Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy

Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Gofer999 komentarzy: 1462124.09.2017, 16:15

@lays: Moje się nie zmieniło od czterech lat. Nie chciałem go i dalej nie chcę. :D

Gofer999 komentarzy: 1462124.09.2017, 16:14

@ares765: Jak odejdzie do innej drużyny i będzie błyszczał to będzie oznaczało że Wenger jest problemem (co jest baaaardzo prawdopodobne), a tak to co, zostanie, dostanie mnóstwo pieniędzy i będzie grał przeciętnie. I jeszcze raz napiszę, on nie chce podpisać kontraktu. A to mówi wszystko.

ZielonyLisc komentarzy: 2027024.09.2017, 16:11

Wenger nie umie wykorzystać potencjału, który drzemie w Ozilu. Hmmm może inaczej... zatracił tą moc bo przecież pamiętamy czas, w którym to Ozil był królem asyst. Cała drużyna gra DZIADOSTWO, a Ozil nie jest zawodnikiem al'a Sanchez, który jest w stanie wygrać mecz czy zrobić znaczącą różnicę. Ozil gra pierwsze skrzypce wtedy gdy drużyna też je gra. Jest specyficznym zawodnikiem trzeba przyznać ale tak jak wspomniałem gdy drużyna gra bajkę to Ozil jest drużynowym szamanem.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 124.09.2017, 16:10

'Eksperci' sprzedający Oezila niech podadzą jedną sensowną alternatywę dla Niemca.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 224.09.2017, 16:10

Moim zdaniem jest wielu zawodników, którzy mogliby zaatąpić Mesuta.

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 16:07

Uwielbiam takie podsumowania, kompletne ignorowanie tego, za co Ozil jest odpowiedzialny (nawet wykorzystywanie liczby asyst w swojej pokrętnej retoryce, kisnę)i wytykanie mu braków w tych aspektach gry, z których nie powinien być rozliczany. To tak, jakby powiedzieć, że Koscielny jest słabym obrońcą, bo Sergio Ramos strzela dużo więcej bramek niż Francuz. Druga sprawa, że Niemiec w AFC jest na boisku o 22 minuty dłużej (średnio), niż w swoim ostatnim sezonie w Realu. Może być tak, że Wenga go trochę zajeżdża.

Barney komentarzy: 2084524.09.2017, 16:06

Hejka znacie jakieś firmy porządne, które robią drzwi zewnętrzne oprócz porty?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.09.2017, 16:04

@ares765: Zgadzam się w pełni :) No ale cóż. Jeszcze za nim zatęsknią, jeśli by odszedł z Arsenalu.

ZielonyLisc komentarzy: 2027024.09.2017, 16:00

Sprzedać Ozila... a ciekawe kto za niego przyjdzie. Ja jestem zdania, że przy innym trenerze z Ozila jak i całej drużyny da cię wycisnąć duuuuuużo więcej.

Podobnie jest z Lacazettem. Nie którzy tutaj już go skreślali po 2-3 meczach bo nie strzela bramek, a strzelają Lukaku czy Morata. No okej, z tym że w MU czy CHE koledzy stwarzają im sytuacje, a nie tak jak u nas gdzie próbuje się wejść z piłką do bramki.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 224.09.2017, 15:57

Raczej po Miliku. Jak długi ma kontrakt z Napoli?

ZielonyLisc komentarzy: 2027024.09.2017, 15:55

?RAI": Arkadiusz Milik zerwał więzadło w prawym kolanie. Polak już jutro przejdzie operację w klinice Villa Stuart.
Powrót do zdrowia będzie trwał... od 4.5 miesiąca do nawet 5 miesięcy

No to lipa. Kariera mocno zachwiana, ciekawe czy coś jeszcze z niego będzie. Przy jego skuteczności może być bardzo ciężko.

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 224.09.2017, 15:49

Bez Ozila wyglądamy zwyczajnie lepiej na boisku. Mesut to zawodnik słabo przystosowany do nowoczesnej piłki.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 15:45

Moje stanowisko jesli chodzi o Ozila jest niezmienne od 2 lat. Na początku mocno jarałem się tym graczem. Transfer supergwiazdy, rekordowy, nowość w Arsenalu, do tego świetny techniczny gracz, ALE.

