Niepotrzebne kontuzje w zbędnym meczu, Hull 0-4 Arsenal

Niepotrzebne kontuzje w zbędnym meczu, Hull 0-4 Arsenal 08.03.2016, 21:13, Sebastian Czarnecki 2347 komentarzy

Kibice po tym meczu mogą mieć mieszane uczucia. Z jednej strony Arsenal pewnie uporał się z Hull City i wpakował mu aż cztery łatwe bramki, z drugiej boisko z kontuzjami opuściło aż trzech zawodników. A wszystko to mając świadomość, że do tego pojedynku nie powinno w ogóle dojść, ponieważ Kanonierzy nie tylko powinni, co po prostu musieli pokonać Tygrysy już w pierwszym spotkaniu na własnym stadionie.

Na Emirates Stadium Arsenal zremisował na własne życzenie i tylko niepotrzebnie dodał sobie dodatkowy mecz do już i tak wystarczająco napiętego terminarza. Częste spotkania i niezbyt szeroka kadra spowodowały, że kontuzje skumulowały się w jednym meczu - tym, który w ogóle nie miał prawa się odbyć. Jak więc cieszyć się z awansu do kolejnej rundy po wymęczonym dwumeczu, który zebrał żniwa w postaci kontuzji dwóch podstawowych obrońców i środkowego pomocnika, kiedy można było łatwo i przyjemnie zapewnić sobie awans już dwa tygodnie wcześniej?

Hull City: Jakupović - Bruce, Maguire, Davies - Elmohamady, Meyler (58. Aluko), Huddlestone, Diame, Odubajo (81. Robertson) - Powell - Diomande (88. Taylor)

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker (33. Monreal), Gabriel (57. Ramsey) (73. Adelaide), Gibbs - Flamini, Elneny - Campbell, Iwobi, Walcott - Giroud

Na początku meczu delikatną inicjatywę przejęli piłkarze Arsenalu. Już w 3. minucie Theo Walcott umieścił piłkę w bramce Hull, jednak Anglik znajdował się na wyraźnym spalonym.

W 10. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą naprawdę groźną sytuację. Prawą stroną odważnie ruszył Joel Campbell, który znalazł sobie dużo miejsca na oddanie strzału, przełożył piłkę na lepszą lewą nogę i uderzył... obok bramki.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Arsenal powoli konstruował swoje ataki, jednak nie potrafił znaleźć sobie dobrego miejsca na oddanie strzału. Podopieczni Steve'a Bruce'a dobrze bronili strefą i zostawiali londyńczykom mało wolnej przestrzeni.

W 19. minucie Per Mertesacker i Nick Powell groźnie zderzyli się głowami w polu karnym Arsenalu. Obaj zawodnicy doznali sporych obrażeń i przez dłuższy czas byli opatrywani przez sztaby medyczne. Ostatecznie obaj wrócili na boisko i kontynuowali grę.

W kolejnych minutach to gospodarze zaczęli przeważać na boisku. Arsenal nie dość, że miał problemy z przedostaniem się pod pole karne rywala, to zaczął mieć też kłopoty z wyprowadzaniem piłki.

W 30. minucie Tygrysy stworzyły sobie pierwszą naprawdę groźną sytuację. Zamieszanie w polu karnym mógł wykorzystać Meyler, który huknął z okolicy jedenastego metra na bramkę Ospiny, ale Kolumbijczyk popisał się świetnym refleksem i udanie interweniował. Rezerwowy bramkarz Arsenalu poradził sobie jeszcze z drugą dobitką, ale przy trzeciej skapitulował. Gol nie został jednak zaliczony, arbiter liniowy wcześniej uniósł do góry chorągiewkę.

W 32. minucie lekko niemrawy Per Mertesacker zapobiegawczo opuścił boisko. Jego miejsce na środku obrony zajął Ignacio Monreal. W międzyczasie głupimi i niepotrzebnymi żółtymi kartkami w sytuacji bez zagrożenia ukarani zostali Elneny i Giroud.

Kanonierzy zaczęli nieco naciskać na defensywę Hull, ale wciąż bez wyraźnego rezultatu.

