 21:02

Az szkoda ze tak nie ma przez caly sezon ze mecze co dwa dni sa :)

Jackie10 komentarzy: 58427.12.2014, 21:01

Dzieki chłopaki, cyfra+ daje d... z transmisjami meczów ;)

AaronJamesRamsey komentarzy: 457327.12.2014, 20:58

"Fobia na dupienie". Hmmm. Fobia to lęk przed czymś. Czyli według tego co napisał kolega poniżej, panuje tutaj strach przed dupieniem Polaków.

Mihex komentarzy: 2360427.12.2014, 20:57

Z powodów braku meczu w nc+ mogę rzec jeno
In Kanonier204 I trust :P

OFFO komentarzy: 354527.12.2014, 20:56

Verminator97

dlaczego nerwy bo panuje tu jakaś fobia na dupinie juz na starcie Polaków a ja za nic nie beda sie na to zgadzał

AaronJamesRamsey komentarzy: 457327.12.2014, 20:54

#OFFO#ZA#DUŻO#WYPIŁ

Verminator97 komentarzy: 1490027.12.2014, 20:54

OFFO > Pamiętam jak po transferze Bony'ego twierdziłem, że będzie koksił i miałem rację, ale też uważałem, że transfer Soldado też jest dobry, a tutaj już racji nie miałem. Taki pierwszy lepszy przykład z brzegu, że nie zawsze człowiek ma rację i nie trzeba od razu obrażać tych, którzy mają inne poglądy na dany temat.

Gozdzik > Żyro to skrzydłowy, a Bielik DP i to na dodatek bardzo młody. Nie widzisz różnicy? :o

Verminator97 komentarzy: 1490027.12.2014, 20:50

OFFO > To, że kiedyś miałeś rację nie znaczy, że zawsze będziesz już miał. Może i z Lewym dobrze przeczułeś, że będzie gwiazdą, a jeśli co do Bielika się pomylisz? To co wtedy? Po co te nerwy? :)

Gozdzik komentarzy: 3531 newsów: 2227.12.2014, 20:50

Skoro WEnger interesuje sie Bielikiem (jesli wogole to prawda) to musi w nim cos byc. Akurat Arsene zna sie na mlodcyh talentach. SKoro w hierarchii w LEgii wazniejszy jest np. Zyro, to czemu nim nie interesuje sie Wenger?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 327.12.2014, 20:50

Jackie10
W nc+ nie ma naszego spotkania. Nastepnego meczu rowniez nie bedzie w nc+ wiec zostaja streamy na oba mecze.

kamilo_oo komentarzy: 2356727.12.2014, 20:48

Pożyjemy, zobaczymy ale fajnie że będzie jakiś Polak w Arsenalu, który gra w polu

Verminator97 komentarzy: 1490027.12.2014, 20:48

Dancer > To zabrzmiało groźnie. :D

OFFO komentarzy: 354527.12.2014, 20:48

można pewnie można ale juz mądrale sie wypowiadali na temat lewego pare lat temu(zjechali mnie równo teraz spokojny nie bede)

Verminator97 komentarzy: 1490027.12.2014, 20:46

OFFO > Można chyba trochę spokojniej, co?

OFFO komentarzy: 354527.12.2014, 20:44

hahaahha zal mi was bielika ani razu nie widzieli pewnie a śmią sie wypowiadać hhahaah zal zal zal

a to że zagrał 183 minuty w tym sezonie to jest jego plus a nie minus debil... do kwadratu(ile szczesny zagrał min jak do nas przychodził ????????????? co zatkało kakao no mądrala juz juz myslec a nie szukac w google)

bielik za 2-3 lata ma byc dopiero gotowy do 1 składu głąby ale ja sie nie zdziwię jak juz zagra w lecie w jakims sparingu

Mati992 komentarzy: 24227.12.2014, 20:43

Hej jak myślicie jak zagra jutro Arsenal , przegrać chyba nie przegra nie ???

Orandzo komentarzy: 338027.12.2014, 20:38

anty_pzpn_
Też grałem chwilę w GTA online około 16 a jak chciałem później to już serwery nie działały

Simao12 komentarzy: 775227.12.2014, 20:37

Ma ktoś może telefon Orange Gova znany też jako ZTE Blade Vec 4G?

Orandzo

Ale dzisiaj juz zaczęło działać i zagrałem dwa mecze a w trakcie trzeciego wyrzucilo mnie z gry i było napisane ze nie można się połączyć z serwerem Konami.poza tym problem chyba leży w Konami bo przy starcie gry w juz menu głównym nie można się połączyć z netem.

CFCB18 komentarzy: 29527.12.2014, 20:23

Matic zjada w tym momencie każdego śpd.. dobrze że młody chłop za rok będzie wyżej