Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0

Nieskuteczny Arsenal wygrywa z Doncaster 1-0 20.09.2017, 22:03, Patryk Bielski 1425 komentarzy

Kanonierzy nie bez problemu pokonali w trzeciej rundzie Pucharu Ligi zespół Doncaster 1-0. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył Theo Walcott, który wykorzystał świetne prostopadłe podanie Alexisa Sancheza. Nieskuteczność Arsenalu pod bramką Lawlora mogła sporo kosztować londyńczyków, gdyż Rovers w drugiej części meczu kilkakrotnie byli bliscy wyrównania stanu gry.

Arsene Wenger desygnował na te spotkanie dość mocny skład, w którym nie zabrakło lidera zespołu - Alexisa Sancheza. Kibiców Arsenalu szczególnie ucieszyła jednak obecność powracającego do wysokiej formy Jacka Wilshere'a oraz wschodzącej gwiazdy Reissa Nelsona.

Arsenal: Ospina - Chambers, Mertesacker, Holding - Nelson, Wilshere, Elneny, Maitland-Niles - Walcott, Alexis, Giroud.

Doncaster: Lawlor - Mason, Wright, Butler, Blair - Houghton, Whiteman, Rowe, Kongolo, Coppinger - May.

Pierwsze piętnaście minut meczu zwiastowało długą noc dla obrońców Wikingów. The Gunners mogli wyjść na prowadzenie już w drugiej minucie meczu, jednak Theo Walcott przegrał pojedynek z Lawlorem po podaniu Elneny'ego.

Nie minęło pięć minut, a kibice ponownie zerwali się z krzesełek. Tym razem głównym bohaterem spektaklu był Olivier Giroud. Francuz dobrze wyszedł do prostopadłego podania Wilshere'a, pięknie złożył się do przewrotki, jednak futbolówka uderzyła w poprzeczkę. Ależ to byłoby trafienie!

W pierwszym kwadransie szczególnie dobrze wyglądała współpraca Maitlanda-Nilesa z Alexisem na lewej stronie boiska. Piłkę co rusz dostarczał im Jack Wilshere, który rządził i dzielił w środku pola. Różnica dwóch klas drużyn była aż nadto widoczna, a mecz - co zrozumiałe - w niczym nie przypominał niedzielnej potyczki z Chelsea, gdzie podopieczni Wengera musieli wykazać się sporą dojrzałością i koncentracją.

W 20. minucie ponownie dał o sobie znać Giroud. Francuz był bliski zdobycia bramki głową, jednak uderzył tuż nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Elneny'ego z prawej flanki.

Kanonierzy wyszli wreszcie na prowadzenie w 25. minucie meczu. Alexis Sanchez doskonale wypatrzył wbiegającego w pole karne Theo Walcotta, posłał mu prostopadłą piłkę, a Anglik niczym rasowy snajper "wkleił się w obronę rywali", przyjął futbolówkę i uderzył ją nad interweniującym bramkarzem. 1-0!

Goście swoją najlepszą akcję w pierwszej części meczu stworzyli w 45. minucie meczu. Kongolo zagrał na skrzydło do obiegającego go Maya, a ten oddał mocny strzał, który ugrzęzł jednak w bocznej siatce bramki strzeżonej przez Ospinę.

Arsenal dobrze rozpoczął drugą połowę spotkania. W 50. minucie powinno być 2-0, jednak tym razem Theo Walcott pomylił się w sytuacji sam na sam z Lawlorem i po zagraniu Girouda uderzył piłkę nad poprzeczką. Ta sytuacja mogła zabić mecz, a jak się okazało, wyraźnie natchnęła Doncaster do ofensywniejszej gry.

Cztery minuty później w polu karnym Kanonierów dogodną okazję zmarnował Rowe, który poślizgnął się i nie trafił w piłkę.

