NieSzczęsny Arsenal przegrywa z Southampton 0-2

NieSzczęsny Arsenal przegrywa z Southampton 0-2 01.01.2015, 16:56, Sebastian Czarnecki 1729 komentarzy

Jeżeli kiedyś na rynku wydawniczym pojawi się książka pod tytułem: "Jak nie należy grać w defensywie", to możemy być pewni, że wyda ją ktoś z obozu Arsenalu. Obronę londyńczyków w tym meczu - a może nawet w całym sezonie - należy skomentować jednym, ale za to bardzo popularnym w środowisku kibicowskim słowem - BANTER.

Kanonierzy dali dziś taki popis, że wynik spokojnie mógłby być o kilka bramek wyższy i tylko cud sprawił, że Święci zmarnowali tyle dogodnych sytuacji. Defensywa dowodzona przez koszmarnych Mertesackera i Koscielnego potykała się o własne nogi, a wszystko podsumowała fatalna postawa Szczęsnego, który ponosi największą winę za oba stracone gole. Czy to wina kaca, czy może słabszej dyspozycji - tego nie wiemy, ale taka gra jest nieakceptowalna na tym poziomie.

Southampton: Forster - Alderweireld, Fonte, Gardos (71. Yoshida), Bertrand - Wanyama, Davis - Mane (42. Reed), Ward-Prowse, Tadić (84. Long) - Pelle

Arsenal: Szczęsny - Debuchy (84. Akpom), Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Chambers (60. Walcott), Coquelin - Chamberlain, Cazorla, Rosicky - Sanchez

Spotkanie zaczęło się od groźnego ataku ze strony gospodarzy. W siódmej minucie dobrym dośrodkowaniem z lewego skrzydła popisał się Dusan tadić, a strzał głową Graziano Pellego trafił w słupek. Wojciech Szczęsny nawet nie zareagował i z kąśliwym uśmieszkiem stał w miejscu i obserwował lecącą piłkę.

Kolejne minuty nie przysporzyły nam większych emocji. Dośrodkowania obu stron zatrzymywały się przeważnie na obrońcach, lub były wyłapywane przez bramkarzy. Nikt nie stworzył sobie wystarczająco groźnej sytuacji, by dać swojej drużynie prowadzenie.

Na takową akcję musieliśmy czekać aż do 20. minuty, kiedy to dobre podanie z prawego skrzydła posłał Tomas Rosicky. Na piłkę nabiegł Santiago Cazorla, który mocnym strzałem chciał zaskoczyć Forstera, ale uderzenie w sam środek bramki nie przysporzyło Anglikowi większych kłopotów.

Siedem minut później niezłym strzałem z woleja popisał się rozgrywający dobre spotkanie Alex Chamberlain, ale uderzeniu zabrakło precyzji i piłka minęła się z bramką.

Trzydziestą minutę na zegarze Alexis Sanchez uczcił strzałem z 30 metrów w środek bramki.

W 34. minucie prawdziwy popis gry defensywnej Arsenalu! Laurent Koscielny nie upilnował szarżującego Sadio Mane, co sprokurowało Szczęsnego do idiotycznego wyjścia z własnej bramki. Senegalczyk zdecydował się wkręcić piłkę, co mu się udało nawet przy asyście Pera Mertesackera, który zaliczył nieudolną próbę wybicia futbolówki. 1-0 dla Southampton.

W 41. minucie polski bramkarz nieco się zrehabilitował broniąc strzał Warda-Prowse'a, ale mimo wszystko szansę na dobitkę otrzymał Toby Alderweireld, którego uderzenie przewrotką przeszło ponad bramką.

Minutę później w miejsce kontuzjowanego Sadio Mane wszedł młody Harrison Reed.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, Southampton prowadzi z Arsenalem 1-0.

Druga część meczu zaczęła się dość spokojnie, ale pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście. W 55. minucie groźnym uderzeniem popisał się Alexis Sanchez, ale bardzo dobrze interweniował Fraser Forster.

