Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup!

Nieskuteczny Arsenal eliminuje Swansea z FA Cup! 16.01.2013, 21:21, Sebastian Czarnecki 2861 komentarzy

Dominacja Arsenalu od pierwszej do ostatniej minuty spotkania - szkoda tylko, że na bramkę przyszło nam czekać aż do 86. minuty meczu, a na awans aż do drugiego spotkania. Mimo wszystko Swansea zostało ograne, a na podopiecznych Arsene'a Wengera w kolejnej rundzie będzie czekać drugoligowe Brighton

Kanonierzy mimo całkowitej kontroli na boisku, w ogóle nie potrafili strzelić gola. Walcott pudłował na potęgę, Giroud podawał do Vorma, Cazorla był całkowicie niewidoczny, a znać o sobie dawał tylko podczas swoich nieudanych strzałów z dystansu. Na ratunek Arsenalowi po raz kolejny przyszedł Jack Wilshere - serce drużyny. Anglik kolejny raz był najlepszy na boisku, walczył do upadłego i strzelił zwycięskiego gola. Czegóż więcej oczekiwać od tego zawodnika? Od niego nic, ale na pewno skuteczność napastników pozostawia wiele do życzenia.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs - Coquelin, Diaby (81. Ramsey) - Walcott, Wilshere, Cazorla - Giroud

Swansea: Vorm - Richards, Chico, Bartley, Tiendalli - Britton, Agustien (59. Hernandez) - Dyer, De Guzman (61. Ki), Routledge - Graham (71. Michu)

Już w pierwszych minutach goście połakomili się na szybkie zdobycie bramki. Danny'ego Grahama poniosła jednak fantazja, a jego mocny strzał ze znacznej odległości nie miał prawa znaleźć drogi do bramki.

Następne minuty nie były zbyt emocjonujące. Inicjatywę wyraźnie przejęli Kanonierzy, ale nie potrafili jednocześnie zagrozić bramce strzeżonej przez Vorma. A to raz Walcott otrzymał podanie za plecy, a to skutecznie broniły się Łabędzie, a to znowu nieporadnie atakowali Kanonierzy.

Sytuacja na boisku nieco się ożywiła w okolicy 20. minuty, kiedy to groźnie z rzutu wolnego uderzał Vermaelen, ale piłka odbiła się od muru i wyszła na rzut rożny. Dośrodkowanie z kornera głową wybił jeden z obrońców Łabędzi, ale chwilę później do niepilnowanej futbolówki doszedł Coquelin, który oddał mocny strzał wolejem z pierwszej piłki, tyle że prosto w Vorma, który pewnie obronił uderzenie.

W 25. minucie zawrzało pod bramką Arsenalu. Dośrodkowanie z lewego skrzydła głową na gola mógł zamienić były Kanonier - Kyle Bartley - ale trafił tylko w poprzeczkę, co wybawiło Wojtka Szczęsnego z opresji.

Dopiero ponad dziesięć minut później mieliśmy okazję obejrzeć ciekawą sytuację w tym meczu. Samodzielnym rajdem uraczył nas Jack Wilshere, który odegrał do Walcotta, a ten oddał strzał, który został zablokowany. Ładna akcja obu zawodników, ale wykończenie nie należało już do najlepszych.

Najlepszą okazję meczu w ostatnich sekundach pierwszej połowy miał Thomas Vermaelen, który wykorzystał błąd w obronie Swansea i oddał mocny strzał z bliskiej odległości. Michael Vorm był jednak na posterunku i nogami zatrzymał strzał kapitana The Gunners.

Do końca pierwszej połowy nie działo się już nic godnego uwagi. Sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy stanie 0-0.

Drugą połowę od mocnego ciosu zaczęli Kanonierzy. Już chwilę po powrocie na boisko Theo Walcott miał stuprocentową okazję do strzelenia gola, po tym jak wyszedł na wolną pozycję po perfekcyjnym podaniu z głębi pola. Anglik wyszedł sam na sam z bramkarzem i kolejny raz dał powód do zastanowienia, czy aby na pewno zasługuje na pozycję wysuniętego napastnika Arsenalu, gdyż chybił jak amator.

Dwie minuty później groźnie z dystansu strzelał Cazorla, ale pomylił się o kilkanaście centymetrów. To był pierwszy moment, w którym Cazorla potwierdził swoją obecność na boisku - wcześniej był całkowicie niewidoczny.