Na co nam gracz, z którym z topką gramy w 10. Lpool topke zajechac potrafi srodkiem z Hendersonem, Canem i Wajlandumem xD

Najlepsze jest to, ze Ozil potrafi pozapieprzac z tyłu, bo ogladałem parę spotkań reprezentajci Niemiec, nawet ten ostatni z Norwegią i Mesut u Loewa biega i cofa się. Ustawiony jest jak zegarek, a u nas? Wenger nie wymaga, wiec sam Ozil ma wylane, a potem wstawia na portale spolecznosciowe te swoje smieszne przeprosiny i inne *******y, ktore zreszta nie on pisze, a ludzie od niego i jest nagle WIELKI MESUT.

Tak jak pisałem przed meczem z Chelsea. Brak Mesuta to szansa na punkty i co? Caly zespol biegal w defie i walczyl, do tego przy SFG bylsimy silniejsi bo Ozil to nawet z Cazorla walczac o glowe mialby klopot XD

Ozil jest fajnym graczem gdy rywal muruje i jest absolutna dominacja i gdy miał jeszcze lata kontraktu to moglsimy go sobie trzymac, natomiast z rokiem kontraktu powinnismy go sprzedac. Faktem jest tez to, ze nikt go nie chcial, co zle o nim swiadczy i jego postawie. Natomiast gdybysmy sami zaoferowlai go gdzies do klubow to uwazam ,ze te 40 mln funtow ktos yb sypnal, nawet PSG. Co do Sancheza to inna sytuacja, on i tak chcial zostac w Anglii, a na 2 lata z LM wypasc nie mozemy, wiec musi on nam pomoc w walce o top4 i niech leci do tego City. Błąd w sprawie tych 2 graczy nie zostal popelniony teraz z kontraktami, a w w momencie gdy zakonczylismy sezon 2014/15 na drugim miejscu. Powinnismy wtedy z automatu przedluzyc kontrakt z graczami, bylo 2 miejsce, moglismy obiecac walke o majstra i dac spora podwyzke, to wolelismy zaoszczedzic i teraz mamy skutki.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.09.2017, 15:44

@ziomek1245: A Alexis się przyczynił? Dwóch piłkarzy nie jest w stanie grać za resztę. To jest dużo głębszy problem. Odejdzie do innej drużyny, to znowu będzie błyszczał.

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 15:42

@Piotrek95: pkt 5, mój ulubiony - o Ozilu, który nie chciał być obrońcą.
Dziesiątka robi 19 asyst i nie gra w obronie? Brzmi jak dobra, klasyczna dziesiątka.

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 15:42

@Gofer999: Od wszystkich z tej listy oprócz Koby?ego.Ja tego pana cenię tak samo jak Jordana.Maszyna do nabijania punktów

Gofer999 komentarzy: 1462124.09.2017, 15:41

@ares765: No właśnie. Ozil w żaden sposób nie przybliżył nas do mistrzostwa. On nie chce u nas grać, chyba że damy mu ciężarówkę z forsą. Wtedy będzie sobie człapał po boisku i sporo zarabiał, a my dalej będziemy ledwo łapali się do LM lub grali w LE. Wolę zobaczyć kogoś innego w jego miejsce, o mniejszych umiejętnościach, ale z o wiele większą wolą walki i zaangażowaniem.

ziomek1245 komentarzy: 106724.09.2017, 15:41

@ares765: Wygrał z Arsenalem tylko FA Cup, ale czy przyczynił się w jakikolwiek sposób aby zmienić ten stan rzeczy? Sam pisałeś, że jest w Arsenalu od czterech sezonów, ma 28 lat, więc powinien osiągnąć szczyt formy już dawno, a mimo tego rozegrał w Arsenalu jedynie pół sezonu na poziomie jednego z najlepszych zawodników świata.

