Niesamowity Arsenal pokonuje Reading 7-5!

Niesamowity Arsenal pokonuje Reading 7-5! 30.10.2012, 21:47, Marcin Stefaniak 3202 komentarzy

Futbol potrafi pisać niesamowite scenariusze, ale to, co wydarzyło się dzisiejszego wieczora na Madejski Stadium na długo pozostanie w pamięci wszystkich Kanonierów. Trudno było uwierzyć w to, że przegrywając 0-4 podopieczni Wengera zdołają zrobić cokolwiek, a ostatecznie, po fenomenalnej grze w drugiej połowie i w dogrywce wygrali z Reading 7-5!

Zobacz obszerny skrót tego pojedynku

Składy:

Arsenal: Martinez; Jenkinson, Djourou (c), Miquel, Koscielny; Arshavin, Frimpong, Gnabry, Coquelin; Chamakh, Walcott.

Reading:

Federici; Gunter, Shorey, Gorkss (c), Morrison; Leigertwood, Tabb, McCleary, Robson-Kanu; Hunt, Roberts.

Już od pierwszych minut można było zobaczyć, która z drużyn naprawdę ma ochotę do gry i chce walczyć o awans do ćwierćfinału. Gospodarze już w 2. minucie stworzyli sobie pierwszą dogodną sytuację, ale Martinez obronił strzał po rzucie rożnym.

The Royals nie musieli jednak czekać długo i już w 12. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Jasona Robertsa, który pokonał Martineza z najbliższej odległości.

Wydawać by się mogło, że bramka zmusi Kanonierów do odpowiedzi i pozwoli im na wejście w mecz. Nic takiego się jednak nie stało i nadal zaostrzała się przewaga podopiecznych McDermotta.

6 minut później było już 2-0. Na prawej stronie świetną akcję przeprowadzili dwaj zawodnicy Reading, a po dośrodkowaniu piłkę do własnej bramki wbił Laurent Koscielny.

60 sekund później wszyscy fani Arsenalu po raz kolejny musieli przecierać oczy ze zdumienia, gdyż po indywidualnej akcji i strzale Mikele Leigertwooda niefortunnie interweniował Damian Martinez, kierując piłkę do własnej siatki.

Koszmar Arsenalu nie miał jednak końca. Kanonierzy co prawda chociaż przez chwilę zaczęli przeważać i starali się grać z piłką, jednak nic z tego nie wynikało.

W 37. minucie udany kontratak przeprowadzili zawodnicy McDermotta. Po dośrodkowaniu Garatha McCleary'ego piłkę głową uderzał Noel Hunt, futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i Martinez musiał ją wyciągać z siatki po raz czwarty

W ostatniej minucie pierwszej połowy Theo Walcott zmniejszył stratę do trzech goli. Całą akcję rozpoczął Andriej Arszawin, który zagrał do Anglika, ten natomiast nie miał większych problemów z pokonaniem Federiciego w sytuacji sam na sam.

Od początku drugiej połowy Kanonierzy zaprezentowali całkowicie innej podejście do meczu i od pierwszych minut rzucili się ze szturmowymi atakami na Reading.

Na gola musieliśmy jednak czekać do 65. minuty, kiedy to po świetnie wykonanym przez Theo Walcotta rzucie rożnym do bramki trafił Olivier Giroud, który pojawił się na boisku minutę wcześniej.

Przez kolejne minuty podopieczni Wengera nadal starali się zyskać przewagę nad przeciwnikiem, ale za nic nie mogli pokonać Federiciego. Dwukrotnie bliski szczęścia był Giroud, ale golkiper Reading popisał się dobrymi interwencjami.

Nadzieje kibiców powoli gasły, jednak w 89. minucie kolejny rzut rożny na bramkę zamienili Kanonierzy. Z najbliższej odległości Federiciego pokonał Laurent Koscielny.

W doliczonym czasie gry stał się prawdziwy cud. Po cudownej kontrze podopiecznych Wengera uderzał Theo Walcott, piłkę z linii wybijał defensor Reading i nie wiadomo było, czy przekroczyła ona linię bramkowej pełnym obwodem, ale ostatecznie do dobitki dobiegł Carl Jenkinson i umieścił ją w siatce, wyrównując stan spotkania na 4-4.

Po kilku minutach burzliwych dyskusji graczy Reading z arbitrami rozpoczęliśmy dogrywkę.

Z wysokiego C rozpoczęli podopieczni McDermotta. Dobrą indywidualną akcją popisał się McAnuff, ale jeszcze lepiej spisał się w tej sytuacji Damian Martinez. Przez dalsze minuty dogrywki trwała wymiana ciosów i obie drużyny nie poprzestawał w atakach.