W 59. minucie błąd popełnił Reiss Nelson, kiedy przegrał pojedynek główkowy z Mayem. Sporą szybkością wykazał się jednak Maitland-Niles, który świetnie zaasekurował swojego kolegę z zespołu, dogonił rywala i odebrał mu piłkę. Doncaster nabrał jednak wiatru w żagle i coraz śmielej atakował bramkę The Gunners. W 74. minucie Arsenal znów podarował futbolówkę rywalom. Tym razem zbyt lekko do Ospiny zagrał Maitland-Niles. 20-latek był jednak tego wieczoru w świetnej dyspozycji i szybko naprawił swój błąd.

W 84. minucie na murawie pojawił się Willock, zmieniając Reissa-Nelsona. 17-latek nie może zaliczyć tego meczu do udanych. Anglik był wyraźnie poza grą na prawym wahadle, a o mały włos nie przyczyniłby się również do utraty bramki przez swoją drużynę.

Dwie minuty później Doncaster było bardzo blisko wyrównania. Piłkę głową po rzucie rożnym uderzył Blair, jednak doskonale interweniował Ospina, wybijając futbolówkę z samego okienka bramki.

W końcówce stan spotkania mógł podwyższyć jeszcze Jack Wilshere, jednak jego uderzenie z dystansu doskonale zablokował Butler.

W dzisiejszym spotkaniu można wyróżnić Jacka Wilshere, który dał jasny sygnał Wengerowi, że jest gotów do walki o miejsce w podstawowym składzie zespołu. Dobrze zaprezentował się także Maitland-Niles oraz - do czego zdążyliśmy się już przyzwyczaić - Alexis Sanchez. Kanonierzy zagrali jednak dwie różne połowy, co może nieco niepokoić fanów. Nie zapominajmy jednak, że rozgrywki Pucharu Ligi rządzą się własnymi prawami i należy cieszyć się z awansu do kolejnej rundy, w której na własnym stadionie zmierzymy się z Norwich City.

Skrót spotkania:

Doncaster RoversPuchar LigiRaport pomeczowy autor: Patryk Bielski źrodło: własne
Gofer999 komentarzy: 1452323.09.2017, 20:30

@Gunner012: Tak, do tego mają bardzo dobrego trenera.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18423.09.2017, 20:30

No to jutro Ritchie ze 13 punktów, w poniedziałek Kolasinac tyle samo i może wygram w tym H2H.

Jestem bardziej w****iony, niż po porażkach Arsenalu, bo do kompromitacji naszych ulubieńców już się przyzwyczaiłem.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:29

miejsca, a nie mówiąc

Słownik :D

Czeczenia komentarzy: 1244823.09.2017, 20:29

Klopp to ma rękę do talentów. Chamberlain znów pozamiatał.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:28

@james68: Miejsca 2-4 to będzie zagadka do ostatnich kolejek.Faworytem do drugiego mówiąc San Antonio ale moje OKC też może namieszać

Dawać mnie ten sezon !!!

Rosomak komentarzy: 250123.09.2017, 20:27

LFC i MU to mają talent do wygrywania meczów na żebraka.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:27

PG niech się przekonuje do tego projektu.Nagle pojawiła się opcja zbudowania czegoś ale do tego jest potrzebny finał konferencji

Groovy komentarzy: 22923.09.2017, 20:26

Ktoś ma streama meczu Juventusu z Torino?

4.OKC
5.MIN
6.Portland
7.LAC
8. Denver
Ja tak to widze

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:25

@Gofer999: George krótko skomentował sytuację na Twitterze.Wrzucił trzy pioruny :D

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2017, 20:25

Vardy zawalil konkretnie tego karnego

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2017, 20:25

Te nasze Denver jakieś transfery poczyniło, że ich typujecie w pierwszej ósemce?

Gofer999 komentarzy: 1452323.09.2017, 20:25

@mistiqueAFC: Dokładnie tak samo widzę tabelę na zachodzie. No mistrza to w ciemno można obstawić, ale cały sezon to będzie petarda. :D

mar12301 komentarzy: 2310123.09.2017, 20:25

Zasłużone 3 pkt LFC.

