Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

cwalin komentarzy: 236120.02.2019, 21:46

Cholera mam przeczucie że jutro dadzą ciała.Beda cisnąć i pójdzie kontra Lichtenstiner zostanie w strefie 0-1potem paniczna gra 1-1 pod koniec meczu i może 2-1 w doliczonym.Koniec gwizdy na trybunach....

karateman komentarzy: 58320.02.2019, 21:42

Atletico nowy stadion, podobny do Emirates, a zobaczcie co robią kibice.. życzyłbym sobie takiej atmosfery u nas, częściej niz na NLD.

Mihex komentarzy: 2360420.02.2019, 21:42

Najlepiej pojedynek tych 2 drużyn oddaje zdecydowanie ten mem

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.02.2019, 21:42

Akurat atletico dziś ładnie pyka

Mihex komentarzy: 2360420.02.2019, 21:41

@RIVALDO700: Ja tak mam z Atletico. Nie znoszę ich spotkań przeciwko topowym zespołom :P Paskudne dla oczu, choć często skuteczne.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.02.2019, 21:40

Chyba żadna drużyna mi tak nie leży w oglądaniu jak juve. Atleti na ich.

mitmichael komentarzy: 4924320.02.2019, 21:35

Komicznie zrobił ten upadek Diego Costa, chciał naciagnac karnego, pociagany był wiec jak juz sie uprzec to tylko dajac wolnego. Ale mogł sie trafic taki sedzia, ktory nie podyktowałby nawet wolnego i jeszcze ukarał Coste. Stawiam, ze ten nie dotrwa do konca meczu

ostriket komentarzy: 658820.02.2019, 21:34

Ciekawe czy Costa wytrzyma do końca meczu, strasznie nabuzowany dzisiaj na każdą decyzję jest ;D

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747420.02.2019, 21:34

Gryzek najlepszy po CR7 i messim. Ktoś tu ładnie popłynąl. ..

simson16 komentarzy: 461420.02.2019, 21:32

Wchodzę na stronę 444 osób, a komentarzy 2844 :Dwiecie co mam na myśli :)

Kowal96 komentarzy: 1758920.02.2019, 21:29

No no, Costa ładną symulka. Powinien dostać drugą żółtą i won z boiska. Brawo VAR

lays komentarzy: 3987120.02.2019, 21:29

Hue hue, zmienili decyzję o karnym

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11720.02.2019, 21:29

Ja uważam podobnie jak Redzik.
Obecnie Antek dużo lepszy, ale to już jest raczej jego prime. Paulo jeszcze ma duże niewykorzystane możliwości i w przyszłości może być lepszy.

Alonso komentarzy: 1282420.02.2019, 21:27

Griezmann często niedoceniany bo musi grać cholismo. Gdyby grał w drużynie nastawionej na ofensywe to nie byłoby wątpliwości kto jest nr 3 po Messim i Ronaldo.

Sopel123 komentarzy: 90520.02.2019, 21:26

Jutro wspólne oglądanie meczu z BATE w Poznaniu w Alibi :)

pumeks komentarzy: 2080820.02.2019, 21:24

Już wiem od kogo Rudzki uczył się OBIEKTYWNEGO komentowania meczów.......[ patrz Hazard ;) ]

Sparku komentarzy: 340220.02.2019, 21:24

Geistmann lepszy i według mnie potencjał też ma większy niż Dybala

Aden komentarzy: 98320.02.2019, 21:24

@veron: Zwykła rejestracja, najpierw konto, potem przyjęcie tego zaproszenia, dalej zalogować się, po lewej będziesz miał niebieską ikonkę piłki i potem już lecisz z tematem.

Ale też @Kyrtap: wspomniał o ich stronce. Discorda mam w razie W, ale ta strona to praktycznie to, co znajdziesz na discordzie :D

@Kowal96:

Praktycznie sami sobie strzelili nogą Aguero ;)

Kowal96 komentarzy: 1758920.02.2019, 21:22

Shalke trochę przypałowo traci bramkę.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18420.02.2019, 21:21

@NineBiteWolf: Wiem. I wiem, że dobrze obronił, ale Szpakowski się podniecił, jakby wyjął setkę i dwie dobitki.

veron komentarzy: 459220.02.2019, 21:20

@Aden: jak się podłączyć w tej aplikacji? dziwne to jakieś

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9220.02.2019, 21:18

Griezmann na ten moment lepszy, ale Dybala na według mnie większy potencjał niż Francuz.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18420.02.2019, 21:17