Zaledwie minutę później Southampton skarcił swoich rywali za niewykorzystaną sytuacją. Kolejna komedia w grze defensywnej Arsenalu: Mathieu Debuchy nieudolnie wybijał piłkę, a Wojciech Szczęsny zamiast ją złapać, podał wprost pod nogi Dusana Tadicia. Serb nie zwykł marnować takich sytuacji i strzelił łatwą bramkę. 2-0!

Dwie minuty później Dusan Tadić stanął przed kolejną okazją na strzelenie gola, ale tym razem strzelił obok bramki.

Po godzinie meczu Arsene Wenger desygnował do gry Theo Walcotta, dla którego jest to dopiero drugi mecz w tym sezonie. Wychowanek Southampton zastąpił na murawie innego byłego gracza Świętych - Caluma Chambersa.

Podopieczni Ronalda Koemana dalej nacierali na bramkę Arsenalu i w 61. minucie mogli zdobyć kolejnego gola. Tym razem Graziano Pelle uderzył w słupek. Arsenal zdołał jedynie odpowiedzieć desperacką próbą Gibbsa z dystansu.

W 66. minucie oglądaliśmy kolejny popis gry defensywnej Arsenalu. Koscielny wymanewrowany jak pachołek na treningu, Wojciech Szczęsny z kolejnym głupim wyjściem i strzał Pellego, który głową z linii bramkowej wybił Mathieu Debuchy. Francuz okazał się lepszym bramkarzem niż Szczęsny.

Dwie minuty później kontrowersyjna sytuacja z udziałem sędziego. Florin Gardos, który jako ostatni obrońca powalił wychodzącego na wolną pozycję Alexisa Sancheza, otrzymał jedynie żółtą kartkę, choć wejście kwalifikowało się na czerwoną. Z rzutu wolnego uderzał sam Chilijczyk, ale przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

Jedyne, co Arsenal mógł zrobić, to oddać kolejny strzał z dystansu. Tym razem próbował Chamberlain, ale dla Forstera nie stanowiło to żadnego wyzwania.

Na sześć minut przed końcem meczu na boisku zameldował się Chuba Akpom, który zmienił Mathieu Debuchy'ego.

Mimo usilnych starań, defensywa Arsenalu nie potrafiła zrobić nic więcej, by umożliwić Świętym strzelenie kolejnego gola. Mecz zakończył się porażką Kanonierów 0-2.

Premier LeagueRaport pomeczowySouthampton autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Krystian86 komentarzy: 1602.01.2015, 20:24

Cazorla i Sanchez grali 4 mecze po 90 minut w ciagu 10 dni. Potrzeba wiecej rotacji i rywalizacji w skladzie, dawania szansy zawodnikom z poza pierwszego skladu, jak zespolowie nie idzie. Wtedy taki zawodnik gryzie trawe, a Wenger praktycznie zero rotacji i prawie zawsze ten sam sklad

lordoftheboard komentarzy: 822602.01.2015, 12:30

gunners007

to Inter robi sobie jaja, nie dość, że chce piłkarza, to jeszcze Arsenal ma płacić pensję

losnumeros komentarzy: 1318902.01.2015, 11:44

Master10
Ja osobiście też mam nadzieję że skończymy rozgrywki w TOP4 ale różnice będa niewielkie. Mam nadzieję że jak wrócą niektórzy gracze to nie wylecą inni, oraz że zawodnicy będą ustawiani na swoich nominalnych pozycjach.

LeBob komentarzy: 152002.01.2015, 11:42

Widzieliście co wczoraj Wanyama wyprawiał? Zdominował środkową strefę. Byliśmy bezradni.

marimoshi komentarzy: 472202.01.2015, 11:42

Z resztą statystyki nie obrazują wszystkiego :D Wczoraj wg whoscored najlepszym graczem Arsenalu był Ox

LeBob komentarzy: 152002.01.2015, 11:41

I to rosłego silnego chłopa, a nie kolejnego karła.