Xanthi komentarzy: 95823.09.2017, 20:25

Ox robil co mogl ale lisy zle dosrodkowaly :)

Simpllemann komentarzy: 52809 newsów: 52423.09.2017, 20:24

I tak się kończy, gdy nie wykorzystuje się rzutu karnego.

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:23

To może być jeden z najciekawszych sezonów ostatnich lat mimo, że mistrza znamy już teraz :D

mitmichael komentarzy: 4924323.09.2017, 20:22

@Mihex: wyglada to fatalnie, schodzil ze lzami w oczach

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:21

@Gofer999:

1.GSW
2-4 (SAS, HOU, OKC)
5.Minnesota

Gofer999 komentarzy: 1452323.09.2017, 20:17

@mistiqueAFC: No masakra jak zachód wygląda. GSW, SAS, OKC, HOU do tego Denver, Minnesota i powiedzmy Clippers i Pelicans. Nie odpuszczę żadnego spotkania. :D

Mihex komentarzy: 2360423.09.2017, 20:17

Milik ponoć kontuzja w meczu ze SPAL dzisiaj. Słabo, do kadry tylko kilkanaście dni :/

minio7 komentarzy: 249323.09.2017, 20:16

znowu pomyłka o jednego gola, 30 trafień meczy w typerze i tylko 1 wynik xD

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:14

@Gofer999: No zachód strasznie mocarny i tak już zostanie na parę dobrych lat.Faza play off to będzie rzeźnia nie licząc GSW :D

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2017, 20:13

Ale dał piłę, widzieliście to??

mistiqueAFC komentarzy: 2676923.09.2017, 20:12

@Gofer999: Ja jako kibic OKC jestem zadolony.Pierwsza piątka będzie się prezentowała na prawdę mocno i wszystko będzie zależało od tego, jak Westbrook będzie się dogadywał z Melo i PG13 :D

mar12301 komentarzy: 2310123.09.2017, 20:12

Malaga w 10 i zdołała strzelić dwa gole i zremisować z Bilbao. Heh.

Mihex komentarzy: 2360423.09.2017, 20:12

Znając Oxa to mógł zrobić 3 rzeczy.
Podać do pana z 15 rzędu trybuny.
Zrobić rajd mijając kilku przeciwników potykając się o własne nogi i tracąc piłkę.
Zrobić rajd do linii bocznej i wpaść na bandę nawet nie podając.

Gofer999 komentarzy: 1452323.09.2017, 20:12

@mistiqueAFC: Oni po prostu chcieli się pozbyć Melo i do tego chcieli wysłać go na zachód. Swoją drogą to na zachodzie to będą epickie spotkania w tym sezonie i w PO to się będą zabijali wszyscy. A na wschodzie sam ogórki są. :D

Elastico07 komentarzy: 1243723.09.2017, 20:11

@Simpllemann: Oddał śmieszny strzał 20 metrów nad bramką

Gunner012 (zawieszony) komentarzy: 6395 newsów: 223.09.2017, 20:10

Widzieliście ten rajd i podanie do Sturridge'a?

Elastico07 komentarzy: 1243723.09.2017, 20:08

@FabsFAN: Człowiek klątwa to jest Ramsey,legalny seryjny zabójca.

@Gofer999: Zastanawia mnie tylko co NYK chcą zbudować tym sposobem.Tam będzie strasznie słaba ekipa w nadchodzącym sezonie.Kanter miał kontrakt ogromny więc mnie cieszy to, że w jakiś sposób udało się go pozbyć.Szkoda picka troszkę ale bez tego pewnie by się nie zgodzili

Sandbead komentarzy: 341823.09.2017, 20:05

Dopiero teraz zobaczyłem, że CP w 6 meczach bez gola. Ktoś wie jaki jest "rekord" PL meczów bez bramki??

Gofer999 komentarzy: 1452323.09.2017, 20:04

@mistiqueAFC: No w sumie za tych zawodników to dobry deal. Przynajmniej może być z niego spot up shooter. :D