Gofer999 komentarzy: 1462124.09.2017, 15:37

@mistiqueAFC: 2k18 to platforma pod mikrotransakcje. :D

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.09.2017, 15:36

@Piotrek95: Nie jest ambitnym zawodnikiem? Co to za bzdury? Polecam zapoznać się z jego autobiografią, to może wtedy niektórzy zrozumieją jakim jest piłkarzem, a co więcej - człowiekiem.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10324.09.2017, 15:34

@Gofer999: Mesut ma już 28 lat, a u nas jest od czterech. Jedyne znaczące trofeum jakie wygrał wraz z AFC to FA Cup i Ty się dziwisz, że nie chce podpisać nowej umowy? Niemiec na pewno chciałby w końcu świętować jakieś mistrzostwo, bo jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Jeżeli będziesz się cieszył kiedy zawodnik tego kalibru nas opuści, to serdecznie Ci gratuluję.

Piotrek95 komentarzy: 944324.09.2017, 15:32

Özil nie odejdzie z Arsenalu bo:
1. Ma dom w Londynie za 10 mln euro
2. Podoba mu się miasto w sobie,
3. Nie jest ambitnym zawodnikiem
4. Jest najważniejszym zawodnikiem w klubie - pupilek Wengera ( w Realu nie czuł się gwiazdą i nie mial wsparcia setki osób, które po zlym meczu mówily mu, ze wszystko w porządku ) a tutaj tak ma
5. Mimo fatalnej gry i tak 70% osób będzie go wielbić za 19 asyst w jednym sezonie i fantastyczne podania i wykreowane sytuacje, to nic, że przy okazji nie ma go w obronie, a pod presją nie potrafi zbyt wiele,
6. Dostał dobrego napadziora ( przynajmniej tak się może wydawać na razie )
7. Dostanie 250 tysięcy tygodniówki ( a dostanie bo Laca ma niewiele mniej )
8. Jak zechce jechac do muzeum lotnictwa to go zabiora do muzeum lotnictwa

Gofer999 komentarzy: 1462124.09.2017, 15:32

@mistiqueAFC: Zdrowy Tracy to Tracy lepszy od Lebrona, Kobiego, Cartera, Duranta.

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 15:31

@ares765:

Dlaczego made my day?

Teraz to juz bylo to w formie przeszlej, bo jest too late.

Gofer999 komentarzy: 1462124.09.2017, 15:27

Nie rozumiem, jak możecie chcieć żeby Ozil został kiedy on sam nie chce podpisać nowej umowy i u nas grać? Zapomnieliście już jego odpowiedź na krytykę jego osoby? Ja tam będę cieszył się jak odejdzie, tak samo jak przy odejściu Oxa. :)

Piotrek95 komentarzy: 944324.09.2017, 15:15

A w Premier League Manchestery i Chelsea prawdopodobnie zagrają sezon, gdzie będą lać większość słabszych zespołów, transfery napastników przynoszą efekty,
Smialismy się, że Morata ze grube miliony przychodzi, a Arsenal wydał prawie 50 kawalków za Lacazetta, który na razie nic nie pokazuje i bardzo odstaje od reszty transferów w Anglii,
Pewnie tytuł dla United, 4 miejsce dla Arsenalu

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 324.09.2017, 15:15

@kamilo_oo: witam Milika w klubie zerwanych więzadeł w obu kolanach...

Piotrek95 komentarzy: 944324.09.2017, 15:12

Po początkowych meczach w ligach już zaczyna się wyłaniać czołówka,
W Niemczech BvB zdaje się mieć patent na średniaków, a to może wystarczyć do powalczenia z Bayernem o tytuł,
We Francji Emery nie może się połapać jak ustawić swoje gwiazdy ale to i tak wystarczy do koncowego sukcesu,
W Hiszpani Real grający niezbyt ładny ale bardzo skuteczny futbol zaczyna gubić swoją skuteczność,
Barca gra dobrze i to da im pewnie mistrzostwo
We Włoszech Milan, Inter i Roma już wyłączają się z walki o mistrzostwo, zostaje Juve, które nawet jak ma gorszy mecz to i tak przychodzi kolejne spotkania i ładuja na spokojnie 3-4 bramki, do tego Dybala bawi się w Messiego, no i Napoli, które daje radę i zgarnia komplet punktów po 6 kolejkach + plus potrafi strzelac w końcówkach co często daje im punkty,

kamilo_oo komentarzy: 2356724.09.2017, 15:11

Włoska telewizja RAI podała informację, że Arkadiusz Milik zerwał więzadła w prawym kolanie. Polak ma w poniedziałek przejść operację i pauzować przez kilka miesięcy.

