Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.02.2019, 23:55

@ziom:
No ja nie widzialem tej o wiele lepszej pomocy. James zagral slabiutko, ale jesli w jego miejscu bylby Goretzka, to Bayern zdominowalby ich jeszcze bardziej. Widac bylo, ze plan Kovaca na druga polowe to slynny niski pressing, dlatego wydawalo sie, ze LFC uzyskalo przewage.

ziom komentarzy: 190019.02.2019, 23:51

Dla mnie faworytem po tym meczu dalej pozostaje Liverpool.Nie wierzę aby tak klasowa drużyna nie stworzyła dla siebie klarownych sytuacji na wyjeździe.Nie wierzę w to,że u siebie Kovac każe swoim zawodnikom zaparkować autobus w swoim polu karnym i liczyć na kontrę.W tym meczu widać było,że The Reds mają zdecydowanie lepszą linię pomocy od Bawarczyków.Obecny Bayern to cień tego wielkiego za czasów Heynckesa kiedy oni zdobywali tryplet.Gdzie nie pojechali to potrafili zdominować przeciwnika w ataku pozycyjnym albo z kontry.P.S.Coman i Gnabry nigdy nie osiągną poziomu Robbena i Riberego.Po prostu nie ta skala talentu.

ArsenalChampion komentarzy: 802019.02.2019, 23:44

@Tevez: ty chyba sobie żartujesz ? Martinez był dzisiaj najlepszy zawodnikiem

Mickeylo komentarzy: 272419.02.2019, 23:41

Pisalem juz z 5 razy chyba ze.ndombele to kocur I dzis sie to znow potwierdzilo. Jakbysmy takiego grajka mieli w srodku pola za miast xhaki nasza gra by wygladala calkiem inaczej.. no ale mozna tylko pomarzyc bo juz jest wart z 80 jak nie lepiej.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 319.02.2019, 23:35

Gnabry glowa w dol i dzida. Serio on przypomina Oxa xD

MVTI komentarzy: 1908 newsów: 57319.02.2019, 23:33

akurat Martinez zagrał dzisiaj jak profesor, był po prostu świetny

Mihex komentarzy: 2360419.02.2019, 23:31

Zresztą nie ma co się przejmować jakimś nudnym LM, kiedy szykuje się takie piłkarskie święto.
Tak, nie przesłyszeliście się, już 30.03 szykują nam się najwspanialsze derby na świecie. Zalamek podejmie Al Ahly. Wyczekujcie znaków na niebie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

TheBestGooner komentarzy: 358419.02.2019, 23:29

@Mihex: DOSKONALE

Mihex komentarzy: 2360419.02.2019, 23:27

@TheBestGooner: WSPANIALE. WYŚMIENICIE.

Tevez komentarzy: 408719.02.2019, 23:26

Fajnie że Pan Andrzej potrafi docenić "taktyczny kunszt" ale ten mecz był momentami komiczny. Tyle kiksów to na tym poziomie dawno nie widziałem. Martinez przez cały mecz biegał jak jakiś oldboj i jeszcze go skurcze złapały. Normalnie paraolimpiada xD

LordPrettyFlacko (zawieszony) komentarzy: 49819.02.2019, 23:23

Wie ktoś gdzie można znaleźć statystyki poszczególnych zawodników z tego meczu? Szczególnie interesuje mnie TAA, który zagrał gorzej od Keity nawet. A to już sztuka.

TheBestGooner komentarzy: 358419.02.2019, 23:20

@veron napisał: ""Liverpool-Bayern.Perfekcyjna gra w obronie wszystkich zawodników i...szybki kontratak,a po stracie piłki pressing.Zmienny rytm w ataku pozycyjnym,to walka z obrońcami o miejsce do otrzymania piłki.Skracanie,wydłużanie i zawężanie pola gry,to podstawy w Lidze Mistrzów.Świetny mecz"

Wy tu narzekacie a Andrzej Strejlau inaczej ten mecz postrzega ;)
Czytać koniecznie jego głosem :D"

Nic dziwnego. Oczami przeciętnego oglądacza mecz bez bramek to mecz stracony. Ba! Mecz bez dużej ilości strzałów i kontrowersji to mecz stracony. Pan Andrzej to wysokiej klasy fachowiec. Trener, który całe życie poświęca piłce inaczej widzi to co dzieje się na boisku.

michal192837465 komentarzy: 765419.02.2019, 23:12

Ale Dubois zagrał kapitalne zawody. Dembele wyłączony, dwie interwencje na Messim, które prawdopodobnie zapobiegły bramkom, gra na wyprzedzenie. Warto było obejrzeć ten mecz tylko ze względu na niego. Lopes także świetny w bramce, podobnie z przodu Ndombele.

gnabry_ komentarzy: 5704 newsów: 119.02.2019, 23:12

@macc: jakies typy na lige europy?????????

macc komentarzy: 472819.02.2019, 23:07

@pumeks:

FunRDZ komentarzy: 37819.02.2019, 23:06

Fakt Coman strasznie dziś tracił te piłki, wszystko na kiwkę non stop

arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11719.02.2019, 23:05

Coman jest beznadziejny. Mam nadzieję, że w rewanżu zagra Ribery.

