Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal

Nieudany wyjazd na Białoruś: BATE 1-0 Arsenal 14.02.2019, 19:47, Łukasz Wandzel 2872 komentarzy

Liczba słabych występów Arsenalu kompletnie przyćmiła długą serię bez porażki, jaką popisał się w pierwszej części sezonu. Tamten okres odszedł w niepamięć i trzeba głośno mówić o kryzysie w szeregach Kanonierów. Wygląda na to, że kadra londyńczyków nie potrafi konkurować z takimi ekipami jak BATE. W 1/16 finału Ligi Europy drużyna z Białorusi pokonała Arsenal 1-0 na własnym terenie.

Podopieczni Unaia Emery'ego skompromitowali się tego wieczoru, jednak każdy wie, że słaba forma zespołu z The Emirates trwa już od jakiegoś czasu. Hiszpański trener The Gunners jeszcze kilka miesięcy temu był chwalony przez kibiców za to, że odmienił Arsenal. Dziś jasne jest, że stare demony wróciły i Kanonierzy, jak zawsze po nowym roku, zaliczają dużą obniżkę formy.

Arsenal: Cech - Mustafi, Koscielny, Monreal - Maitland-Niles (68' Aubameyang), Guendouzi, Xhaka (69' Torreira), Kolasinac (74' Suarez) - Mchitarian, Lacazette, Iwobi.

BATE: Szczerbiski - Rios, Wołkow, Filipienko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (58' Biereżkin) - Milić (69' Dubajić), Skawisz (81' Moukam), Stasewicz.

Arsenal powinien prowadzić już w 2. minucie, ale po składnej akcji zespołowej swoją szansę zmarnował Henrich Mchitarian. Skuteczności brakowało więc od początku do końca. Londyńczycy częściej atakowali lewą stroną boiska, bo tam szczególnie aktywny był Sead Kolasinac. Dzięki lepszemu ustawieniu w ataku niż zespół BATE, piłkarze Kanonierów decydowali się na posyłanie prostopadłych piłek, które omijały kilku zawodników gospodarzy na raz, ale nic z tego nie wynikało.

Goście musieli być czujni w obronie, bo ich rywal potrafił przedostać się w pole karne Petra Cecha, który musiał kilkukrotnie się wykazać, choć interwencje doświadczonego golkipera wydawały się niepewne. Kanonierzy stracili bramkę tuż przed zapraszającym na przerwę gwizdkiem sędziego. W 45. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Dragun, pokonując Cecha mocnym strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. To nie pierwszy raz w tym sezonie, kiedy Arsenal pozwala sobie strzelić gola na moment przed przerwą.

Aby uniknąć kompromitacji, Arsenal od początku drugiej odsłony spotkania parł do przodu. Wydawało się, że szybko przyniosło to skutek, bo już w 55. minucie Alexandre Lacazette trafił do siatki. Niestety dla Francuza, sędzia liniowy uniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego. Kilka minut później to Stasewicz oddał strzał na bramkę The Gunners, czym zmusił Petra Cecha do interwencji. BATE Borysów to drużyna, która broniąc skromnego prowadzenia, potrafiła także zaatakować. Piłkarze niesieni przez doping własnej publiczności potrafili atakować, podczas gdy Arsenal był nieskuteczny.

Unai Emery zdecydował się na zmiany dopiero na nieco ponad 20 minut przed końcem spotkania. Zdjął Maitlanda-Nilesa i Granita Xhakę, a wprowadził Pierre'a-Emericka Aubameyanga oraz Lucasa Torreirę. Po paru minutach na murawie zameldował się Denis Suarez, wchodząc w miejsce Seada Kolasinaca. Czy jednak zmiany cokolwiek zmieniły? Nie. W szeregach Arsenalu brakowało waleczności i zadziorności, a czarę goryczy przelał Alexandre Lacazette, który obejrzał czerwony kartonik za atak na rywala. Końcówkę meczu londyńczycy musieli grać w 10, co nie pomogło im również zawalczyć o remis.