;/

kamilo_oo komentarzy: 2356724.09.2017, 15:08

Co to sie dzieje z tymi młodymi piłkarzami Ajaxu

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29724.09.2017, 15:08

Sprzedać Ozila, bo jest gwiazdor Ramsey XD

TW_Szczepan komentarzy: 188424.09.2017, 14:42

Taaaa, sprzedać Ozila, i kogo byście wzięli na jego miejsce, kto dostarczyłby podobną ilość podań? Trochę tu ludzie zapominają, jak, kurde bela, wyglądają nasze ostatnie okienka. Bez jaj, w skrócie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 14:40

@polandblood: Mi osobiście gameplay z 17 się bardzo podobał i już jestem rozczarowany jak mi napisałeś o tych różnicach w rozrywce

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 324.09.2017, 14:40

@Slaviola @polandblood
Dzięki wam bardzo! ;)

A jak tam fpl? :D

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 14:34

Szkoda, ze Ozila to my nie sprzedalismy.

@maciekbe:

Pamietam tego gola i ta patologie jakby to bylo wczoraj :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 224.09.2017, 14:24

Za rok będzie strasznie słabo.
Tak naprawdę jedyna nasza nadzieja w wyśmiewanej LE.

Rosomak komentarzy: 253424.09.2017, 14:22

Ozila trzeba było w lato sprzedać i kupić za niego kogoś konkretnego.

Tomassini komentarzy: 272024.09.2017, 14:17

Co do Ozila i Sancheza, jeśli nie chcą zostawać to droga wolna... Ozila jakoś przeżyjemy bo Wenger nie potrafi dobrze go uzywać. Sancheza i tak nie zastąpimy nikim, więc po prostu potrzeba nam rewolucji taktycznej

darek250s komentarzy: 10282 newsów: 524.09.2017, 14:15

@thide:

A z drugiej strony szkoda ze BBC tego nie podało, fajnie by bylo oslabic rywala

@thide:

To niezłe BBC

Mesut Ozil is set to turn down Arsenal's offer of a new contract, with the 28-year-old midfielder keen to join Manchester United. (Sunday Mirror)

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 14:12

@lays: Matko czipsu nie zazdroszczę, ja ten mecz wymazałem z pamięci (na tyle, na ile to możliwe), ale widzę, że u Ciebie ładnie poryte :D

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.09.2017, 14:11

@mistiqueAFC:

Wiadomo, że przed startem sezonu. Tylko normalna sonda, a a nie o zmianę avatarów itd.

2K tak jak sądziłem zawaliło sprawę z klasycznymi team'ami i All time Teams. Od twarzy po akcesoria na rosterach kończąc. Bardzo niedopracowane. Prawdziwa gra się zacznie dopiero po modach. Już goście nad tym pracują. Gameplay nie ma nic wspólnego z 2k17. To taki trochę mix NBA 2k10, 2k16 i trochę 17. Ciekawe ile patchy do tego wypuszczą. IMO bez zabawy sliderami nie ma mowy o przyjemnej grze. To co wg gry jest "contested shot" to jest jakiś absurd.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185224.09.2017, 14:11

ponoć BBC podało, że Ozil nie chce tu grać xD

i bardzo dobrze. gość jest cieniem siebie z Realu i obecnie gra za nazwisko

Dominik11 komentarzy: 2012924.09.2017, 14:07

Transfermarktweb": Inter zimą spróbuje wykupić Mesuta Özila z Arsenalu!

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 14:04

Prawie jak my z United przy bramce Welbecka 8-2 na Old Trafford, gdy na obronie grał DZIURU

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 14:03