Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Składy obu drużyn:

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany. Załóż konto lub zaloguj się w serwisie.
lays komentarzy: 3723120.02.2019, 01:17

@RIVALDO700:

A wiesz, ze te 20 zl nie sa do konca lm, tylko placisz do końca umowy abonenckiej?

TheBestGooner komentarzy: 304020.02.2019, 01:14

@RIVALDO700 napisał: "No i ogółem wyszło to co mówiłem lfc, to nie jest te lfc co rok temu w ofi"

Widzę, że u ciebie nadal nic się nie zmienia. Przypisujesz sobie oczywistości, chwaląc się w domyśle jakim to nie jesteś ekspertem piłkarskim.

RIVALDO700 komentarzy: 3000120.02.2019, 01:14

Luis Suarez w ostatnich 17 meczach w LM strzelił ....1 gola.

Benzi tu jest królem.

RIVALDO700 komentarzy: 3000120.02.2019, 01:05

@FabsFAN: To nie czas i miejsce na prywatę, jak to mówi Kołtoń ,,żyjmy futbolem''

FabsFAN komentarzy: 1782920.02.2019, 01:02

@RIVALDO700:
Pisałeś o umarlym ofie LFC przed swoją śmiercią. Kim jesteś?

RIVALDO700 komentarzy: 3000120.02.2019, 00:54

Własnie jestem po meczu lfc-bayern/dzieki mallen,pumeks za strony replayowskie , haha będę polsatowi czy canalowi walił 20 zl za 10 meczów LM przy takich luks stronkach/ No i ogółem wyszło to co mówiłem lfc, to nie jest te lfc co rok temu w ofie, to poziom minimum ze 3 razy gorszy, oraz bayern to, tez nie jest ten gigant za czasów robbery prime. Zarówno jedni jak i drudzy powieźli by się gdyby byli tamtymi klubami, a tak nic niewiadomo do końca/ogólnie mecz cieniutki/. Obejrzałem, tez skrót Lyon-Barca i Suarez to chyba ma jakas klatwe na LM, jakie facet w niej setki marnuje to głowa mała, dlatego 3 lata bez gola na wyjazdach krocza sobie dalej. Ogólnie jest tak w tym roku w Europie, ze nikt nie powala dla mnie zupełnie, jeśli LM nie zgarnie Psg lub City, to może to być każdy. Lfc super of umarło w tamtym sezonie.

Mihex komentarzy: 2074620.02.2019, 00:34

FC Bayern English

Konto zweryfikowane

@FCBayernEN
3 godz.3 godziny temu
Więcej
Good job EA fixed those overhead kicks
#UCL #LFCFCB 0-0

Ehh wkradła się emotka i ucięło :(
Pisałem, że ogólnie anglojęzyczne profile klubów Bundesligi na twitterze świetnie się bawią i szkoda, że angielskie kluby często są tam takie sztywne :P

Mihex komentarzy: 2074620.02.2019, 00:32

FC Bayern English

Konto zweryfikowane

@FCBayernEN
3 godz.3 godziny temu
Więcej
Good job EA fixed those overhead kicks

ares765 (redaktor) komentarzy: 7990 newsów: 7620.02.2019, 00:23

Czyli dobrze zrobiłem wyłączając mecz po 25 minutach ;>

FabsFAN komentarzy: 1782920.02.2019, 00:20

@Tevez napisał: "Uważam że wypoczęty Liverpool zmiecie Bayern cienkiego Kovaca z powierzchni ziemi. Narzucą takie tempo że brak Van Dicka nie będzie widoczny. Na Anfield potrafią grać kapitalne mecze."

No i cienki Kovac wylaczyl ofensywe czerwonych ;) Ty ostatnio pisales, ze Arsenal zagral z Bate najmocniejszym skladem, wiec nie mozna brac cie na powaznie.

Mihex komentarzy: 2074620.02.2019, 00:16

Errata - Atletico grało wtedy jeszcze na Estadio Vincente Calderon :P Coś mi nie pasowało w tej Wanda Metropolitano :P

Taki komentarzy: 35420.02.2019, 00:14

W Monachium będzie inny mecz. Z jednej strony Liverpool przegrał na wyjeździe wszystkie mecze w obecnej edycji LM a z drugiej wraca Van Dijk.
Będzie ciekawie.

Mihex komentarzy: 2074620.02.2019, 00:12

@ziom: A Bayern to nie klasowa drużyna :P? Do tego już od jakiegoś czasu Bayern grający u siebie, a Bayern na wyjazdach to dwie inne drużyny, czy za Pepa, czy za Carlo, czy nawet teraz.
Przykłady:
14/15 - Porażka z Porto w Portugalii 3-1, rewanż u siebie 6-1. Potem dwu mecz z Barceloną. Przegrana 3-0 na Camp Nou i wygrana 3-2 na Alianz. Fakt, odpadli, ale u siebie zagrali już dużo lepiej.

