Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy

Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 13:59

@polandblood: Można zrobić ale przed startem ligi bym z tematem ruszył.Trzeba resztę ludzi poinformować o pomyśle ale pewnie będą zainteresowani.

W 2k18 nie grałem jeszcze.Niedlugo zagram, easy :P brachol już gra i bardzo sobie chwali.Coś wspominał o rzutach za trzy, że według niego ciężej jest trafić niż w 17.Nie wiem czy to prawda jest.Sam za parę dni zweryfikuję.Trochę mnie rozczarowali ovr 94 u Russa.Za mało IMO

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.09.2017, 13:52

@mistiqueAFC:

Mnie ciekawi co pokaże Pelicans. Boogie zrzucił masę kilogramów.
Ogólnie możemy zrobić sondę przed sezonem, ROTY, MVP, All NBA teams etc.

W 2k18 grałeś juz?

schnor25 komentarzy: 1854624.09.2017, 13:46

Widzę, że w Eleven są na bieżąco z przepisami. Wielce zdziwieni, że boczny czekał z machnięciem chorągiewką, aż zawodnik dojdzie do piłki (i w tym przypadku odda strzał).

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 13:39

@polandblood: Dlatego kliknąłem "Obserwuj".Na nic odkrywczego się nie nastawiam :P
Mi jest trochę szkoda wchodu.Tam już w zeszłym sezonie było nudno, a teraz będzie jeszcze gorzej.Płakać nie mam zamiaru oczywiście.Zachód da nam tyle radochy, że nikt normalny na przyjaciół ze wschodu nie będzie patrzał nawet.Za rok James odejdzie z Cavaliers to już nikt tej konfy nie będzie obserwował

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.09.2017, 13:33

Właśnie to im przeszkadza, ale szukają dziury w całym. Zawsze tak było, i będzie że są drużyny z wielkich rynków, średnie , słabe i bardzo słabe z małych rynków. Takie jest prawo wolnego rynku. Choćby nie wiem co się działo w Jazz czy Utah to dopóki np nie wygrają kilku mistrzostw czy przez lata nie zaczną grać największe gwiazdy (oczywiście tak się nie stanie z wiadomych względów) nic się nie zmieni. Nie wiem, chcą zawrócić kijem Wisłę?

Akurat Kristen to można obserwować z jednego względu, bo żeby jej wywiady i show były jakieś dobre to bym nie powiedział. :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 13:26

@polandblood: Kristen nie mialem akurat :D Ogólnie to ten sezon NBA mógłby już ruszyć.Wschód chyba całkiem odpuszczam i tylko na zachodzie sie skupię.Za dużo tam jest wielkich nazwisk.
Swoją drogą zastanawiam się czy nikomu z ludzi rządzących tą ligą nie przeszkadza to, jaka w tym momencie jest różnica między tymi dwoma konferencjami.To jest przecież aż nienormalne, żeby trzecia drużyna wschodu była aktualnie na poziomie 7-8 miejsca na zachodzie

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 13:25

@filo94: jest tutaj jeden taki użytkownik, jego nick to "zasady gry" albo coś takiego. Poszukaj

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.09.2017, 13:25

Z kolanami to i tak był najmniejszy problem. Ogólnie lekarze mu mówili, ze nie pogra w lidze więcej niż 2 lata. Tutaj więcej wyjaśnione
youtu.be/u7R9VgUVrGs. Gra RW0 też jest rozłożona na czynnik pierwsze, świetny kanał.

Co to twitterów to Wojnar najpewniejszy reszta to dodatki. Stephen A, Skip Bayles, Cari Champion, Kristen Ledlow, KG Arena 21, ESPN First take, TheNBPA, masa tego jest, informacyjno lifestylowo plotkarskie info.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 224.09.2017, 13:24

Ma ktoś z was może zrobiony kurs sędziowski albo trenerski? Albo inaczej, jest ktoś sędzia albo trenerem?
Myśle o sędziowaniu meczów np B klasy czy jakiś juniorów. To samo tyczy się trenowania :D

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 13:23

@Mihex: Kwestia tradycji, bo różnica oczywiście żadna. Tak czy siak spora część kibiców zwraca na to uwagę, ja akurat jestem jednym z nich :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 13:16

@polandblood: Pewnie, że widział.T-Mac już dawno powinien się HoF znaleźć IMO.Niespełniony geniusz z możliwościami wyższymi jak u Jamesa.Za miękkie kolana niestety miał

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.09.2017, 13:16

twitter.com/kristenledlow :)

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 13:16

@maciekbe: A jaką różnicę właściwie to robi xD?
Jakby numery grały to wszyscy by z 10 i 7 chcieli biegać. Ale nie grają :V

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 13:15

@Mihex: ja wiem, skąd wziął się każdy z nich. Tak tylko rzuciłem, luźne spostrzeżenie. Gdyby bramkarz mojego klubu wybrałby numer 99, to sprzedałbym mu liścia

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 13:12

Pytanie do ludzi siedzących w NBA.Kogo obserwujecie na TT z ludzi ogarniających temat?Ja mam Wojnarowskiego i jeszcze kilku osób z ESPN i nie wiem czy kogoś mi w zestawie brakuje

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 13:11

@maciekbe: Bo Wojtek go miał, może nikt nie chciał zmieniać numerów już po wydrukowaniu koszulek skoro nikomu mocno na numerze nie zależało :P
Elneny to rezerwowy, więc numer rezerwowego też :P
Xhaka przychodził jak niższych nie było, to samo Seo.
Coq ta sprawa co z resztą z akademii. Dostał taki, bo był dobierany z rezerw, a potem po prostu go sobie zostawił.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.09.2017, 13:09

Ode mnie również, dużo zdrowia i cierpliwości do AFC.