Po raz kolejny jednak skuteczniejszy okazał się Arsenal. Po cudownej trójkowej akcji i wymianie piłek między Giroudem, Arszawinem i Chamakhiem ten ostatni popędził z futbolówką i mierzonym strzałem przy krótkim słupku po raz pierwszy wyprowadził Kanonierów na prowadzenie.

Wydawać by się mogło, że ta bramka zapewni Arsenalowi zwycięstwo, jednak dramatom nie było końca.

W drugiej połowie dogrywki do desperackich ataków rzucili się gracze Reading i przyniosły one skutek w 115. minucie. Na prawej stronie pola karnego niepilnowany Gunter dośrodkował piłkę wprost na głowę Pogrebniaka, który pokonał Damian Martineza.

Jak udowodnili Kanonierzy, 5 minut to nadal mnóstwo czasu na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Podopieczni McDermotta po golu dalej ruszyli do przodu, jednak nadziali się na kolejną cudowną kontrę Arsenalu. Arszawin popisał się rajdem na lewej flance, zszedł do pola karnego i oddał strzał, ten został wybity z linii bramkowej, ale do piłki pierwszy dopadł Theo Walcott i silnym strzałem umieścił ją w bramce Reading po raz 6.

The Royals musieli się odkryć i jeszcze raz spróbować wyrównać, ale nie udało się. Błąd Guntera wykorzystał Marouane Chamakh, który przejął piłkę na 40 metrze i przelobował Federiciego, który znajdował się poza własnym polem karnym. Cudowny gol Marokańczyka ustalił wynik spotkania na 7-5.

Barney
Ja mam na jutro fajny kuponik :) podać Ci jaki? :)

Barney komentarzy: 2058601.11.2012, 10:12

Robzig1 CFC wydaję się w lepszej formie niż City. West Ham u siebie może im wyrwać pkt. Z Totkami dobry pomysł. Dam kurczaki i CFC zarejstruje się na expekcie i dostane 2x taki wkład musze zagrac minimum 2.00 kurs.

Barney komentarzy: 2058601.11.2012, 10:09

najlepsze jest to, że w regulaminie jest napisane, ze w przypadku równej ilosci pkt wyżej jest ten co ma więcej dokładnych wyników tymczasem w ogóle tabela tego nie odzwierciedla widocznie nie chce im się tego porządkować. Najgorzej musi być wkurzony gościu na 11 miejscu :P

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 101.11.2012, 10:08

Barney
Chelsea i Tottki powinny wygrać . City raczej też choć pokusiłbym się o X2

rev komentarzy: 161501.11.2012, 10:05

srv92 -> to chyba oznacza koniec pierwszego miesiaca. Nowy miesiac - nowe punkty.

Barney komentarzy: 2058601.11.2012, 10:04

spokojnie bo w listpadzie zaczynasz od zera, a główna tabela powinna być już dobra czyli dotychczasowe + te co teraz zdobędziesz każdemu wyzerowało.

srv92 komentarzy: 60201.11.2012, 10:03

powie mi ktos czemu mi sie w typerze na meczykach wyzerowaly punkty? mialem ich pond 200, a teraz mam 0.

Barney komentarzy: 2058601.11.2012, 10:01

Hey jakie mecze byście obstawili za 5 dyszek. OStatnio krucho mialem z kasa bo bede placil za poprawke na studiach i zagralem za 15 ziko Totki i Newcastle i fatem weszło teraz chce zagrac za 5 dyszek 2 mecze.

Myslę , że na pewno Chelsea warto dać choć Swensea ostatnio dobrze z City grało. Tylko nie wiem co 2 tylko nie mówcie , że MU.

Barney komentarzy: 2058601.11.2012, 09:59

Ok myślałem, że znajdzie się ktoś z miejscem od 1 do 10.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 501.11.2012, 09:52

Barney@
Cool story bro ;>

Barney komentarzy: 2058601.11.2012, 09:50

na 2koncie moj szwagier grał, ale jest cienki i starszy za niego obstawial i z 500 miejsca jest juz 119. Jak tak bedzie gral to w listopadzie spokojnie będzie w TOP10.

