Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
NaliniAFC komentarzy: 37620.02.2019, 15:38

@Fabri4: nie ma szału dla mnie

ares765 (redaktor) komentarzy: 7990 newsów: 7620.02.2019, 15:36

@Fabri4: ja oglądałem.

tidzejjj komentarzy: 136520.02.2019, 15:32

@Fabri4

No ja niestety bardzo się zawiodłem, to film twórców „Obecności” ale dość mocno odstaje fabułą i scenami grozy. Trochę poskaczesz w fotelu, to taki typowy „jump stare”. Teraz ci sami planują wypuścić coś na bodajże lipiec 2019, obym nie musiał pisać tego samego :D

RIVALDO700 komentarzy: 3000120.02.2019, 15:32

Atletico - Juventus, komentarz Szpakowski, Żewłakow.

Dawno nie słuchałem szpaka. Ciekawe co tam u niego.

Kanonier204 (zawieszony) komentarzy: 39343 newsów: 320.02.2019, 15:25

@Fabri4
Ja oglądałem dwa razy, mi się podobał.

Fabri4 komentarzy: 7457 newsów: 4820.02.2019, 15:24

@tidzejjj:

Słaby?

tidzejjj komentarzy: 136520.02.2019, 15:23

@Fabri4:

odpuść, dobrze Ci radzę :D

Fabri4 komentarzy: 7457 newsów: 4820.02.2019, 15:19

Oglądał ktoś z Was ten horror "Zakonnica"?

mallen komentarzy: 1623120.02.2019, 15:19

@RIVALDO700

Ja jutro będę musiał nasze baty tak oglądać ;)

Sobieski14 komentarzy: 432020.02.2019, 15:15

@Kaczaza: Na filmiku fajnie wyglada, taka typowo hiszpanska technika i sposób gry.
Tylko kto go sciagnie? Svena nie ma xd

RIVALDO700 komentarzy: 3000120.02.2019, 15:14

Ja tam streamow nie lubię, ale takie replayowskie mecze jak na replaymatchescom ujdą. Wczoraj tak sobie bez spoilerów obejrzałem lfc-bayern.

Sobieski14 komentarzy: 432020.02.2019, 15:13

@RIVALDO700: Messi tez chyba jeszcze trochę pogra, ze dwoch mlodzikow juz promuja jakie to cudaki. Myslalem ze bardziej beda napadziora szukac

TheBestGooner komentarzy: 304020.02.2019, 15:10

Oglądanie meczów na streamie to żadne łamanie prawa, nawet moralnego.

Gunner18AFC komentarzy: 191020.02.2019, 15:10

@hot995: na przypale albo wcale.

hot995 komentarzy: 5205 newsów: 520.02.2019, 15:06

@Chlopek napisał: "Wolę z czystym sumieniem zapłacić niż być "poniekąd" piratem. Takie mam zdanie."
Rozumiem. Jak widzisz, ja wybrałem gangsterskie życie.

Kaczaza komentarzy: 498420.02.2019, 15:04

@Sobieski14: Dużo go nie widziałem, ale podoba się jak ciagnie drużynę i strzał ma też niczego sobie

simson16 komentarzy: 288220.02.2019, 14:57

@Rafson95: jak piłkarz ma kontuzje nie dostaje pieniędzy lol, to by z "glodu" umarł :) klub płaci jak nie klub wtedy piłkarz jest ubezpieczony i dostaje kasę na 100%, tak jest w pikc3 nożnej lub innej dziedzinie sportu, np. Za czasów Schumachera więcej dostawał kasy jak miał kontuzje niż jaknzdovywao tytuły na serio :)

Kyrtap (zawieszony) komentarzy: 4651 newsów: 120.02.2019, 14:56

Stream w HD puszczony na telewizorze nie różni się niczym od transmisji telewizyjnej.

Tevez komentarzy: 261020.02.2019, 14:56

Obecnie pakiet Canal+ na player.pl chodzi po 50 zł. Paczka Eleven po 15 zł. Polsaty z Ligą Mistrzów na Ipli po 40 zł za 7 dni (co za zdzierstwo!). Żeby w tym kraju legalnie obejrzeć wszystkie najważniejsze rozgrywki przez internet trzeba bulić miesięcznie minimum 100 zł a to i tak nie gwarantuje niezawodnej transmisji (Solorz żydzi na serwery) o czym miałem okazję się już nie raz przekonać.