W 62. minucie miało miejsce spore zamieszanie w polu karnym Swansea. Najpierw samodzielnie szturmował Wilshere, by potem jego strzał zatrzymał Vorm. Kilka chwil później groźnie lewym skrzydłem atakował Cazorla, znowu strzelał Wilshere, a potem z dwóch metrów dobijał Walcott. Anglik trafił jednak w klatkę piersiową Danny'ego Grahama i jeszcze spierał się z sędzią, że ten zagrał ręką, choć nie zagrał. Walcott kolejny raz chybił w idealnej okazji strzeleckiej.

W 68. minucie blisko strzelenia gola był Giroud. Francuz stał tyłem do bramki, mając za sobą dwóch obrońców, obrócił się i sprawnie ich wyminął, a następnie oddał mocny strzał lewą nogą... ale w środek bramki.

Trzy minuty później kolejną kapitalną okazję strzelecką miał Walcott. Anglik znalazł się tuż pod bramką Vorma, a następnie oddał strzał... obrok bramki. Dlaczego aż tak bardzo się pomylił? Pewnie nawet sam nie wiedział.

Stadion oszalał, Bacary Sagna oddał piękny strzał z dystansu, który pewnie obronił Vorm.

W 79. minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili Kanonierzy. Z okolicy 11. metra strzelał - choć to za dużo powiedziane, bo to wyglądało bardziej jako podanie do bramkarza - Giroud, ale bez problemu wyczuł to Vorm.

Minutę później mogło być 1-0, ale dla gości. Groźnie po ziemi ze sporego dystansu huknął Ki, a Szczęsny z najwyższym trudem sparował piłkę na rzut rożny.

W 80. minucie Kanonierzy mieli kolejną fantastyczną okazję strzelecką. Po kapitalnym dośrodkowaniu z prawej strony, Theo Walcott ukradkiem ruszył do piłki, rozejrzał się, czy aby nikt go nie śledzi, a następnie wyskoczył i strzelił... powietrze. W tym samym momencie piłka swobodnie odbiła się od słupka i wpadła w ręce Vorma.

Chwilę później Wenger przeprowadził pierwszą zmianę, Ramsey wszedł za Diaby'ego.

W KOŃCU! Aż 86 minut nieskutecznych popisów ze strony Arsenalu musieli czekać kibice, żeby obejrzeć bramkę na 1-0, ale za to jaką! Świetna akcja środkiem pola, Cazorla do Girouda, a ten od razu odegrał do wychodzącego Wilshere'a, który mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Vormowi na obronę!

Do końca meczu nie wydarzyło się nic godnego uwagi. Kanonierzy dopiero w ostatnich minutach zapewnili sobie awans do 4. rundy FA Cup, ale z dwojga złego - lepiej późno niż wcale.

FA CupRaport pomeczowySwansea City autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Griz komentarzy: 3596 newsów: 27318.01.2013, 22:17

Ostatni koment o 17?! O_o what da fuk is going on here?

diabolusinmusica666.wordpress.com/2013/01/16/top25-rockowych-ballad-wszech-czasow/

Po zatrzymanie Theo i
jakbyśmy jeszcze wydali jakoś dużej ilość pieniędzy to poszło by w świat ze Arsenal wraca do gry

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52418.01.2013, 17:01

arsenalfann
Jak w paincie, to ten, który je robił musi mieć mega talent:D

czarny7777777 komentarzy: 251618.01.2013, 17:00

espn poinformował ze złozylismy oferte za ville a nie ze jest już u nas

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 218.01.2013, 17:00

ESPN podało ,że Arsenal złożył ofertę za Ville, i to była prawdopodobnie prawda, a nie że jest już u nas...

TakKrzysiu komentarzy: 893618.01.2013, 17:00

Ale by bylo zdziwko gdyby nejmarofca Wenger ściągnął^ chyba wybaczyłbym mu tego Robina. Do tego Cavani i możemy grać o pozostałe 2 puchary^^. Potem otwieram oczy i rozwalam budzik.

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 17:00

@Ramsi
W paincie je zrobili.

Clifford komentarzy: 105718.01.2013, 16:59

AFC1208@
Według ESPN złożyliśmy tylko za niego oferte.

afckonrad9101 komentarzy: 783418.01.2013, 16:59

Hill Stan to jest wiarygodne zrodlo?

Ramsi komentarzy: 312918.01.2013, 16:58

Adrian

Mnie sie wydaje że to zdjęcie z Walcottem to fotomontaz :-)

AFC1208 komentarzy: 137018.01.2013, 16:58

Demostenes

Wg ESPN Villa juz byl praktycznie u nas, wiec watpie czy to wiarygodne żródło.