Jak się okazało, wystarczyło jedynie poczekać, a bramka przyszła sama. Fatalny błąd popełnił Meyler, który podał piłkę w tak niefortunny sposób, że dopadł do niej Olivier Giroud i nie zmarnował akcji sam na sam z Jakupoviciem. 1-0!

Dwie minuty później Kieran Gibbs mógł podwyższyć prowadzenie. Roberto Gibbsaldo potężnie huknął lewą nogą, ale ponad bramką.

Mimo doliczonych aż pięciu minut, do końca pierwszej połowy nie działo się nic ciekawego. Arsenal prowadzi do przerwy 1-0.

Na drugą część meczu Kanonierzy wyszli już o wiele lepiej umotywowani i widać to było od pierwszych minut. Już pięć minut po wznowieniu gry strzał Elneny'ego z półwoleja powędrował ponad bramką.

Kolejna kontuzja w Arsenalu. Tym razem urazu mięśniowego nabawił się Gabriel Paulista, a w 57. minucie jego miejsce zajął Aaron Ramsey. Parę środkowych obrońców stworzyli więc Chambers i Monreal, zaś lukę na prawej stronie defensywy uzupełnił Flamini.

Olivier Giroud oddał strzał z rzutu wolnego, jednak trafił prosto w mur. Chwilę później pierwsza zmiana w drużynie gospodarzy; Sone Aluko zastąpił winowajcę przy pierwszej bramce - Meylera.

Nienajlepsze wejście na boisko zaliczył Aaron Ramsey, który mógł zdobyć gola... samobójczego. Po akcji Tygrysów piłka odbiła się od walijskiego pomocnika i minimalnie minęła się z bramką strzeżoną przez Ospinę.

W 71. minucie Arsenal podwyższa prowadzenie. Z dośrodkowaniem Walcotta minęło się aż dwóch defensorów Hull, a do bezpańskiej piłki dopadł Giroud, który pewnie pokonał Jakupovicia.

Kolejna wymuszona zmiana w Arsenalu. Ledwie Aaron Ramsey pojawił się na boisku i już musiał je opuścić z powodu urazu. Jego miejsce zajął Jeff Reine-Adelaide.

W 77. minucie Kanonierzy prowadzili już 3-0. Fenomenalnym podaniem między obrońców popisał się Joel Campbell, który wystawił idealną piłkę Walcottowi w sytuacji sam na sam. Anglik nie mógł tego zmarnować i plasowanym strzałem pokonał szwajcarskiego bramkarza.

Olivier Giroud bardzo chciał zabrać piłkę meczową do domu i dążył do hat-tricka. W 83. minucie jego strzał zatrzymał Jakupović.

W 87. minucie o mocny strzał z dystansu pokusił się Iwobi. Próba Nigeryjczyka była bardzo dobra, ale Jakupović przytomnie interweniował.

Na minutę przed końcem meczu Walcott strzelił gola na 4-0. Anglik wbiegł między defensorów i mocnym strzałem pokonał bramkarza, nie dając mu żadnych szans.

Do końca meczu nie wydarzyło się już nic godnego uwagi. Arsenal pokonał swojego rywala 4-0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Anglii, gdzie niebawem zmierzy się z Watfordem.

autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11712.03.2016, 18:18

AVP----> A jak się nazywa trener, który już nigdy nie wygra majstra? Podpowiem - kochasz go.

maciekbe komentarzy: 1245812.03.2016, 18:16

nowy główny

AlexVanPersie komentarzy: 806412.03.2016, 18:10

Wiedziałem, że wam to nie przejdzie przez gardło/klawiaturę. ;)

Dancer

Pewnie po meczach w poniedziałek jak zawsze.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40012.03.2016, 18:04

Ktos wie, kiedy losowanie 1/2 finalu FA Cup?

maciekbe komentarzy: 1245812.03.2016, 18:04

@AVP a tak serio to Flamini - wypełnia kontrakt, robi swoje miliardy, wykupuje akcje od Stana i Alishera i gramy z Ozilem na szpicy

AlexVanPersie komentarzy: 806412.03.2016, 17:59

Ja mam prosty konkurs, choć dla niektórych może być zbyt trudny do odpowiedzenia. ;)

Jak nazywa się trener, który poprowadzi Arsenel w przyszłym sezonie?

