Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park

Nieskuteczny Arsenal remisuje na Villa Park 24.11.2012, 19:23, Łukasz Szabłowski 2593 komentarzy

Niestety po obiecujących meczach z Tottenhamem i Montpelier, Arsenal nie potrafił wygrać ze słabiutką Aston Villą. Gospodarze umiejętnie się bronili, potrafili zaatakować i postraszyć gości, jednak to za mało na zwycięstwo. Podopieczni Arsene'a Wengera zaprezentowali się nieźle, ale śliska murawa przeszkadzała w skutecznym wykorzystywaniu sytuacji, których nie było mało. Mecz jednak zakończył się bezbramkowym remisem.

Składy obu ekip:

Arsenal: Szczęsny - Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs - Arteta, Ramsey - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski - Giroud.

Aston Villa: Guzan - Lowton, Vlaar, Clark, Stevens - El Ahmadi, Westwood, Bannan, Weimann - Agbonlahor, Benteke.

Pierwszy kwadrans meczu upłynął pod znakiem niespodziewanej dominacji gospodarzy. To Aston Villa rozgrywała piłkę, stwarzała groźne sytuacje, grała agresywnie i odważnie, raz za razem atakując pole karne drużyny przyjezdnych. Arsenal był nieco zagubiony, niemal ogłuszony niespodziewanym zachowaniem The Villans, często wszyscy zawodnicy z wyjątkiem Girouda, czekali na przeciwnika na własnej połowie, nie potrafili wyprowadzić piłki pod pole karne Aston Villi. Gospodarze jednak nie potrafili wykorzystać przewagi, nie oddali ani jednego strzału, który mógł realnie zagrozić Wojtkowi Szczęsnemu.

Mijała 20. minuta meczu, gdy wreszcie przebudził się Arsenal. Kanonierzy wymienili kilkanaście podań na połowie Aston Villi, grali na jeden kontakt, tak jak nas do tego przyzwyczaili. Całą tę wymianę piłki zakończył Oxlade-Chamberlain, jednak jego uderzenie wylądowało na bocznej siatce bramki gospodarzy.

W 27. minucie mieliśmy do czynienia z kolejną akcją Arsenalu. Po raz kolejny piłkarze Arsene’a Wengera wymienili kilka szybkich podań pod polem karnym gospodarzy, jednak piłkę stracił Gibbs. Gdy wydawało się, że nic z tego już nie będzie, Giroud niespodziewanie przejął futbolówkę i wystawił ją Podolskiemu, który nie zdołał jednak dobrze jej przyjąć.

Dwie minuty później prawą stroną urwał się aktywny Oxlade-Chamberlain, wyłożył piłkę Podolskiemu, ten jednak nie potrafił oddać celnego strzału, futbolówka trafiła ponownie pod nogi Anglika, który tym razem podał do Girouda. Kolejny raz górą był Guzan.

W 37. minucie zakotłowało się pod bramką Arsenalu. Gospodarze zagrali długą piłkę na skraj pola karnego Kanonierów. Do piłki wyszedł Wojciech Szczęsny, złapał ją, jednak przez śliską murawę na Villa Park, młody Polak wyszedł z piłką poza obręb pola karnego. Gospodarze mieli rzut wolny w bardzo dobrej pozycji. Nie pilnowany Clarke dostał piłkę na jedenastym metrze, oddał strzał, po rykoszecie piłka trafiła do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. Wciąż 0-0.

43. minuta meczu przyniosła nam dość niecodzienną sytuację. Arsenal przeprowadził iście „francuską” akcję, w której centrował Giroud, a niespodziewanie na piątym metrze znalazł się Kościelny, który powinien bez problemu umieścić piłkę w siatce. Niestety fatalnie przestrzelił.

Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia. Oxlade-Chamberlain popędził prawą stroną boiska, zagrał do Girouda, który od razu oddał piłkę Santiemu Cazorli. Hiszpan oddał strzał z okolicy 16. metra, jednak Brad Guzan nie musiał interweniować.

W 56. minucie kolejny raz z prawej strony zaatakował Oxlade-Chamberlain, który popędził dobre kilkanaście metrów, po czym dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Aaron Ramsey. Jednak Walijczyk przestrzelił z trzech metrów.