Wiola04 komentarzy: 3702 newsów: 318.01.2013, 16:55

Wreszcie mamy oficjalne potwierdzenie, że Theo podpisał kontrakt. :)

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 16:54

@Md13
Noo, a ilu by nagle fanów przybyło :P

Clifford komentarzy: 105718.01.2013, 16:54

arsenalfann@
Dla mnie Piszczek jest więcej wart niż Lewandowski.

Md13 komentarzy: 16218.01.2013, 16:54

@arsenalfann

No i byśmy oglądali wszystkie nasze mecze w LM w TVP.

@skyrim
Arsenal.com + zdjęcie. To na pewno nie jest fake.

Demostenes komentarzy: 233918.01.2013, 16:53

Hill Stan to ktoś z dobrym info?

palka13 komentarzy: 29518.01.2013, 16:53

arsenal.com/news/news-archive/theo-walcott-signs-new-long-term-contract

skyrim komentarzy: 807118.01.2013, 16:53

Jak zobaczę potwierdzenie to uwierzę.
Pamiętam że Hazarda widziano jak podpisywał kontrakt w obecności Wengera rok temu.

Stek bzdur.

ArseneAl komentarzy: 2341718.01.2013, 16:53

@AFC1208
Falkało.

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041318.01.2013, 16:53

Dajcie głównego newsa, że oficjalnie kontrakt Theo podpisany.

Gofer999 komentarzy: 1462418.01.2013, 16:52

@AFC1208 Pewnie obaj.xD

Kysio2607 komentarzy: 1336018.01.2013, 16:52

Uff, kamień z serca! Nie chciałem się cieszyć, dopóki nie zobaczyłem oficjalnego info. Teraz można odetchnąć, koniec sagi! Może jednak coś zmieni się na lepsze?

bobslej22 komentarzy: 825218.01.2013, 16:51

mskafc>>> Przecież ja sobie zwałe robie z tym Cavanim. Jestem świadom naszych możliwości i podejścia Wengera d do wydawania pieniędzy :) Z tym że nie zdziwie się jak latem faktycznie będziemy chcieli sięgnąć po kogoś takiego. Kiedyś trzeba wydać więcej na jednego zawodnika niż 15m. Podobno stadion bliski spłaty , podobno mamy stabilizację . Nie będą mieli argumentu do tłumaczenia się :)

AFC1208 komentarzy: 137018.01.2013, 16:51

ESPN reporter Hill Stan, "Arsenal will spend big in coming 48 hours."

Ciekawe czy Messi czy Ronaldo ?

Demostenes komentarzy: 233918.01.2013, 16:50

Clifford
Ja raczej jako schodzącego skrzydłowego. Ale meczu z nim nie widziałem ani jednego więc to tak na oczko ;) Ale bardzo mi się chłopak podoba. Warto o niego walczyć.

arsenalfann komentarzy: 1024318.01.2013, 16:50

@Clifford
35? Lewy ostatnio był wyceniany na 20 mln, Piszczu po ostatnich występach na pewno by zdrożał. Kuba po kontuzji ale jest parę milionów wart. Myślę, że można zaokrąglić do 40mln. Kupić ich i mamy wsparcie w 3 formacjach ;pppp (troll poziom hard)

Demostenes komentarzy: 233918.01.2013, 16:49

Gofer999
Ja jestem drugi:p. Tzn. w sumie się ciesze, bo jakbyśmy go stracili, to dalej wyglądalibyśmy jak klub-sklep. Ale nie wart 100k. I ogólnie za słaby gracz na najwyższe trofea.

Clifford komentarzy: 105718.01.2013, 16:48

Demo@
To zależy gdzie Zaha wyląduje ale widziałbym go na ŚPO, gdzie czasami też gra.

mskafc komentarzy: 579618.01.2013, 16:48

Gofer

Nie jestes sam. Jezdziec bez glowy wciaz w nim tkwi, czasem ma przeblyski w meczach z cieniasami.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078418.01.2013, 16:48

Ale spam na fb z tym kontraktem

Gofer999 komentarzy: 1462418.01.2013, 16:48

@Paniu76; Na SkySports to już M'Vila był z trzy razy u nas podpisywać umowę w letnim okienku. ;]

Demostenes komentarzy: 233918.01.2013, 16:48

Clifford
Inna pozycja bo Kot na SN? Czu jak? Bo z tego co mi wiadomo to Zaha też gra trochę skrzydła, trochę SN. Ale to tylko na tranfermarkcie się opieram. Czyli w sumie to samo co Theo. A imo umiejętnościami go w 2 lata max przerośnie. Szkoda, że idzie do MU.

Clifford komentarzy: 105718.01.2013, 16:47