Sezon 15/16 - Remis z Juve w Turynie 2-2, u siebie 4-2. Runda później 1-0 u siebie z Benficą, 2-2 w Lizbonie. Półfinały z Atletico też porażka 1-0 na Wando Metropolitana, 2-1 na Alianz. Tutaj znowu odpadli, ale mimo wszystko.

Sezon 16/17 przemilczę, bo tego sezonu jako kibic Arsenalu wolałbym nie pamiętać xD (10-2 ekhem). W następnym sezonie w sumie mieli ogórów aż trafili na Real i tam pamiętne wpadki sędziowskie i kreatywna interpretacja przepisów :p No, ale w fazie grupowej z tego co pamiętam przegrali 3-0 w Paryżu by u siebie wygrać 3-0 lub 3-1.

Faz grupowych wcześniejszych sezonów mi się sprawdzać nie chce, tutaj te wyniki które znalazłem w miarę szybko.

Fakt, ta drużyna już tak nie błyszczy, dużo zawodników jest już na granicy kariery (Ribery, Robben), trochę odeszło (Lahm), niektórzy strasznie obniżyli loty (Neuer, Boateng, Muller, Alaba też nie wygląda tak dobrze jak wyglądał), a ławkę, moim zdaniem, mają słabą jak na taki klub, ale mimo wszystko to dalej jedna z najlepszych drużyn na świecie i na pewno nie rozłożą się przed Liverpoolem jak pewien klub z północy Londynu :P

Tevez komentarzy: 261020.02.2019, 00:12

@TheBestGooner: Dla mnie profesorem był w tym meczu Henderson a nie Martinez.

TheBestGooner komentarzy: 304020.02.2019, 00:10

Niesamowity jest rozstrzał w opiniach na temat dzisiejszego meczu:
Martinez super mecz, najlepszy zawodnik
Martinez trochę paraolimpiada, skurcze, potykał się o własne nogi

Gnabry jak my mogliśmy takiego dzika wypuścić, mega gość
Gnabry to drugi Ox, głowa w dół, i dzida do przodu

Tevez komentarzy: 261020.02.2019, 00:09

@FabsFAN: Posiadanie piłki to im nabił Neuer wymieniając podania z obrońcami bo nie potrafili wyjść z własnej połowy xD

FabsFAN komentarzy: 1782920.02.2019, 00:00

Taki ten Bayern stlamszony przez potezny LFC, ze Bawarczycy mieli wieksze posiadanie pilki, grajac cala druge polowe na remis w niskim pressingu xD

losnumeros komentarzy: 346719.02.2019, 23:57

Dla mnie ten mecz był nudny. Widać było, że presja była zbyt duża dla obydwóch zespołów. Bayern miał nie stracić gola i robić groźne kontry. Liverpool miał zdominować mecz i pokonać Bayern. Oby dwie drużyny nie chciały stracić gola i było to widoczne gołym okiem. Tylko w tej sytuacji Live jest w lepszej pozycji, ze względu na bramki na wyjeździe.

FabsFAN komentarzy: 1782919.02.2019, 23:56

@NineBiteWolf:
No i brak myslenia :D W tej sytuacji, gdzie Matip prawie wbil samoboja, Gnabry mogl spojrzec, gdzie znajduje sie Lewy i zagrac mu pilke do nogi, ale wolal walnac pilke na pale w pole karne. Niestety, typowe angielskie bezmozgowie mu zostalo.

FabsFAN komentarzy: 1782919.02.2019, 23:55

@ziom:
No ja nie widzialem tej o wiele lepszej pomocy. James zagral slabiutko, ale jesli w jego miejscu bylby Goretzka, to Bayern zdominowalby ich jeszcze bardziej. Widac bylo, ze plan Kovaca na druga polowe to slynny niski pressing, dlatego wydawalo sie, ze LFC uzyskalo przewage.

ziom komentarzy: 96919.02.2019, 23:51

Dla mnie faworytem po tym meczu dalej pozostaje Liverpool.Nie wierzę aby tak klasowa drużyna nie stworzyła dla siebie klarownych sytuacji na wyjeździe.Nie wierzę w to,że u siebie Kovac każe swoim zawodnikom zaparkować autobus w swoim polu karnym i liczyć na kontrę.W tym meczu widać było,że The Reds mają zdecydowanie lepszą linię pomocy od Bawarczyków.Obecny Bayern to cień tego wielkiego za czasów Heynckesa kiedy oni zdobywali tryplet.Gdzie nie pojechali to potrafili zdominować przeciwnika w ataku pozycyjnym albo z kontry.P.S.Coman i Gnabry nigdy nie osiągną poziomu Robbena i Riberego.Po prostu nie ta skala talentu.