Powiem tak: Jeśli nie kupimy porządnego stopera i chłopa od czarnej roboty w środku pola to nigdy nie wywalczymy miejsca od 1-3.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.01.2015, 11:40

nowy główny news. zamiast bawić sie w Mbie lepiej wyjąć Krychowiaka

LeBob komentarzy: 152002.01.2015, 11:39

ElSar to zdanie było sarkazmem na odpowiedź kolegi
marimoshi :)

marimoshi komentarzy: 472202.01.2015, 11:38

To widocznie mam pecha do niego. Oglądałem 3-4 mecze Sevilli i Mbia grał najsłabiej z całej drużyny :P

gunners007 komentarzy: 954302.01.2015, 11:38

M'Bia był do wzięcia za darmo w tamtym roku w lecie i Wenger go nie zakontraktował więc teraz też tego nie zrobi.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.01.2015, 11:37

simpllemann
Beda chcieli to znajda na naszej stronie.

ElSar komentarzy: 416802.01.2015, 11:37

LeBob

6 bramek jak na def. pom. w 15 meczach to obnizony noty ? hmm ... nie wydaje mi sie :P

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52402.01.2015, 11:36

Nie chcemy zgodzić się na klauzulę transferu definitywnego? A co oni myślą? Że po pół roku wróci i znów będzie miał u nas grać?

Berczi komentarzy: 125202.01.2015, 11:36

gunner98
miał parę kontaktów z piłką, nie można o nim powiedzieć nic pozytywnego jak i negatywnego. Neutralny występ

LeBob komentarzy: 152002.01.2015, 11:35

Mbia strasznie obniżył noty. 6 bramek w 15 meczach, 82,3% dokładnych podań. Nie mówiąc już o odbiorach w których jest mistrzem.

Kanonier204
Z Tobą ludzie nie zginą. Zawsze podasz jakąś transmisję.

4. United

Moze cos namieszaja kurczaki w co watpie, United tez slabo graja.

Jesli nasza kadra meczowa ( 18 pilkarzy ) bedzie wygladala tak jak teraz przez dluzszy czas, to faktycznie mozna sie obawiac.

-Giroud

Gdy bedziemy miec z wyzej wymienionych zawodnikow w kolejnych kolejkach 3 lub wiecej graczy, to 3. miejsce powinno byc.

Jesli oni dalej beda niedostepni, to uwazam, ze tak, o top4 bedzie ciezko.

Poza Diabym prawie kazdy z tej osemki moglby grac w podstawie z Soton, wiec to o czym swiadczy.

Dodajmy do tego drobny uraz Podola, ktory i tak jest przeciez lepszy od Akpoma obecnie

Uwazam, ze ten stan jest przejsciowy, ale w sumie dlaczego niby kiedy gracze kontuzjowani sie wylecza, to nie mialby dojsc ktos inny?
W koncu jestesmy Arsenalem

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.01.2015, 11:33

to ciekawe gdzie ten Reus będize grał, bo lewe skrzydło będzie Sancheza, a prawe Walcotta. Wenger nie posadzi anglika na ławce.

lordpat komentarzy: 336502.01.2015, 11:33

Gerwazy, hejtować Theo ? Raczej jego kolegòw z drużyny, ktorzy nie stwarzali mu okazji strzeleckich.

GKS_AFC komentarzy: 871702.01.2015, 11:31

Sprzedać tego Podolskiego i kupic Shaqiriego albo Reusa i nikt po nim nie zapłacze, a szkoda żeby u nas się na ławie marnował bo Wenger chyba mu nigdy nie zaufa:/

gunners007 komentarzy: 954302.01.2015, 11:29

Jak podaje Sky, do siedziby Arsenalu wpłynęła druga już oficjalna oferta Interu za Lukasa Podolskiego. Pierwsza w postaci darmowego wypożyczenia do końca sezonu została odrzucona.

Tym razem Nerazzurri proponują londyńczykom kwotę w wysokości 1 mln euro bez prawa pierwokupu po sezonie. Mediolańczycy oczekują odpowiedzi Kanonierów do jutra, więc najbliższe godziny mogą być decydujące w sprawie transferu popularnego Poldiego.