@mistiqueAFC: Jako, że dawno o NBA nie gadaliśmy, widział? :)

Elneny 35
xXx_SniPerZ_Joe_Willock_xXx biega z 69 (HE HE HE)

Jak może być wolny numer 1? :D

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 13:02

Milan musi się zgrać :P
Tylu nowych zawodników przyszło, że ciężko oczekiwać by od tak to zaczęło działać jak w zegarku.
Choć już takie mecze mają. Choćby w LE z Austrią.

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 12:58

@arsenallord: Też oglądam i się zastanawiam czy to jest ten nowy, lepszy Milan.Strasznie to wygląda.Oni są tak samo bezradni jak my z LFC na Anfield

arsenallord komentarzy: 29569 newsów: 11724.09.2017, 12:56

25 minut gry i Milan jeszcze nie był w polu karnym gospodarzy.

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 12:56

Ahh dobra 25 miał Cienki.
Więc brakuje numerów gości co odeszli w to okienko :P

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 12:55

@polandblood: No ten rok będzie kluczowy.Jak nie będzie finału konferencji to za dwa lata z tej trojki w Oklahomie może nie być już nikogo.Sam Presti stawia wszystko na jedną kartę.Ja sam nie wiem co o tym myśleć.Pełne ryzyko ale chyba wszyscy rządzący Thunder dobrze wiedzą, że to jest jedyna szansa na sukces.Wszystko w rękach i głowie Russa.
Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana! :D

Mihex komentarzy: 2360424.09.2017, 12:55

@emelkan99: A faktycznie :P
Sprawdziłem sobie i w sumie pierwsze 25 numerów brakuje 1 (Wojtek), 3 (Gibbs), 5 (Gabriel), 15 (Ox), 25 (tutaj szczerze nie pamiętam kto ostatni używał xd)
Resztę numerów można uznać za wysokie, bo niby 25 graczy może być.

mic_now komentarzy: 218924.09.2017, 12:55

@Adrian12543:
A nie zeniles sie ostatnio moze ? :) pytam bo mojej dziewczyny kolezanka wychodziła ostatnio za Adriana kibica arsenalu i mi przemknelo czy to nie Ty :D

ejmati komentarzy: 94824.09.2017, 12:52

Dzień dobry, dziś mamy 24 września 2017 roku, do końca kontraktu Wengera pozostały 644 dni.

@maciekbe: Przecież tak było od zawsze xD
No dobra, kiedyś numer na boisku odzwierciedlał pozycję, ale tak to wysokie numery (we Włoszech zwłaszcza) były zawsze.
A u nas? Wyższe numery mają goście z akademii.
Do tego tej kadry też małej nie mamy, więc numery są co najmniej do 20 zajęte wszystkie, chyba poza 13 i teraz 15 i 3 po odejściu Oxa i Gibbsa. Chyba też po Wojtku nikt 1 nie przejął.
Ale jak mówię, Bellerin czy Iwobi mieli wysokie numery wcześniej, bo wchodzili do pierwszego składu z akademii. Tak samo teraz Nelsony, Willocki itp.

No i trzeba pamiętać, że wielu numerów nie widzimy, bo są wiecznie kontuzjowani xD

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 124.09.2017, 12:47

Lepiej że wylądował w OKC niż w Houston, ale najbardziej by pasował chyba do Portland. Czy Billy Donovan to ogarnie? Lepszy on niż Brooks. Co do Melo to myślę, że wielu może zaskoczyć, z tego co widziałem, wygląda naprawdę dobrze przed rozpoczęciem sezonu. George mówił, coś o MVP. Melo już grał z jednym takim co grał hero ball w Denver i wiadomo co z tego wyszło. No i własnie Russ. Człowiek klucz. Tak czy siak ciekawe czy to będzie roczny eksperyment i z tego co czytałem Russowi dalej nie spieszno do przedłużenia.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 624.09.2017, 12:46

444 lat, zdrowia, szczęścia i quality! ;)

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1424.09.2017, 12:42

@maciekbe: typowe Serie A. Ronaldinho80, Ronaldo99 i mnóstwo innych.

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 12:42

@Kanonier204: Wszystkiego najlepszego mordo :*

maciekbe komentarzy: 1245824.09.2017, 12:41

Co to za durna moda na te wysokie numery na koszulkach?
Donnarumma 99
Kessie 79
Ricardo Rodriguez 68
Bonucci 19, a pomocnik Bonaventura 5

U nas tak samo głupia moda i to w wyjściowej 11 takie cyrki.

Dawid04111 komentarzy: 13282 newsów: 1424.09.2017, 12:36

lays, VAR uratował całą sytuacje. Karnego nie ma.

JanoAFC komentarzy: 26524.09.2017, 12:35

Ciekawy jestem dzis Jaga - Legia

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 12:35

Sedzia jakiego karnego z kapelusa dla Sampdorii dal hahaha

lays komentarzy: 3987124.09.2017, 12:27

Bez kitu. My gramy w srodku tygodnia mecz jeszcze. Moglismy grac dzisiaj, ap otem w czwartek i dopiero w pon.

MrArsenal1886 komentarzy: 29924.09.2017, 12:17

Macie jakis dobry link meczu Sampdoria-Milan?? :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 12:15

Żółtych tylko 9.Przepraszam za błąd :D

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 12:13

We wczorajszym meczu Fenerbahce - Besiktas sędzia pokazał 5 czerwonych i 12 żółtych kartek :D Gospodarze wygrali 2-1

tomek_13 komentarzy: 243224.09.2017, 12:07

Mam problem, od pewnego czasu nie wyswietlają mi się filmy (w aplikacji YT) w jakości HD w telewizorze? Ktoś wie jak to rozwiązać?

mistiqueAFC komentarzy: 2676924.09.2017, 11:56