ArsenalChampion (zawieszony) komentarzy: 255819.02.2019, 23:44

@Tevez: ty chyba sobie żartujesz ? Martinez był dzisiaj najlepszy zawodnikiem

Mickeylo komentarzy: 20719.02.2019, 23:41

Pisalem juz z 5 razy chyba ze.ndombele to kocur I dzis sie to znow potwierdzilo. Jakbysmy takiego grajka mieli w srodku pola za miast xhaki nasza gra by wygladala calkiem inaczej.. no ale mozna tylko pomarzyc bo juz jest wart z 80 jak nie lepiej.

NineBiteWolf komentarzy: 10065 newsów: 4719.02.2019, 23:40

@FabsFAN: Czy Ty gardzisz wszystkimi skrzydłowymi, których głównym atutem jest szybkość i drybling? :D

FabsFAN komentarzy: 1782919.02.2019, 23:35

Gnabry glowa w dol i dzida. Serio on przypomina Oxa xD

MVTI komentarzy: 1624 newsów: 57219.02.2019, 23:33

akurat Martinez zagrał dzisiaj jak profesor, był po prostu świetny

Mihex komentarzy: 2074619.02.2019, 23:31

Zresztą nie ma co się przejmować jakimś nudnym LM, kiedy szykuje się takie piłkarskie święto.
Tak, nie przesłyszeliście się, już 30.03 szykują nam się najwspanialsze derby na świecie. Zalamek podejmie Al Ahly. Wyczekujcie znaków na niebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TheBestGooner komentarzy: 304019.02.2019, 23:29

@Mihex: DOSKONALE

Mihex komentarzy: 2074619.02.2019, 23:27

@TheBestGooner: WSPANIALE. WYŚMIENICIE.

Tevez komentarzy: 261019.02.2019, 23:26

Fajnie że Pan Andrzej potrafi docenić "taktyczny kunszt" ale ten mecz był momentami komiczny. Tyle kiksów to na tym poziomie dawno nie widziałem. Martinez przez cały mecz biegał jak jakiś oldboj i jeszcze go skurcze złapały. Normalnie paraolimpiada xD

LordPrettyFlacko komentarzy: 42919.02.2019, 23:23

Wie ktoś gdzie można znaleźć statystyki poszczególnych zawodników z tego meczu? Szczególnie interesuje mnie TAA, który zagrał gorzej od Keity nawet. A to już sztuka.

TheBestGooner komentarzy: 304019.02.2019, 23:20

@veron napisał: ""Liverpool-Bayern.Perfekcyjna gra w obronie wszystkich zawodników i...szybki kontratak,a po stracie piłki pressing.Zmienny rytm w ataku pozycyjnym,to walka z obrońcami o miejsce do otrzymania piłki.Skracanie,wydłużanie i zawężanie pola gry,to podstawy w Lidze Mistrzów.Świetny mecz"

Wy tu narzekacie a Andrzej Strejlau inaczej ten mecz postrzega ;)
Czytać koniecznie jego głosem :D"


Nic dziwnego. Oczami przeciętnego oglądacza mecz bez bramek to mecz stracony. Ba! Mecz bez dużej ilości strzałów i kontrowersji to mecz stracony. Pan Andrzej to wysokiej klasy fachowiec. Trener, który całe życie poświęca piłce inaczej widzi to co dzieje się na boisku.

macc komentarzy: 404619.02.2019, 23:17

Jutro tez warto pomyśleć o małej liczbie goli w spotkaniu Atletico-Juve

mar12301 komentarzy: 2094519.02.2019, 23:16

co za eksperci w tym Polsacie xD

macc komentarzy: 404619.02.2019, 23:16

@gnabry_:

Gram tylko LM.

Marcel90 komentarzy: 437419.02.2019, 23:13

@macc: Gratulacje :)

michal192837465 komentarzy: 680319.02.2019, 23:12

Ale Dubois zagrał kapitalne zawody. Dembele wyłączony, dwie interwencje na Messim, które prawdopodobnie zapobiegły bramkom, gra na wyprzedzenie. Warto było obejrzeć ten mecz tylko ze względu na niego. Lopes także świetny w bramce, podobnie z przodu Ndombele.

gnabry_ komentarzy: 318819.02.2019, 23:12

@macc: jakies typy na lige europy?????????