W grę wchodzi jedynie wypożyczenie Niemca na San Siro do końca obecnego sezonu. Według Sky Italia decydenci Arsenalu oczekują za ten transfer dwa miliony euro. Chcą również pozbyć się obowiązku płacenia pensji piłkarzowi, który za pół roku występów zainkasowałby 1,8 miliona euro. Inter chciałby jedynie zapłacić za wypożyczenie. Na San Siro mówi się o kwocie miliona euro. Kanonierzy nie chcą zgodzić się przy tym na wpisanie do transakcji klauzuli transferu definitywnego.

marimoshi komentarzy: 472202.01.2015, 11:28

Mbia strasznie obniżył swoje loty w tym sezonie

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.01.2015, 11:28

powiedzmy, że powiecmy.

LeBob komentarzy: 152002.01.2015, 11:25

STÉPHANE MBIA prawdziwa bestia środka pola do wzięcia.

gunner98 komentarzy: 14802.01.2015, 11:24

Powiecmy* sorry pisze na telefonie oooo mój Boże😱

thide komentarzy: 32389 newsów: 185202.01.2015, 11:22

powiecmu sobie szczerze, że obrona jest w tym sezonie słaba. nie ma DM'a z prawdziwego zdarzenia, przydałby się nowy CB. na dodatek kontuzje

gunner98 komentarzy: 14802.01.2015, 11:19

Powiecmu sobie szczerze Szczęsny od początku sezonu nie ma formy w klubie 3 konta czyste na 17 meczów a w niektórych meczach nie miał prawa nie mieć na 0 tyłu.Tęsknię za Szczęsnym z zeszłego sezonu.Ospina niech pobroni wojtek odpocznie popracuje i będziemy sie szczerzyć i cieszyć .PS. Jak zaprezentował się Walcott bo 2 połówki nie oglądałem???

gunners007 komentarzy: 954302.01.2015, 11:18

Arsenal are close to confirming that Lukas Podolski will move to Inter on loan for the rest of the season. (Source: Guardian)

Podolski zostanie wypożyczony do tego Interu na 6 miesięcy to już niemal pewne. Interu nie stać na wykupienie Podolskiego więc po upływie wypożyczenia wróci do nas. Chciałbym się tylko dowiedzieć ile pensji Poldiego płacił będzie Inter bo to ma największe znaczenie przy wypożyczeniach.

Gerwazy komentarzy: 169802.01.2015, 11:16

nie ma co jechac po Theo za wczorajszy mecz, wraca po kontuzji, nie gral rok w pile...
dlaczego kuźwa Joel nic nie gra, podpadl chlop Wengerowi czy co do ... ??

Danielo_Gunners komentarzy: 264002.01.2015, 11:07

tyle lat w Top 4 ze teraz tez powinnismy dac rade.Papcio wygrac nic nie wygra ale top4 zapewni :)

GROMALL komentarzy: 509002.01.2015, 11:06

galluk08;
Co to jest? hahaha :D

marimoshi komentarzy: 472202.01.2015, 10:56

lordpat
Tylko,że czasu w tym sezonie jest coraz mniej.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 302.01.2015, 10:55

Pewnie jeszcze nieraz beda pytania czy meczu FA CUP nie bedzie w polskiej telewizji? Nie bedzie. Mecz zostaje nam tylko na stream.

lordpat komentarzy: 336502.01.2015, 10:52

Jedynym ogarniętym u nas piłkarzem z ery starego Arsenalu jest Theo. On ma numer 14, poprowadzi ten zespòł do TOP 4, zobaczycie.
Nie wiem czy ktos zauwazyl, ale jedyna dobrze wykreowana sytuacja (nie z dosrodkowania) to bylo podanie na dobieg do Sancheza od WALCOTTA ( tak, ta sytuacja po ktorej obronca Sth powinien dostac czerwona kartke).
Dla mnie jest on piłkarzem prawie kompletnym i wraz z Sanchezem stworzy świetny duet, ale musimy mu dać trochę czasu, bo kto inny jak nie Theo.

RamseyTheBest komentarzy: 100902.01.2015, 10:46

W meczu z City nie zagra z nami YAYA Toure.