BATE BorysówLiga EuropyRaport pomeczowy autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Paczuszek komentarzy: 84319.02.2019, 21:18

@Fanatic: Nie przestawaj :D

Fanatic komentarzy: 599119.02.2019, 21:18

Ja chwale Alissona a ten robi faila XD

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 119.02.2019, 21:18

@Fanatic napisał: "Po Alissoniee widać, co to znaczy klasoy bramkarz - mnóstwo czystych kont nie wzieło się tylko z kupna virgila, który dzisiaj nie gra."

TheBestGooner komentarzy: 358419.02.2019, 21:14

Dajcie streama po polsku jakiegoś co nie tnie jak cholera. Proszę.

Paczuszek komentarzy: 84319.02.2019, 21:14

Co to było ta flaga ?!

gunner1990 komentarzy: 370919.02.2019, 21:14

Dzięki wenger za gnabrego

Kysio2607 komentarzy: 1336019.02.2019, 21:14

Gnabry robi Robertsona a my na Anfield wychodzimy Nilesem na prawym skrzydłem xDDDD

Axinus komentarzy: 1165 newsów: 119.02.2019, 21:14

Gnabry jaka piłka...

mar12301 komentarzy: 2311619.02.2019, 21:13

kurła wypuściliśmy Gnabryego i zostaliśmy z Iwobim.

Craz komentarzy: 356219.02.2019, 21:13

Gnabry co porobil

thegunner4life komentarzy: 896619.02.2019, 21:12

Kocham Niemcy! I jestem wielkim fanem Bayernu proszę wygrajcie!

mar12301 komentarzy: 2311619.02.2019, 21:10

@lays: a oki, ale jak masz co innego to super.

mar12301 komentarzy: 2311619.02.2019, 21:07

@lays: jest oki. 5 transmisji do wyboru.

Kysio2607 komentarzy: 1336019.02.2019, 21:02

Hmm to u mnie jakiś ziomek komentuje jak w radiu, klekocze non stop, a stream z PS Premium. Dziwne..

wnw46 komentarzy: 182019.02.2019, 21:01

no tak mecz ogladac a tu nc+ go wysiadlo jupiiiiiiiiiiiiiiiiii

lays komentarzy: 3987119.02.2019, 21:01

@lucasnoline:

byl, ale zgluszony przez u will never walk alone

lucasnoline komentarzy: 541619.02.2019, 21:00

Czemu hymn ligi mistrzów nie był grany, co jest?

Paczuszek komentarzy: 84319.02.2019, 20:59

Śpiewają już tę bogurodzicę angielskich stadionów ?

Kowal96 komentarzy: 1758919.02.2019, 20:59

@Kysio2607:

Komentują :p

Fabinhio na obronie? Ciekawie.

michal192837465 komentarzy: 765419.02.2019, 20:57

Na ronaldo7.net też jest dużo streamów do wyboru.

Qarol komentarzy: 1450219.02.2019, 20:53

Aha, to ma być na Androida. Nie doczytałem.

Garfield_pl komentarzy: 2787919.02.2019, 20:52

@Arsenalsupporters: właśnie mi póki co działają, dziwne.. Ale skorzystam póki można :D

lays komentarzy: 3987119.02.2019, 20:52

Dudek ekspert gada, ze klopp za pozno sciagnal vvd j allisona Xdddd a on wie, ze ta dwojka kosztowala ponad 130 mln funtow? Xdd

wojtek1256 komentarzy: 298619.02.2019, 20:51

Jakiś link? Moze po polsku coś? Aby nie cieło :D

Qarol komentarzy: 1450219.02.2019, 20:51

Potrzebuję na gwałt streamu do meczu Lyonu z Barceloną. Ewentualnie sprawdzonej stronki, gdzie można sobie wybrać go z jakiejś listy.