Niecałe dziesięć minut później sędzia przyznał korner dla Arsenalu. Cazorla ustawił piłką w narożniku boiska, zacentrował na głowę Girouda, ten przedłużył futbolówkę do lepiej ustawionego Ramsaya, jednak kolejny raz piłka nie znalazła drogi do siatki.

68. minuta to już akcja Aston Villi. Gospodarze wymienili kilka podań w środku pola, piłka trafił Ado Agbonlahora, który znalazł się sam na sam z Wojciechem Szczęsnym. Jednak i tym razem górą był Polak.

Na dziesięć minut przed końcem kolejny raz zaatakowali gospodarze, na 18. metrze piłkę otrzymał Holman i huknął bez zastanowienia. Szczęsny zdołał jednak sparować piłkę na poprzeczkę.

W samej końcówce Arsenal miał kolejną szansę na zdobycie prowadzenia. Arszawin dośrodkował z narożnika pola karnego, adresatem zagrania był Gervinho, który gdyby nie interwencja obrońcy The Villans, wpakowałby piłkę do siatki.

Premier League autor: Łukasz Szabłowski źrodło: własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41227.11.2012, 22:56

arsenal98

Girouda skreślasz po 19 spotkaniach? I twoim zdaniem 7 goli i 6 asyst zaliczone w tych spotkaniach to zły wynik? Gratuluję.

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2427.11.2012, 19:26

Dzisiaj graja tylko
Sunderland vs QPR
Reading vs Aston Villa

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10327.11.2012, 19:26

BREAKING : Shakhtar Donetsk striker Luiz Adriano has been given a one-game ban over his unfair goal against Nordsjaelland.

triumphst666 komentarzy: 257427.11.2012, 19:25

Traitor@
Na naszej stronce jes napisane inaczej. W koncu jaka jest prawda

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2427.11.2012, 19:21

WBA dzis nie gra

triumphst666 komentarzy: 257427.11.2012, 19:20

Mam nadzieje ze dzisiaj WBA przegra, bo choć sezon jest długi, to na dziś dzień ich dyspozycja jest niesamowita.

MateuszK4nonier komentarzy: 440427.11.2012, 19:17

Marzy się takie 1-6 jak kilka lat temu na rozpoczęciu sezonu, ale to nie ta ekipa i nie ta motywacja.

jarts komentarzy: 231927.11.2012, 19:17

1-0 po golu Vermaelena

Traitor komentarzy: 10272 newsów: 2427.11.2012, 19:15

moze mi ktos przypomniec wynik z goodison park z poprzedniego sezonu?

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 227.11.2012, 19:14

Mam przeczucie, że z Evertonem wygramy wyjjątkowo łątwo. Liczę nawet na jakieś 5:1 :D tak jak wiedziałem, że z AV będzie bardzo ciężko, to tak mówie, że tu pójdzie łatwo. Choć wiem, że Goodison to jest BARDZO trudny teren, szczególn ie teraz, jak Everton gra coraz lepiej

Ars3n komentarzy: 1235427.11.2012, 19:06

Takie legendy jak Henry, Pires zaczynali gre w L1.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 127.11.2012, 18:54

Pinguite, jednak skądś się wzięli Benzema, Ben Arfa czy u nas Koscielny, Sagna, Diaby.

Gervinho to jest kurcze fenomen ;x
Mając przed sobą 2 obrońców i będąc 3 metry od linii końcowej wypuszcza sobie piłkę na 5 metrów i liczy że dobiegnie ;(

filip999 komentarzy: 3133 newsów: 627.11.2012, 18:29

Ostatnia akcja Gervinho przy linii, wypuszcza sobie pilke i wychodzi na aut a komentator: ""bez komentarza"ten czlowiek naprawde nie ma rozumu, widzac 5 obroncow on zaczyna z nimi drybling lol

tomekafc95 komentarzy: 413627.11.2012, 18:25

kiedy ostatni raz przegralismy z evertonem bo nie pamietam jakos tego ?