Barney komentarzy: 2058601.11.2012, 09:49

armata88 jak przyjdzie ci nagroda to napisz na pw chce sie tylko upewnic czy daja te nagrody, ale jestem na 99% pewny , że dostaniesz :)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 501.11.2012, 09:35

Witam wszystkich ;)
Nie wie ktoś może jak skutecznie rozwiązać problem gdy mam Windows 7 a nie wyświetla mi stacji dysków !? Albo żeby chociaż dało się odtworzyć ten dysk jakimś innym sposobem.

mitmichael komentarzy: 4924301.11.2012, 08:50

Dla zainteresowanych to dzisiaj o 15 leci na Eurosporcie mecz Arsenal Ladies w ramach 1/16 Champions League - przeciwnikiem niemiecki Potsdam :)

armata88 komentarzy: 63101.11.2012, 08:34

Barney zle przeczytałem twój komentarz zrozumiałem ,, na pewno dostane nagrode,,
sory

armata88 komentarzy: 63101.11.2012, 08:30

Barney ja mam 19 miejsce;)

wcześniej napisałeś że zabrakło ci 8 pkt do top 10 a za pierwszy miesiąc są tylko nagrody od 1 do 10.

grzybek88 komentarzy: 69201.11.2012, 08:27

ja byłem w TOP 400... :D:D

Barney komentarzy: 2058601.11.2012, 07:41

jak ktoś był w TOP10 to niech napisze na pw i potem czy dostał nagrodę, raczej na pewno dostanie bo tak to ludzie nie grali by na nastepny miech

Barney komentarzy: 2058601.11.2012, 07:33

Witam gra ktoś na meczykach był ktoś w TOP10 mi zabrakło 8pkt.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 501.11.2012, 07:22

MM10@
Widzę że livesports to dla Cb dawka adrenaliny ^^

MM10 komentarzy: 67501.11.2012, 07:06

Niesamowity mecz, te emocje kiedy w 95 minucie na livesports pojawił się napis GOL! i 4-4. A potem prowadzenie, utrata i 2 kolejne gole. Coś niepowtarzalnego!

dennis93 komentarzy: 107201.11.2012, 02:42

T jak Tottenham. Może ktoś wie, a może nie, ale pewnego razu Diego zagrał w koszulce londyńskich „Kogutów”. Było to w roku 1986 i stało się przy okazji meczu na cześć Osvaldo Ardilesa przy White Hart Lane. Rywalem „Spurs” był Inter Mediolan

oj ;p

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.11.2012, 01:57

Podoba mi się jak Mirror określił nasz mecz z Reading:

"One of the most amazing matches in modern football history"

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.11.2012, 01:51

Kons

Krytycy zawsze się znajdą - będą mówić, że Giroud może buty czyścić napastnikom innych czołowych klubów, że bramki strzelone przez niego były farciarskie i nawet Rasiak by to strzelił, i takie tam. Dobrze by było pozbawić ich argumentów, lub przynajmniej znacznie je ograniczyć - mógłby więc strzelić jakiegoś magicznego gola.

Kons komentarzy: 132601.11.2012, 01:39

Midgardsorm

Ee tam to już chyba wszystko jedno. Liczy się efektywność a nie efektowność ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.11.2012, 01:38

Kons

Osobiście wolałbym, by strzelił rogala w górny róg bramki - albo rakietę zza pola karnego.

kaziu874 komentarzy: 671101.11.2012, 01:34

Tomek -----> youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AxbZwN5KVo8

Kons komentarzy: 132601.11.2012, 01:32

Midgardsorm

Heh niby nikomu źle nie można życzyć no ale zdarzają się wyjątki od reguły...

Też mam nadzieję że Giroud strzeli brameczkę, z główki ;)

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.11.2012, 01:21

Kons

Eee... Może być lepszy scenariusz. Santi rozwala wszystkich technicznie doprowadzając do zderzenia Rooney'a z van Persie'm - obaj doznają wstrząsu i wypadają na kilka tygodni. Judasz może przy okazji krzywo stanąć i skręcić kostkę :D

A tak wogóle - mam nadzieję, że Oli strzeli gola w meczu z Mułami.

Kons komentarzy: 132601.11.2012, 01:16

Komentarze pod filmikami z promo na youtube widzę dosyć syte. Przykładowo:

" Perfect scenario: Santos breaks both van Persie's legs with 10 mins to go and gets a five match ban. "

tomekafc95 komentarzy: 413601.11.2012, 01:13

ma ktos jakies reakcje kibicow z meczu z reading ?

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41201.11.2012, 01:00

Arsenal_1886

Widocznie nikt nie chce, by licznik na stronie sincearsenallastwonatrophy (czy coś takiego) był na 0 :]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.11.2012, 00:53

Mid > Kasa miała iść na drugie koszulki, ale Gazidis dostał podwyżkę :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952101.11.2012, 00:52

Z dwojga złego lepiej, żeby Chelsea wygrała COC, aniżeli Arsenal(wtedy to by się działo!)