Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy

Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 22:36

@XandeR: 17 października panie kolego.Jeszcze trochę

XandeR komentarzy: 957123.09.2017, 22:33

@mistiqueAFC:

Kiedy rusza NBA? 14 ma podobno Punisher wyjść

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 22:32

@XandeR: No wesoła koszykówka nas czeka jak cholera.Ta dwójka w defie i tak grać nie potrafiła, a Melo swoje wrzuci.
Adams na centrze :D

XandeR komentarzy: 957123.09.2017, 22:31

Ball hogów pięciu, a piłka tylko jedna... Zero obrony i ISO 24/7, no będzie się działo że ho ho

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 22:30

@james68: Wcześniej już to tutaj wrzuciłem.Jako człowiek OKC jestem zadowolony.Za Kantera i McDermotta?Why not

james68 komentarzy: 87723.09.2017, 22:29

HAHA melo w OKC to pozdro dla Houston i SAS XDD

XandeR komentarzy: 957123.09.2017, 22:28

@lays:

Już chyba prędzej Chester zmartwychwstanie niż Santi wróci do piłki ;/

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 22:28

Tak teraz patrzę, że OKC pierwszy mecz gra z Rockets.Z buta wjeżdzamy w sezon :D

Westbrook, George, Carmelo vs Harden & Paul

Matko bosko, kochano!

lays komentarzy: 3987123.09.2017, 22:26

@XandeR:

Idealnie to byloby Cazorla, nawet sam kosztem dwójki leszczy w srodku.

Mihex komentarzy: 2360423.09.2017, 22:23

@XandeR: Pewnie twoje wnuki. Jeżeli jeszcze nie masz dzieci to cóż. Jakby to powiedział jeden doktor na mojej uczelni po zapytaniu go co jest tematem projektu: "No... Działajcie"

lays komentarzy: 3987123.09.2017, 22:23

@XandeR:

Podalem sklad prawdopodobny. Jack dlugo nie zagra w podstawie w lidze, nie boj sie.

XandeR komentarzy: 957123.09.2017, 22:22

Ja bym już normalnie Jackiem grał, nasz najlepszy środkowy pomocnik nawet przy średniej formie. Idealnie byłoby Coq- Jack, ale skoro w tej chwili nie jest to możliwe to chyba jednak Jack-Rambo z Kurduplem grającym cofniętego

lays komentarzy: 3987123.09.2017, 22:21

@AceVenturaLFC:

To moim zdaniem oczywistę i jak wszystkich? :D Sanchez, Laca?

Welbcek kontuzja, a Sanchez z Ozilem sa pewniakami do skladu.

XandeR komentarzy: 957123.09.2017, 22:20

@Mihex:

Ale jak to kur..., to kto teraz ten kredyt spłaci?

Mihex komentarzy: 2360423.09.2017, 22:19

Oby Laca zaczął działać, bo to gość z wielkim potencjałem, ale niestety póki co miał za partnera Welbecka i Ozila, a nie Sancheza.

lays komentarzy: 3987123.09.2017, 22:18

I niech Welbeck szybko wraca, bo juz wole jego przewracanie się, niz Walcotta.

lays komentarzy: 3987123.09.2017, 22:16

Tak samo skreslanie Lacazette jest zenujace. Co mnie jakis Morata, Lukaku i inni :D

Laca odpali, zreszta, mowimy o nim jakby narazie mega zawodzil.

Z Lester bardzo dobry mecz, ze Stoke to on kreowal sytuacje Welbeckowi i strzelil gola, ktory pewnie w 99,9% bylby puszczony. Z LFC Wenger posadzil go na ławce i dał ciała, z Bournemouth brameczka, ostatni mecz z CFC słaby widac bylo braki fizyczne w EPL i troche niecelnych podan.