Marcel90 komentarzy: 809619.02.2019, 23:04

@lays: Tez nie mam wykupionej LM w NC+ a mimo wszystko zarowno tydzien temu jak i dzisiaj wszystko dzialalo poprawnie na tv ( aplikacja mobilna dzisiaj mi nie dzialala). Z taka sama nadzieja usiadlem wygodnie przed telewizorem w czwartek i zobaczylem smutny komunikat odsylajacy mnie do laptopa w poszukiwaniu streama

veron komentarzy: 459219.02.2019, 23:02

Czytać koniecznie jego głosem :D

rreddevilss (zawieszony) komentarzy: 466919.02.2019, 22:59

Niech ktoś wkoncu wyp ta zasadę gol wyjazdowyicozny "podwójnie" bo się tego padła zachowawczego oglądać nie da..

Gnabry MOTM

simson16 komentarzy: 461419.02.2019, 22:59

@kwiatinho: Miałeś sie odezwać na weekend?? Ja tez ładnie potrafiłem Milan Cracovia Zagłębie, Girona :) dobry weeknd był, taki się długo nie powtórzy niestety...

Fanatic komentarzy: 599119.02.2019, 22:58

Liverpool bez straty gola, więc lepszy wynik niż dla Bayernu, który po prostu musi wygrać, aby awansować.

Słaba ta LM dzisiaj, bez goli, pierwsza polowa lfc-bayern była obiecująca to druga była już po prostu nudna.

Kibice liverpoolu powinni mieć pretensje do Mane, koleś powinien skończyć mecz co najmniej z golem, nie dość że egoistyczny, to jeszcze zmarnował dobre sytuacje

lays komentarzy: 3987119.02.2019, 22:58

Wgl.

Mam nc+ i nie wykupilem dalej LM i wiecie, że na TV pojawil mi sie komunikat, ze musze wykupic programy, a na apce nc+go ( to samo konto) normalnie hula wszystko xD U kumpla jest to samo

KapitanJack10 komentarzy: 5372 newsów: 419.02.2019, 22:57

Emocje jak na wyścigu łodzi podwodnych

mar12301 komentarzy: 2311319.02.2019, 22:57

@Tevez napisał: "Słaba ta Liga Mistrzów. Na szczęście w czwartek "Wściekłe Psy Emerego" nam to wynagrodzą i rozszarpią BATE w 15 minut."
:d

FunRDZ komentarzy: 37819.02.2019, 22:56

@Mihex: No to u mnie to samo mam full wykupione sportowe czyli trzeba się udać do agenta na rozmowę o co kaman kuźwa

silvano95 komentarzy: 979619.02.2019, 22:55

Bayern kompletnie nic w 2 połowie grali na remis

Alonso komentarzy: 1282419.02.2019, 22:54

Pięknie utulali do snu. Arsenal tej obronie Liverpoolu by strzelił.

gunners007 komentarzy: 954319.02.2019, 22:54

Wynik, który nic nie znaczy.

Tevez komentarzy: 408719.02.2019, 22:54

Marcel90 komentarzy: 809619.02.2019, 22:53

Ostatnia minuta doliczonego czasu gry a Bayern z rzutu wolnego na polowie cofa pilke do wlasnego bramkarza - podsumowanie dzisiejszego meczu

Kysio2607 komentarzy: 1336019.02.2019, 22:53

Bardzo dobry wynik dla Liverpoolu, niezły dla Bayernu.

mar12301 komentarzy: 2311319.02.2019, 22:51

sędzia przeciął podanie, a Ferek że to Milner.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 219.02.2019, 22:51

ale ribery ma szarpnięcie

JP3 komentarzy: 175519.02.2019, 22:51

szkoda, ze oddaliśmy gnabry’ego. glupota z naszej strony

gunners007 komentarzy: 954319.02.2019, 22:50

@Simpllemann:
Z drugiej strony nie samymi komediami człowiek żyje. Czasem miło dla odmiany obejrzeć poważny mecz.

varatas komentarzy: 256519.02.2019, 22:50

@rafnar: żeby tak wyglądał, to chociaz bysmy sie liczyli w walce o górne piłki, bo od odejścia Giroud to leżymy i robimy pod siebie w tej kwestii

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 219.02.2019, 22:49