Podpowiedź: w pytaniu jest wskazówka :P

AlexVanPersie komentarzy: 806412.03.2016, 17:55

Theo44

Na tym portalu granica między spamem a niespamem jest niejasna :)

maciekbe komentarzy: 1245812.03.2016, 17:54

bracia Hoyte, zgadza się! Za łatwe, demet

afc4life komentarzy: 478312.03.2016, 17:54

Ja pierdziele postawilem dzis, ze Lewy i Suarez strzela gole dzis. Oboje oszczedzani na LM :D Troche kursik spadnie.

maciekbe komentarzy: 1245812.03.2016, 17:46

Dobra, wymyśliłem następne! To będzie łatwiejsze.

Bracia z podwójnym obywatelstwem, obaj dołączyli do Arsenalu w wieku 9 lat.

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2016, 17:46

Witowo

Klamczuch z niego jest.Ja czuję, że on jest pracownikiem firmy produkującej Laysy

sebastix11 komentarzy: 599212.03.2016, 17:43

te Hull to niech w koncu strzelą to bramke na 2:1 bo grają na 3 napadziorów teraz i cisną i cisną i wsadzic nie moga

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52412.03.2016, 17:43

AaronLieber27
Do Lechii.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.03.2016, 17:43

@mistiqueAFC: Takie krypto lokowanie produktu powiadasz? A to spryciarz z tego laysika. A mówił, że niby tylko dlatego, że lubi te chipsy.

AaronLieber27 komentarzy: 612712.03.2016, 17:41

Kuciak kolejny raz poza kadra meczowa Hull. Chyba niedlugo wroci z powrotem do Polski

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2016, 17:40

Znaczy do Witowo to było

mistiqueAFC komentarzy: 2676912.03.2016, 17:39

Wilshare

No jak za co.Ma w avatarku laysy.Reklamuje je.Wiec firma za reklamę placi adminom, a ci w ramach podziękowania dali naszemu koledze dodatkowe punkty

#Sherlock

Theo44 komentarzy: 425912.03.2016, 17:39

AVP...jak dobrze wycisniesz to z tych 30 tys to 1/10 to komentarze....reszta to spam;-)

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52412.03.2016, 17:39

Barcelona w tym sezonie ligowym miała już 15 rzutów karnych. 8 z nich piłkarze nie wykorzystali. Połowa tego idzie na konto Messiego.

sebastix11 komentarzy: 599212.03.2016, 17:39

o ja Aiden McGeady gra w Sheffield Wednesday, nawet nie wiedziałem :P

AlexVanPersie komentarzy: 806412.03.2016, 17:37

Aha.

Czyli już 5 osób przekroczyło 30 tysięcy.

Macie rozmach skurczybyczki :)

kamilo_oo komentarzy: 2356712.03.2016, 17:37

Taki talent, a dzisiaj w czwartej lidze ;p

maciekbe komentarzy: 1245812.03.2016, 17:36

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo :D Fajna zabawa i wyszło trudniej, niż się spodziewałem. Przeczytajcie jeszcze raz cytat z Wengi, który wrzuciłem we wcześniejszym poście...

Theo44 komentarzy: 425912.03.2016, 17:36

Daje slowo honoru...kiedys zrobie kompilacje z prob obrony pilki...oczami przez Fabiana.

DzejCoop komentarzy: 326412.03.2016, 17:33

On chyba teraz w Barnet gra bo pamietam ze gralem w FIFE 16 nimi i mi sie skojarzyl wtedy ;p

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 312.03.2016, 17:33

Gdyby nie ban, to pierwszy bylby Andrew.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 112.03.2016, 17:33

@AVP: Nr 1 w rankingu popularności ma @lays który dostał 100 tys. punktów do tego rankingu i do dziś nie wiem za co.

powtórzę:

Jedyny zawodnik, który rozegrał wszystkie 18 spotkań drużyny rezerw w sezonie 2005/2006