Mogę sie zalozyc, ze w najblizszych 5 kolejkach Laca dolozy 3-5 brameczek.

hot995 komentarzy: 5997 newsów: 523.09.2017, 22:09

Cierpliwości. Lacazette nie zagrał jeszcze nawet jednego wspólnego ligowego meczu w ataku z Mesutem i Sanchezem. Ta trójka się dogada bez cienia wątpliwości, a wtedy i Francuz podgoni w klasyfikacji.

lays komentarzy: 3987123.09.2017, 22:07

@Dominik11:

Przcież to oczywiste czemu nei gra. Ile razy trzeba o tym mówić? Nie był gotowy fizycznie, wiec grał w LE, a nie w lidze, zreszta z LFC wygladal jak ogórek.

Teraz juz moze grac w ldize od poczatku.

Nie za wszystko mozna winic Wengera, zreszta troche pokazal Alexisowi tą ławeczką, że świętą krową nie jest, a mecz z Chelsea pokazal drużynei, że i bez Sancheza i Ozila mozna niezle grac.

Mihex komentarzy: 2360423.09.2017, 21:59

Koniec świata odwołany, w Japonii jest już jutro.

Dominik11 komentarzy: 2005723.09.2017, 21:45

Alexis i Laca i tyle jeśli chodzi u nas o liczby .
Alexis nie gra i nie wiem dlaczego wchodzi pod koniec meczów gra po za ligą od pierwszych minut

Sam Lacazette nie strzeli 20 bramek bez dobrych podań kolegów

XandeR komentarzy: 957123.09.2017, 21:44

Za ile dokładnie ten koniec świata? Nie wiem czy jest sens film odpalać.

Novazzy komentarzy: 351023.09.2017, 21:44

Pierwszy raz mogę przekroczyć setkę w FPL

XandeR komentarzy: 957123.09.2017, 21:39

I w dodatku jeszcze teraz zacząłeś się jąkać ;P

Rosomak komentarzy: 250123.09.2017, 21:39

Sporting mi kupon na 250 PLN zawalił. A żeby spadli z ligi.

BarcArsenal komentarzy: 135323.09.2017, 21:36

siema wszystkim,
wpadła mi w ręce FIFA 08, chciałbym pobrać sobie do niej zwłaszcza główne rozszerzenie czyli CEP 6.0 ale z nikąd nie moge tego zrobić

wie ktos czy mogę znaleźć takie mody na stronie FIFY lub kiedyś miał podobną sytuację?

james68 komentarzy: 87723.09.2017, 21:27

@mistiqueAFC: Moja przygoda z Miami zaczeła sie od dokumentu ktory obejrzałemm o LeBronie na Canal + w 2011 a nawet sie koszykowka nie interesowałem. Od tamtej pory Heatlifer nawet jak Trio odeszło co poradzić xD

Mihex komentarzy: 2360423.09.2017, 21:27

@mitmichael: Ej, to że czegoś nie ma nie znaczy, że tego nie ma!

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 21:26

Ja z matmy przez całą szkole z matmy byłem kompletny debil :D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.09.2017, 21:23

@Tevez: Afc i mocarny atak? Nie wiem kto tak uwaza na k.com, ja od dawna uwazam ze oprócz Sancheza, nie ma tu gosci co kreca fajne liczby/ czekam na Lake jeszcze, co pokaże./ Symbolem tragicznego ataku AFC jest /był dla mnie Ox którzy grał czesto w 1 składzie jako skrzydłowy, z jakimi statami kazdy wie. Te 7 goli na 5 kolejek to, tez ladnie obrazuje.

Remek komentarzy: 103023.09.2017, 21:21

@lucasonline

oj nie oceniałbym tak szybko, to dopiero 6 kolejek.

lucasnoline komentarzy: 541423.09.2017, 21:16

A jak mówiłem, że Morata może być wart pod koniec tego sezonu swojej kwoty, to mnie wyśmiewali.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.09.2017, 21:16

Polska liga to jest jednak jedyna w swoim rodzaju, beniaminek Zabrze liderem ligi, a jeszcze rok temu 1 liga, a polskie City- Lechia Gdansk na 10 meczów tylko 2 wygrane.