macc komentarzy: 404619.02.2019, 23:07

@pumeks:

https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=Mzk4MDI5NDQ5NzU4NDUwMDr5hxUlYKcf10jf%2BYg%3D&kind=MAIN

https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=Mzk4MDE5NDQ5NzYwNjkwMDpj9HiS8VUYb8K%2FyS4%3D&kind=MAIN

https://www.efortuna.pl/pl/strona_glowna/nahled_tiketu/index.html?ticket_id=Mzk4MDE5NDQ5NzYzMTMwMDqrVZ7oXg2FfZB70jA%3D&kind=MAIN

MaciekGoooner komentarzy: 27149 newsów: 519.02.2019, 23:06

Mi tam mecz się podobał. Gra obronna na najwyższym poziomie, a parę bramek też mogło przy odrobinie szczęścia wpaść. Zwłaszcza w pierwszej połowie super tempo i akcja od bramki do bramki.
No i wynik, w rewanżu będzie ciekawie. Wydaje mi się, że 0-0 faworyzuje jednak Liverpool.

FunRDZ komentarzy: 31619.02.2019, 23:06

Fakt Coman strasznie dziś tracił te piłki, wszystko na kiwkę non stop

arsenallord (redaktor) komentarzy: 18593 newsów: 11619.02.2019, 23:05

Coman jest beznadziejny. Mam nadzieję, że w rewanżu zagra Ribery.

Marcel90 komentarzy: 437419.02.2019, 23:04

@lays: Tez nie mam wykupionej LM w NC+ a mimo wszystko zarowno tydzien temu jak i dzisiaj wszystko dzialalo poprawnie na tv ( aplikacja mobilna dzisiaj mi nie dzialala). Z taka sama nadzieja usiadlem wygodnie przed telewizorem w czwartek i zobaczylem smutny komunikat odsylajacy mnie do laptopa w poszukiwaniu streama

veron komentarzy: 401919.02.2019, 23:02

"Liverpool-Bayern.Perfekcyjna gra w obronie wszystkich zawodników i...szybki kontratak,a po stracie piłki pressing.Zmienny rytm w ataku pozycyjnym,to walka z obrońcami o miejsce do otrzymania piłki.Skracanie,wydłużanie i zawężanie pola gry,to podstawy w Lidze Mistrzów.Świetny mecz"

Wy tu narzekacie a Andrzej Strejlau inaczej ten mecz postrzega ;)
Czytać koniecznie jego głosem :D

rreddevilss komentarzy: 333919.02.2019, 22:59

Niech ktoś wkoncu wyp ta zasadę gol wyjazdowyicozny "podwójnie" bo się tego padła zachowawczego oglądać nie da..

Gnabry MOTM

simson16 komentarzy: 288219.02.2019, 22:59

@kwiatinho: Miałeś sie odezwać na weekend?? Ja tez ładnie potrafiłem Milan Cracovia Zagłębie, Girona :) dobry weeknd był, taki się długo nie powtórzy niestety...

Fanatic komentarzy: 578419.02.2019, 22:58

Liverpool bez straty gola, więc lepszy wynik niż dla Bayernu, który po prostu musi wygrać, aby awansować.

Słaba ta LM dzisiaj, bez goli, pierwsza polowa lfc-bayern była obiecująca to druga była już po prostu nudna.

Kibice liverpoolu powinni mieć pretensje do Mane, koleś powinien skończyć mecz co najmniej z golem, nie dość że egoistyczny, to jeszcze zmarnował dobre sytuacje

lays komentarzy: 3723119.02.2019, 22:58

Wgl.

Mam nc+ i nie wykupilem dalej LM i wiecie, że na TV pojawil mi sie komunikat, ze musze wykupic programy, a na apce nc+go ( to samo konto) normalnie hula wszystko xD U kumpla jest to samo

KapitanJack10 komentarzy: 136919.02.2019, 22:57

Emocje jak na wyścigu łodzi podwodnych

mar12301 komentarzy: 2094519.02.2019, 22:57

@Tevez napisał: "Słaba ta Liga Mistrzów. Na szczęście w czwartek "Wściekłe Psy Emerego" nam to wynagrodzą i rozszarpią BATE w 15 minut."
:d

Następny mecz
Ostatni mecz
Tabela ligowa
Tabela strzelcówStrzelcy
ZawodnikBramkiAsysty
Mohamed Salah228
Pierre-Emerick Aubameyang225
Sadio Mané221
Sergio Agüero218
Jamie Vardy184
Raheem Sterling1710
Harry Kane174
Eden Hazard1615
Callum Wilson149
Paul Pogba139
SondaMusisz być zalogowany, aby posiadać dostęp do ankiety.
0
Gracz czerwca wybór redaktorów
7.67
Gracz czerwca wybór użytkowników Eddie Nketiah
Eddie Nketiah
Publicystyka
Wywiady
Piłka nożna