Rafson95 komentarzy: 475420.02.2019, 14:48

@Kaczaza: Nie słyszałem o czymś takim, że podczas kontuzji pieniądze wypłaca ubezpieczyciel.

Qarol komentarzy: 1373520.02.2019, 14:46

Komfort oglądania w telewizji jest dużo większy niż podczas oglądania na streamie, jakiegokolwiek streamu byś nie znalazł.

Tevez komentarzy: 261020.02.2019, 14:46

Kanały z paczki Canal+ można wykupić na player.pl

Chlopek komentarzy: 1432 newsów: 120.02.2019, 14:33

@hot995: Wolę z czystym sumieniem zapłacić niż być "poniekąd" piratem. Takie mam zdanie. Jedynie włączam stream, kiedy w sobotę canał+ wybiera inny mecz niż Arsenalu, ale płacę za nc, więc uważam, że ma to stosunek 1:1.

Ps: stream ciężko nagrać, a bardzo dużo meczów oglądam z odtworzenia.

RIVALDO700 komentarzy: 3000120.02.2019, 14:30

@Sobieski14 napisał: "już na celowniku mają go podobno PSG i Barca, akurat nie wiadomo czemu akurat oni skoro tyle skrzydłowych mają ale tak czy siak już nie dla nas"

Barca z krwi i kosci ma tylko Dembele i Malcoma , gdzie ten 2 u Emerego hasa raz na ruski rok po boisku.

Sobieski14 komentarzy: 432020.02.2019, 14:27

@Kaczaza: Słyszałem o nim ale Celty nie widziałem ani razu. Możesz coś więcej o nim powiedzieć?

Alonso komentarzy: 1038520.02.2019, 14:26

@hot995: z drugiej strony jest się złodziejem ale mi też to nie przeszkadza bo jestem Polakiem

JanikK komentarzy: 1294620.02.2019, 14:25

dajta ten mecz, dajta ten meeeeeeeecz

RIVALDO700 komentarzy: 3000120.02.2019, 14:18

Ciekawe czy atletico vs juve bedzie ciekawym meczem, może paradoksalnie oni uratują 1/8 LM, bo na razie nic wielkiego.

don_god_kuchar komentarzy: 13320.02.2019, 14:17

Moja analiza zjawiska: Dlaczego głupi ludzie nie wiedzą, że są głupi?
https://youtu.be/Ae1tscV8JTQ
Tak 50/50 na temat Arsenalu, bo trochę głupi ludzie zarządzają klubem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

JanikK komentarzy: 1294620.02.2019, 14:13

@hot995: dokładnie

ares765 (redaktor) komentarzy: 7990 newsów: 7620.02.2019, 14:08

Ryknę ze śmiechu, jeśli Özil nie wyjdzie w podstawie na BATE z "powodów taktycznych" xD

Kaczaza komentarzy: 498420.02.2019, 14:01

@Rafson95: tak to działa, na czas kontuzji wynagrodzenie wypłaca ubezpieczyciel, chyba że się coś zmieniło lub kontrakt zakłada inaczej

hot995 komentarzy: 5205 newsów: 520.02.2019, 14:01

Dajcie sobie spokój z tym wszystkim. Szkoda czasu. W dobie dzisiejszych streamów na reddicie czy atdhe zawsze znajdzie się świetną transmisję z dobrą jakością po angielsku i to na każdy internet. Bawienie się w te wszystkie Canal+ i inne bajery nie ma w ogóle sensu. Najlepiej jeszcze odpuście telewizor, bo i tak nie ma tam nic wartościowego. Wszelkiego rodzaju filmy macie w internecie. Zaoszczędzicie nerwów czy nawet pieniędzy, jeżeli komuś żal. Na dodatek podszkolicie język, co też na pewno się przyda. Ja funkcjonuję tak od prawie pięciu lat i nie mam problemu z oglądaniem meczów czy czegokolwiek.

Rafson95 komentarzy: 475420.02.2019, 14:00

@Kaczaza: a skąd takie info?