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.09.2017, 21:13

Jeszcze trochę i zostanie mi się tylko powiesić na szaliku Arsenalu :D

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 223.09.2017, 21:11

I znowu muszę się wyżalić :D ostatnio pisałem o piłce, a dziś o matematyce..
Uczyłem się bardzo dużo na sprawdzian, a dostałem 1+ i pół punkta do 2 XD Jest mi mega smutno. Matma mi przychodzi bardzo ciężko i zależy mi tylko żeby zdać.. Ostatnio ciężki okres w życiu

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.09.2017, 21:10

City to chyba chce pobic jakis rekord w tym sezonie , gdzie mecze maja sie kończyc minimum wynikiem 3-0. 21 goli w 6 meczach , a AFC ma na ta chwile 7.

XandeR komentarzy: 957123.09.2017, 21:09

@Power10:

To masz chociaż plusa, chleba za to nie kupisz, ale może powstrzyma cię to przed samookaleczeniem ze złości ;P

Tevez komentarzy: 408723.09.2017, 20:59

Kocham czytać komentarze na Kanonierzy.com!

Jeszcze tydzień temu była tu dyskusja na temat tego że Moraty to napastnik który nie potrafi nic oprócz strzelania goli głową i że teraz Chelsea po wywaleniu Costy będzie miała problem z ofensywą. A tu proszę! Mija tydzień i Morata ładuje hat-tricka w ze Stoke i wszystkie bramki zdobywa po strzałach... nogą. Chelsea ładuje łącznie 4 (!) gole drużynie której Arsenal z MOCARNYM atakiem nie był w stanie strzelić ani jednego. I tak oto zmieniają się nastore bo okazuje się że wspaniały snajper Lacazette musi już nie tylko wyjść z cienia Welbecka ale także gonić czołówkę w klasyfikacji strzelców.

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2017, 20:58

@Simpllemann: przykro mi nie moge Ci dac plusa za odpowiedz, klikam i dalej ta sama liczba, daje F5 i dalej plus jest spowrotem :/

FabsFAN komentarzy: 25234 newsów: 323.09.2017, 20:55

Suarez właśnie oddał strzał jak Ox.

Power10 komentarzy: 133323.09.2017, 20:55

Bilbao wywaliło mi kupon na 80 tysięcy. Dziękuję. 15 innych meczy weszło. Ha ha ha ha ha

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 623.09.2017, 20:53

@Simpllemann:

I w rychłe nadejście jednego i drugiego wierzą tylko zagorzali fanatycy.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:52

@james68: Co do samego Lonzo to jego stary mu robi krzywdę na każdym kroku, a młody boi się od niego odciąć i smród będzie się ciągnął przez kolejne lata.Może nauczy się pokory jak w tym sezonie będzie przegrywał większość spotkań, zobaczymy.

Żeby nie było.Ja go też nie lubię i nie będę dobrze życzył LAL dopóki Ball będzie grał w tym zespole

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:44

NBA to przejmie niedługo k.com.Za dużo szczęścia i emocji na zachodzi żeby bez echa ten sezon przeszedł.Niedługo można zaczynać odliczanie

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2017, 20:42

@Simpllemann: dokladnie, to Ci wyszlo :D

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52423.09.2017, 20:41

Z końcem świata jest jak z formą Chamberlaina - tyle razy mówiło się, że to już, a wciąż nic z tego nie wychodzi.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:39

@james68: Miami trudne czasy ma przed sobą.Pamiętam ich czasy z tym wielkim trio.Kuźwa co ta była za drużyna :D
Najlepiej i tak wspominam Pistons z braćmi Wallace.Od tej drużyny zaczęła się moja przygoda z NBA.Trochę już lat minęło

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2017, 20:36