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 127.11.2012, 18:19

Mi to sie czasem wydaje, ze Gerv ma umiejetnosci, ale nie ma czegos rownie waznego - rozumu.

bmwz5 komentarzy: 6280 newsów: 34127.11.2012, 18:17

Tylko te dryblingi muszą przynosić drużynie jakąś korzyść, a nie w większości przypadków utratę piłki.

piti16 komentarzy: 209927.11.2012, 18:06

ArseneAl

w każdej drużynie potrzebny jest pilkarz który bawi się w dryblingi :)

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2012, 18:02

Tak teraz sobie oglądam różne kompilacje z tym Zahą i stwierdzam, że on jest bardzo podobny do Gervinho ;/
Strasznie długo holuje piłkę i cały czas bawi się w dryblingi. Owszem ma wielki talent i jest jeszcze młodziutki ale ja bym go widział w miejsce właśnie Gervinho, a nie Walcotta. 1 piłkarz o takiej charakterystyce w zupełności wystarcza.

Kuba14 komentarzy: 18527.11.2012, 17:59

Hello
Możecie mi powiedzieć czy aktualne stroje domowe są tylko na ten sezon czy na następny też?

David92 komentarzy: 640027.11.2012, 17:55

Z Sunderlandem na wyjezdzie w tamtym sezonie co bylo 1-2.

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 127.11.2012, 17:49

Powie mi ktos, kiedy dokladnie Ramsey strzelil swojego ostatniego gola?

ArseneAl komentarzy: 2341727.11.2012, 17:48

btw wracając do koszulek i zmiany na Adidasa to mam nadzieję, że w końcu uszyją jakąś porządną kurtkę Wengerowi bo ja już nie mogę patrzeć na coś takiego:
Taki trener zasługuje na coś bardziej eleganckiego :P

piti16 komentarzy: 209927.11.2012, 17:48

min 3:40 3:50

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 227.11.2012, 17:48

Pingu

A Reda w ile można wyrobić? To znaczy jak bym dziś zamówił to kiedy by mi doszedł? ;d

youtube.com/watch?v=RvklO0O3BcY&feature=related

Lol co to za bramkarz?

Pinguite komentarzy: 1502027.11.2012, 17:44

madderns29 > Nie masz membershipa i chcesz na mecz Arsenal-Chelsea kupić tani bilet? No shit.

Pinguite komentarzy: 1502027.11.2012, 17:43

Eee tam, jakoś tak za bardzo się Milanem nie przejmuję. Niech robią co chcą. Aczkolwiek sytuacja jest zgoła inna, bo oni wydawali wielkie kwoty i teraz zaciskają pasa, my budowaliśmy stadion, więc musimy zaciskać pasa, ale... u nas sprawa ma się coraz lepiej. Również w Milanie zdają sobie pewnie sprawę, że konieczna jest zmiana pokoleniowa, dlatego do takich deklaracji nie wiązałbym zbytnio wielkiej uwagi.

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 227.11.2012, 17:43

Gdzie najtaniej moge załatwić bilety na mecz 20 stycznia Chelsea Arsenal?? Jest w ogołe szansa żebym dostał bilet za mniej niż 100 funtów? Jakby co nie mam karty

piti16 komentarzy: 209927.11.2012, 17:37

Pinguite

a chodzi o to że Milan ma z Arsenalem dużo wspólnego m.in sprawy transferów w których jeden i drugi klub niestety nie mogą ściągać piłkarzy jakich potrzebują przez swoich właścicieli

piti16 komentarzy: 209927.11.2012, 17:34

Shinev

prosze bardzo
acmilan24.com/news/id/17305/Berlusconi__Sciagamy_tylko_mlodych_graczy.html

Pinguite komentarzy: 1502027.11.2012, 17:33

Ja hejterem? Pingu i hejter? To sprzeczne. Jedno nie równa się drugiemu i na odwrót.

piti16 > Ja nie słyszałem, tylko przeczytałem. Fajnie, i co w związku z tą wypowiedzią?

Zapewne chodzi o to?

Ale co to ma do rzeczy?

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 127.11.2012, 17:31

@piti

Już dawno, pfff, ale z Ciebie lamus...

A tak serio to nie słyszałem. Mogłeś wkleić przy okazji...

piti16 komentarzy: 209927.11.2012, 17:29

Boję się zapytać bo znowu mnie będziecie hejtować ale trudno , słyszeliście wypowiedź Berlusconiego odnośnie transferów?

Klama komentarzy: 3971 newsów: 227.11.2012, 17:26

WITAM!
Transfery na FPL już dokonane?
Ja postawiłem na City.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7227.11.2012, 17:25

Nie lubie żółtych. Jedyne wyjazdowe żółtka Arsenalu jakie mi się podobały to te z lat 205-207.

piti16 komentarzy: 209927.11.2012, 17:23