GKS_AFC komentarzy: 871702.01.2015, 10:45

jak bedziemy na 4 miejscu na koniec sezonu to narawdę będzie WIELKI SUKCES.
A nawet bym powiedzial cud z taką tragiczną obroną i beznadziejną taktyką i nastawieniem.
Już chyba każdy wie jak gramy i jak ktoś zagra na nas wysokim presingiem to nasi srają w gacie ze strachu i potem jak się kończy każdy wie, oni nie umieją grać pod presją.
Wenger non stop stosuje tą samą taktykę i to jest błąd.
Mamy ogromne dziury w defensywie i w środku pola, może jeśli tak kiepsko idzie obrona to warto prejść na grę 5 obrońcami w 2 dwóch fałszywych skrzydłowych, Debuchy i Bellerin są szybcy i mogą nieźle zapierdzieląć na całej długości bocznej boiska a z przodu ustawić Rosę , Cazorlę i Coqelina, a z przodu Sanchez jako cofnięty napastnik i bardziej wysunięty Giroud.
Wtedy środek pola i obrona bedą bardziej zaciesnione i nikt się nie powinnien przedrzec.
Tylko problem jest taki że mamy mało Śo.

karmel567 komentarzy: 346602.01.2015, 10:41

Po wczorajszych derbach Londynu, zastanawia mnie tylko jedno, gdzie skończy Harry Keana w Chelsea, City czy United?

galluk08 komentarzy: 4302.01.2015, 10:40

Prosze, kupmy tego bramkarza XD facebook.com/video.php?v=624141501029186

brachol23 komentarzy: 30802.01.2015, 10:39

Alexisem mozna w srodku grac, probowac ale jak srodek byl by w maksymalnej dyspozyji. My mamy łaty, eksperymentujemy i to mega, eksperymentujemy i do tego wszystkiego Alexis na srodek. Zresztą bez transferów nic nie zrobimy a w zimie Wengera nie sprzedamy więc... nic nie zrobimy

losnumeros komentarzy: 1318902.01.2015, 10:37

Master10

Widzę że w końcu ktos tu nie jest za pewny TOP4 niestety gramy w kartke i tu może nawet transfery nie pomogą, liga jest bardzo mocna w tym sezonie.

kaman17 komentarzy: 497802.01.2015, 10:36

Kurde, ale lipa... Mogliśmy byc juz 10 pkt za liderami, a wtedy chyba bym uwierzyl, ze mamy szanse ich dogonić..

TheInvincibles komentarzy: 130402.01.2015, 10:33

Gerrard odchodzi z LFC

brachol23 komentarzy: 30802.01.2015, 10:33

hot
to nie jest problem tego meczu tylko całego sezonu. Jak wszyscy beda zdrowi to az milo bedzie patrzec na takich zawodnikow jak Santi, Ozil skrzydło no bo przeciez nie zrzuci Ramsey'a jak bedzie bez formy. Tragedia, niech w koncu odpowiedzialnosc zrzuca na Wengera a nie w kolko ogladac dvd z przed 11 lat Arsenalu...

marimoshi komentarzy: 472202.01.2015, 10:33

kfc kupiło tego grajka w lato,a miał do nich właśnie w zimie dojść

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 302.01.2015, 10:31

co racja, to racja

gramy na tyle slabo, ze nasze mecze to jest troche random

i na 3 mecze, kiedy gramy slabo dostajemy 1 wygrana, jeden remis i jedna porazke ;]

co ciekawe takie united na farcie lecialo pare kolejek z rzedu, kurczaki rowniez grali slabo a jakis eriksen w 90 im strzelal gole no i oni sa przed nami

jesli nie zaczniemy regularnie wygrywac to o miejscu 3 i 4 zadecyduje jakis przypadek, a nie bedzie znacznej przewagi punktowej

W united spodziewam sie jednego obroncy zima, kfc juz kogos kupilo, a my to calkiem niewiadoma :D

wiadomo, ze dm musi przyjsc teraz czy latem, ale od tego moze sporo zalezec

marimoshi komentarzy: 472202.01.2015, 10:27

hot995
Akurat w to,że Alexis nie może grać na szpicy to wiedziałem po meczu z Evertonem :D