Kaczaza komentarzy: 498420.02.2019, 13:56

@Rafson95: Jeśłi Mesut ma kontuzje to nie dostaje $$

Kaczaza komentarzy: 498420.02.2019, 13:55

@Sobieski14: Jest jeszcze taki ktoś jak Brais Méndez, na skrzydło super opcja

Chlopek komentarzy: 1432 newsów: 120.02.2019, 13:54

@Garfield_pl: No tak. Zgadza się. Tylko mi umowa kończy się na przełomie marca 2020 r. Sprawdzę czy mi spasuje, a Arsenal w LE trzeba obejrzeć.

Takie 1-0 z Bate w sam raz.

Garfield_pl komentarzy: 118420.02.2019, 13:47

Właśnie sprawdziłem i na nc+ go nadal mi działa plsat premium 1 i 2

Garfield_pl komentarzy: 118420.02.2019, 13:45

@mistiqueAFC: 20 dychy, ale prawda taka ze od maja do listopada będą lecieć marne powtórki, eliminacje, które mało kogo interesują no i oczywiście kuchnia ligi mistrzów :D tego nie potrafię ogarnąć jak mogli tak głupi pomysł wstawić w studio LM, i Ci "eksperci". Gdyby to jeszcze była oferta, że wykupuje się w takim nc + na dowolne miesiące to spoko, ale na stałe 20 zł w życiu.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 939720.02.2019, 13:42

@Rafson95: napisalem wyraznie "widza", czyli ze Emery spowoduje/wymusi jego odejscie, ehhh

Chlopek komentarzy: 1432 newsów: 120.02.2019, 13:41

@anty_pzpn_: Pisałem do pomocy technicznej w nc+, babka mi odpowiedziała, że darmowy dostęp był do stycznia i przedłużyli do 13 lutego. Chcąc oglądać trzeba wykupić.
20 zł na miesiąc do końca umowy, którą zawarłeś z nc lub
30 zł na miesiąc i możesz zaprzestać kiedy Ci się podoba.

Garfield_pl komentarzy: 118420.02.2019, 13:37

@anty_pzpn_: do końca stycznia były za free, później przedlużyli do tamtego tygodnia, pokazali LM, a teraz już trzeba wykupić. Mi za to na nc+ go wczoraj działały i obejrzałem live bayern

Fabri4 komentarzy: 7457 newsów: 4820.02.2019, 13:31

Zróbcie już nowy news przedmeczowy, liczę na kreatywność i coś zabawnego ^^

polandblood komentarzy: 10485 newsów: 120.02.2019, 13:30

Dla mnie Ozil może dostawać nawet i 500k tygodniowo, nie musimy go sprzedawać, ale tylko wtedy gdy gra jak 500k tygodniowo. Czyli dostawałby wypłatę średnio 3, 4 razy w roku.

kamilo_oo komentarzy: 2136920.02.2019, 13:25

@bigMick:

Podgrzewane kulki są

Sobieski14 komentarzy: 432020.02.2019, 13:23

@anty_pzpn_: jak nie masz wykupionych polsatów to w końcu zablokowali chyba. Mi w ogóle błąd strony ncgo wyskakiwał

anty_pzpn_ komentarzy: 334320.02.2019, 13:21

Siema.

Ktoś wie czemu kanały premium były wczoraj zablokowane na nc? ?
Mecze grupowe pokazywali a dalsze fazy już nie ???

Sobieski14 komentarzy: 432020.02.2019, 13:20

Nicolais Pepe zawodnikiem miesiąca w ligue 1.
Szkoda, chłop już poza naszym zasięgiem. Szybki, techniczny, robi cyfry, nie robi nic na alibi, wszystko bezkompromisowo żeby tylko zdobyć gola lub asyste. Każdy jego strzał wygląda tak jakby był pewny że będzie gol, nie jakieś chaotyczne walnięcie byle strzał zapisać jak Iwobi.
Już na celowniku mają go podobno PSG i Barca, akurat nie wiadomo czemu akurat oni skoro tyle skrzydłowych mają ale tak czy siak już nie dla nas

JanikK komentarzy: 1294620.02.2019, 13:19

https://www.instagram.com/p/BuGnN7ZlL41/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=v8oq9oscwe7x
Hector

mallen komentarzy: 1623120.02.2019, 12:59

Może Mesut ma w kontrakcie premie za asysty, gole i występy w związku z tym Kroenke zakazał go wystawiać XD

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz czerwca wybór redaktorów
7.67
Gracz czerwca wybór użytkowników Eddie Nketiah
Eddie Nketiah
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna